neprihlásený Sobota, 25. mája 2024, dnes má meniny Urban
Indícia ukazuje na možný hackerský útok na zákazníkov Orange DSL, firma sa nevyjadruje

Podľa najnovšej nepriamej indície, ktorá spočíva v ochrannom kroku uskutočneným spoločnosťou Orange zrejme na elimináciu problémov, by mohol byť za už viacero dní trvajúcimi problémami časti zákazníkov DSL pripojenia od Orange bezpečnostný útok na routre zákazníkov. Firma sa nepochopiteľne k informáciám dnes za viacero hodín vôbec nevyjadrila.

Značky: OrangeDSLbezpečnosťInternet

DSL.sk, 4.9.2017


Podľa najnovšej nepriamej indície, ktorá spočíva v ochrannom kroku uskutočneným spoločnosťou Orange zrejme na elimináciu problémov, by mohol byť za už viacero dní trvajúcimi problémami časti zákazníkov DSL pripojenia od Orange bezpečnostný útok na routre zákazníkov.

Problémy Orange DSL

Na problémy časti zákazníkov DSL pripojenia od Orange s routerom TP-Link TD-W8951NB, ktorým nefungovalo pripojenie, sme upozorňovali a priniesli viaceré zistenia o opatreniach uskutočnených Orange-om včera a dnes v tomto a tomto článku.

Orange okrem iného vypol potrebu korektného prihlasovania pri protokole PPPoE na začiatku vytvárania DSL pripojenia a niektorým zákazníkom limituje rýchlosť pripojenia na fixných 5 Mbps, aj keď majú objednané výrazne rýchlejšie programy. Podľa dostupných informácií zákazníkom hardvérovej revízie V5 routera na diaľku začal aktualizovať firmvér, zákazníkom s nižšou hardvérovou revíziou routery vymieňa a odporúča vymeniť.

Problémy evidentne odštartovali už predminulý piatok 25. augusta. Hoci čitatelia DSL.sk sa v diskusiách na problémy sťažovali už od soboty rána, redakciu prví kontaktovali až na konci uplynulého pracovného týždňa. Orangu sme otázky položili následne v piatok 1. septembra, ten dokázal stanovisko poskytnúť až dnes ku koncu pracovnej doby.


TP-Link TD-W8951NB, kliknite pre zväčšenie (foto: TP-Link)V stanovisku len priznal a potvrdil naše zistenia, s vynechaním niektorých dôležitých detailov, napríklad spomínanej výmeny routerov.

"U vybraných zákazníkov Orange eviduje výpadky pripojenia pevného DSL internetu. Technické ťažkosti sa týkaju len časti zákazníkov s routrom TP-Link TD-W8951NB, pričom súvisia s neaktualizovaným firmvérom. Pre zabezpečenie korektného fungovania internetového pripojenia, ako aj zvýšenia bezpečnosti dotknutým zákazníkom Orange aktualizuje firmvér zariadenia. Dotknutých je menej ako 2.3% zákazníkov s DSL internetom. Dočasným krokom na obnovenie internetového pripojenia bolo jeho sprístupnenie bez prihlásenia a zavedenie limitu v prípade profilu linky na 5 Mbit/s. Spoločnosť na odstranení ťažkostí intenzívne pracuje, pričom by mali byť odstránené v najbližšom čase. Za pripadne komplikácie sa všetkým zákazníkom ospravedlňuje a ďakuje za trpezlivosť," uviedla spoločnosť v stanovisku.

Možný bezpečnostný útok

Ako sme upozorňovali už vo včerajšom článku, jednou z príčin ktorá mohla spôsobiť takýto incident je masový bezpečnostný útok na tieto routre zákazníkov realizovaný hackermi respektíve samo sa šíriacim škodlivým kódom.

Útoky na domáce WiFi routery s cieľom vytvorenia botnetov sú v posledných rokoch pomerne bežné a stav bezpečnosti bežných domácich routerov bohužial nie je dobrý, v mnohých modeloch so štandardným firmvérom sa nachádzajú zneužiteľné bezpečnostné zraniteľnosti.

V príbuznom modeli TP-Link TD-W8951ND sa nachádzala, ako sme upozorňovali v tomto článku, napríklad minimálne zraniteľnosť rom-0, ktorá umožňuje z Internetu získať administrátorské prihlasovacie údaje. V ktorých verziách hardvéru a firmvéru bola respektíve je prítomná nie je jasné, pre hardvérovú revíziu TD-W8951NB v4 ale TP-Link ponúka posledný firmvér z roku 2012 a Orange aktualizáciu firmvéru pre túto revíziu neponúka. Informácie o zraniteľnosti rom-0 sa ale objavili až na prelome 2013 a 2014.

S takouto príčinou sú konzistentné aj viaceré informácie o správaní routerov pri aktuálnom incidente, podľa niektorých zákazníkov napríklad routery niektorým po obnovení továrenských nastavení fungovali korektne len niekoľko hodín a následne ich museli znovu resetovať. To by bolo konzistentné s reinfekciou zariadení.

Nová indícia

Dnes sa v každom prípade objavila silná indícia, ktorá túto možnosť silne podporuje. Orange totiž aktuálne podľa nášho testu blokuje z Internetu pripojenia na TCP port 80 na IPv4 adresách zákazníkov DSL pripojenia.

TCP port 80 je využívaný webovými servermi a je na ňom poskytované webové rozhranie domácich WiFi routerov, pričom bezpečnostné chyby v domácich routeroch sa typicky nachádzajú práve vo webových rozhraniach týchto routerov. Blokovanie pripojenia na port 80 z Internetu je tak účinným mechanizmom ako zabrániť takýmto útokom na routery z Internetu.

V minulosti bol prístup na port 80 otvorený. Kedy sa blokovanie začalo nevieme potvrdiť, podľa informácií čitateľa blokovanie portu ale začalo minulú nedeľu 27. augusta okolo poludnia. Vysoko pravdepodobne tak ide o opatrenie spoločnosti v súvislosti s aktuálnymi problémami.

Táto indícia samozrejme ešte stopercentne nepotvrdzuje, že príčinou problémov sú útoky, a do úvahy stále pripadajú aj ďalšie možnosti. Tie sa teraz zdajú zrejme ale menej pravdepodobné, keď sa v nich ťažko vysvetľuje zmysel takéhoto blokovania portu 80.

Jedným scenárom by mohlo byť napríklad nepodarený upgrade firmvéru uskutočnený operátorom, v dôsledku ktorého by prišlo na routeroch k otvoreniu portu 80 a Orange by prístup na tento port zablokoval preventívne v dôsledku tohto incidentu. Takýto scenár sa ale zdá pomerne nepravdepodobný.

Ďalším môže byť, že toto blokovanie bolo uskutočnené v čase keď firma ešte nepoznala príčinu a skutočná príčina bola iná.

Reakcia Orange

Orange sme vyzvali k stanovisku na informácie o možnom útoku ako príčine problémov v reakcii na jeho stanovisko, v ktorom o útoku nehovorí. Spravili sme tak bohužial vzhľadom na čas poskytnutia jeho pôvodného stanoviska až dnes pred 16:00.

Za viac ako štyri hodiny do času publikovania článku sa Orange reálne k otázkam na útok ako príčine problémov nevyjadril. Tak veľký operátor ako Orange samozrejme má kapacity aby sa zvládol vyjadriť v takomto časovom rozpätí.

Orange zároveň samozrejme doteraz zákazníkom nijakým spôsobom neindikoval, že príčinou problémov sú bezpečnostné útoky.

V poskytnutom stanovisku spomína aj aspekt bezpečnosti, tieto informácie ale v žiadnom prípade nie sú samozrejme žiadnymi informáciami o útokoch a žiadne útoky nepriznávajú ani nespomínajú.

Podľa informácií CSIRT a Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorému sú operátori povinní nahlasovať aj väčšie incidenty inej ako bezpečnostnej povahy, Orange tento incident zatiaľ nenahlásil.

Ak by sa naozaj potvrdila verzia útokov na routre zákazníkov ako príčina problémov, bude sa potrebné zaoberať otázkou či absencia aktívneho informovania zákazníkov o útokoch a dokonca nepriznanie tejto povahy problémov ani po našich otázkach bola zodpovedným prístupom operátora.

Ak mal naozaj incident túto príčinu, zatiaľ samozrejme nie je jasné na akú zraniteľnosť bolo útočené, aké to malo konkrétne dopady na routery, aký škodlivý kód sa do nich dostal a či respektíve ako ohrozoval bezpečnosť zákazníkov alebo či vyústil len do obmedzenia funkčnosti pripojenia.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske
Postkvantové šifrovanie by na Androide spomaľovalo, Google ho nezapol. Spomaľuje aj Chrome na PC
NASA po poškodení pamäte obnovila na sonde Voyager 1 už aj funkčnosť vedeckých prístrojov
Nová verzia Windows 11 sa blíži dokončeniu, už sa testuje
Skylink začína šetriť, zmenil parametre na náročnejšie, ukončí dva transpondéry, prejde z HD do SD
Sonda Psyche k asteroidu zapla elektrické motory
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni
Firefox pripravuje vertikálny zoznam kariet a skupiny kariet
Vesmírny Boeing nepoletí ani v sobotu, nový termín nebol oznámený


Diskusia:
                               
 

Tie ich routre majú zastaralý firmware. Už dávno cracknutý a ľahko botneteľný. Ale to Orange neprizná :)
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

botneteľný? :-D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nabobtnaly - ze mozes cezen tlacit v obrovskok kancli
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Orange FW bol vyvijany s cielom optimalizacie funkcnosti a bezpecnosti zariadenia.
- pozadujeme jedinecne SSID pre kazde zariadenie
- ziadame generaciu PSK, aby nebolo odvoditelne od MAC (lahko prelomitelne)
- standardne vypiname sluzby problematické z pohladu bezpecnosti - WPS, DLNA
- povolujeme pristup nasej technickej podpore (so suhlasom zakaznik, ak je ochotny poskytnut heslo do rozhrania)
- a ine
Ak si nahrate standardnu verziu FW, tak je mozne ze o tieto vlastnosti pridete.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

to je sice pekne, ale laskavo tieto zmeny robte vzdy v aktualnej verzii oficialneho firmveru, a nie ze zoberete rok stary FW s dierami...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nie. Narusanie sukromia zakaznikov je objektivne neodovodnitelne a basta.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

..PSK je modulacia, ako ju chces generovat???
Odpovedať Hodnotiť:
 

psk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Botneteľný -> ľahko pripojiteľný do botnet siete cez exploit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kancel: Keď nevieš, čo výraz botnet znamená, tak načo komentuješ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja som hackol totok a som vysmiaty ;-)

https://www.auroramine.com/?ref=171662
Odpovedať Hodnotiť:
 

Indicia je Ind a CIA
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/k9A
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

By ma zaujimalo ci orange vobec ma technickych ludi na tieto veci, kedze vsetky problemy s DSL ktore som u nich mal podla infolinky vzdy posielali na telekom. Tiez by bolo zaujimave zistit ci cely problem nahodou nesposobil ruzovucky ISP.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

presne v danom case mal rovnaky problem sused na rovnakom routri ale pripojeny cez telekom. nakoniec po niekolkych pokusoch pomohlo vyresetovanie, prepalenie najnovsieho firmwaru a nastavenie celeho routera nanovo.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Osobne si myslim, ze Orange nema ziadneho technicky znaleho cloveka. Ked im pred asi rokom padal opticky internet, nikto ani len netusil, co sa deje niekolko tyzdnov. Nakoniec mi po mesiaci neustalych vypadkov oznamili, ze uz prisli na to, ze islo o DDoS utoky..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na ake? Na zabezpecenie siete/zariadeni? Ma. Alebo na zabezpecenie kvality linky? Nema, pokial mu danu linku poskytuje Telekom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najlahsim sposobom je skusit stiahnut binarnu konfiguracku z modemu zadanim:

http://<IP adresa routera>/rom-0
http://<IP adresa routera>:8080/rom-0
http://<IP adresa routera>:81/rom-0
http://<IP adresa routera>:8000/rom-0

Ak to nevypise chybu, ale stiahne binarny subor, modem ma zranitelnost znamu od roku 2013 a netreba spekulovat, ale zahodit, alebo hodit novy firmware (ak existuje)...

Vyssie uvedene plati nielen pre TPlink samozrejme.Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

A pripadne pre ludi, ktori nemaju blokovany pristup z Internetu na modem, tak si mozu skusit aj stranku, ktoru na test zriadil kedysi cesky CZnic (vecna skoda, ze nekupil nas SKnic, ale ho predali schranke v zahranici...):

http://rom-0.cz/

Test z LAN podla predosleho postupu by mohol byt vsak spolahlivejsi...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

akej schranke?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Tento router je volajaka sracka, uz sa nieco podobne riesilo dost davno tu (tam bol ale trocha opacny problem, vobec nefungoval ACL) http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=924&t= 1262651&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1
Link je rozdeleny na 2 casti, kedze max dlzka retazca je 50
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/k9x

Nemáš za čo.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ono je najvacsim problemom routerov pre ADSL/VDSL, ze rozumnych kuskov na trhu nie je vela a takych, co zvladaju ADSL 2+ alebo nebodaj VDSL a zaroven na nich ide alternativny FW (DDWRT OpenWRT) je ako safranu (VDSL nepoznam ziaden).
Clovek by si aj dal poriadny router, ale aky?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Jedna vec je aký router by to mal byť. Ďalšia vec je, že ak máš napríklad kombináciu služieb VDSL + pevná linka, tak si žiadny iný router, ako ten od operátora, dať ani nemôžeš. Teda aspoň u Telekomu to nie je možné. Ak chcete pevnú linku, tak musíte mať iba router od nich (vlastná skúsenosť).
Pýtate sa prečo? Lebo preto. Lebo Telekomu sa jednoducho z akýchsi tajuplných dôvodov nechce pripájať pevnú linku na iný router ako ADB alebo Zyxel, ktorý má zákazník od nich. Logický dôvod to nemá, proste je to zase len svojvôľa operátora.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Cisto teoreticky si skusal na inom routri nastavit potrebny VPI/VCI okruh pre Voice a ajtak ti to neslo? Lebo pouzit iny router aj pri MagioTV je mozne a funkcne, ale samozrejme nie bezne propagovane...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mal som taky velky biely Drytek z Telekomu ked som tam este mal prax a co sa dalo nastavit bolo Magio na laptop. Ked nastavis manualne LAN port pre Magio a pripojis PC dalo sa pozerat zopar programov priamo na laptope. Akurat ked mas vyssi balik internetu pozeras, nahravas aj chces net tak zabudni. Teraz mam VDSL 100/15 (nie na SR) a pouzivam Zyxel VMG3925 a som spoko. Za tu cenu USB 3.0 2x a 4x 1Gbit porty. AC WiFi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial mas prihlasovacie meno a heslo v praxi tam mozes dat router aky chces. Mozno to oficialne neschvaluju ale fungovat to bude. Mam odskusanu kombinaciu telekom+adsl router with lede ako aj orange+adsl router with lede.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako pozerám na nete, tie tplinky co uvádzaš majú podporu adsl2+,nie vdsl. Tak neviem ako si to myslel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sorry,malo ísť o príspevok nižšie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to finta. w8970 na papieri podporuje iba ADSL2+ ale ak si pozries cip ktory ma osadeny (lantiq) ten fici aj na VDSL. Mam po odskusane, po natahnuti openwrt/lede na w8970 na tom normalne beha vdsl.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pozri tiez https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=15195 (polske forum)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak chces len pristup na Internet, tak mozes pouzivat hocijake zariadenie, ci uz svoje alebo od Telekomu.
Ak ale mas aj hlas alebo telku, tak musis pouzivat zariadenia od Telekomu, ktore su predkonfigurovane (PVC, VLAN, routy a.i.)
Odpovedať Hodnotiť:
 

su aj VDSL routre s podporou openwrt/lede. Par TP linkov ako w8970, w8980 ale napriklad aj BT homehub 5A (lahko a lacno sa da kupic cez ebay za okolo 10 libier).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba zobrat ADSL/VDSL router, co zvlada dsl bridge a ppp sesnu terminovat na rozumnom zariadeni. U rodicov to mam spravene ako kombinaciu Ovislink (Airlive) a Mikrotik router/AP. Od kedy som to takto spravil tak s tym nebol ziadny problem.

Zariadenie v konfiguracii dsl bridge nema wan ip addresu a je stale na wan strane. Takze crappy firmware neni az taky problem. Na mikrotiku mam ponastavovane vsetky fw pravidla, takze tiez nie je dostupny z vonku + fw ma pravidelne updatovany ... a realne tam moze byt aj nieco ako Open/DD-WRT. To druhe zariadenie moze byt uz takmer cokolvek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako terminujes tu ppp sesnu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

/interface pppoe-client
add ac-name="" add-default-route=yes allow=pap,chap,mschap1,mschap2 \
default-route-distance=1 dial-on-demand=no disabled=no interface=eth1-wan \
keepalive-timeout=60 max-mru=1480 max-mtu=1480 mrru=disabled name=\
pppoe-wan password=<heslo> profile=default service-name=Telecom-adsl \
use-peer-dns=no user=<user>


Predpokladam, ze na SOHO routeroch sa toto da bohapusto vyklikat v GUI.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jeden zákazník má pripojenie od Orange, má aj ext. IP a znenazdania mimo Orange nedostupný port 80 (cca od polky minulého týždňa). Dnes ráno mi na zákazníckej linke prisahali, že oni nič neblokujú. A hľa, čo sa večer nedočítam na DSL.sk?! Výbordelne! :D
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Kontaktujte nás prosím na redakcia at dsl.sk
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Orange ma momentalne asi bordel v systemoch. Bratovi dosla SMS ze mu konci platnost SIM karty predvcerom. Ano predvcerom. Pritom platnost kreditu ma do oktobra. To je logicky nezmysel. A volat sa da z tej karty aj dnes.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

U priatelky sledujem nefunkcnost dsl uz dlhsie. Par mesiacov vzad som musel zresetovat router do tovarenskych, pretoze sa nedalo dostat do jeho administracie. Net mrzol a padal. Predtym cca rok som chcel vyhodit mobil do kosa, cokolvek som otvoril na mobile, otvaralo mi porno. Bol som zufaly a nakoniec som zistil, ze mi natiahlo dake sproste dns a cookies prave z frajerkinho routera. Musel som ho resetnut aby netahalo tie divne dns (nastastie ma ib dvojfaktorovu autorizaciu a neohroizlo to bezpecnost). Posledny mesiac je ten router nepouzitelny, internet je pomaly, do adminu sa po resete da dostat cca 10 min, ipad sa ani nevie pripojit nan. Pojde pekne do predajne na vratenie a asi si kupime nejaky poriadny bezpecny router.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A značka toho routru je ? ... Tipujem zyxel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tp link td-w8951nb ver 5. Sranda ze mne pri 192.168.1.1 ani nenabehla stranka. Napisalo ze server neodpoveda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani po resete routra?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani po resete routra?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Po resete väčšinou išiel. Dnes som bol v Orange, donieosl som im starý router dali mi nový ZyXel. Ten ide bleskurýchle :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cisto z ftipu skus, ked sa ti nepojde lognut, ci to admin heslo neni nahodou zmenene na: PortablePwned
Ak by ti to nahodou zabralo, tak tu mame navrat do roku 2014 a vtedajsieho masoveho utoku :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

predsa fachcia na LEDGE a OPENWRT ta ne?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a vies mi poradit ISP, ktory ponuka optiku v BA s tym, ze ti nevynuti ich priblbly router? Marne takeho hladam :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

A s tym je problem? Mat od nich router na optiku,co je vlaste prevodnik,vypnut v nom koňplet vsetko,resp.prepnut do bridge (L4) a za neho dat kludne aj cigana ktory bude routovat a forwardovat cokolvek?!
Ci uz sa naozaj kazdy "IT"čKÁR pozera na to ze za ten prevodnik plati mesacne par susnov naviac? Ale uz ho nenapadne,ze za tu mesacnu sumu,pocas viazanosti by nekupil prevodnik a takto ho ma stale v zaruke?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

z principu mi vadi predstava platit za 2 routre, len preto ze ISP si to zmyslel. o bezpecnosti takych routrov ani nehovoriac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

inak, keby mi orange vymenil router za konvertor, (a pripadne trosku zlavil z toho poplatku) bol by som plne spokojny. teraz ale davaju router s konvertorom v jednom :/
Odpovedať Hodnotiť:
 

napr. orange dava k optike len konvertor, ktory ma v sebe aj router. ten sa da ale prepnut do bridge a potom si tam kludne zapoj router aky chces.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Telecom dava len konvertor. Router si das svoj. Mam to tak uz asi cca 7 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zail, z mne neznamych pricin telekom u nas (aspon podla udajov na ich stranke) nema optiku. co je celkom zvlastne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vy vyjebane nenazrane pomarancove prasce
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Pre takých tupých kokotov ako si ty je Orange ešte pridobrý.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

pane. toto je vyberana spolocnost. zdrzte sa prosim takych expresivnych vyjadreni
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

pan je zamestnanec pomarancu? :-)))
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

tak v orangi im uz nahradne routery dosli (zevraj 3000ks), budem musiet len updatnut firmware a dufat ze to pomoze
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kontaktujte nás prosím na redakcia at dsl.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zeby to malo nieco spolocne s nedavno zverejnenymi IPckami IOT zariadeni?? Viac tu https://goo.gl/PtvHDB a tu goo.gl/KCKJ2Z
Odpovedať Hodnotiť:
 

zaujímavé, tu je štatistika zariadení fungujúcich na telnete s prístupom z internetu:

http://i.imgur.com/D6pgsRj.jpg

druhá "top" firma je zaujímavá
Odpovedať Hodnotiť:
 

dufam,ze nabuduce volby zvitazi LSNS a pošle dopiči týchto zahranicných zlodejov a internet tu bude za desat korun slovenskych plná rýchlost
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Takze crossflash z W8980b (V1) na W9980b(DE) funguje, s orange heslom a plnou (zaplatenou) rychlostou!

Balik stahujte tu:
http://dopice.sk/k9V

Balik obsahuje aj FW pre navrat na povodnu (najnovsiu) verziu TP-Link W8980b. Staci nahrat 8980_to_9980bDE.bin cez prehliadac ako aktualizaciu, Nastavit pripojenie "andere" teda ine - VPI/VCI = 1/32, meno a heslo od Orange-u, wifi siet a hotovo. Nevyhoda: je to po nemecky :P
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nemecky ? gugl trenslejt to neprelozi ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak ti uz bude fungovat net, tak ano :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam tento router, mam inet od orangu a internet mi ide na zaplatenej rychlosti. Ono ked maju default nastavenia na routri nech sa potom necuduju, ze im to niekto hackne. FW pravdaze najnovsi n-rokov stary ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozem potvrdit blokovanie portu 80/tcp na Orange DSL linke so zaplatenou sluzbou staticka verejna IP adresa, lokalita Kosice, PPPoE prihlasene menom+heslom.

Na strane DSL pripojky je router TP-Link TD-W8951NB, vsetok traffic je vsak DNAT-ovany na router za nim, takze admin rozhranie routera nie je dostupne z WAN.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akurat som volal do Orangeu a operator mi potvrdil utok na ich routre. Mame smolu prave na taku verziu routra, ze ani po restarte nejde, tak nam ho bezplatne vymenia na pobocke.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kontaktujte nás prosím na redakcia at dsl.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

By ho mali bezplatne dorucit a vymenit u zakaznika kkti jedni a ne ze zakaznik ma chodit na pobocku. Byt na mieste vedenia tak poslem menit routre toho jeblingtona co toto mal na zodpovednosti (CTO?) a myslel si ze sa to nejako pretrasie. Dobre vedeli ze ten elektroodpad a.k.a. router ma grave severity bezpecnostny bug a rozhybali sa az ked nastal tento fuckup.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kedy budu opat povolit port 80?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nebude
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nám vymenili aj router za nový namiesto toho problemoveho tp linku sme dostali nový zyxel ale ajtak nič nejde ..do neho sa nedostava zvonku žiadny signál ale vnútri v dome pracuje čo ted? Skúšali sme aj viackrát reštart aj továrenské restarty a nič nepomohlo.. už sme zúfalí a vyše týždňa bez internetu dsl ..tu pod Tatrami nič skoro nikomu nefunguje celé dediny sú tu odrezané od sveta niekoľko domov vedľa seba.. a orange na to faja..
Odpovedať Hodnotiť:
 

..inak pre dodatok internet nám tu nejde už od konca augusta tuším niekedy 27 až 28.8. to začalo až doteraz čiže DSL blackout trvá už skoro 2 týždne!!! prasce pomarančové!! Fungujeme tu len vďaka dátovo obmedzenému internetu z O2.. ale ide to strašne do peňazí,keďže 250mb stojí 50centov a niekedy miniem aj 3 balíky za deň..!!! Nech len skúsia potom na konci mesiaca vymáhať od nás orandzovi nejaký poplatok za paušál houno dostanú donesiem im ho vys.rate na tanieri namiesto platby.. to čo oni nám dávali dáme aj my im..
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár