neprihlásený Sobota, 28. novembra 2020, dnes má meniny Henrieta
Externé Thunderbolt disky s rýchlosťou 2.5 GB/s

Značky: ThunderboltSSDHDD

DSL.sk, 19.4.2016


Dvojica výrobcov LaCie a AKiTiO predstavila tento týždeň na výstave NAB 2016 pre vysielateľov a producentov videa ultrarýchle externé disky s rozhraním Thunderbolt 3, ktoré sú určené ako desktopové úložisko pre priame pripojenie k pracovným staniciam.

Oba produkty, AKiTiO Thunder3 PCIe SSD a LaCie 12big Thunderbolt 3, sú prezentované ako vhodné napríklad na profesionálne spracovanie videa vo vysokých rozlíšeniach, 4K a viac.

V ostatných parametroch okrem rýchlosti a použitej technológii sa ale výrazne odlišujú.

Produkt od AKiTiO je totiž postavený na jednom SSD NVMe flash disku Intel SSD 750 a má kapacitu iba 1.2 TB. Tento produkt je štandardným externým dockom využívajúcim podporu Thunderboltu pre prenos PCI Express protokolu a externé pripojenie ľubovoľných PCI Express kariet, ktorý výrobca dodáva osadený SSD diskom s týmto rozhraním.

Produkt od LaCie patriacej Seagate je postavený na RAID poli až maximálne dvanástich klasických 3.5" diskov Seagate s integrovaným hardvérovým RAID radičom. Pri použití 8 TB diskov má celkovú maximálnu kapacitu až 96 TB.


LaCie 12big, kliknite pre zväčšenie (foto: LaCie)AKiTiO Thunder3 bude pri sekvenčnom prenose dát ponúkať rýchlosť 2.5 GB/s pri čítaní a 1.2 GB/s pri zápise, LaCie 12big v RAID 0 režime rýchlosť 2.6 GB/s a v RAID 5 konfigurácii s redundanciou dát ochraňujúcou dáta v prípade výpadku jedného disku 2.4 GB/s. LaCie 12big podporuje samozrejme aj režimy RAID 6, RAID 10 a 50.


AKiTiO Thunder3, kliknite pre zväčšenie (foto: AKiTiO)LaCie 12big je možné pripojiť cez Thunderbolt 3 port s rýchlosťou 40 Gbps alebo USB 3.1 port s rýchlosťou 10 Gbps, AKiTiO Thunder3 cez Thunderbolt 3 port. Thunderbolt vo svojej novej verzii 3 využíva nový port USB Type-C.

Oba produkty majú ďalší Thunderbolt 3 pre pripojenie ďalších Thunderbolt zariadení alebo monitora do reťazového zapojenia, AKiTiO Thunder3 má navyše aj DisplayPort pre priame pripojenie monitora s týmto rozhraním.


Predstavenie LaCie 12big (video: LaCie)AKiTiO Thunder3 bude dostupný ešte v prvej časti tohto štvrťroku za 1300 dolárov. LaCie 12big bude dostupný v lete, cenu za jednotlivé konfigurácie spoločnosť nezverejnila.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

HAMR má umožniť aj lacnejšie menšie disky
Prvá väčšia vzorka z asteroidu sa blíži k Zemi, pristane budúci týždeň
TSMC postavila továreň na 3-nm čipy
Najnovšia verzia Windows 10 má po mesiaci podiel 9%
Všetky Telekom paušály môžu do konca roka získať 15 GB dát navyše
Intel stále najväčším výrobcom čipov, ďalší sa ale približujú
SpaceX vyniesla ďalšie desiatky Starlink satelitov, video
EÚ chce aby produkty vydržali dlhšie, právo na opravu a aktualizácie po celú životnosť
Česko plošne zrýchľuje DSL vďaka bondingu
Podľa Torvaldsa je plná podpora Linuxu na ARM Macoch nepravdepodobná


Diskusia:
                               
 

O dva roky budu dostupne 100 - 500 TB SSD disky s cenou do 1000 eur...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a potom si sa zobudil
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:

Pridať komentár