neprihlásený Nedeľa, 17. februára 2019, dnes má meniny Miloslava   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Začalo štátne blokovanie webov, dá sa smiešne ľahko obísť

Pravdepodobne dnes začali prví minimálne väčší telekomunikační operátori blokovať prístup k webovým stránkam na základe nariadenia štátu. Ide o blokovane webov ponúkajúcich podľa posúdenia štátu hazardné hry v rozpore so slovenskou legislatívou. Ako postačujúce riešenie blokovania je ale považované veľmi ľahko obíditeľné riešenie a je tak otázne, načo sa takéto blokovanie potom zavádza.

Značky: Slovenskoweb

DSL.sk, 18.8.2017


Pravdepodobne dnes začali prví minimálne väčší telekomunikační operátori blokovať prístup k webovým stránkam, ktorých blokovanie nariaďuje štát.

Blokovanie webov

Ako sme popisovali v tomto článku, ide o blokovane webov ponúkajúcich podľa posúdenia štátu hazardné hry v rozpore so slovenskou legislatívou, najmä nemajúcich potrebnú slovenskú licenciu a neplatiacich tu odvody stanovené touto legislatívou.

Blokovať takéto weby dostal ako právomoc a povinnosť štát novou podobou zákona o hazardných hrách platnou od začiatku roka, pričom podľa zákona dohľad nad webmi realizovaný Finančnou správou začal 1. júla.

Prvý zoznam blokovaných webov Finančná správa zverejnila 17. júla, aktuálne je na ňom 19 webov vrátane veľkých zahraničných stávkových kancelárií ako bwin.com, williamhill.com, bet365.com.

Blokovanie Telekomom

Vzhľadom na časové lehoty, ktoré majú jednotlivé zúčastnené strany na jednotlivé potrebné kroky, malo blokovanie zrejme odštartovať skôr, nakoniec odštartovalo v prípade najväčšieho operátora Slovak Telekomu naostro zrejme dnes. Server DSL.sk na blokovanie upozornil čitateľ, následne sme ho overili a analyzovali cez mobilné pripojenie operátora.

Ako sme avizovali pred mesiacom, štátom bolo označené za postačujúce najjednoduchšie možné blokovanie, jednoducho neprekladať na vlastných DNS serveroch operátora doménové mená blokovaných webov na správne IP adresy. Operátori väčšinou evidentne plánovali nasadiť práve takéto riešenie.

Telekom v júli odmietol uviesť aké riešenie nasadí a odmietol tiež oficiálne odpovedať, prečo nechce túto informáciu zverejniť. Napriek upozorneniu, že otestovanie a detekovanie použitého riešenia po jeho nasadení bude pravdepodobne trvať pár minút.

Ako dnes ukázal párminútový test, aj Telekom zvolil toto riešenie. Jeho DNS servery nastavované zákazníkom 195.146.132.58, 195.146.132.59, 195.146.128.60 a 195.146.128.62 pri teste blokované domény prekladali na IP adresu 127.0.0.42. Webový prehliadač sa po napísaní ich adresy tak skúsi pripojiť na webový server na počítači užívateľa a stránku nezobrazí.

Užívateľ tým pádom ale nie je informovaný ani o dôvode nefunkčnosti stránky.

Podľa nášho testu sú zatiaľ blokované zrejme len dva weby z 19-členného zoznamu, bwin.com a bet365.com. Prečo je to tak a či sa štátu napríklad nepodarilo získať súdne príkazy pre ostatné zisťujeme.

Podobné vonkajšie prejavy ako sa prejavili v našom teste čitateľ zaznamenal aj pri pripojení cez pevnú prípojku Telekomu a cez firemné pripojenie od tohto operátora, pravdepodobne sa tak technicky blokovanie realizuje rovnako ako sme zistili pri mobilnom pripojení aj na zákazníkov pevného pripojenia.

Telekom podľa informácií iného zákazníka ešte z 20. júla v skutočnosti weby pri pevnom pripojení aspoň v jeho prípade blokoval už v tomto čase na DNS serveroch 195.146.132.58 a 195.146.128.62, ktoré historicky u pevného pripojenia používal pri nasadzovaní nejakých testov. Toto blokovanie fungovalo mierne inak, zákazníka presmerovávalo na chybovú stránku Telekomu walledgarden.rpz.ochrana a následne na stránku varujúcu pred phishingom. To Telekom aktuálne nerobí.

Blokovanie vtedy Telekom po našich otázkach zrušil a podľa zákazníka už 22. júla nešlo. Spoločnosť na otázky na blokovanie a či už bol vydaný potrebný príkaz súdu na blokovanie vôbec nereagovala.

Smiešne neúčinné

Ako je samozrejme jasné každému vyznajúcemu sa v IT, blokovanie realizované takýmto spôsobom je smiešne ľahko obíditeľné okrem iného obyčajným prestavením zákazníkom používaného DNS servera na jeho počítači alebo routeri napríklad na adresu DNS serverov niektorých veľkých zahraničných služieb.

V prípade Telekomu sme overili, že následne napríklad po zmene DNS servera na server 8.8.8.8 služby Google Public DNS sa na blokované stránky dalo bez problémov dostať. Evidentne tak Telekom nemá nasadené žiadne ďalšie účinnejšie riešenie.

Na jednej strane je samozrejme dobre, že pri povinnosti blokovať sa aplikuje minimalistické blokovanie s minimálnym zásahom do dátovej prevádzky. Na druhej strane je ako sme upozorňovali v júlovom článku vôbec otázne a je sa potrebné pýtať štátu, načo sa takéto blokovanie zavádza.

Takúto otázku sme položili aj ministerstvu financií, ktoré za zákonom stojí. To nám po našich otázkach avizovalo, že sa danou otázkou zaoberá, uskutočňuje o nej diskusiu a po jej ukončení zaujme postoj. Zatiaľ sa tak nestalo a nie je ani jasné, s kým začalo ministerstvo po našich otázkach diskutovať.

Zároveň zatiaľ nie je jasné, kedy presne Finančná správa SR doručila operátorom súdny príkaz a do akého termínu sú teda povinní blokovanie začať. Druhý najväčší operátor Orange zatiaľ na svojich DNS serveroch nastavovaných zákazníkom na pevných pripojeniach v čase publikovania článku blokovanie nerealizuje.

Podľa informácií čitateľa weby blokuje aj mobilný operátor O2, v jeho prípade sme zatiaľ mechanizmus blokovanie netestovali. Podľa čitateľa sa pri blokovaných weboch zobrazuje užívateľom stránka v češtine.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Intel možno chystá CPU s veľkou eDRAM cache
Satelit otestoval chytanie vesmírneho odpadu harpúnou, video
Pulzary po navigácii použité aj ako presné hodiny
Česi najmenej obmedzujú mobilné aplikácie, Slováci pod priemerom
Drony DJI dostávajú na Slovensku blokovanie zakázaných zón
Na Raspberry Pi sa dá nainštalovať plná verzia Windows 10
NASA chce misiu na Mesiac ešte v tomto roku
Výrazne výkonnejší minipočítač ako Raspberry Pi s prijateľnou cenou
Samsung konečne ukáže skladací smartfón v stredu
Satelitná TV od Antiku pridala množstvo HD kanálov


Diskusia:
                               
 

omg, radsej budme radi, ze sa da "smiesne lahko obist" a postacuje im len blokovanie na urovni DNS, pretoze ak by sa to zvrtlo a zacali by chciet, aby sa blokovali aj legitimne weby, asi by ste neboli radi, keby ISP zacali napr. unasat DNS requesty urcene napr. na Google DNS alebo OpenDNS alebo aj blokovat cudzie DNS servery.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Nech uz konecne zablokuju aj rusku propagandu. Bolo by nacase.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Mali by zablokovať Tvoju sprostú hlavu 20kou klincom a nie ruskú propagandu.
Odpovedať Známka: 0.3 Hodnotiť:
 

Nejaké argumenty by neboli, sváko?
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

ale ano, blokovat cokolvek je nahovno, a je to jedno, ci sa jedna o Janku alebo Danku
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

len mi opovazte zablokovat Janku!
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

janka papka vela vlakniny.
istotne.

janka je priechodna skrz na skrz a
to je dobre.

a je tam aj garanc. kontinuit. ako vidime tak je to uplne gut.
sehr gut.

Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Blokovať treba jedine reklamu, inak ma platiť sieťová neutralita.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

aj tu reklamu len v prehliadaci, nie statom
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Tá sprostosť, ktorú povedal, nie je vari dosť dobrým zdôvodnením?

Zahatať by mali predovšetkým natistickú propagandu, už len preto, lebo ide z našich peňazí, či už priamo, alebo za peniaze preprané cez predražené nákupy zbraní.

Pritom najväčšími šíriteľmi tzv. ruskej propagandy sú práve natistickí propagandisti, ktorí si tú ruskú propagandu zrejme sami vymýšľajú, aby proti nej mohli potom "bojovať" a vyvracať ju.

V živote som totiž z ruských zdrojov nepočul také nezmysly, aké tvrdia natisti, že vraj pochádzajú z ruských zdrojov. A to chodievam spravidla a prevažne na proruské stránky. Oni sú tou ruskou propagandou tak posadnutí, že si ju zrejme sami vyrábajú a vyťahujú tie najšialenejšie nezmysly, o ktorých vôbec nie je jasné, kto ich vymyslel, či to nie je vtip a podobne... ale s vážnou tvárou doslova vyhrabávajú (alebo si dokonca sami vymýšľajú) takéto nezmysly, na ktoré snáď nikto iný nikdy nenaďabí.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tebe uz bohuzial niet pomoci, uz si upadol do totalneho rusofilstva
Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

práve si sa demaskoval, dávaj si na to pozor
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Jj, nech nám naši zákonodarcovia rozhodnú, čo je pre nás dobré a čo zlé.
Snáď nebudeme míňať náš mozgový potenciál na vytváranie vlastných názorov, keď nám markíza, SME a Denník N rovno povedia, na koho strane máme byť.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Kremloboti vyliezajú zo zemlanok. Mal si si vybrať lepši príklad ako 2 najlepšie mienkotvorné denníky na Slovensku, teraz vyzeráš trápne
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

No a v tom je ten problem. Obcan by si mal tvorit mienku na zaklade faktov a nie na zaklade toho, co im nejaky Ringer Axel Springer alebo americka ambasada bude tvrdit.
Preto si aj vela ludi mysli, ze vojna v kosove bola legalna vojna, lebo im nikdo nepovedal, ze vsetky vojny bez mandatu UN su nelegalne.
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

Ako ta na Donbase
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

A aj americka invazia a okupovanie Syrie...
Skus si predstavit, ze Texas sa bude chciet osamostatnit. Federalna vlada s tym nebude suhlasit, takze Texasania budu zrazu separatisti alebo ako rebeli alebo opozicia :)
A tym pride na pomoc mexicka a napr. brazilska armada a budu na americkom uzemi ostrelovat armadu USA.
Viem, ze je to scifi, ale presne to robia USA okrem ineho aj v Syrii...
Tak to SME a dennikN nepodaju, preco? V principe je to presne tak.
Odpovedať Známka: 3.2 Hodnotiť:
 

cize ked sa katalansko rozhodne vystupit zo spanielska a zacne tam obcianska vojna koli tomu, tak sa kazdy ma nemo prizerat? A co ked sa tu juzne okresy budu chciet odtrhnut, podame si ruky a chodte?
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

preco by mala zacat obcianska vojna? Pravo na sebaurcenie nic? Ak si to Katalanci odvolia, nech si vytvoria novu krajinu alebo pre mna za mna nech sa pridaju ku Francuzsku. Ak sa Spanielska vlada rozhodne nasilne potlacit vysledky takychto volieb, zodpovednost za akukolvek "obciansku" vojnu bude na jej rukach.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

mas pocit, ze v syrii nieje obcianska vojna?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Co ma Syria s Katalanskom? V Syrii sa nikto nechce odtrhnut. HTS/al-Nusra/al-Qaeda, Jaish al-islam, Ahrar al-Sham, rozne mini FSA skupiny a vlastne vsetci akteri nic take nechcu. Najblizsie k tomu ma YPG/SDF/PKK - tato skupina pozaduje federalizaciu Syrie. Avsak ako by tam dopadli volby je otazne. Jedine ISIS vyhlasil vlastny stat. Ocividne bez velkej podpory obyvatelstva, kedze vacsina obcanov z jeho uzemia usla.
Opakujem este raz: v Syrii nie je obcianska vojna kvoli tomu, ze sa niekto chcel odtrhnut.
Lepsi priklad je Kurdistan v Iraku, kde bude coskoro referendum.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Este doplnam ze medzi SDF/YPG a vladou v Damasku nie je ozbrojeny konflikt, aj vdaka mediacii RU a US
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ked sa juzne okresy budu chciet naozaj odtrhnut (nechcu) tak by bolo nespravodlive ich nasilu drzat. O uzemi maju v konecnom dosledku rozhodovat jeho obyvatelia. Nik iny.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

To nie je také jednoduché. Zvyšok krajiny je závislý na ich hospodárskej produkcii. Si predstav, že by samostatnosť chceli vyhlásiť Jaslovské Bohunice, Vysoké Tatry, alebo federácia Žilina-Trnava.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Taka predstava je chranene autorskymi pravami k World War Z a navadzanie na nu riesi pravo tiez.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Keď si z akéhokoľvek článku, v akomkoľvek denníku nedokážeš sám vyselektovať fakty od domnienok a názorov pisateľa, tak si na tom dosť zle.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Poznámka k poznámke. Bez politického podtextu k téme. Ale vždy ma pobaví pojem legálna alebo nelegálna vojna. DPC je to vojna. Umierajú tam ľudia. Väčšinou nevinní. Legálna či nie veď na to serie Biely tesák.

Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Trapny je jedine tvoj obmedzeny nazor!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Kto nie je s nami ten je proti nam?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale ved presne o to im ide. Najprv skusaju somariny a kukaju, ze co ludie s tym robia, ze ako na to reaguju a ked ludie budu drzat huby, tak bude zoznam blokovanych webov pomaly rast a samozrejme, ze konspiratori sk uz ma zoznam.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

A dalsi zoznam ma pripraveny fico.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

pekne vas vsetky rusofilcky zablokovat
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Ruská propaganda je ako žena Chucka Norrisa - všetci (slniečkari) o nej hovoria, ale nikto ju nevidel ..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Naviac na nu trepu vzdy ti, co ju ani nevideli
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak nech dsl.sk radsej nepicha do ho*** bude smrdiet!

Takto je to idealne a dokonale a je uplne jasne preco sa zavadza.
Stat ma dobry pocit ze nieco zablokoval a zas nam ukrojil kusok slobody ktoru sme si v 89tom vybojovali, a my vieme ze to blokovanie je len akoze.
Kazdy normalny clovek ho obide. Aj ja iked hazard vobec nepestujem, na uvedene stranky nechodim ale z principu sa mi blokovanie cohokolvek nepaci!

Ja sam rozhodnem co je a co nieje pre mna dobre a kam mam a nemam ist na webe, nepotrebujem nato stat ani nikoho ineho! Toto sme tu uz mali pred rokom 1989.

Takze nech DSL radsej cusi! A budem radi ze to blokuju len akoze.

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A rozhodovanie EÚ ti nevadí? A tá rozhoduje o dôležitejších veciach, ale o tom sa nepíše.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

A rozhodovanie EÚ ti nevadí? A tá rozhoduje o dôležitejších veciach, ale o tom sa nepíše.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Pomsta je sladká.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tieto weby navstevuje aj tak ista skupina obyvatelstva ktora sa ani cez toto smiesne blokovanie nedostane, cize je to postacujuce
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

no to neviem. Sportove stavky na futbal dava kde kto.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

fuck off fodbal
Odpovedať Hodnotiť:
 

...ministerstvo najskor uzakonilo blokovanie webov a az po otazke "preco vlastne" zacalo diskusiu na tuto temu?
Slovensko...
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Presne tak. Slovensko... stroj času
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

lebo zablokovali. ale preco. lebo zablokovali. ale preco. lebo zablokovali. ale preco. ...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Lebo majú také pravidlá,hajzli :)
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

mne to neslo (orange) .. po patrani som zistil,ze som ho mal bloknuty dobrovolne v hosts :D .. cez orange pripojenie zatial funguje
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ty si riadne psycho ked sam seba musis zablokovat od stavkovych webov
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Práveže seba nemusí. Ale zato jeho nemôžu.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

ja sa sam blokujem v hosts na facebook :D
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

tak sa netreba čudovať. Či ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podľa čitateľa sa pri blokovaných weboch zobrazuje užívateľom stránka v češtine.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

O2:
"Internetová stránka byla zablokována na základě rozhodnutí Ministerstva financí, neboť na ní byla provozována hazardní hra v rozporu s § 7 odst. 2 písm. b) zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách."

Robi to este niekomu s SK cislom ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto to je kua??? Ved to sme my! A zastupuju nas hlupaci , podvodnici , zlodeji a dementi! To co je za sprostost ???
Kto tu chce obmedzovat internet? To co sme v Cine?? Ste osprosteli ludia uz kompletne????
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

vsetky krajiny blokuju niektore internetove stranky
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Aj Vatikan?? Aby papez neprehrehral aj gate! ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A do BIXu pójdeme, na paketoch...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Blokovanie vitam. Konecne mozem pozriet porno aj bez tych dementnych pop-upov.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Sice si to napisal ironicky, ale pravdivo :) Fakt je, ze niektore servery automaticky otvaraju uvedene blokovane stranky... a smutne, ze nielen pornostranky, ale aj niektore co maju napriklad schemy elektronicke a rozne fixit rady :(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No mne sa to pop-upne akurat ze tam vypise, ze je to zablokovane, lebo nas vsevediaci vodca vo svojej nekonecnej mudrosti rozhodol...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemám síce rád blokovanie obsahu na webe, ale v tomto prípade ho ani neodsudzujem. Sú medzi nami bohužiaľ aj takí ľudia, pre ktorých je lepšie, keď sa k takýmto stránkam najjednoduchším spôsobom radšej nedostanú. Inak by totiž mohli doviesť seba alebo svoju rodinu aj na mizinu. Dnes si značná časť ľudí myslí, že všetkému rozumejú, ale opak je pravdou. Ak toto blokovanie zachráni od krachu aspoň jedného človeka alebo rodinu, tak to za to stálo.

A čo sa týka stávkovacích spoločností zo zahraničia, tak vôbec nevidím nič zlé na tom, že na účely licencovania musia u nás mať pobočku. Áno, je to správne. Ak chcú u nás zarábať, nech láskavo dodržiavajú naše zákony. Ak nie, nech sa páči, môžu od nás hneď odísť. Weby s hazardom zarábajú dosť na to, aby si mohli zaplatiť patričných ľudí v jednotlivých štátoch, ktorí zabezpečia, že všetko bude právne v poriadku...
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

si naivny, ked si myslis, ze blokovanie ma zamedzit krachu akehokolvek cloveka. Blokovanie musi byt principialne nedostupne! V tomto pripade (a mozno aj inych) by sa mali vsetky staty dohodnut a prijat rovnaku legislativu = ze poskytovatel obsahu musi blokovat. Teda nemas na Slovensku licenciu, nesmie byt tvoja www zo Sk dostupna.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

...principialne nepripustne.. :) sorry, neskora vecerna hodina.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

k druhemu odstavcu - ked ides tankovat do zahranicia, alebo na dovolenku do zahranicia, ma ten serviceprovider pobocku na SR ? Ak nie, mali by ta zastrelit.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Zaujímavé.Poniektorím ľuďom vadí aj to,že chce niekto cudzí robiť všetko na základe vlastného úsudku.A aj tak,najlepší hazard je život sám,lenže zbabelci nemajú dostatok odvahy k tomu,aby sa s ním pohrávali a preto sa pekne,poslušne zaradia do davu :) Konformisti :) Niekto nevie totiž pochopiť ani to,že človek si môže vyberať...Nudná spoločnosť...Nudných ľudí :) A vôbec,prečo by mali ľudia zasahovať do súkromia iných ľudí?Nech sa starajú pekne o seba.V podstate si nevážia slobodu jednotlivca,o to ide...Každý človek má inú povahu a niekto to nedokáže spracovať :) Ľutujem ich.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keď som bol malý,tak som robil experimenty.Teraz som veľký a robím experiment už len so životom :) A stále viac ma prekvapuje ten fakt,že veľmi veľa udalostí je možné s vysokou presnosťou pohodlne predpovedať.Počítať premenné...Jedine časová synchronizácia je ešte predmetom skúmania :) A občas aj udalosti,ktoré z objektívnych dôvodov neboli v mojom vedomí :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Život je jedna veľká symfónia a človek je dirigent,nie dav :)Dav totižto len reaguje a nie tvorí.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Už len vyriešiť zopár dôležitých úloh a všetko potom pôjde samo.A už ma potom nikto nedostane.Lebo budem dobrý.Zlý som bol už pridlho a úprimne povediac,je to veľmi unavujúce.A nestojte mi v ceste,lebo je to úplne k ničomu,len mi škodíte.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nie. Zlý som bol už pridlho v danom kontexte priekazne implikuje len si škodíte.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Neveríš?Však budeš musieť :) Na nič iné vám nezostane :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Symetria trebania budieť byť musenia ale priekazne nie je obligatórne i invertne hereditárnou externou sugesciou transformácie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Bootloader :)Skutočne vtipné :) Človek,keď chce,tak dokáže všetko,aj sa samoopraviť.Strata dôvery je vždy bolestivá ale vždy je šanca na nápravu.Z minulosti je treba sa v prvom rade poučiť.Skutky hovoria za seba.Koniec.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Preto je uplatňovanie psychologických postupov priekazne možné výhradne voči svojprávnej osobe a s jej vedomým súhlasom na základe individuálnej požiadavky.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Individuálnej požiadavky akej osoby?Díky,zapamätám si to :) Zaujímavé,človek dostáva najväčšie rany vždy vtedy,keď ich už dokáže vystáť.A teraz môžem začať prehrabávať staré záznamy,už sa teším :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nakoľko každý doktor principiálne lieči seba, tak priekazne oficiálne mimoriadne vzdelanej.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

No koniec,môj mozog asi vybuchne :) Prehrabávať sa v starých spomienkach,preto sa asi v poslednej dobe tak čudne správa :) Ten doktor,ktorý nie je schopný vyliečiť ani seba,nie je dobrý doktor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ona je aspoň reálna,alebo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

/*Pardon. Povodne vyjadrenie mohlo eventualne neposobit uplne jednoznacne.*/
Symetria trebania budieť byť musenia ale priekazne nie je unilaterálnou externou sugesciou transformácie obligatórne i invertne hereditárnou.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Debil,on to myslel naozaj úprimne...(facepalm)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fico s Kalinakom by secky tie internety najradsej zakazali.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mozno je aktualne riesenie len prototypom, preco zacat hned s kanonom na vrabce. Daju takuto trivialitku a uvidia co to spravi. Nastavenie na ich infrastrukture je to minimalna praca.

Na desktope to obides lahko ale uz vidim ako si bezny clovek nastavuje vlastne DNS na Android / iPhone, ak to vobec ide. Na mobiloch je ucinnost teda ovela lepsia.

Na pripojeni od British Telecom v UK mi napr uz nedovoli mat vlastny DNS server. Ked mam nastaveny Google, laskavo ma to poprosi aby som pouzival DNS od BT, konektivita je dovtedy blokovana. Co je cudne, tak na tom pripojeni neslo spravit ani SSH GIT push na github.

Ale nastastie sa to da lahko obist cez VPN...

Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak sa mi zda, ze na iOS zmena DNS pre cellular data nie je mozna
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak má niekto iPhone, dá sa to krásne obísť aplikáciou DND Override. Za dáke 2€ prepíše aj nastavenia operátora. Treba v menu zadať google DNS, odskúšané funguje dobre :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze ako si to nastavim na mobile? Ved v routri v DHCP si to nastavim, s mobilom to nema nic
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ak sa pripájaš cez svoju wifi, tak máš pravdu. Ale ak ideš priamo, tak DHCP robí operátor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zrejme pouzivas mobil len ako pevnu linku - doma a na balkone.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bolo by dobré zistiť, kedy štát vydá zoznam schránkových a podvodných firiem neplatiacich dane a odvody podľa platnej legislatívy.
Toto "blokovanie" webu je zo strany zodpovedných smiešne až trápne. Ale čo by sme chceli, keď o veciach rozhodujú tí, čo nemajú žiadne skúsenosti z praxe a idem im len o to nakradnúť čo najviac, pokiaľ ešte môžu, a ľuďom zapchať ústa a oči podobnými hlúposťami.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne tie weby normalne idu.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Dúfam že telekomunisti teraz nezačnú kontrolovať či mám nastavený ich DNS koli nejakým poje.hazardným webom pre duševnú spodinu na ktoré som nikdy ani nezavítal. Ak obmedzia výber DNS tak s nimi končím úplne nadobro so všetkým.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No aby telekom nespravil na routeroch este nieco ako:

iptables -t nat -I PREROUTING -i lan -p udp --dport 53 -j DNAT --to 195.146.132.58
iptables -t nat -I PREROUTING -i lan -p tcp --dport 53 -j DNAT --to 195.146.132.58

... lebo to by si uz ludia ani neskrtli bez VPNky ;)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

V súlade so špecifikáciou siete Internet je Token ring možné využívať výhradne na lokálnych sieťach a ako taký nemôže byť súčasťou implementácie komerčnej ani nekomerčnej ponuky internetového pripojenia zákazníkovy. Eventuálny súlad s licenčnou politikou IBM rieši takzvané patentové právo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Token ring sa nepouziva uz vyse 30 rokov, to len aby si nezabudol :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie. Vo vecnosti Token ringu su casove udaje spoza horizontu udalosti nepouzivana dimenzia.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

teraz som skusal otvorit cez O2 mobilny internet na notebooku bet365.com .... uplne v pohode.. a v slovencine..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hovorit o internetovani pri O2 znie tak neuveritelne, az sa mi verit nechce. Vo mne to ich slaboduche 2G internetove pripojenie, ktorym pokryva okolie so stratovostou snad 60% evokuje roznorode pocity, ale spokojnostou by som ich nenazval a "v pohode" by som sa neodvazil nikdy v tejto suvislosti vyslovit, nieto napisat :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

v mojej lokalite ide O2 bud 4G alebo H+ pokial nie som zasity v nejakej hlbokej diere.. takze net je naozaj uplne v pohode..
lokalita: Ba
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Moja otazka je ci je toto pravne OK ?? takto nehanebne sprosto nerespektovat sietovu neutralitu a takto fasisticky posliapavat neodnatelne a zakladne ludske prava na slobodu slova a prejavu ??? podla strasburskeho judikatu o ludskych pravach podla mna by pri odvolani strana zalujuca stat uspela a stat by musel napravit situaciu a platiti odskodne... ako to bude v pripade mazureka a aj kotlebu nakolko oni si len vyjadrili svoj nazor na urcite veci (to je jedno ze sprosti nazor a nepravdivy) a su stihani.... V pravnom state neexistuje aby ludia boli stihani za myslienky, nazory alebo symboli hocijako mozu byt fasisticke alebo necisticke.... a ak su tak nemozeme hovorit o pravnom state... ako by doktor Harabin povedal: Na Slovensku je pravne bezvedomie... a to je fakt...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Absencia taxativnej demarkacnosti prahu normativnej eklatantnosti juristickej indolencie je tu skutocne fakticky priekazna.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Po pravnej stranke, keby mi nesiel otvorit nejaky ten web o ktorom viem ze funguje, a mam zaplatenu sluzbu od poskytovatela internetu, tak zdviham telefon a volam na ich podporu a DOZADUJEM sa spojazdnenia danej stranky. To znamena odblokovanie. Pokial by mi odmietli odblokovat stranky o ktore mam zaujem s tym, ze nad operatorom visi statny Damoklov mec, automaticky podavam zalobu na stat...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a v pripade bet365 co je inkriminovany blokovany web by si aj uspel... moznoze nie hned na sude slovenskom ale po odvolaniach na sudnom dvore v strabsburgu pre ludske prava kde by tvoja vec bola rozhodnuta v prospech teba a bola by ti aj uznana nahrada skody a sudnych trov.... vsetko sloboda slova a prejavu... a judikat strasburskeho sudu pre ludske prava ma na slovensku normativny charakter... bola ti odopreta (scenzurovana) sluzba ktoru si platis statom takze boli porusene tvoje prava na slobodu slova a prejavu a slobodu k pristupe k informaciam takze stat musi platit....
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nuz, nazor je aj to, ze si kkt a ked to napisem na svoje auto velkymi pismenami a zaparkujem vedla tvojho bytu/domu, tak je to len nazor, nemal by som byt stihany, ci?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samozrejme. Stihanie v ramci obcianskeho sporu je priekazne prekrocenim kompetencii.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ano presne ako to hovoris... je to tvoja vyzitka.. tvoj vulgarny a sprosty nazor za ktory si ty beries zodpovednost a teda to svedci o tvojej inteligencii... to je vsetko... a aj ak by si bol stihani za to tak by si sa odvolaval az kim by tvoj pripad neriesil strasbursky sudny dvor pre ludske prava a vyhral by si aj odskodne a aj stat by musel napravat sposobenu skodu tebe pretoze dokazne bremeno je na state a plati prezumpcia neviny a neexistuje priami dokaz ze kto je ten kkt.... ale ak by si to napisal na niekoho ineho auto tak to by si uz mohol byt stihani nakolko to je poskodzovanie cudzej veci... nechapem preco by si mal byt stihany za vyjadrenie zakladneho ludskeho prava a to sloboda slova a sloboda prejavu... v demokratickej krajine to je nepripustne...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Názor je keď pred to napíšeš "myslím si že,"
Odpovedať Hodnotiť:
 

rovnako ako pred rokom (ked ste moj prispevok zmazali) aj dnes a asi stale robi DSL vsetko preto aby sa zakony obchadzali. to ze je tato uprava od telekomu smiesna, je pochopitelne, ide predsa o peniaze. pockajte az zacnu blokovat nespravne nazory, na tie sa nedostane ani putin.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Budu sa blokovat aj vsetky tie picne ojeby ala

Kairos,one coin, scoin a pod.?

:):)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto nie je blokovanie. Toto je sprosty unos domeny. O tom ze pojem "sietova neutralita" by mal byt kazdemu ISP dobre znamy vzhladom na to ze klienti si platia za pripojenie k sieti ani nehovorim. Welcome to Slovakia ...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

svoboda internetu konči tam,kde začina jeho obmedzovanie
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A čo tak ostatné weby? Prečo blokujú len tieto dva? Na oboch mam účet aj peniaze. A teraz som v pichi. Slovensko strašne trpí, lebo tu ma takýchto politikov.
Odpovedať Hodnotiť:
 


Re: Mozno len prototyp
Od: Mmmmmmmm | Pridané: 31.8.2017 18:01

Ak má niekto iPhone, dá sa to krásne obísť aplikáciou DND Override. Za dáke 2€ prepíše aj nastavenia operátora. Treba v menu zadať google DNS, odskúšané funguje dobre :-)
Odpovedať Hodnotiť:
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne ani DNS uz nefunguje cez 4ku operatora
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár