neprihlásený Streda, 28. februára 2024, dnes má meniny Zlatica
EÚ dala Facebooku pokutu 110 miliónov, zavádzal ju

Značky: FacebookWhatsApp

DSL.sk, 18.5.2017


Európska komisia, EK, udelila spoločnosti Facebook pokutu vo výške 110 miliónov eur. Komisia to oznámila dnes.

Pokuta bola udelená za nesprávne alebo zavádzajúce informácie, ktoré Facebook poskytol EK pri schvaľovaní akvizície služby WhatsApp spoločnosťou Facebook v roku 2014.

Facebook kúpil WhatsApp až za 19 miliárd dolárov, pričom do minulého roka pravdepodobne napriek výraznemu nárastu počtu užívateľov aplikácie priamo z tejto akvizície neprofitoval. Naopak služba na začiatku 2016 zrušila aj symbolický ročný poplatok vo výške jedného doláru a jej prevádzka tak musí byť zrejme dotovaná.

Akvizíciu ako veľkú akvizíciu príbuzných služieb EK v roku 2014 schvaľovala z pohľadu dodržania protimonopolných zákonov. Pritom sa zaoberala aj aspektom, či Facebook dokáže automaticky identifikovať a prepojiť účty toho istého užívateľa na Facebooku a WhatsApp.

Facebook v 2014 komisii avizoval pri svojom podaní aj na otázku komisie, že to možné nebude.

V auguste minulého roka ale spoločnosť oznámila, že začne zdieľať a prepájať dáta užívateľov WhatsApp s dátami Facebooku. Akými všetkými spôsobmi Facebook prepája účty z Facebooku a WhatsApp nie je jasné, predpokladá sa ale že to je samozrejme aj inými spôsobmi ako triviálne v prípadoch uvedeného mobilného čísla v profile na Facebooku.

EK tak otvorila vyšetrovanie korektnosti informácií Facebooku z roku 2014. Podľa dnešného oznámenia podľa zistení technická možnosť vzájomne prepojiť účty na Facebooku a WhatsApp existovala už v roku 2014 a zamestnanci Facebooku o nej už vtedy vedeli.

Legislatíva za takéto konanie umožňuje udeliť pokutu vo výške do 1% obratu. Keďže Facebook teraz pri vyšetrovaní spolupracoval, komisia na to prihliadla a udelila mu pokutu 110 miliónov eur.

Samotné schválenie akvizície rozhodnutie neovplyvní. Komisia pri svojom posudzovaní už v 2014 totiž napriek tvrdeniam Facebooku brala do úvahy pri posudzovaní aj scenár, že prepájanie účtov nakoniec možné bude.

Spájanie účtov na Facebooku a WhatsApp samozrejme vyvolalo najmä obavy v oblasti ochrany súkromia. Táto pokuta sa priamo žiadnym spôsobom netýka dopadov a narušenia ochrany súkromia, je čisto o poskytnutí nesprávnych informácií pri posudzovaní akvizície. Vo viacerých krajinách v EÚ má Facebook so spájaním účtov kvôli ochrane súkromia problémy, zdieľanie zastavil prípadne už dostal aj pokutu. Aktuálna pokuta od EK tento stav nemení a prípadné konania v tejto oblasti pokračujú.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Spustená výroba rýchlejšej rýchlej HBM pamäte
Orange má výpadok 4G siete, zákazníci bez 5G sú tak odkázaní na 2G
Telekom má zrejme problém s 1000 GB balíčkom, užívateľom účtuje aj denný balíček - aktualizácia 1
Windows 11 sa bude aktualizovať bez potreby reštartu
Apple zrušila vývoj samojazdiaceho elektromobilu
Vydaný nový Tails 6.0
Vo vlakoch do Prahy sa výrazne zlepší WiFi
Digi TV zdražuje, najmä pri káblovej TV
Intel tento rok uvedie procesor až s 288 jadrami
Ministerstvo školstva chce údajne zakázať v školách mobily


Diskusia:
                               
 

Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

vyvolalo najmä obavy v oblasti ochrany súkromia.

ake obavy? ved ja som ani jednej strane ziadne data nedal... len lutujem studentov, co musia mat nutene Facebook, lebo skola inak nedokaze informovat svojich studentov.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

more, to je ako pokutovat priemerneho slovaka sumou 20 EUR a dufat ze v nom nastane zmena spravania k lepsiemu :D tuto sumu zaplatia zmurknutim oka a budu pokracovat vo svojich nekalych praktikach a narusanim sukromia aj nadalej. Pokuta mala byt 2 mld. EUR aby mala svoj efekt.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Veru. A k tomu investovali 19 miliárd. Pokuta 0,1 miliardy navyše je zanedbateľný výdaj.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

ono je to ako provizia realitke niekde v Kezmarku
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tu nejde o pokutu ktora ma obmedzit spravanie ale o zdielanie koristi.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

"Legislatíva za takéto konanie umožňuje udeliť pokutu vo výške do 1% obratu."


Ukaz toho PRIEMERNEHO slovaka, ktory zaraba 2000,- ;) Mozno priemerny citatel dsl.sk ale ten zvysok kazi priemer
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ak zarabas menej ako 2000 eur rocne, tak je nieco zle.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

:D ale si mu naložil.
Oficiálne tak 2-3k zarába množstvo ľudí, pretože pracujú 1-2 hodiny denne za 1,6€ a zvyšok dostanú na čiernu ruku.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

No neviem. Nekvalifikovaná práca na strednom SK je platená cca 500E-600E / mesiac aj po 20-30 rokoch praxe. Alebo 700-750E na ruku a na páske minimálna mzda. Úplne bežná prax. Začínajúci učiteľ? 400-500 E/mesiac ak má šťastie na plný úväzok.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

eh, to si z nejakého bohatého kraja!

pre všetky tie ..roboty, a kraje (regiony), kt. tu spomínaš, platí, že všetci dotyční sú radi, ak im to vůbec dosiahne aspon tú najminimálnejšiu mzdu.. :(

uff, 600 - 750 € ? je zázrak, ak vobec dosiahnu aspon 500 ;(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kokotina - stred je strojarsky silny: auto-moto, plecharina, hlinik...

mrte ziadani si zlievaci, nastrojari, zoradovaci, udrzbari, elektrikari, programatori cnc, nastavovaci robotov... ked ti nedaju aspon 700-750 v cistom, ides o firmu dalej a hned mas isty job.

regionalne noviny su plne ponuk na pracu, velke firmy ako illichman, continental, vhv, slovalco, atd... si navzajom kradnu ludi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skús ísť pracovať mimo BA. Tých 2000 ročne není tak ďaleko od reality.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

aj 1200 som už videl, (zažil :( :/

(hej, ročne :o
na východe celkem bežné,

(a čím dalej na východ, tým mín.. tá "minimálna mzda, a veci s nou súvisiace ozaj platí možno tak v bratislavskom kraji, (príp. ješte tak v trnavskom, - ale všade inde ju vůbec nedodržujú, resp. ju obchádzajú na 100-a-1 různích způsobů..

( + ..a v BA-kraji je zas úplne nepotrebná, vůbec netreba zákon o min. 400 - 500 € minim.plate v Blave, v ba-kraji, - lebo v BA ešte aj posledná, tá najúbohejšia upratovačka, "hajzlbába pod tisícků nejde, proste NEJDE! :o :/ ;(

nj.. *V Praze, tam je blaze"

..tam se žije blaze a draze"

nekde na strednom Svk, abo na východe, sú ludia radi ak vůbec dostanú aspon vůbec nejakú výplatu, a ak je to aspon 120 - 160 e, tak sú úplní .."vítazi"
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Áno a potom sa páni podnikatelia stretnú na kávičke a sťažujú sa medzi sebou: Vieš dnes už neviem zohnať poriadneho robotníka. Lenže kvalifikovaný robotník so zodpovedným prístupom k práci robí už niekde inde za iné peniaze. Za málo peňazí málo muziky...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

poziadavky jaguara: "ma dve ruky."
a ja tu je problem zohnat ludi.

rovnako napr. pomocne prace - podavas kokotiny do stroja, ukladas dosky na pas, behas s metlou a upratujes...
urady prace plne kvalifikovanej pracovnej sily: absolventov ruzomberku, sladkovicova, presova...

parazitom sa ale robit nechce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby radsej riesilii Microsoft so jeho nasilnym pretlacanim win 10, spehovanie vo win 10 alebo nezmyselne zakazanie aktualiacii win 7 na novych CPU...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

:/ :(
nj, a v tých Pieštanoch sa už vůbec takmer nedá žít, - ani jen prejst cez mesto, a cez pešie (kúpelné zóny - lebo aj za horúceho letného pravého poludnia je tam "tma jako popolnoci", :(

sa už to tam už priam černie, tými musulmanmi, jako nekde v Maghrebe, nebo v mogadišu.., v Sahele ;(

fůj hnús

http://euportal.parlamentnilisty.cz/ Articles/16870-utajovana- zprava-nemecke-rozvedky- sest-milionu-imigrantu-pred-branami-eu- ceka-nas-pry-vazne- krveproliti.aspx
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Neviem mne tu svieti slniečko. Pôjdem večer pozrieť na Korzo.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nj, to verím, že tebe vždy a všade svieti "slníeško,
(najma zvnútra..

alejo, komu by, za tie sorošove judášske groše, nesvietilo..

ale mnoho iních na to pak dopláca.. :

http://zpravy.idnes.cz/ new-york-times- square-vuz-zraneni-dru-/ foto.aspx?r= zahranicni&c= A170518_180719_ zahranicni_san&foto=
PAS6b6013_NYK311_ NEWYORK_CRASH_0518_11.JPG
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

radšej nech svieti zvnútra slniečko ako keď zvnútra jačí nejaký malý fuhrer
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

mne sa viac pozdáva ten malý führer
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak až fůhrer to být nemusí, to je kus ..neštastne zformulovaní, kontra-produktívne, - ale zas zrovna až tak moc nemilujem tie ..negroopice, muslimo-svine, co hentak každú chvélu zrážajú biele dievčatá, holky, (aj znásilnújú, atd.., útoky robia..)

všetkích ..(co jen trochu potmavších) by som v celéj oblasti N.Y., z celého Východného Pobrežia zagulagoval, všetkích pachatelov upálit, pomaly, verjne, na hlavních námestí, a ostatních doživotne do gulagov, na Sibír!, za Severný polárny Kruh, taýit zlato, kovy, rudu..)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

EU je zas smiesna. Facebook mal za rok 2016 obrat vyse 27.5 miliardy eur operating margin vyse 45% a pokuta je 110 mld. Za takychto podmienok je celkom zrejme, ze je to kalkulovany risk a FCB sa oplati radsej zaplatit pokutu, pretoze vyuzivanim nekalych praktik do roka zarobia na taku pokutu 3x aj s urokami.

Prosto a jednoducho, pokuta o tejto vyske je pre subjekt velkosti facebooku len zlym vtipom bez akehokolvek zelaneho efektu. Keby hroziaca pokuta bola 10nasobne vyssia, a realne sa v pripade konania udelovala, bolo by to urcite pre subjekt hrozivejsie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

EU nemá na facebooku žiadnych priateľov. EU je nepriateľ. Fuj banda okupantská. Aj Hitler vyvesil ríšsku vlajku len Bratislave, táto eurofašistická banda sa rozťahuje všade-dočasu. Vidíte politikov a za nimi vlajka cudzích mocností? Tí otvorene neslúžia vlastnému štátu. Ale veď pôjdu-rozpadnú sa zvnútra ako EU, tá bola mŕtva ešte skôr, než začala. Zožerú ich morgelony, udusí ich chemtrails. Ani autá, ani kontaky, miliardy im nepomôžu. Podobne ako dnešní politici aj EU bola odpočiatku vytvorená na zničenie Európy. Lenže stále platí Starý Vesmírny Zákon "Oko za oko, zub za zub."
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Odporúčam začať čítať knihy, aspoň 20-30 ročne. Začať napríklad povinnou literatúrou pre základné školy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

si kretén
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

kam pojde ta pokuta? na uradnikov ? nebolo by lahsie nemat uradnikov ?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár