neprihlásený Štvrtok, 18. apríla 2024, dnes má meniny Valér
Markíza sa kontroverzne obula do DVB-T, Towercom ju ostro kritizuje

Značky: DVB-TSlovenskoMarkíza

DSL.sk, 4.11.2016


Televízna skupina Markíza, ktorá tento týždeň oficiálne divákom ohlásila svoj definitívny odchod z DVB-T multiplexov digitálneho pozemného televízneho vysielania, tak spravila aj s pomerne kontroverznou kritikou DVB-T ako technológie vo svojom hlavnom televíznom spravodajstve.

Spoločnosť Towercom, prevádzkovateľ štyroch celoštátnych multiplexov DVB-T, ju tak následne vo svojom komentári aj stanovisku pre DSL.sk ostro kritizovala.

Ako sme informovali v stredajšom článku, Markíza po augustovom avíze plánovaného odchodu v utorok tento definitívne potvrdila informovaním verejnosti.

Divákom využívajúcim na príjem DVB-T odporúča nájsť si poskytovateľa satelitnej, káblovej alebo IPTV televíznej služby.

DVB-T s nekvalitným signálom?

Reportáž bola ale pomerne kontroverzná, keď navodzovala dojem, že DVB-T ako technológia je nekvalitným spôsobom príjmu. Pri tom bol prezentovaný príjem na izbovú anténu. Technológiu takto primárne prezentovali vo svojich vyjadreniach oslovení externí ľudia.

Časť divákov tak okrem iného potenciálne mohla nadobudnúť dojem, že za odchodom Markízy sú technické dôvody. Takto pôsobia napríklad aj niektoré formulácie na informačných stránkach televízie, odchod z DVB-T má pravdepodobne ale najmä finančné dôvody alebo minimálne samozrejme takéto dôvody zohrali dôležitú úlohu.

DVB-T na Slovensku je vo svojej krátkej histórii pomerne kontroverzné z viacerých dôvodov, napríklad zvolenia kompresného štandardu MPEG-2 za štandardný formát pri pomerne neskorom štarte v čase jasného presadenia sa H.264. Okrem iného aj z toho vyplýva veľmi obmedzená kapacita v podobe počtu vysielateľných staníc, pričom prechod na H.264 následne nebol a nie je vzhľadom na rozšírenosť prijímačov podporujúcich iba MPEG-2 jednoduchý.

Zároveň aj kvôli spôsobu štartu sleduje DVB-T na Slovensku v porovnaní s viacerými zahraničnými krajinami relatívne menej domácností.

Samotnú DVB-T technológiu ako takú ale samozrejme nie je možné označiť za nekvalitný spôsob príjmu a nekvalitnú technológiu, celkovo ide o technológiu s výhodami aj nevýhodami oproti iným technológiám a napríklad relatívne nízkymi nákladmi na prevádzku. Zároveň zatiaľ zrejme nebolo preukázané, že na Slovensku by mal byť nejakým spôsobom nekvalitnejší signál. Pokrytie územia samozrejme nie je stopercentné na rozdiel od satelitu a ako v prípade satelitu alebo iných technológií bezdrôtového šírenia má svoje výzvy v podobe nastavovania antén a vplyvu poveternostných podmienok.

"Príjem na izbovú anténu pre DVB-T nie je typický. Tak ako nikoho by nenapadlo satelitnú anténu inštalovať vo vnútri, je signálové pokrytie DVB-T takisto vyladené pre vonkajší strešný príjem. Popri tom samozrejme je množstvo domácností, ktorým stačí aj izbová anténa pre kvalitný príjem, toto však záleží hlavne od vzdialenosti od najbližšieho vysielača. Čo sa týka obrazovej kvality, v prípade digitálnej distribúcie TV signálu je diskusia o menšej/väčšej kvalite bezpredmetná, všetko záleží od zdrojového signálu. Naša spoločnosť používa najkvalitnejší vstupný signál a najkvalitnejšie systémy pre spracovanie TV obrazu, ktorými mnohí iní distribútori TV signálu nedisponujú," uviedla spoločnosť Towercom v stanovisku pre DSL.sk na otázky na reportáž Markízy.


Reportáž televízie Markíza v jej spravodajskej relácii Televízne noviny (video: Markíza)"Neodborné a skreslené porovnávanie moderátormi a tzv. odborníkmi považujeme za neobjektívne," dopĺňa stanovisko Towercomu.

HD

Mierne kontroverzne vyznieva aj informačná stránka Markízy informujúca o odchode z DVB-T akonaladit.markiza.sk.

Na stránke síce Markíza samozrejme úplne explicitne netvrdí, že v DVB-T nemôže byť HD rozlíšenie. Na viacerých miestach ale zdôrazňuje ako výhodu iných spôsobov príjmu, na ktoré je potrebné prejsť, dostupnosť vysielania v HD rozlíšení, čím teda poukazuje na neprítomnosť HD v doterajších DVB-T multiplexoch s jej stanicami.

"Z daného dôvodu sme sa rozhodli k 31. decembru 2016 upustiť od šírenia signálu prostredníctvom klasickej televíznej antény. Od nového roka tak budete môcť sledovať stanice Markíza, Doma a Dajto v ostrej HD obrazovej kvalite, a to s množstvom atraktívnych doplnkových služieb," uvádza napríklad.

Využitie MPEG-2 ako primárneho kompresného štandardu bolo na Slovensku kontroverzné, podľa informácií Towercomu pri spustení prvého multiplexu z roku 2009 bol ale zvolený štandard MPEG-2 na požiadavku vysielateľov teda televízií. V prvom multiplexe ešte nebola Markíza a tá sa objavila v DVB-T až o niečo neskôr a či tiež v tom čase presadzovala MPEG-2 nie je jasné.

H.264 a samozrejme aj novší H.265 už umožňujú aj v DVB-T multiplexoch vysielať aj HD stanice, ako je tomu v prípade H.264 u verejnoprávneho multiplexu.

Finančné dôvody

V minulosti bol štandardným modelom celoštátnych komerčných televízií akými je aj Markíza model, pri ktorom získavali peniaze najmä z reklamy a za šírenie svojho signálu platili.

Základná ročná tarifná cena za 1 Mbps v DVB-T v roku 2009 bola 700 tisíc eur bez DPH. Presná cena platená Markízou nie je známa, televízia so svojimi tromi kanálmi ale využíva cez 10 Mbps a ročne ju šírenie cez DVB-T stálo viacero miliónov eur.

V posledných rokoch sa ale televízie snažia o zmenu a snažia sa naopak generovať aj príjmy zo svojho šírenia. V súčasnosti napríklad slovenským komerčným staniciam tak operátori platia za možnosť vysielať ich v HD, za archív alebo za sprístupňovanie cez Internet.

Ďalšia kritika

Lukáš Polák na stránkach Českého rozhlasu označil reportáž Markízy priamo za manipulatívnu.

Ostrý kritický komentár k spôsobu informovania Markízy o odchode z DVB-T poskytol médiám aj technický riaditeľ Towercomu Zsolt Nagy.

"Ako technicky znalému človeku moja profesijná identita mi nedá neokomentovať mediálnu bublinu, ktorú TV Markíza nafúkla za uplynulé dni. Zaráža ma na nej jej jednostrannosť a cielená diskriminácia jednej z podstatných platforiem šírenia mediálneho obsahu – DVB-T," uvádza Nagy.

Nagy samozrejme priznáva, že odísť z DVB-T je legitímnym právom Markízy.

Mimo technických aspektov prízvukuje finančný aspekt zmeny na samotných divákov a skutočnosť, že diváci Markízy po prechode respektíve všeobecne u iných operátorov platia za televíziu dvakrát. "Prvýkrát prevádzkovateľovi platformy, ktorý mu sprístupní televíziu, a druhýkrát svojim drahocenným časom pri sledovaní reklám, kvôli ktorým samozrejme ten kanál neplatí," upozorňuje Nagy.

Ako s DVB-T ďalej

DVB-T v doterajšej podobe bolo zaujímavé pre časť populácie ako bezplatný spôsob príjmu všetkých slovenských väčších televízií, pre nenáročnejších divákov.


Ponuka vysielania cez DVB-T z augusta, z bezplatnej ponuky (hore) bola odvtedy presunutá Senzi do platenej ponuky a tá bola tiež rozšírená o stanicu Eroxxx, kliknite pre zväčšenieAko sme upozorňovali už od augustového oznámenia pripravovaného odchodu Markízy z DVB-T, pre súčasnú cieľovú skupinu používateľov DVB-T hrá zrejme Markíza dôležitú úlohu a tú zrejme nie je možné plne nahradiť prípadnými inými zahraničnými televíziami.

Towercom si podľa svojho stanoviska myslí, že platformu sa mu podarí udržať atraktívnou pre časť divákov pridaním ďalších kanálov.

"Digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T) je jediná voľne prístupná platforma na Slovensku, ktorá poskytuje divákom príjem obľúbených televíznych staníc úplne zadarmo aj po roku 2017. Sme presvedčení, že voľne prístupná platforma bude aj bez Markízy atraktívna pre množstvo divákov, po uvoľnení kapacity plánujeme samozrejme pridanie ďalších kanálov namiesto kanálov Markízy," uviedol pre DSL.sk Michal Šuran, marketingový manažér Towercomu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami
Batérie vyhodené z vesmírnej ISS neočakávane nezhoreli a poškodili dom v USA
Sprístupnená beta verzia Ubuntu 24.04 LTS
Nový CPU Apple M4 majú dostať všetky Macy, s výnimkou najvyšších najneskôr do jari
Samsung sa v predaji smartfónov vrátil pred Apple


Diskusia:
                               
 

sak dnes uz leti H265 HEVC nie?? ste zaspali majitelia homercomu, daj si daff
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

Tí rozumný sa vyserú na celú markízu a určite jej za tie sračky nebudú platiť, ale radšej prejdú za 5 € mesačne na cardsharing.
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

sračka 4K je lepšia ako sračka FullHD
pokrok nezastavíš.

Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

samozrejme klamu ako kazdy biznismani, kupili a chceli co najmensie prevadzkove naklady na zaciatku a ked som sa ich vtedy pytal, tak vraveli ze h264 neplanuju a ani o tom vtedy nerozmyslali, to bolo na zaciatku dvb-thats true
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Markiza tym zabila dve muchy jednou ranou. Zbankrotuje markiza a zbankrotuje aj towercom.

Konecne skonci aj ten hrozny standard dvb-t.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

bodaj by
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

a ktora TV vysiela 4K, ziadna
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tak už sa s tým neser a napíš "Tý rozumný", nech v tom nie je bordel.

Mimochodom, cardsharing je podvod. Rozumný človek sa na markízu vyserie a basta. Za peniaze, zadarmo, to je jedno.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

neni to podvod - len nelegalne....Ale je to kvalitnejsie a lacnejsie ako hociktory poskytovatel - a mimochodom....za tyc par eur ti ponuknu aj modre z neba - kym operatory nevedia co pytat a ked mas problem kaslu na teba....
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

No to je teda terno ten 5€ cardsharing! 10s. ide, 5s. nejde, 10 minút ide, 30s. nejde...
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

Ja poznam taky, ze rok ide, 20 minut nejde, rok ide. Wtf? Lama?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

zaplat si rychly net a nemas problem. okrem cardsharingu budes mat pristup aj k filmom - a bez reklamnych sra*iek ...

Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Kúp si normálny net, ktory ma aj normálnu latenciu.. A dostupnosť bez výpadkov..
Nie je potreba mať rýchly net... prenesie to rocne cca 2GB spolu na jeden settopbox
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

kartšarink potrebuje net iba na ziskanie kodov,zeby az 2 giga kodov rocne potrebovala ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

2GB rocne, to je cca 171MB mesacne, cca 5.7MB denne, 237KB za hodinu. Ked vezmes do uvahy reziu tcp protokolu, resp. https + nejaka ta autentifikacia, crc tak je to v pohode.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

precitaj si to este raz. Markiza a Joj tlacili na to aby sa zaviedlo mpeg-2 (aby sa nemestila konkurencia) a teraz Markiza odchadza, lebo mpeg-2 ...
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

markiza neodchadza lebo mpeg2, markiza odchadza lebo $$$, kedze trend nesledovania televizie zacal tak 10-12 rokov dozadu prichodom internetu. DVBt sa stane zbytocnym hned ako aj baca na salasi bude mat internet a teda iptv, mara si to uvedomuje a preto vystupuje.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jasne hlavne ze v cz mas na dvbt cez 30 programov
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

a? nevyhnutnym koncom mobilnych operatorov bude, ze namiesto hlasu budu poskytovat len internet o "par rokov" a velmi podobne zaniknu klasicke tv stanice, ze musis jak pako pozerat program a cakat do 20:00 na relaciu XY. Bude len obsah na vyziadanie a ty ked si zmyslis, tak relaciu XY si pozriet teraz hned. Uz to zacalo, zatial to ma podobu archivu. V buducnosti uz bude len archiv. DVBt bude uplne zbytocne.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

s po case spoplatnia archivi a vsetci budu chciet dvbt o))))
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tak ako nikoho by nenapadlo satelitnú anténu inštalovať vo vnútri...
https://youtu.be/-w2xRKqH5z4
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

"Digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T) je jediná voľne prístupná platforma na Slovensku, ktorá poskytuje divákom príjem obľúbených televíznych staníc úplne zadarmo aj po roku 2017.

Nie, nie je. Existuje napríklad aj IPTV od Antik-u, ktorý ma základný balík v cene STB.
Už by Slovenské DVB-T mohlo zdochnúť. Aspoň by boli jat nútení si nájsť ďalší spôsob cicania peňazí.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Samozrejme, pretože každý má neobmedzený internet s dostatočnou rýchlostnou... Iba že by nie...
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

telka v pozeratelnej kvalite (lepsej ako sk dvbt mpeg2) berie 400-600kB = 5Mbit, takze to ti ide aj na aDSL. Stat by mal namiesto financovania 1 firmy kazdemu zabezpecit internet a hotovo. Mozu na to pouzit koncesionarske poplatky a aj stv komplet zrusit.
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

no jasne.. len zabudas na kvalitu internetu kde mas kazdu chvylu vypadky alebo sa ti kedykolvek zresetuje modem, ci orange, upc a atd.. a to este nehovorim o agregovanom internete kde sa napoji pol dediny do siete a mozes kukat akurat tak do plafona a nie na telku cez net.. pokial clovek nema pevne kvalitne pripojenie moze na cele IPTV zabudnut.. radsej hodim von staru yaginu a mas svaty pokoj..
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Mame IPTV a po zrychleni rychlosti od telekomu, mozem vklude pozerat stanice aj v HD a este k tomu aj surfovat po nete.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

neviem co mas ty za internet ale mne upc nevypadava a neresetuje sa. UPC zaviedlo telku cez internet niekedy pred rokom? tak som chytil setopbox a odlozil som ho do skrine. Trochu je problem teraz ako som kupil 4k monitor, lebo bud firefox alebo silverlight co pouzivaju nezvlada fullscreen prehravanie... tak ale snad raz konecne prejdu na html5, lebo aj na ff je ohlaseny koniec podpory silverlightu, takze tak.
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

Aké pokrytie má slávne UPC? 10% obyvateľstva? Ono väčšina ľudí má maximálene v dosahu xDSL, prípadne mikrovlnku, nie každý žijeme vo veľkom meste na sídlisku.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Ja som z UPC max. spokojný.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

nie je to tak davno, co UPC cely tvoj slavny IPTV blokovalo
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Problém je iba v tom že po nete šíri UPC vysielanie v kvalite 500 kbps a v tom odoslaním zenom settop boxe máš do 15 mbps. A to je sakra rozdiel, ktorý odsúva iptv iba do mobilov a do kuchyne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ujasni si jednotky. UPC ma na nete bitrate zhruba rovnaky ako youtube, konkretne to je 400-600KB/s = 3,2-4,8Mbit. Ytb pre 1080p udava 3-6Mbit. Samozrejme ak by to bolo nutne, kludne to mozu nasobne navysit, najslabsi ponukany internet maju seniorsky 10Mbit, cize 2x, bezne dostupny komercny internet 25Mbit cize 5x.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapče nechcem ti kaziť predstavu, ale je to naozaj iba 500 kbps záleží od kanála, niekde je to trošku viac a niekde trošku menej. Dôkazom toho je okrem dnešného obrazu na veľkej obrazovke aj fakt že to ide plynute a s rovnakou ne kvalitou aj keď miniem celú orange balíček na mobile a mám dostupnú rýchlosť iba cca 700 kbps
Odpovedať Hodnotiť:
 

A FHD youtube je fantastický obraz oproti tomuto.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja tak isto, ked si chcem v klude pozriet telku tak tu staru vaginu vyhodim von nech mi tu nemrkoce.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Super, tak si pozri ponuku Telekomu, najlacnejší internet je do 4Mbit a tento je maximom na mnoho prípojkách, takže tam si TV človek nepozrie.
Poprípade ak má človek najlacnejší internet od Orange kde je obmedzenie 2GB mesačne tak si IPTV tiež moc nepozrie, musel by prejsť na vyšší a ten je drahší.
Ak niekto proste nemá internet tak by si ho musel zriadiť. Takže nemôžme hovoriť že by IPTV od Antiku bola zadarmo, nieje.
Dalšia vec sú miesta kde proste internet nieje, občas ani poriadny mobilný signál.(na chate tak máme)

PS: doma máme Magio TV, kvalita často nič moc.

Štát towercom neplatí, ten platia práve televízie (+ pár ľudí, čo má "plustelka")
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

kto pre boha dnes nema internet? Splachovaci zachod mate?
Odpovedať Známka: -9.2 Hodnotiť:
 

Porovnávať ineternet a splachovací záchod vyžaduje vysokú inetiligenciu.
To že mladí ľudia sa nevedia pohnúť bez inernetu na krok, ešte neznamená že sa to týka aj starších ľudí. Mnoho ľudí nad 50 rokov internet proste nepotrebuje, tak ho nemá.

Osobne si neviem predstaviť, načo by mal internet môj 95 roční dedko, on by už mal problém aj so stb, pripojením k TV a nie ešte aby mu tam strašil modem. Takto má pekne anténu na sreche a príjem 30 staníc a nemusí obsluhovať a obchádzať dalšie zariadenie (a to nehovorím o platení veci ktorú nepotrebuje)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Raz som videl reklamu na tlačiareň, ktorá tlačila fotky, čo jej došli emailom úplne sama. Stačilo len vybrať fotky z tlačiarne s pravnúčatami.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

internet je zhruba rovnako dolezity vynalez ako koleso alebo parny stroj, dalekohlad... Telka je proti tomu bezvyznamna picovina, ktora skonci rovnako ako VHS, magnetofonove kazety alebo opticke media.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Ty si už naozaj kokot? Nikto nespochybňuje dôležitosť internetu pre ľudstvo.
Hovoríme, že 80 ročná babka Ti môže na celý Internet nasrať, keď PC nevie ani zapnúť.
A práve pre toto nezanedbateľné percento je telka zatiaľ dôležitá. Určite sa to bude postupne redukovať, ale 20 rokov tu tradičná telka ešte bude.

Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Namiesto srania na internet sa je to mozne naucit a kedze to uz, vychadzajuc z predpokladov, evidentne dokaze, namiesto obtazovania okolia svojou nepostradatelnostou by si mohla sama aspon jamu vykopat, aby s tym chlapi nemali viac roboty, ked zem premrzne.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

niekedy si hovorim ze 90% na nete je zbytocnych
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vtedy si staci povedat, ze mala kopa pyta viac a smelo prispiet svojou troskou.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Podiel DVB-T ako primárneho príjmu dosahuje podľa markízackej materskej skupiny CME 12 percent." (https://goo.gl/fBx3sZ) Podiel stv na trhu je dnes (pmt.sk) zhodou okolnosti tiez 12%. 12% z 12% je 1,44% takze tolko ludi pozera stv cez dvbt. 78 tisic.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a yoo, stat towercom neplati? kto potom plati tie fullHD mpeg2 stvcky, co zaberu cely multiplex? Suseda?
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

si blby nebo co? stat nedava peniaze towercomu LEN TAK za nic.. ale za vysielanie RTVS 1 a 2 + "kvazi" fullhd... platia ako kazdy iny co vysiela cez dvb-t..

ked sa ti nepaci tak to nepozeraj..
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

cize zrekapitulujme si to. 1Mbit stoji 700k. Stv ma cely multiplex = 20Mbit. Platia teda rocne 14 melonov z nasich dani, aby par dedincanov mohlo "zadarmo" pozerat stv. To su max tisicky kusov, lebo 1. dvbt nikto nema a 2. stv nikto nepozera. No, a keby bol mpeg4, tak by to iste spravili za polovicny peniaz a usetrilo by sa 7M. A ty mi na to povies "ked sa ti nepaci, tak to nepozeraj". Nevadi, ze za 7M moze ist rok 1 nemocnica? tos asi nie, dolezitejsie to je dat towercomu. Parada.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ty sa debilom iba robis alebo naozaj si? ... keby RTVS nechce tak odidu z DVB-T rovnako ako markiza.. vec dalsia ako si prisiel na 14 milionov? videl si zmluvu medzi towercomom a RTVS?? nebol si ju rovno aj podpisovat? urcite dostali nejaku peknu zlavu.. inak by tam neboli... a ked je podla teba takmer 30 percent divakov "par dedincanov" tak to si sa ukazal aky si kokot... gratulujem.. zhovadil si sa v tejto diskusii dokonale..
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

sorry, sem to malo ist.

"Podiel DVB-T ako primárneho príjmu dosahuje podľa markízackej materskej skupiny CME 12 percent." (https://goo.gl/fBx3sZ) Podiel stv na trhu je dnes (pmt.sk) zhodou okolnosti tiez 12%. 12% z 12% je 1,44% takze tolko ludi pozera stv cez dvbt. 78 tisic.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

jasne.. ked vidim markizacky prispevok o tom ako sa "neda" naladost DVB-T tak este budem verit ich statistikam... takej bande podvodnickej.. ked im veris tak to si fakt zufalec
Odpovedať Hodnotiť:
 

RTVS nemoze odist z dvb-t, pretoze zo zakona musi byt mozny ich prijem bezplatne vzduchom. Teoreticky moze nastat situacia, ked na dvbt budu 2 programy - jednotka, dvojka a radia patriace rtvs.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

omyl.. RTVS mas zadarmo aj cez satelit.. staci ti na to zdarma satelitna karta priamo od RTVS.... takze odist z DVB-T mozu
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je sice fajn, ale opakujem oni maju povinnost vysielat terestrialne. aby ich vedel naladit a pozerat kazdy, bez nejakych extra nakladov a kariet a cojaviemcoho. Proste kupis novu telku, das antenu a mal by si naladit min. rtvs.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

preco by som mal? nech to zakoduju a daju heslo len tomu co zaplatil koncesionarsky poplatok. STV som pozeral naposledy ked som bol na ZS a boli tam Kotuce DM.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

lebo tak hovori zakon. Ak sa ti to nepaci, tak sa stazuj inde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale cez IPTV si nepozrieš telku len tak, že vytiahneš anténu a pozeráš.

či?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Akoze ci nie je ekonomicky, ci kvalitativne, vyhodnejsie, ci optimalnejsie, pokrytie zodpovedajucou, ci potrebne, ci vyzadovane, parametre pripojenia prekracujucou, sietou LTE?
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Takze podla teba moze Antik sirit Markizu ako jediny na Slovensku bez toho, aby jej za to musel platit?
Alebo doplaca zo svojho? Skor by som povedat, ze to tam mastia nacierno.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ako môžem Antik záskať napr. na záhorí?
Odpovedať Hodnotiť:
 

"telefon" nie všetci majú možnosť zriadiť si IPTV od Antik-u.


Odpovedať Hodnotiť:
 

Tam iná možnosť nieje ako povedať raz stačí a vy teliatka plaťte a kupujte nové ďalej... Lebo sme vám rozkázali. A každé tri - štyri roky nové kupujte. Kapitalizmus!!!
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Tak ono ludia by nemuseli kupovat novy kazde 4 roky. Keby si uz v 2009 kupili H.265 box a Towecom by hned od zaciatku vysielal LEN v H.265, tak nie. Problem je v tom, ze v 2009 H.265 ani neexistovalo a keby aj, tak box by stal hrozne vela €€€. Ale do MPEG-4 ist mohli, to bola chyba.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

V principe suhlas, ale "Problem je v tom, ze v 2009 H.265 ani neexistovalo" - bodka. Zbytocna diskusia.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nakolko v H.265 pouzivane matematicke transformacie existuju od nepamati, rovnako pravdive je i tvrdenie, ze stromy bez mena neexistuju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co sa ti nezda? H.265 bolo standardizovane v cca 2012-2013. V 2009 neexistovalo ziadne prakticke masove nasadenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved prave si napisal ze sa za to plati !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len aby este nedocupitali nazad, ked im klesnu prijmy z reklam. Fero z Horneho Vyplachu predsa za telku platit nebude a prezije to radsej nejako aj bez Markizy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Svita na lepsie casy. Reklamny TV kanal sa rozhodol opustit DVB-T takze bude menej reklamou, farmou, big brotherom a Martinkou z Turca vymetenych dochodcov. Mna by potesili keby zmizli aj zo satelitu, optiky, kablu a ostali len vo forme rozpravania starych materi
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Sa mi paci ze na otazku kde towercom ma pravdu na svojej strane sa radi vyjadruju.
Ale k otazke preco mpg2, ked bolo uz vade mpg4 sa bud nevyjadrovali, alebo len velmi hlmisto a politicky.
Inak uz vdaka tomu kroku viaceri ludia si vybrali radsej satelit.
Zaujimalo by ma ale kolko ludi realne sleduje tv cez dvbt, ale tipujem ze vela to nebude, plus druhy dovod, to budu ludia bez penazi, takze pre reklamny trh dost nezaujimavy, co asi budu tie prave dovodoy preco markiza odisla.
Kazdopadne bodaj by cely towercom skrachoval.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

zijem v BA a telku cez dvb-t sledujem uz x rokov a nezalezi ci prsi snezi, funguje stale. a ta kvalita je super, napr. stv1 a stv2 su fullhd. penazi je dost, ale za to obcasne pozretie tv neplanujem platit kablovku ani inu alternativu na to aby som 1,5h film pozeral 2,5h - lebo reklamy. dnes je uz myslim doba youtubu, este nech sa netflix rozbehne. takze to vidim tak, ze sa s markizou s jej kanalmi rozlucim, iba ze by streamovali cez web.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Ale ti, co nemaju DVB-T, budu platit ako najati.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Film HD v DVBt má nižšiu kvalitu obrazu ako SD kanály u káblových operátorov. Bitrate nepustí.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mám Skylink ale na druhý TV používam DVB-T. Mnohí využívajú DVB-T aj ako zálohu. Pri nedávnom búrkovom období satelit vypadával každú chvíľu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nastastie na nicom z toho nezalezi. Dnes nie je ziaden dovod pozerat sa na televiziu.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Prosim vas spravte nocnu verziu DSL.sk s ciernym pozadim aspon.
Ta biela je hrozna. :(
Strasne to taha oci.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

WTF?Neroob :)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Neroob :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

si sa s konom zrazil? biely text na ciernom pozadi sa neda citat. Volakedy ked este Opera bola Opera a nie prefarbeny chrome tak sa dali invertnut farby a teda napriklad som mohol citat games.tiscali.cz Dnes uz ani neviem ci ta stranka existuje. mhmm existuje a furt je cierna, kkti.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

btw. bud si nahod 12ku operu alebo vivaldi a mozes si to invertnut..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ff-userContent.css
@-moz-document regexp("*"){
html, img, video
{-webkit-filter: invert(1) hue-rotate(3rad); filter:invert(1) hue-rotate(3rad);}
}
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Na mobil/tablet si daj Dolphin Browser. Ten má aj nočný režim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...opera aj ooera mini pre android ma nocny rezim. V opere mini sa da dokonca nastavit aj uroven jasu a sitost farieb. Pouzivam obe ako beta verzia, neviem ako to je v stabilnej.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mimochodom, na mieste towercom, by som zazaloval markizu za priame ohovaranie a sirenie bludov. Vlastne, to je na tuto tv aj typicke -sirit bludy a mat drzost prerusit drahu reklamu nejakym serialom alebo "filmom." Chcel by som odkazat hen tomu buzerantovy, co sa hra na IT experta, ze moja matka chyta dvbt presne na taku izbovu antenu (ventilatoroveho typu) a este sa ani raz nestalo zeby ten prijem mala zly, alebo zeby to robilo kadeake udavane gadzibali. Pri slabom pokryti signalu to moze, nehovorim, ale treba si uvedomit, ze antena patri do exterieru a vsetke tieto tzv. anteny su len takym bludom na prachy ako samotna markiza. Mne osobne tato sracka chybat nebude. To co v poslednom case vysielaju, tak to nemaju ani v malajziskej republike. Ak si niekto da kvoli nich nejakeho ooeratora alebo iptv alebo neviem co a bude im za ten pucizmus platit, tak sa potom necudujem, preco taka tv este stale vysiela.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

K tomu by mala nieco povedat Rada pre vysielanie a retransmisiu, a markize napalit peknu pokutu !!!
Markiza nechce platit (za sirenie signalu DVBT), ale chce za zarabat na svojej brak telke (sirenie cez satelit, kablovky, IPTV)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kontroverzný život kontroverzného občana žijúceho v kontroverznej spoločnosti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V najväčšej diere v meste, v izbe otočenej proti smeru signálu, na malú izbovú anténu so zosilovačom nemám problém so signálom za akéhokoľvek počasia. Markíza - suck my balls. Thanks.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Proti smeru je prijem jedna basen, "problém so signálom" je nasikmo.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

čo si sa so signálom zrazil?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Veď nám to dokázal ten IT expert Macko! Na DVB-T anténe mal v izbe rušenie a izbová satelitná parabola mu v izbe údajne funguje 100 percentne, aj keď popred ňu prejde! No a nehovoriac o formátoch, keď vyspelá satelitné technológia využíva štandardy mpeg4, prípadne mpeg2, zato DVB-T je vysielané premietačkovom štandarde. No a nehovoriac o mobilite. DVB-T micro USB stick do mobilu s nejakou prútikovou anténou je dnes už takmer nepoužiteľný, kdežto satelitný micro USB Android stick je dnes IN! Dnes je moderné chodiť s plecniakovou parabolou na chrbte. Pre viac fundovaných technických informácii kontaktujete janka.hospodarova@markiza.xxx
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ale však Macko je najexpert na svete. Mali by sme mu vytvoriť nejakú doménu na jeho zvečnenie, napr. mackojelepsiexpertakojankahospodarova.com :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nizka uroven toho co vysielaju znizovala ich sledovanost postupne a buduca nedostupnost zabezpeci, ze uz sa nebudu pozerat ani ti co to sledovali iba z nudze, pretoze to bolo dostupne v dvbt. Pozera to este vobec niekto?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Syntax rerror xyz sa pod civilnym nickom pokusil o netroll prispevok?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

*terror
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dovolujem si upozornit, ze pri priamej konverzacii opakovane na nesulad predmetne konania popisujucich vyjadreni s mojim presvedcenim ani neupozornujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

toJE vsetko LEN o PENIAZOCH.A ten podplateny curak co tam beha z antenou akoze nema signal?presne take mam dve a ziadny problem.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

markíza totalne zmagoruje slovakov Z nizším IQ jej cielom je urobit zo slovakov nemyslace zombije ktore budu pracovat na nemcov rakusanov francuzov a angličanov
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hmm,tak to veru nemá veľmi ťažké :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"...má pravdepodobne ale najmä finančné dôvody alebo minimálne samozrejme takéto dôvody zohrali dôležitú úlohu."

Keep it simple, autor!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kto straca svoj drahocenny cas markizou?
Markíza Markíza Markíza si trapna jak Markíza
keby sa da, tak tvoje akcie shortujem...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

big short
Odpovedať Hodnotiť:
 

No uvidíme čo bude namiesto toho. Mimochodom u nas ma dvb-t skoro každý (hranice s českom = okolo 35 programov free).Od noveho roka bez markizi a spol. ale vobec my to chýbať nebude

http://46.47.133.91/hls/Markiza_low.m3u8
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pri dvbt je najvecsia vyhoda to ze na 1 antenu bez nutnosti dokupovania boxov mam obraz na 5 televizorov bez problemov.

Mam telku v kuchyni v obyvacke, spalni a 2x detska izba a toto ziaden poskytovatel nema vyriesene. Preto sa nechystam zrusit dvbt a to ze tam nebude mat markiza 3 programy vnimam ako benefit, uvolni sa pasmo a mozno pribudnu zaujimavejsie programy..

A ked nie nic sa nedeje..
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

to by ma zaujimalo co mas za set-top box, ze vie obsluzit 5 televizorov a na kazdom iny obraz.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

aky setopbox, volajaky si dopleteny? Ved vopchas kabel od anteny do telky naladis a pozeras
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Keby aj ten najjednoduchsi rozbocovac TV signalu nesplnal niektory z nutnych parametrov setopboxu, mohol by byt.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Odchadzam..., neubliiizil som...
Posledna Janka Hospodarova zavri dvere!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kolko dali ma Mackovi za to odborne stanovisko? Dufam, ze pod 20€ nesiel :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nic, kilo, liter ci melon...akoby pre niekoho s moznostou kazdodenneho kontaktu s Jankou H. peniaze mohli mat zmysel v akomkolvek mnozstve.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

antik smartbox tv
IPTV je krasna alternativa, kde sa da pozerat neobmedzene skoro vsetko (aj s doplatkom). Antik ponuka zaujimavu alternativu cez net, minimalne netreba uz platit za TV stanice, a ponuka vsetky zakladne SK a CZ stanice, treba len ich box si zakupit....
Len skoda ze je tu jedno ALE!
Internet na vascine miest je postacujuci, treba len xDSL a odporucana rychlost je 2Mbit pre SD a 5Mbit pre HD.
Lenze FUP FUP FUP... skoro vsetky tieto internety maju FUP..
xDSL od tcomu, orange ako aj LTE slovanet maju zaujimave rychlosti a ponuky, ale FUP maju 300GB na mesiac.. co je dnes na jednu rodinku zalostne malo...

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

20 dni mi bezal Antik TV doma a limit po 20 dnoch precerpany :(
Takze IPTV v obciach kde je len xDSL, LTE, Wifi.. sa da pouzit tak na cca 6-10hod denne + zakladne surfovanie na internete...
a FUP zaviedli prave kvoli tomuto... kym antik nedal free tv FUP sa neriesilo (ak neratam lokality kde je fakt problem s netom... )
co z toho ze maj v ponuke vDSL 70/10Mbit ked datovo sa nesmie presiahnut 300 GB?
A somezrejme ak sa rata internet na rodinu, kde zije 3-5 ludia a min. 3 ludia vyuzivaju ten internet a tv.. tak FUP je na zaplakanie.. a to dokonca je aj na niektorych optikach v mestach...
A ak nahodou niekto zastava FUP.. zistite si ako funguje Magio TV a pod.. pri ktorom zrazu nevadi ze FUP neplati....
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

ale p*cu, xdsl bez fup ponuka swan a satro. To, ze sa ludia nechaju oj*bat od orange, alebo telekomu..je smutne, ale asi to tak ma byt.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nooo,kazdý sa zameriava na technickú kvalitu HD,Full HD 4K a atd.To je všetko pekné,ale zamyslel si ste sa vôbec na obsahovú kvaalitu vysielania????Podľa mna to ide všetko dole vodou...Normalny film už ani nejde,film ktorí mi niečo dá a atd.Mne je jedno ci ide v mpeg 2 alebo Hd ale nech je dobrý....Narto už nik nepozerá...tie trapne takzvane seriály,tie vseliake zabavne programy....
Odpovedať Hodnotiť:
 

bieda,velka bieda,a tych reklam,ved kazdy nadava nato,ale kazdy to pozera,dlao by sa otom vela diskutovat...je to moj nazor a podla mna vela ludom chybat markiza nebude ked sa sama vypne na dvb-na česke tv stanice nemame a ani na česke programy a ani dlho nebudeme mat....Ja osobne markizu a jej dalsie 2 programy vobec nesledujem a pozrel som si tu reportaz...fakt trapne ako tam behal z antenou okolo telky...som amatersky filmar ale toto bola 10x horsie ako nejaky zaciatocnik filmar....a stým notebukom ako chodil....viecia somarina ich nemohla napadnut,ale slovensko zožerie všetko.....Ja sledujem telku cez dvb t a som vcelku spokojny,vyypadky nemam,a hlavne ze mam .Vždy je co zlepssovat,ale ja osobne chcem dobrý film aj ked starsi aj kej v horsej kvalite ako v HD chujovynu nejaku...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ten Pán Macko asi hladal na tú anténu analok a nije dvb t ! ale všetkotoje o €€€€€€
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 


Niekto ešte pozerá TV v roku 2016?

Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Co slovo, to perla od IT/telco guru Macka. Ten clovek by mal ostat pri pisani recenzii na pracky a chladnicky a nie trepat voloviny v televizii a este sa priblblo usmievat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To, ze markiza odchadza z DVB-T je dobra sprava, ale este lepsia by bola ak by na uvolnene miesto dali CT1 a CT2 a nebolo by to len pre tych, ktori si kupia CA modul, alebo specialny set-top box.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja aj tak TV nepozerám,nikto ma do toho nenúti, takže to neriešim. TV je proste vymývač mozgov. nech skončí narkóza aj celé slovenské po..até DVB-T s trápnymi vysielacími výkonmi na slovensku.

Kľudne mínuskujte.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kokos vám musí j☺bať chalani fakt, vám musí j☺bať!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No čo Slováci, pôjdete ešte zachraňovať Markízu? Tentoraz ju aj tak už nezachránite.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár