neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
V USA pripravujú zákon, ktorý zakáže skutočne bezpečné šifrovanie

Značky: šifrovanieochrana súkromiaUSA

DSL.sk, 10.4.2016


Takmer dvojročná misia amerických aj ďalších orgánov činných v trestnom konaní namierená proti skutočne bezpečnému šifrovaniu dostupnému verejnosti aktuálne vyúsťuje do prvých výsledkov, keď americký senát pripravuje návrh zákona efektívne zakazujúci plne bezpečné šifrovanie.

Bezpečné šifrovanie

Dostupné technológie a kryptografické algoritmy už dlhšiu dobu umožňujú zašifrovať dáta a prenášanú komunikáciu plne bezpečne tak, že bez znalosti kľúča respektíve hesla užívateľa sa žiadne tretia strana nemôže dostať k jeho dátam a komunikácii.

K dispozícii sú dokonca aj technológie, ktoré zaručia bezpečnosť dát aj keď heslo užívateľa nie je dostatočne silné.

Hoci technológie bezpečného šifrovania sú k dispozícii už viac desaťročí, významná zmena v ich nasadzovaní nastala po odhaleniach Edwarda Snowdena o masovom špehovaní verejnosti tajnými službami v roku 2013. V nasledujúcom období začali mnohí výrobcovia zariadení, softvéru a poskytovatelia webových a komunikačných služieb štandardne šifrovať bežné produkty a služby využívané masami bežných užívateľov, vrátane napríklad iPhonov s iOS 8 z roku 2014, Androidom počnúc verziou 6.0, najpoužívanejších webových služieb, viacerých komunikačných služieb.

Nový zákon v USA

Senátor Richard Burr a senátorka Dianne Feinstein teraz pripravujú pod označením Compliance with Court Orders Act of 2016, CCOA, zákon, ktorý podľa uniknutého návrhu efektívne zabráni firmám ponúkať šifrovanie neprelomiteľné štátom respektíve samotnými firmami. Uvedení senátori pritom reprezentujú špičky oboch strán, republikán Burr predsedá výboru pre tajné služby a demokratka Feinsteinová mu predsedala do minulého roka.

Návrh zákona zverejnil The Hill. Jeho podstatou je zavedenie povinnosti pre výrobcov zariadení, tvorcov softvéru a poskytovateľov služieb na súdny príkaz buď sprístupniť všetky dáta užívateľa v zrozumiteľnej podobe alebo poskytnúť nevyhnutnú asistenciu na získanie takýchto dát. Ako príklad uvádza okrem iného získanie zrozumiteľných dát práve z ich zašifrovanej podoby.

Zákon nepredpisuje žiadnu konkrétnu metódu, ktorú majú výrobcovia a poskytovatelia zvoliť. Podľa interpretácie zákona americkými médiami a nimi oslovenými expertami ale neumožní spoločnostiam ponúkať produkty a služby, ktorých dáta nevedia odšifrovať. Ako bude nedodržiavanie zákona penalizované zatiaľ zverejnený návrh neuvádza.

Porovnanie s odšifrovaním iPhonu

V tejto súvislosti vo verejnosti rezonuje nedávny spor FBI s Apple ohľadne odšifrovania iPhonu 5c, ktorý poburoval veľkú časť verejnosti a pritom znamenal rádovo menší zásah. FBI a USA sa v ňom pomocou aplikovania starého zákona All Writs Act snažila súdnym príkazom donútiť Apple na asistenciu pri odšifrovaní iPhonu útočníka decembrového teroristického útoku v meste San Bernardino v podobe umožnenia efektívneho skúšania množstva hesiel.

V tomto prípade by táto asistencia vzhľadom na dĺžku zamykacieho kódu užívateľa, iba štyri číslice, síce znamenala efektívne odšifrovanie zariadenia a znamenala by tak podstatné oslabenie ochranného mechanizmu poskytovaného Apple. Ak by mal ale útočník dlhšie bezpečné heslo, vzhľadom na mechanizmus šifrovania iPhonu by Apple technicky nebola schopná pomôcť dáta odšifrovať.

Na rozdiel od tohto prípadu by Apple podľa nového zákona bola povinná asistenciu poskytnúť a najmä podľa interpretácie zákona americkými médiami a expertami by vôbec nemohla podporovať šifrovanie, ktoré nevie prelomiť, a nevedieť tak poskytnúť asistenciu vláde.

Apple v tomto prípade asistenciu neposkytla, keď FBI nakoniec žiadosť stiahla. K dispozícii bol totiž minimálne jeden teoretický spôsob ako zistiť heslo aj tretími stranami a FBI sa nakoniec pomocou nástroja podľa dostupných informácií od izraelskej spoločnosti Cellebrite podarilo do zariadenia dostať. Celý prípad sme detailne aj s technickými informáciami popisovali napríklad v tomto tomto článku.

Dopady a podpora nového zákona

Zákon by mal podľa návrhu platiť na výrobcov zariadení, tvorcov softvéru, komunikačné služby, služby umožňujúce vzdialený prístup k výpočtovým prostriedkom a "akékoľvek služby a osoby poskytujúce produkt alebo metódu umožňujúcu komunikáciu alebo spracovanie alebo ukladanie dát".

Povinnosť by sa mala vzťahovať tiež na distribútorov takýchto produktov, ktorým by bolo dovolené distribuovať len produkty spĺňajúce zákon.

Podobný návrh zákona sa v USA po dlhodobom mediálnom tlaku FBI a iných orgánov činných v trestnom konaní očakával, uniknutá podoba je ale pomerne absurdná, keď zabraňuje ponuke skutočne bezpečného šifrovania úplne paušálne a v akýchkoľvek technologických produktoch. Otázka práva na plne bezpečné šifrovanie v širokej spoločnosti zrejme síce zatiaľ nebola doriešená, podľa veľkej časti populácie ale ľudia na plne bezpečné šifrovanie majú nárok. Zákon CCOA sa tak samozrejme okamžite stal terčom intenzívnej kritiky z mnohých strán.

Navyše pri akomkoľvek technickom riešení poskytujúcom šifrovanie a zároveň spĺňajúcom navrhovaný zákon prichádza potenciálne k oslabeniu šifrovania voči ľubovoľným útočníkom. V najlepšom prípade pri riešení spoliehajúcom sa na utajené informácie respektíve kľúče držané výrobcom totiž môže prísť k prezradeniu týchto informácií.

Otázne tak je akú politickú podporu takýto zákon má a získa. Otvorene ho už kritizoval kongresman Darrell Issa predsedajúci právnemu výboru a podľa Reuters ho údajne verejne nepodporí ani prezident USA.


      Zdieľaj na Twitteri


Majú podľa Vás ľudia právo na plne bezpečné šifrovanie, ktoré nemôže prekonať ani štát? (hlasov: 523)

Áno      96%
Nie      4%


Najnovšie články:

V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii


Diskusia:
                               
 

Ak toto prejde, tak sa všetky rozumné firmy ručiace za bezpečnosť dát svojich klientov zdvihnú a odprášia z USA.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

K tomu smeruje nie len v USA, ale na celom svete. Na priklade iPhonu je potrebne rozhodnut, bud vsetci stratia sukromie alebo ho bude mat kazdy (aspon relativne), ale vratane teroristov a kriminalnych zivlom. Predstavme si situaciu, ze skutocne moze zachranit mnoho zivot prave pristup k inforaciam, ktore maju k dispozicii teroristi. V pripade terorizmu je odmietat moznost sifrovania to iste ako odmietat mucenie. Niekedy sa inak neda. Je asi lepsie mucit a vytrieskat informacie o planovanych utokoch ako potom nariekat nad obetami.

Asi by kazdy hovoril inak, ak by o niekoho prisiel len preto, lebo bol proti muceniu alebo nemoznosti sifrovania.
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

vobec to nie je lepsie, pretoze si musis uvedomit ze kazdy zomrie aj tak, na to netreba teroristov...ale je lepsie zomret slobodny!
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Sloboda je pekna vec, ale vzdy je pre nu potrebne nieco obetovat. Nikedy je potrebne aj obetovat zivot nie len sifrovanie. Kazdy obetuje svoj cas, aby zarobil a ziskal viac slobody, lebo bez love slobodu nemas. Vzdy nieco obetujes. A obzvlast v boji proti zlu musis nieco obetovat. Vzdy to tak bolo, ak vsetko nechas len tak, tak nakoniec rozoberie zapadnu civilizaciu (do ktorej patri aj Europa aj cast Ruska) islam alebo pinpongac. To su vazne veci.
Odpovedať Známka: -6.6 Hodnotiť:
 

A za to moze Putlerovske Rusko.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

tlaková nádrž vydrží 25kPa, ale robí sa na nej diera, do ktorej sa dá poistný ventil, ktorý zlyhá pri 10kpa.
A nikomu to nevadí, lebo ti to môže zachrániť život.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

Ja mám doma tlakovú nádrž ktorá je ja 200bar, testovací tlak je 300bar a žiaden poistný ventil na nej nie je.
Čo teraz? :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Však Ty sa budeš s ňou potápať...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neeebudem... :D
Používam ju na iné účely.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ten, kto obetuje slobodu v mene bezpečnosti, si nezaslúži ani slobodu, ani bezpečnosť
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

To ano, ak ho medzi tym niekto neeliminuje navzdy, potom uz bude neskoro.
Odpovedať Známka: -5.9 Hodnotiť:
 

Dobrý zákon.
Komu sa nepáči môže slobodne vyskúšať Afganistan, Sibír, Čínu.
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

V slobodnej krajine nemusím šifrovať.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

ale mozes
Odpovedať Známka: 9.6 Hodnotiť:
 

V usa tiež môžeš, ale keď chceš masovo predávaš "atomovky", tak by si mal zabezpečiť, aby ju nikto nemohol zneužiť, alebo aby sa dala kedykoľvek deaktivovať.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Takze podla tvojej logiky ododnes musia byt vsetky noze tupe, aby ich nikto nemohol zneuzit na vrazdu....

Inak ak ten zakon prejde, tak je len otazka casu, kedy bude mat Internet Banking vazny problem
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nikto ti nezakáže zašifrovať si svoje fotky vlastným bezpečným algoritmom, bez zadných dvierok.
Ak ho chceš predávať masovo, tak musíš zabezpečiť zadné dvierka v prípade zneužitia.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

B. Franklin
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Aby zarobil a ziskal viac slobody. No tak to je ale pekny BLUD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tal shaka mel
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

nie je to celkom spravne napisane no ale budiz.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ked sa nad tym clovek zamysli, o akej slobode je vlastne rec? alebo o ake data ide, ze ani v pripade ohrozenia zivotov nevinnych ludi teroristami, je lepsie mat zabezpecene data svojich rodinnych fotiek pred zivotmi inych? netvrdim, ze by nemalo existovat sifrovanie, zamyslam sa len nad tym, ci z toho niektori nerobia len velky humbuk ...
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

posli nam prosim ta fotky pussy tvojej zeny, ak mas.. ci tam nahodou nema bombu..
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

tzv. Kubomba:)
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

netreba sa bat keisy kurva rajbek ju zneskodni
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ja osobne nemam co skryvat ale najviac tento zakon bude vadit paranoidnym ludom alebo ludom podozrivym, ktori skutocne maju co skryvat, ak by teda stat mal vazny dovod podozrievat ich, ale ty by si radsej bol mrtvolou len vdaka tomu, ze stat nemohol odhalit utocnika skorej, pretoze mu nemohli ceknut "data". v tom pripade mam pre teba iba tieto posledne slova: uprimnu sustrast.
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Tak ked daky dron zmasakruje rodinu, nazyva sa to "collateral damage". Ak chces obmedzenim slobody chranit zivoty, v prvom rade ich prestan masakrovat.

A dalsia vec... aky zmysel malo strnganie klucmi v 89., ked si ochotne nechavas slobodu zobrat?
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

suhlasis s tym, aby bolo tvoje auto vzdy a presne sledovane? aby si mal povinne na sebe GPS vysielac a v nejakej databaze bola tvoja poloha? aby ti niekto na gebulu nalepil mikrofon a kameru a vzdy vedeli na co sa pozeras a co rozpravas?
nie? preco? vsetko toto dokaze zamedzit vacsine kriminality. ani len taky rohlik v obchode by si ukradnut nedokazal, nie to este drogy, nasilie, vrazdy a pod.

a predsa, ziaden rozumny clovek by s tym nesuhlasil.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

aky je rozdiel medzi tymto zakonom a zakonom o umozneni prehliadky tvojho domu nariadenym sudom, nakolko existuje podozrenie, ze sa tam "nieco" deje, co moze zachranit zivoty?
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

tento zakon ti zakaze stopercentne si zabezpecit dom, lebo co ak niekedy tam budu chciet robit prehliadku a nebudu mat nastroje na otvorenie dveri?

ak maju sudne povolenie na prehliadku domu, si povinny zo zakona ich tam pustit. ak budu mat povlenie na prehliadku mojho mobilu, som povinny zo zakona ich tam pustit. potial ok.

ale ak ich nepustim do domu a oni nebudu schopni vyrazit dvere, nemozu vsetkym ludom nanutit plachty namiesto vstupnych dveri.
a ak ich nepustim do mobilu a nie su schopni sa tam sami dostat, nemozu nanutit vsetkym, aby zrusili zabezpecenie.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ak by si dokazal mat take dvere, ktore sa nijako ani aotmovou bombou nedaju prekonat, tak ano, zo zakona by stavebna firma mala mat povinnost vymurovat zadne vratka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ked sme uz pri uletenych uvahach tak: ak by si mal dvere, ktore nevyrazi atomova bomba, mal by si si ich patentovat a komunikaciu zasifrovat, aby ti konkurencia napad cez zadne vratak nemohla ukradnut.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nesuhlasim. ak by sme nemali atomove bomby, tak by som zadne vratka musel mat uz ak by aj baranidlu odolali? ak by sme nemali ani baranidlo, odolat sekeram by znamenalo ze musim mat zadne vratka? a ak by sme nemali ani sekery?
po prve, kde je limit? na zaklade coho urcis aka bezpecnost je ok a aka je uz prilis vela?

po druhe, zadne vratka znamenaju, ze sa tam niekto moze dostat. a historia zas a znovu ukazuje, ze ak niekde nechas oslabenu ochranu, skor ci neskor sa tam dostane niekto kto tam nema co robit.

takze este raz: vazne suhlasis s tym, aby si mal doma na hajzli kameru na ktoru sa nikto nebude pozerat, kym nebudeme mat vazne podozrenie, ze si tam robis lajnu z heroinu na doske. slubujeme wink wink.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

momentalne to riesia celoplosne na vsetkych. takze aj ak taky John Doe ked chce novinam dat informacie o korupsii na vysokych politickych miestach, tak by to nedokazal.
take Panama Papers by sa neudialo.

ak chce firma komunikovat o svojich projektoch, ktore ak by sa dozvedela konkurencia, tak je to riadne v pci, tak tiez si nekupi zariadenai a sw na taku komunikaciu. musi sa spoliehat na to, ze ma vlastnych expertov (imho, aby kazda firma mala expertov na sifrovanu komunikaciu je nepredstavitelne, nie je tolko expertov, kolko je firiem).

nikoho netrapia tvoje dick pic (i ked aj nad tymi sa vo FBI ujebavali), ale je vela oblasti, kde je kvalitne sifrovanie nevyhnutne, v mnohych pripadoch az tak, aby ten, kto ponuka sifrovacie riesenia sa tiez k datam nevedel dostat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

okrem toho, kazdy ma pravo na sukromie. zakaz bezpecneho sifrovania je de facto to iste, ako keby ti niekto ku gebuli primontoval vsetkopocuvajuci mikrofon, s tym, ze vacsinou to aj tak nikto nebude pocuvat (ale kedykolvek moze. a ty nevies kedy a ci vobec niekto pocuva. kludne aj pocas sexu, ked vydavas zvuky za ktore by si sa inak aj hanbil). s tym by asi nikto nesuhlasil a predsa, ked dojde na sifrovanie, zrazu s tym niektori suhlasia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

on nesexuje, jemu je to jedno, odpocuvac by si myslel, ze len zacal tlieskat rukami.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

NICE
presne, kde to skončí? Takéto veci netreba tolerovať, už teraz je toho dosť všade. Informácie sú hrozná zbraň. Aj tie kedy ideš na pivo... ;) ,,, x(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Viem, že dostanem za toto mínusky, ale nedá mi, musím to napísať: aj priveľa slobody niekedy škodí.
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

a ty si toho zivym prikladom, odhlas si internet, prosim.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Akurat ze bez presnych podmienok je sudny prikaz na povinnu technicku asistenciu prave legalizaciou vyjednavania s teroristami.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

taketo fasisticke nazory kde si nemozem ani uprdnut bez toho aby si o tom vedel a mucil ma ked nevies co chces si niekam strc.

kto bude rozhodovat o tom kto ma byt muceny? ty?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Adresat sudneho prikazu na povinnu technicku asistenciu moze robit cokolvek.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

nezabudajme ani na fakt, ze mucenie sa ukazalo ako nefunkcny prostriedok pre ziskanie informacii.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

predstav si situaciu kde teroristi existuju vylucne ako produkt statov na postupne obmedzenie slobody vsetkych obyvatelov..
ze strata sukromia nevadi Tebe je Tvoje rozhodnutie, nesnaz sa ale presvedcit mna ze mi to nema vadit tiez..

Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

a co ked tvoj stat ide proti svojim ludom, a vita do neho teroristov a ignoruje ich kriminalitu a zakazuje ti proti tomu protestovat a snazi sa obmedzit slobodu slova, a ty chces len vraviet pravdu a komentovat sucasnu zlu situaciu? Toto sa deje takmer po celej europe. Aj vtedy by si chcel aby takyto stat ktory ma absolutne destruktivnu politiku a robi genocidu na vlastnych ludi, ta este aj trestal za to, ze pouzivas sifrovanie? Skutocnych teroristov ti necha tento stat volne behat a vybuchovat na letiskach a ludia ktori sa uz teraz boja, nemozu viest sukrokmne rozhovory a este ta takyto fastisticky totalitny stat aj za to potresta, paradoxne ze si terorista. Pri tom skutocni teroristi ked chcu si vzdy najdu cestu ako sifrovat a komunikovat medzi sebou aj nelegalne, ved su to teroristi ktori maju v pici. Alahu akbar
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

ludia, nikdy nebudte tak hlupi ze odovzdate svoje sukromie aj ked na vas budu hoci ako tlacit, ze je to na ochranu pred terorizmom, je to vsetko bullshit! Potom sa ukaze pravy terorista ktory je pri moci, ktory o vas vsetko vie, a zmeni zakony, zmeni kulturne hodnoty a kto bude mat iny lifestyle ktory nezodpoveda tejto velmoci, tak ho drony v noci cez okno dostrielaju. Ludia sa stanu "robotmi" budu sa musiet tvarit tak ako chce "vyssia moc" kto bude prezentovat nejakym sposobom ine myslienky bude odstraneny.

Tohoto sa nebojite? Alebo si myslite ze je to uplne nerealne? S tymi dronmi som to povedal vtipne, ale pointu ste snad pochopili.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Nešír tu demagógiu a nezmysly...
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

Do <;> 4maniak. Sorry ale dal som ti omylom plusko. Odpocitaj si to prosim ta.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Stalo sa...
:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak bude legalne mucenie,aku mas istotu ze sa budu mucit skutocne podozrive osoby a nie aj nevinny ludia? To je ako trest smrti. Ak niekoho mucenim znicis na cely zivot a zistis ze je nevinny,tak co dalej? Mucenim 100 ludi zachranis mozno 50zivotov. Cely problem stava na tom,ze v svete je velmi volny pohyb ludi a tym padom velke mnozstvo kriminalnych zivlov,vid europsky shengen. Ludia chodia kade-tade a bez ziadnej pasovej/ID kontroly. Potom je samozrejme ze Salam aj Lieky pripluje na pltke do grecka a cez pol europy si to berie aj s planom kde-co-ako nehovoriac o tom ze sme popustali tony imigrantov. Neodsudzujem ich,ale ak pride 20 000 imigrantov a z toho 1000 teroristov,tak bola chyba pustit o i len jednoho. Mali moznosti kam utiect,nemuseli do europy,lenze je to pre nich lepsie,kaslali na bezpecie,vsadzali na finance istoty.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj keby si mal spravne osoby, mucenie sa ukazalo ako nefunkcne pre ziskavanie kvalitnych informacii.
niektori muceniu odolaju, ini povedia akukolvek blbost len aby sa s tym prestalo. v konecnom dosledku sa mucenie pouziva iba ako nastroj pomsty, kedze na nic ine nie je dobre.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Až na to, že bolo preukázané to, že mučenie nepomáha. Keď potencionálneho teroristu v Guantanáme mučia, tak sa prizná aj k tomu, čo neplánoval a akurát "ochrancov bezpečia" zmätie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mučený Ti povie, čo chceš počuť, nie to, čo je pravda...
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

tI TERRORISTI su vlastne ludia so CIA ... sak vsetky tie utoky pod falosnou vlajkou ako v brusely, parizy, bostone... atd atd... najvacsi terroristi su ti CIA, USA a NATO !!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Zatial vsetky zname ter. utoky ktore su zamerane na civilov boli pod reziou tajnych sluzieb ci domácich alebo zahranicnych. Polozme si otazku, preco niesu zamerane na velke korporacie, politikov ktori tazia skutocne tazia z utlaku ludi od kial udajne pochadzaju teroristi ?
A kazdy zakon co stat prijme je len proti beznim ľudom, len si snim upevnuju moc, kontrolu na ludmi.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Lol, zatiaľ všetky. To ti povedal macko uško?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Lol, že teroristi. Si idiot. Toto tu zabráni šifrovať legálne. Ale nie je možné zabrániť šifrovať nelegálne tretími stranami a dokonca nezistiteľne. Už vidím teroristov, ako dodržujú pravidlá.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

O clanok vyssie je odkaz, cez ktory su dostupne interne pravidla piratov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to víš, v největší teroristický a fašistický země světa je toto možné, dokonce samozřejmé
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Lebo inde sa nic take nedeje:) Take lustrovanie a kadrovanie je doteraz v Rusku uplne bezne a daleko horsie ako napriklad v byvalych postkomunistickych krajinach. Oproti tomu su nejake zmeny ohladne sifrovania slabulinky odvar.

A co je taka elektronicka evidencia trzbieb? Co je su bankove ucty, vernostne programy, big data mining? Ved ked niekto chce tak vie o Tebe uplne vsetko este lepsie ako vies Ty sam.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

ty si rusko nevidel ani na obrazku, ale OK napis nam o nom este nieco pekne...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja nechápem terajšiemu svetu, keby toto chcú presadiť v Rusku, tak okamžite by ich rozniesli v každom zapredanom médiu ako,,koniec demokracie " a bla bla, som zvedavý či aj v tomto prípade proUSA mimovladky budú velmi hlasno kričať ako sa začína obmedzovať sloboda a pod
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Vsetko co sa deje dnes v globalnej politike vysvetluju uz sionske protokoly napisane pred vyse 100 rokmi a torontske protokoly napisane pred polstorocim. Kto tomu neveri nech si ich najprv precita a potom nech sa zamysli aka je sanca ze niekto v tej dobe tak presne odhadne sucasny politicky vyvoj, globalizmus, liberalizmus, antinacionalizmus, newspeak, multikulturalizmus, feminizmus, homoagendy, imigraciu, pozitivnu diskriminaciu, technologicke sledovanie a kontrolovanie obyvatelstva... protokoly samozrejme nemusia byt autenticke v zmysle autentickosti formy, vytlacku, ci autora, ale verim tomu ze pointa/obsah autenticky je, len niekym reprodukovany (nejakym prapra-snowdenom ktory mal pristup do prislusnej loze).
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Soinske protokoly su podvrh. Len blazon tomu moze verit, ale ako masaz na mozog su ucinne, ved z nich vychadzal aj Hitler.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Dik za tazke argumenty. Mimochodom to je potom asi najpresnejsi a najvizionarskejsi podvrh v historii..ale to je urcite nepodstatne
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ak z nich vychadzal Hitler, potom to znamená, že už v tej dobe existovali. A teda že sa nejedna o nový podvrh. Preto je podivné, že sa v mnohom tak s dnešnou dobou stretli. Minimálne na zamyslenie.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Torontske protokoly (1967), publikovane na "konspiracnom webe" czechfreepress.cz 17. ČERVEN 2012

bod 5.: Naši ľudia a sympatizanti v prvom rade obsadia oblasti v národných štátoch, a to na ministerstvách zahraničia, na migračných úradoch a v medzinárodných migračných agentúrach. Ich úlohou je, abybrány vyspelých krajín otvorili čo najširšie pre migrantov prichádzajúcich z krajín tretieho sveta(hlavne z Afriky a Ázie), lebo tak sa zvýrazní napätie medzi domácimi a prisťahovalcami. Manipulovaním tlače ovplyvňovať verejnú mienku nami požadovaným smerom, spôsobmi ktoré zodpovedajú našim záujmom a vždy rozširovať také správy, ktoré masy postrčia nami požadovaným smerom. V krajinách tretieho sveta vznecovať ozbrojené konflikty a vojny, lebo pod vplyvom týchto udalostí, potom migranti hromadne budú prichádzať pred brány Západu.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

hej hej, tak chujoviny najdes na kazdom konspiracnom priblblom webe, este daj to o euromede a dalsich podobnych.

Ak si prejdes vsetky okolnosti a suvislosti tak prides nato, ze migranti boli stale, len nie v takej miere, ale boli stale uz od 60tych rokov. A neuveris, ale za tuto vlnu poslednych rokov nemoze USA, ale Rusko. USA malo jasny plan odstavit Asada a obsadit Syriu a prebehol by tam podobny proces ako v Iraku a Afganistane, keby nie pedofilneho Putlera. Ak by to tak prebehlo tak by IS ani nevznikol, nemal by kde a aj situacia v terajsom Iraku a Syrii by bola o dost lepsia aj ked nie idealna, ta nebude na blizkom vychode nikdy.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Cisto faktograficky, takato masova imigracia etnicky, kulturne a narodne odlisnych ludi je v modernej historii prva svojho druhu, a prave ten "podobny proces" o ktorom hovoris a ktory systematickym sposobom prebehol v Iraku, Afganistane a Libyi (ktora pred intervenciami Zapadu bola mimochodom velmi vyspelou a stabilnou krajinou) preukazatelne tuto masovu migraciu spustil. Co s tym ma v tvojom ponimani Putin, to skus este rozviest, kedze Rusko momentalne v Syrii akurat pomaha Asadovmu rezimu, vdaka ktoremu bola Syria kedysi pred utokmi Zapadom podporovanych rebelov podobne ako Libya stabilna a ekonomicky vyspela krajina, dokonca s pravami pre moslimov aj krestanov, z ktorej dovtedy utekalo len par ideologickych odporcov rezimu. Podla mna je teda tvoje vyhodnotenie, ze za tuto krizu moze Rusko, chybne.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Co sa tyka "priblblych konspiracnych webov" - ten clanok, preklad povodnych torontskych protokolov, bol na tom uvedenom webe uverejneny v roku 2012, v dobe ked nikomu ani nenapadlo ze by sa nieco take ako dnes vobec mohlo diat. Su v nom priamo spomenute slova ako "migranti budu hromadne prichadzat pred brany Zapadu po vyvolani vojenskych konfliktov v ich domovskych krajinach". To sa ti naozaj zda ako uplna nahoda?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

A dalsia nahoda je, ze Zapad tuto migraciu fakticky naozaj podporuje a dokonca pozaduje plosny system trvaleho prerozdelovania migrantov? ("Naši ľudia a sympatizanti v prvom rade obsadia oblasti v národných štátoch, a to na ministerstvách zahraničia, na migračných úradoch a v medzinárodných migračných agentúrach. Ich úlohou je, abybrány vyspelých krajín otvorili čo najširšie pre migrantov prichádzajúcich z krajín tretieho sveta(hlavne z Afriky a Ázie)").

A pozri si ostatne body tych protokolov, to uz je naozaj nejak vela tych nahod a neuveritelnych predpovedi... a ze su uverejnovane na "konspiracnych weboch" a nie v oficialnych a standardnych mediach je asi dost logicke, aj za komancov sa nie vsetky informacie a nazory objavili v Rudom prave a statnej televizii...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

a aj kebyze su podvrh... len si ich precitaj a zamysli sa... to je jedno ze kto to pisal ale vsetko co tam je sa deje dnes... troska podozrive nemyslis ??
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Je pravdepodobné, že to Najvyšší súd zruší, ak to príjmu

No v dnešnom sovietskom Rusku sa o tom ani diskutovať nebude.
Skrátka sa to prijme a bude koniec.
Demonštrácie a protesty sa zakážu ako podplatené cudzou mocou.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

No ty si pekne jebnuty.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Namiesto argumentov trápny pokus o osobný útok.
Typiká reakcia pro-sovietskeho trolla...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

prosovietsky troll = kazdy kto za vsetkym zlym nenajde putina, alebo sudruha fica

aj moja tetka, dlhorocna tuha fajciarka dostala od putina do daru rakovinu pluc
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Prosovietsky troll = Putin je nový Svätý Spasiteľ sveta...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

4% ludi by malo odovzdat svoje pravo na vlastnictvo obcianskeho preukazu.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

To myslis nasich duhovych spoluobcanov?
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

hocikoho, kto sa aj omylom preklikol na "nie" v ankete vyssie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nemôžeš ľuďom nanucovať, že majú myslieť ako Ty.
Proste sa vprac do kožky. Otázka je nevhodne položená.
Ako som hlasoval isto vieš.
Tento typ hlasovania je maximálne nedôveryhodný...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ono sa to zda, ze je to velmi jednoduche "odprasit z USA", ked ti nesedi zakon o ochrane sukromia. no nie je to az take easy ako sa zda. asi polovica firiem obchodovanych na burze je registrovanych v delaware ako v danovom raji a podobne to bude aj u inych it firiem. takze si vyberies, bud budes platit vyssie dane alebo ochranis svojich zakaznikov. tiez si osobne myslim, ze velka cast firiem tento zakon bude nejako obchadzat ale cast z nich urcite nie. ti, co obchadzaju zakon proste dostanu menej z federalnych zdrojov..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

treba to vyuzit, a stiahnut firmy/uzivatelov k nam na nase uzemie kde sloboda este vladne
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

"Podnik poskytujúci verejné siete alebo verejné služby, ktorý používa kódovanie, kompresiu, šifrovanie alebo iný spôsob utajovania prenosu signálov, je povinný na vlastné náklady poskytnúť zrozumiteľným spôsobom informácie, získané pri odpočúvaní a zaznamenávaní prevádzky v sieťach, inému orgánu štátu alebo orgánu činnému v trestnom konaní. Úrad na základe návrhu Národného bezpečnostného úradu, Slovenskej informačnej služby, Vojenského spravodajstva alebo Policajného zboru vydá zoznam zariadení používajúcich kódovanie, kompresiu, šifrovanie alebo obdobných zariadení, ktoré je zakázané pripájať do siete."

Cize podla tohto nemoze poskytovatel poskytnut zakaznikom nejaky typ sifrovanie, ktory on nevie desifrovat. (Napr nejaku sluzbu kde bude end to end sifrovanie). Zatial vsak nastastie nieje zakazane aby si to realizovali koncovi uzivatelia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neboj, aj to prijde. Zabu treba varit postupne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hackeri sa raduju
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Ešte stále sa môže vyhovoriť že disk mi zašifroval ransomware a ja s tým nič nemám :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ransomware sa nakoniec preorientuje na ponukanie spolahlivej sifrovacej sluzby overenej praxou...
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

za take nieco by som bol ochotny platit, potom by z toho bol dobry biznos - ists notebookom do USA, predstierat ramsonmware a FBI by musela zaplatit, potom by tam bolo len gay porno... mal by dotycny USA vylet zadarmo, lebo by mal proviziu z poplatku..
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Radsej straight porno
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ano, toto bude asi jedine riesenie.. stary dobry truecrypt neviem ako dlho vydrzi, ale treba nieco ako sifrovanie v sifrovani... hidden container a podobne..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to proste ako zbrane v europe - zakazane nosit, vlastnit, no teroristi sa k tomu dostanu velmi jednoducho.. a nie len terorista, hocikto, kto by co i len trochu viac ci menej chcel..
a potom ze 1984 je konina, konina su ludia, co si myslia ze je to konina.. povinny mikrofon bude v kazdej domacnosti, lebo sukromny rozhovor bude ekvivalent kryptovanej komunikacii.
neveri niekto? tak comming soon...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mikrofony uz predsa mame. A aj kamery. A dokonca niekolko a stale pri sebe. V kazdom smartfone a notebooku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a este zacni s tym ako su neustale zapnute, ako nas stale nahravaju a posielaju v troch kopiach do NSA CIA FBI
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

to samozrejme tiez, prenasa sa to cez 3g siet ale operator ti za takuto prevadzku nemoze uctovat poplatky :D
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

lenze dnes ten samrtfon mozem zabudnut doma..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

ale maximalne sa mi paci, ako sa urady (FBI a senat + and so on) trasu od strachu, ze ludia vedia pouzivat enkryptovanie. paci sa mi, ked stracaju kontrolu.. a robi mi to radost.. ked sa im nedari presadit ich fasisticke a diktatorske navrhy a napady..

mimochodom, koho zabilo sifrovanie? kedy sifrovanie prekazilo vyriesit zlocin?
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Naozaj sa môžeš spýtať takú koko*inu že koho zabilo šifrovanie? a čo tak tisíce ludí ktorý zahynuli za druhej svetovej vojny pokial spojenci nevedeli prelomiť šifrované správy z enigmy?
Netvrdím že to čo navrhuje americká vláda je správne a myslím si že vždy bude na svete existovať produkt z niektorej krajiny na svete ktorý bude ponúkať možnosť bezpečného šifrovania.
Nabudúce sa prosím zamysli predtým než sa spýtaš totálnu kravinu.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Tak konkrétne tie "tisíce ludí ktorý zahynuli za druhej svetovej vojny pokial spojenci nevedeli prelomiť šifrované správy z enigmy", zabila neschopnosť spojencov prelomiť šifrované správy z enigmy.
Nabudúce sa prosím zamysli predtým než sa spýtaš totálnu kravinu.

Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

Aka kravina? Vies kolko usilia stalo prelomenie Enigmy? A vies o tom, ze defacto sa velkou mierou podielalo toto prelomenie na zmene vyvoja vo vojne? Prelomenie sifrovania znizilo pocet obeti a zmenilo udalosti.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

Takze Jezis musel vediet husto dekryptovat, pokial zmrtvychvstanie umoznuje prelomenie sifrovania. Alebo kryptovat?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Jeb na to už to neber
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Aha aha... Takže vlastne ono to šifrovanie nemôže za to že tí ludia zbytočne zomierali. Ono za to môže neschopnosť spojencov a nie to šifrovanie. Vieš čo ale zaujíma ma teraz jedna vec. Čo by sa stalo a koľko ľudských životov by to zachránilo keby nemci šifrovanie nepoužívajú...
Nabudúce sa zamysli predtým než napíšeš totálnu kravinu
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Keby nemci šifrovanie nepoužívajú, zachránilo by to presne 0 ľudských životov.
A zamyslenie pred napísaním totálnej kraviny jej hodnotu nemení.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Aha, aha. Takze ono vlastne sifrovanie zabijalo ludi, to neboli strelne zbrane, armada, vojna.. . Zaujima ma teraz jedna vec - Ako niekto dobrovolne moze suhlasit s tym, aby niekto mohol rypat do mojho sukromia bez toho aby existovala nejaka spetna kontrola? Ak ma stat sleduje na zaklade cohokolvek a nakoniec nic nenajdu, mal by som o tom dostat informaciu, ze vtedy a vtedy ma sledovali aj z prepisom hlasenia, pisomnym ospravedlnenim a poriadnym financnym odskodnenim. Potom nech maju moznosti na sledovanie. Inak je to buzeracia a uz len z principu budem proti tomu aj ked to bude stat niekoho zivot.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ty si 4Maniak ?

A americania akoze nesifrovali? Tym padom aj vojaci, ak maju maskace, sifruju - treba im dat kriklavo ruzove vesty. Aj prezyvka je sifra, treba prispievat pod rodnym cislom. A sifra je dokonca aj metafora, ci kresba troj rocneho dietata - treba ho zastrelit !
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Nemýliš si trošku účel?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Vtip je v tom že spojenci VEDELI rozkódovať šifrované správy z enigmy ale aby sa to nevyzradilo tak nechali zbombardovať mesto. Bolo to Coventry, nálet bol 14.10.1940 a o život prišlo cca 600 ľudí.

Nabudúce sa prosím zamysli predtým než sa napíšeš totálnu kravinu.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nerozumiem tunajším otázkam a celej tejto diskusií...
Ak nechceme anarchiu najhrubšieho zrna, predsa nemôže mať jednotlivec väčšie práva ako skupina, ktorej je členom, napríklad štát.
Ľuďom totiž chýba to najdôležitejšie. Zodpovednosť.
A najmä voči iným. Nie hrať a kopať len za seba, ako Medveď z Prievidze...
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

A ten spravodlivy stat ktoreho prava maju siahat nad prava jednotlivca nam spolahlivo zaisti brusel, alebo robert fico, resp. inteligentna demokraticka vacsina?
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Proste o tom je spoločenstvo, neviem čo riešiš. Ak by mal jednodtlivec nepostihnuteľné a nobmedziteľné práva, tak je tu čo vidieť totálny rozvrat, anarchia a nestačili by sme sa ani čudovať, čo by sa z nás, ľudských hyen vykľulo...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

"predsa nemôže mať jednotlivec väčšie práva ako skupina, ktorej je členom"

Naozaj? Takze ked su v lese 2 chlapi a 1 zena, obaja chlapi sa rozhodnu zenu "obstastnit" tak ona s tym musi suhlasit lebo tu bude anarchia?

ak ma skupina vacsie pravo ako jednotlivec, tak je nieco zle. Kazdy ma mat rovnake prava bez ohladu na skupinu v ktorej je (nech je tou skupinou citatelsky kruzok, parlament...)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ty si tomu nasadil "korunu..."
Škoda len, že je Vás tu takýchto pomerne dosť.

To čo si zaplietol, moc nefunguje ani v teoretickej rovine, nieto ešte v bežnom živote. Už môj šéf ma väčšie práva...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

"Tí, čo sa dokážu vzdať základnej slobody, aby získali trochu dočasnej bezpečnosti, nezaslúžia si ani slobodu ani bezpečnosť."


BENJAMIN FRANKLIN
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Benjamin ovládal slovenčinu.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

http://cheezburger.com/4777806080
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

„Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.“ J. J. Rousseau

takze ano, sifrofanie OK, ale musi byt preniknutelne na zaklade sudneho prikazu. Ak nieje, take sifrovanie treba zakazat.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Misko, hrusky s jablkami...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Lebo tie preklady Franklinovi prisudzovanej definicie platenia dani umoznuju iba striktne desifrovanie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

hento mozem otocit naopak..
z
„Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.“ J
na
„Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.“ J
cize tvoja sloboda sa konci tam, kde zacina moje sifrovanie..

chapes? neexistuje ciernobiely svet. neexistuju jasne hranice. inak by sme nezili v kvantovej ere. pokial plati, a aj za istych okolnosti, kde ignorujem pravo ze akykolvek dokaz musi byt zaisteny legalnym sposobom - vzdy by mal niest vinu ten, ktory trestny cin zacal ako prvy. lenze potom by sme sa dostali az po rajsku zahradu a adamovo jablko.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

sifrovanie je ako zamknutie dveri. Ked pridu policajti s papierom od sudcu, tiez MUSIS otvorit. Plati to pre vsetkych rovnako, preto je pravo na slobodu zachovane. Pri sifrovani je jeden maly problem, ze nieje jednoduche tie dvere len tak vykopnut, preto musi byt pristup organov cinnych..blabla zabezpecene inak.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

sifrovanie nie je zamknutie dveri a debilne zavadzajuce metafory su pre tych, co maju problem podchopit podstatu a hlbku problemu
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Nemusis ich otvorit ale oni maju pravo ti ich vyrazit. Toto je rovnake. Ked budes mat trezor, v ktorom mas "dokazy" o svojej vine snad im kluc nedas - pretoze este stale plati, ze nevypovedas proti sebe. Vtedy maju moznost si zavolat specialistu aby to otvoril (desifrovanie), alebo to mozu znicit. Ak sa to desifrovat neda, maju smolu a tak je to spravne. Inak banky po celom svete by mali otvorit trezory, lebo predsa chrania len teroristov.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

https://www.youtube.com/watch?v=q9DR3_pjvXg

hlavne pre ROOBa..

ano, rovny a rovnejsi.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

dvere otvorit nemusis.. a vobec nie, ak je ten sudny prikaz ilegalny, co sa stava pomerne casto.. ale bezny smrtelnik sa branit nemoze tak alhko, pokial nie je pravnik 9chyba v tlacive)

PS: porovnavas neporovnatelne, a to clovek s prezyvkou roob casto nerobi.. kedze roob je inteligentny.. ak prechadzas cez hranice, chcu kontrolu LEN TAK, to je ako keby ti pride komando LEN TAK, lebo pocuje krik z bytu/domu..

Tj, sudca musi mat dovodne podozrenie, aby ti vykopol dvere legalne, inak cokolvek co pozbieraju je nepouzitelne v procese. to iste by malo platit o sifrovani. kde mam zaruku, ze ten co ma ten kluc (hadam si nemyslis, ze sef FBI bude podpisovat kazdu ziadost). ten kluc ak bude mat radovy uradnik, dovidopo...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

A skončí to tak, že tí teroristi budú používať software tretích strán, ktorý na nejaký zákon bude kašľať a nebude obsahovať takéto zadné vrátka. Čiže sa to dotkne jedine tak bežných ľudí, ktorým budú v mobile hľadať stopy po tom, či predali jointa susedovi z prvého alebo z druhé poschodia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No to je ako s držaním zbraní. Poďme ich zobrať bežným ľuďom, čo na tom, že teroristi si zoženú nelegálne.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

chod sa pozriet do juesej ako to vyzera ked ti kkti daju zbrane beznym ludom. Chces aby aj tvojho syna/dceru zastrelili v skole sfetovani dementi?
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

Nevies o com tocis. V USA je pravo na drzanie zbrane v ustave uz od 18. storocia, aby mali ludia paku na vladu, ta pointa ma zmysel. V Izraali a Svajciarsku detto, ma kazda rodina doma zbran a aj zeny prechadzaju vycvikom a nevidim nejaky problem. Samozrejme na Slovensku plnom vypatlancov a blaznov to je otazne, tu mas 10% kofoly, 60% buranov a vidlakov medzi ktorymi sa nachadzas a ten zbytok je snad v pohode, ale vo vseobecnosti je to tu v podstate cisty kokot.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

v usa je dnes v ustave pravo na drzanie zbrani iba preto, ze to tak chcu vyrobcovia zbrani. Inak je to totalny nezmysel nevhodny do 21. storocia a tak to u nich aj vyzera. Namiesto toho aby ta policajt zacal nahanat a obuskom ti max vybil zuby ta zastreli, lebo radsej on teba ako ty jeho. Potom z toho robia velke halo, ze beloch zastrelil chudaka neg..one afroamericana.
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

USA je extrem a ja osobne som proti tomu, aby si si niekde v supermarkete mohol kupit zbran. Na strane druhej - u nas ides na psychostesty, musis zlozit skusku an asledne si kupit zbran. Toto je podla mna ok. Su ludia ktori zbran chcu legalne (musia splnit vsetky voloviny okolo). Potom su tu ludia, ktori maju zbrane nelegalne - im je zakon ukradnuty. Vlada povie, ze civilistom bez riadneho dovodu nedovoli ZP => obmedzia len tych, co chcu mat ZP legalne. Ti ostatni si zbran zozenu nacierno.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nevidim zmysel v obmedzovani zbrani, takisto sa mi paci zakon o ochrane majetku, kedy mozes pouzit pri jeho ochrane zbran a nemas nejaky velky problem. Cim viac sa bude obmedzovat tym viac bude prekvitat cierny trh. A doba sa meni, ak by mal kazdy zbran tak nemaju ani teroristi sancu, lebo by zakrocili bezni ludia, to je mimochodom vec na ktoru sa spoliehaju v Izraeli a funguje. A najhorisie na obmedzovani je pravo to, ze sa dotkne tych, ktori to nechcu zneuzit, tym dalsim je uplne jedno, ze ci su obmedzovane alebo nie a prave ti pachaju najvacsie skody.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

keby ma zbran kazdy, terorista by sancu nemal, lebo by to bol ekvivalent tomu, ze by nemal zbran nikto, tj. len boj s rukami.. terorista by nedal dole viac ako 1, max 2 ludi. teraz ich da dole 30-50.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

a to sa bavim o malej zbrani, 5-6 nabojov, ziadny "desert eagle z CeeSka"
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Všetko čo nemá aspoň dve nápravy je malá zbraň. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

....a Lukas nenapadne zasunul Death Star spat do kabelky.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Je možné že aj DS má podvozok.
Možno ho ukážu v 54. pokračovaní. :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Takmer neodolatelna formulacia skupinovej ziadosti o prijatie na studium.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Logicky, tieto tlaky na zakaz sifrovania nemozu byt kvoli zlocincom a teroristom - zlocinci a teroristi nebudu pouzivat backdoorovany softver USA firiem, pouziju nejaky opensource, alebo softver zahranicnej firmy, alebo si vytvoria vlastny.
Napokon, vytvorit neprelomitelny jednoucelovy softver na sifrovanie a desifrovanie zvladne naprogramovat aj stredoskolak, ide len o to ci pouzije kvalitny generator nahodnych klucov a ci si pozrie film o Enigme (nebude recyklovat sifrovacie kluce).
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No a preto bruselski teroristi pouzivaju iPhony:)

Kde mas zaruku, ze opensorurce je bezpecny? To, ze je "open" neznamena ze namame zranitelnost, namatkovo - Open SSL, namatkovo chyba v linux kernely tiahnuca sa desatrocia, namatkovo heartbleed atd. Takych su stovky, ktore boli neodhalitelne dlhe roky, tolko k bezpecnosti open source.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Zakazom sifrovania sa zidnym teroristickým útokom nedá zabrániť. Teroristi ak by existovali sa budu stretavat osobne a to by museli vyhlasit zakaz stretavania.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Mas pravdu pacient z Pezinka, ktoremu dnes dovolili net. Teroristi neexistuju, neexistujes ani ty, lebo si len vyplod svojej vlastnej fantazie. Sestricka ti o chvilu prinesie lentilky po ktorych to pochopis este lepsie, len jej povedz nech ta pre istotu aj priviaze o postel.
Odpovedať Známka: -9.2 Hodnotiť:
 

nefetuj. sifrovanie je ekvivalent osobneho stretnutia, je to peer to peer a akusticka izolacia je sifrovanie. https je to iste, len virtualne, resp. na dialku. mohol by som si prekopat potrubie az po afganistan od usa, akusticky ho izolovat a bolo by to sifrovanie. sifrovanie je aj metafora. pretoze nezasifrovana komunikacia je absolutne explicitna a ako sa ma zena ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zda sa, ze politici este stale nepochopili, ze tento vlak uz davno odisiel. Buducnost je v kryptomarketoch, kryptomenach a aplikaciach zalozenych na blockchaine. Toto je take to kopanie zdochynajuceho kona. Do par rokov nebudu schopni zakazat v zasade nic, tak im doprajme este posledne chvile, ked maju pocit, ze este mozu veci ovplyvnit ;)).
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Tebe tu nejak vyhráva v tej búdke...
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Buducnost je v kryptokomunostoch
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja si myslim ze v Kryptofasitoch
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

mozte mi poradit ze ked na pocitac nainstalujem truecrypt alebo nieco podobne a zasifrujem disk , ti boti od microsoftu co scannuju disky budu to mat aspon trochu tazsie alebo ak mam momentalne odheslovany pocitac tak mozu vidiet presne to co ja ?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Jasteri vidia vsetko, aj to na co prave teraz myslis. (ty nezbednik)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

chapem chapem na jasterov to asi stacit nebude ale z venku ak sa mi dostane niekto do siete pokial budem mat otvorenu session je mozne aby mi behal po disku a videl obsah ? pozasifrovani inak to je pre mna pointless vobec nad niecim podobnim uvazovat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Srat nato, uz dlhsiu dobu sa demokracia odbavuje na beznych ludoch. Mali by sme ju zrusit vratit sa k socializmu, jedina zmena by mal byt volny pohyb osob tovaru a sluzieb, ty ktorym rezim nevyhovuje mozu odist alebo sa vratit.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

akakolvek vlada sa da znicit takzvanym ddos utokom... tj, spamovat ich nekonecne zacyklenymi ziadostami..
pokial ma chcu kontrolovat, tak prosim. ale nikto mi nemoze zabranit, aby som vzdy zakomponoval do svojho materialu (dajme tomu sd karta, hdd, notebook) tak vela nahodnych dat, ako sa len da.
problem by mohol nastat vtedy, keby sa z tych nahodnych dat objavi napr adolescentne porno (napr vzhliadnem foto na facebooku z dovolenky kolegu, ktory bol natoko magor, ze odfotil dceru bez plaviek, mne sa to ulozi v cache a som preukazatelny pedofil)
pokracovanie...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

..pokracovanie


terorista je ktovkolek, kto narusi pokojny zivot inemu, bez toho, aby realne preukazal vinu, alebo trestny cin.
napr - niekto na mna vymysli, ze som pedofil. pridu mi zabavit pc, nenajdu nic - dobre meno je v haji, z prace ma vyhodia, a nikoho nebude zaujimat, ze som cisty a ani ten facebook neprechadzam, cize ziadne dcerine foto bez plaviek som nemal. ludia si automaticky zafixuju, ze som pedofil.
ano, je to problem blbych ludi, co fixuju do hlavy bulvar, ale keby nema len tak niekto pravo absolutnej moci bez akehokolvek dokazu/podozrenia ma prehladat, tak by mi to v prvom rade nepokazilo zivot.
a to je 1 scenar z 50 000 moznych.
uz jedol niekto kolac u babky tak, ze mu praskovy cukor zaspinil golier? nuz, to je na obvinenie z konzumacie drog.
konieckoncov cukor je legalna biela droga..
sranda zit v preinformatizovanej dobe. to zu fakt radsej nejake gestapo trpiet..
/irony
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Kto obetuje kôli bezpečnosti slobodu, nezaslúži si ani bezpečnosť ani slobodu...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ty si ocividne obetoval rozum kvoli hluposti... tie keci hovor tomu, ktory pred chvilou s teroristom vyletel do vzduchu, hlavna vec, ze mal zabezpecene data....
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Nie, ty obetuvavas okrem rozumu aj svoju slobodu vdaka tvojej priposratosti. Doteraz rozviedka robila co, ked sifrovanie je tu uz tisicky rokov? CI teraz ked poslem klasickou postou zhluk na prvy pohlad nic nehovoriacich znakov a bez desifrovacieho kluca ich precitat nevies, som automaticky terorista lebo chudacikovia na poste nedokazu precitat moj list? A ja budem povazovany za teroristu? Alebo level vyssie:
Fero v piatok ideme na pivo - zavesia na mna agenta, aby sa presvedcili, ci ozaj ideme v piatok na pivo a ked nepojdeme, tak som zase terorista lebo som poslal Ferovi spravu, ktoru chape len on a oni nie? Takze asi tolko riesi zakaz sifrovania - budu moct naburat sukromie tych, ktori v 99,99% nic neurobia a neexistuje spetna kontrola a ani dohlad.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

lenze tu vobec nejde o to, aby teba odpocuvali a sledovali ci ides na pivo. Tu ide o to, ze ked sa budes chovat divne a budu si mysliet, ze robis zaskodnicku cinnost, tak aby ta technicky mohli odpocuvat ked na to sudca da prikaz. Napriklad whatsapp teraz vyhlasil, ze su sifrovani :) urcite, ak naozaj us, tak im to dlho nevydrzi..
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

nie. ved to co pises mozu uz teraz nie? skor ide o to ze je nelegalne rozpravat sa recou ktorou oni nerozumeju. prikladom by mohlo byt ze si v krcme a rozpravas sa s cudzincom po anglicky, nemecky, rusky, mongolsky.... prislusnik nerozumie tak ti bud zakazu hovorit cudzim jazykom, alebo si kriminalnik...

a ked chces protestovat ze ved samozrejme nie si ziadnym kriminalnikom, ty sa len rozpravas spolocnou recou s cudzincom, tak ta mozu zobrat do basy a drzat ta bez sudu roky rokuce. to je k comu zial spejeme.

a ludia ako ty budu spokojni, ved co sa ma co niekto rozpravat cudzou recou, hajzel jeden...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Skor ide o to, ze podla navrhovaneho zakona naviac vznika povinnost prislusnika naucit po anglicky, nemecky, rusky, mongolsky...., hopsky, pythonsky, sqlovsky, asemblerovsky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemozu, lebo to nevedia odsifrovat, resp. to nieje jednoduche. Ked pojdes na letisko a zrazu sa huf ciernych kravat vrthne na prisediaceho vedla teba a odnesu ho v putach, namiesto toho aby vybuchol aj s tebou, tak zmenis nazor.

len tak btw. kolko z tych 350 ludi co hlasovalo doteraz v ankete ANO sifruje? lebo ja nikoho takeho nepoznam a tu je zrazu 96%. Nieco tu nehra. Ako decko na pieskovisku co si nevsima hracku a zrazu ju velmi chce, ked ju chce aj ine decko. Zamyslite sa nad sebou..
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

podme na to inak. pred a pocas druhej svetovej vojny v nemecku boli ludia ktori boli v nemilosti rezimu. vieme ako to s nimi bolo a ake hrozi sa im robili. ako rezim zistil kto splna podmienky? presli matriky a vyhliadli si ich. a pomocou vtedajsej vypoctovej techniky vedeli splnene podmienky nie len priamo od obeti, ale aj podla ich predkov. to znamena, ze ak obete svoj povod zakamuflovali tak aj tak im na ich povod prisli ked zistili povod ich predkov.

toto sa stalo s vypoctovou technikou doby kamennej. ak si dnes nejaky rezim zmysli, ze "databaza najdi mi vsetkych lavakov, lebo ich nemam rad", alebo vsetkych co sa kedy zle vyjadrili o rezime, alebo vsetkych co prilis dlho citali tento clanok maju ich pomocou vsetkych fb, google, tienovych profilov za par momentov.

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

je to ok podla teba? ked je niekto hajzel a chce ti ublizit najde si sposob. a pravdepodobne si o tom nebude pisat niekde na whatasppe. rovnako ako si nebude obstaravat preukaz na pouzitie strelnej zbrane... stat zodpvoeda za bezpecnost obcanov. ale su iste hranice kde pomer zvysenia bezpecnosti k pomeru straty zaruk ide exponencialne hore v neprospech zaruk.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

na druhej strane, ked ti ukradnu auto, tak od policajtov chces aby ti ho nasli hned uzaj prave v tejto sekunde, najlepsie keby rovno zabranili kradnutiu. Potom policajti povedia OK, tak dame kamery a ty im na to hoooo prrrrrr stop! vy ma chcete pozerat kedy chodim domov a ci som lavak... Si rozmysli co chces!
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Akurat ze jedini, kto od policajtov chce, aby "ho nasli hned uzaj prave v tejto sekunde, najlepsie keby rovno zabranili kradnutiu", su samotni policajti a mozno preto tak odhodlane ponukaju moznost vlastnit.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

VSETKO je zneuzitelne, a keby sa ludstvo balo zavadzat nove veci, lebo su zneuzitelne, tak sme stale na stromoch a nevedieme tieto debat.y
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Prave preto je to kolosalna kravina. Ja som ti deklaroval, ze spravou Fero v piatok ideme na pivo je sifra. Vobec to neznamena, ze ideme na pivo, vobec to neznamena ze v piatok, ani Fero ani nic. Mohol som v tejto vete nechat zakodovanu spravu ze v stredu o tretej bomba na stadione v bloku sedadiel C. Chapes? Cize sice ma poculi, ale rozumeju hovno. To je sifrovanie a neviem ktory naivny debil si mysli, ze ked sa zakaze sifrovanie, tak teroristi s nim prestanu.
Jediny kto ma problem su firmy a jednotlivci, ktori ochranuju obchodne tajomstvo a vlastne sukromie - ti maj uvazny problem, pretoze len tazko budu dokumentaciu sifrovat tak, ako terorista na nejaky pokyn. Aj dens sa desifrovat da, ale tie moznosti su natolko obmedzene, ze sa vedia sustredit len na naozaj podstatne veci. Ak by "desifrovanie" bolo prelomene v ramci sekundy, mozu sledovat kazdeho bez obmedzenia bez ohladu na to, ze sa hrubo narusuje jeho pravo na sukromie a bez postihu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nikto ti sifrovanie zakazovat nechce. Iba chcu aby na zaklade sudneho prikazu poskytovatel alebo ty si musel dat kluc. To je diametralny rozdiel oproti tomu, co tu vsetci konspiracni teoretici pisete. Kludne si sifruj
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Vsak to je to o com rozpravam - ze nemusim nic vydat, lebo by som siel proti sebe. To je prve stanovisko. Druhe je, ze ak uz raz existuje backdoor o ktorom kazdy vie, bude mat don pristup ktokolvek a v tom pripade je to to iste ako keby ziadne sifrovanie nebolo a veselo sa moze zneuzivat. Tu je to dnes len o tom, ze miesto tyzdnov aby sa dostali do jedneho zariadenia postaci milisekunda aby ich otvorili milion ty konspirator.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

musis wole :) len ty to nechces akceptovat a preto chcu aby priamo poskytovatel sluzby spristupnil nesifrovane data. To sa da urobit jednoducho, poskytovatel bude mat tvoj kluc a na zaklade sudneho prikazu ho vyda autoritam. S tym nemoze mat problem absolutne nikto normalny.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Je to naopak - s tym nikto normalny suhlasit nemoze. Moje heslo, moje sukromie a moje data. Je to stale rovnaka paralela ako legendarna veta: mate pravo mlcat .... To je presne sifrovanie. Ak nikto nebude mat kluc okrem mna (a nech to prikazu zakonom, tak budem sifrovat aj zoznam na nakup - ), tak ma nemozu donutit vydat kluc a to ani zakonom, kedze je to precedens.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ad2 - ak ma kluc vyrobca, tak sa k nemu dostane aj tretia strana a tu vidim zasadny problem pre zneuzitie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak potom nepouzivas (neuznavas) ani bezpecnostne schranky v bankach, lebo ved vratnik tam ma kluc a dostane sa ti hocikedy dnu, ta ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak, len mi je zahadou preco sa interpol nevie dostat do schranok vysetrovanych osob. A sme tam, kde som vravel na zaciatku - banky chrania len teroristov! Mali by otvorit vsetky trezory podla tvojej logiky nie ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

chudence americke,vy mate len strach.Co tak zacat riesit spolocnost od seba.sak rano vstanem ,pozrem do zradla a poviem si : ako by som tejto spolocnosti pomohol napredovat,ako urobit tento svet lepsim,kde sa nachadzaju tie krompace,motyky a ryle,kde je chudoba a africke hladne deti.chapete priatelia? takto budete stastny a bezpecny a numusite sa bat ani sifier,ani teroristov. pozrite sa na naseho Stefanika,ak neviete ako zacat! prajem vam pekny vecer. :D smile
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

---------------- ---------------- ----------------
Pred 5-7 rokmi sa iba viedli dikusie, ci su v niektorych SW a HW zadne vratka. Dnes vieme ze zadnych vrat jak v Gabcikove je vo vela SW a HW. A tu ide byt zakon, ze zadna vrata budu dokonca vsade povinne.

Matematika nam uz 4 dekady na principe takmer jednosmernych operacii a problemov s exponencialnou zlozitostou ponuka bezpecne sifrovanie, takze vo svojej podstate bezpecne naozaj je, pretoze matematici ani vedecka obec neklame. Nikto neklame v tom, ze Pytagorova veta plati, detto ani v tom ze tento a henten problem ma exponencialnu zlozitosz a v rozumnom case je pre nas neriesitelny.
---------------- ---------------- ----------------
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

---------------- ---------------- ----------------
Jedine sposoby ako sa k informacii dostat su:
1) zadne vrata (nejako sa k tomu sukromnemu klucu dostanem, t.j. vlastne su uz vopred skomproimitovane cele zeleza a softy alebo standardy)
2) man-in-the-middle utoky (odpocuvanie)
3) socialne inziniesrtvo (vyuzivajuc stupiditu a dovercivost, napr. cerviky, virusy, keyloggery na odkukanie hesiel a klucov)
4) super-hyper speci CSI praktiky (dolovanie dat zo zmrazenej RAMky, detekcia sukromneho kluca zo zvuku harddisku ci inych vibracii a pod.).
ine sposoby matematicky neprelomitelnych sifier neexistuju
---------------- ---------------- ----------------
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

uz sa tesim, ako teroristi poslusne budu posluchat zakony a prestanu si sifrovat svoju komunikaciu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nechcem povedať že som to hovoril, ale hovoril som to. Zašifrovaný iPhone bol len začiatok, iba zámienka pre túto špinavosť zavedenú zákonom a verte tomu že tí čo o tom rozhodujú sú takí sprostí že to skutočne prejde a zavedú to...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nemyslim ze sprosti, skor dobre zaplateni...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Toto vobec nieje namierene voci teroristom ale voci obycajnim ludom. Teraz boli teroristicke utoky v Bruseli kamarat ktory chodi kamionom teraz robi v belgicku a bol vtedy aj v Bruseli a hovori ze nikde nieje tolko kamier ako v Belgicku. Tak ako je mozne ze tam spravili teroristicky utok, a dokonca aj taky co boli dlhodobo hladany. Tak na co su tie kamery. Dalsi priklad, nie su vybusniny a samopali zakazane, ako je mozne ze ich teroristi mali? Ved su zakazane. Mozu akokolvek zakazat sifrovanie ale ten co ma ozaj necestne umysli sa na akykolvek zakaz vykasle, a perzekovany budu len obycajny ludia. Druha vec je len otazka casu kedy sa to znizene sifrovanie zneuzije prave na teroristicke utoky, ked si zoberiete ako sme zavisli uz teraz od pocitacov, a to uz zacinaju samojazdiace auta. A to uz v pripade hacknutia su teroristicke utoky s obrovskymi stratami na zivotoch.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Ty máš tiež celkom pomýlné pojmy a dojmy...
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

vacsinou nikoho nelutujem, lebo kazdemu patri to co mu patri, ale teba lutujem maniak :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aby to nebolo s tym utokom ako aj s tymi dvojickami 9/11.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo s nimi bolo??
Pozeral si v ten deň CNN?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Zruste povinne sifrovanie.... sifrovanie online pladieb,kariet,dokonca radsejaj pin...ved aj to je sakra sifra/ kluc...
Ale potom budem svina racek,kradnut ako fracek ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Po prečítaní diskusie som si spravil lepší deň, škoda že takýchto ľudí ( nás) nie je viac. Ale práve aj o tom je sloboda:-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nanestastie je tu aj zopar k***tov siriacich propagandu za zakazanie sifrovania...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Celkom zaujímavé by bolo, keby sa trh postavil k tomu tak, že bude ponúkať 2 zariadenia. Jedno pre ameuicky trh a potom druhé pre zatiaľ ako tak normálny svet.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Clovek uz slobodu davno stratil,uz sa len na slobodneho hra
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Som Slovak a nie som tu doma a nie som tu v bezpeci.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sloboda je paradox. Povolenim bezpecneho sifrovanie obmedzujes slobodu tych, ktori chcu slobodne spehovat.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Predsa ked nespehuju, mozu slobodne chciet nadale,j nezavisle od povolenia, prave snaha obmedzenia slobody vydavania ktoreho je paradox.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

je sifrovanie a sifrovanie
so spolocnikmi pouzivame novy typ, este je v testovacej prevadzke, myslim ze len okrajovo som nasiel nieco o nom na internete, co je aj zamerom.
podla mojich informacii sa bezne ani nebude ponukat, pretoze sa ocakava ze tento zakon prejde a nejako je to pravne osetrene aby to bolo na takom pomedzi, nieco ako offshore acc (-:

have a nice day, P.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ďalšia vec namierená proti ľuďom a ako poznám EU verím, že to bude užitočným spôsobom a vervou nasledovať príklad USA. No cieľ je jasný, postupné úplné ovládnutie človeka a ak ešte nie jeho mysli tak dozaista jeho možností a výberu!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak toto schvalia, tak zaroven by mal zakon upravovat, ze za zneuzitie by mala hrozit amputacia koncatiny ako to maju v niektorych bezpecnych vychodnych krajinach, bez moznosti sa odvolat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Par senatorov chce rozsirovat demokraciu ako vidim. Nie len hovorit co chceme, uz aj citat co chceme. Dosledky su predsa fatalne! Vsetky mafianske a teroristicke zivly su napojene na riadenie statu, takze chcu umoznit tymto ludom sposobovat inym problemy, stratu sukromia, firemnych tajomstuev atd.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sere ich TOR, Silk Road, Assassin Community, Hitmen Network a rozne hnutia ako ISIS.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

(((Feinstein)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

bavite sa tu o tom, ze bud budu mat sukromie vsetci alebo nikto. podla mna by mali mat sukromie vsetci. pretoze my ako lud, ako spolocenstvo, by sme mali sifrovat pred zlodejmi a nie pred statom, ktory by defacto mal pracovat pre nas. mozno by som to prirovnal k bytovemu domu. tiez si nevytvorite zmluvu, kde kazdy da klucik od bytu spravcovi, len preto, ze v niektorom byte sa mozno deje nekale, alebo, ze tam niekto cudzi chodi. na to treba robit ine rozhodnutia, opravit vstupnu branu napr.. a rovnako tu, nejde o sukromie, riesi sa tu nasledok, ale nie pricina. konkretne keby sa USA starali len o seba, nic im nehrozi. (mozno nie nic, ale povedzme skoro nic...)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár