neprihlásený Pondelok, 27. januára 2020, dnes má meniny Bohuš   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Rusko s BRICS štátmi si chce spraviť alternatívne DNS, ako a presne načo nejasné

Značky: DNSRuskoČínaIndia

DSL.sk, 1.12.2017


Ruská bezpečnostná rada, najvyšší poradný orgán prezidenta krajiny v otázke bezpečnosti, na svojom októbrovom stretnutí rokovala o vytvorení alternatívneho záložného systému k súčasnému svetovému systému DNS a prezident následne rozhodol o jeho implementácii s termínom do 1. augusta 2018.

Informuje o tom televízia RT podporovaná štátom, s využitím informácií agentúry RBC.

Účelom systému, ktorý má byť spoločný pre tzv. krajiny BRICS, má byť aspoň podľa informácií RT zabezpečenie funkčnosti Internetu v prípade globálneho výpadku Internetu, pre zníženie závislosti a tiež ako ochrana proti ofenzívnym krokom západných krajín. Systém by mal byť záložný a teda zrejme normálne neaktívny.

Akú technickú podobu by mal ale mať tento alternatívny systém, aké funkcie by mal presne plniť a ako by mal dosiahnuť deklarované ciele nie je jasné.

Krajiny BRICS sú veľkými rozvojovými alebo takmer rozvojovými ekonomikami, ktoré majú často iné záujmy ako krajiny rozvinutej západnej civilizácie. Skratka vznikla zo začiatočných písmen týchto krajín, patrí sem Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika.

Tieto krajiny nie sú dlhdobo spokojné so spôsobom riadenia systému DNS. Do minulého roka mali nad ním formálnu kontrolu USA, aj keď ho na základe zmluvy realizovala nezisková organizácia ICANN. Od minulého roka patrí plne do kompetencie tejto organizácie, viaceré krajiny z BRICS ale požadovali aby podliehal OSN respektíve jej Medzinárodnej telekomunikačnej únii.

Ako vyplýva z informácií RT v nejakom štádiu Rusko záložný systém už zrejme má, keď v roku 2014 malo testovať jeho odolnosť po "vypnutí globálnych internetových služieb". Akú má podobu nie je jasné.

V každom prípade nasadiť úplne novú technológiu v celých týchto krajinách je nereálne a samozrejme sa dá predpokladať, že by malo ísť zrejme o inú nezávislú inštanciu DNS systému.

Ten je hierarchický a na jeho vrchu sú autoritatívne DNS servery pre root zónu Internetu, ktorých úlohou je len nasmerovať dotazujúce sa rekurzívne DNS servery na autoritatívne DNS servery pre jednotlivé domény najvyššej úrovne. Tie následne ďalej odkazujú na autoritatívne servery domén nižšej úrovne, rekurzívne DNS servery zase postupne kontaktujú tieto servery až sa dopracujú k príslušnému autoritatívnemu DNS serveru pre danú doménu a získajú od neho prislúchajúcu IP adresu. Rekurzívne servery majú v sebe preddefinované len IP adresy root serverov.

Či chce Rusko a ostatné krajiny BRICS len zabezpečiť vlastné servery root zóny bežiace na rovnakých IP adresách ako súčasné, ktoré by v prípade prepnutia začali routovať na tieto servery, alebo ich chcú prevádzkovať na vlastných IP adresách a ich podporu dostať do jednotlivých rekurzívnych serverov a či chcú v root zóne následne odkazovať na skutočné DNS servery pre zahraničné domény najvyššej úrovne ako .com alebo aj .sk, nepodporovať prístup k nim alebo dokonca prevádzkovať falošné kópie DNS serverov pre zahraničné domény nie je známe.

Systém by zrejme uľahčil aj implementáciu cenzúry, tú na druhej strane je možné efektívne realizovať aj pomocou príkazov pre operátorov prevádzkujúcich rekurzívne servery.

Zároveň kým v minulosti bol systém DNS potenciálnym efektívnym nástrojom na podvrhovanie falošných stránok a iné aktívne zásahy, v dnešnej dobe so širokým nasadením SSL chránia identitu serverov certifikáty a SSL a potrebné by bolo mať pod kontrolou aj niektorú z dôveryhodných certifikačných autorít zahrnutých v populárnych softvéroch.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Natáčanie ďalšieho Star Wars seriálu odložené až na 2021
Microsoft pokazil užívateľom Windows 7 plochu, zrejme im ju neopraví
Windows 10 sa znovu začína sám upgradovať, verzia 1909 dostupná pre každého
SpaceX presunula vynesenie internetových satelitov na dnes, video
Schválená nová verzia formátu OpenDocument ODF 1.3
Rešpektovaná organizácia žiada MS aby vydal Windows 7 ako open a free
Huawei si trúfa, ide v SR predávať smartfón za tisícku bez Google služieb
MS neopraví vážnu zraniteľnosť vo Windows 7 zverejnenú 3 dni po konci podpory
Microsoft automaticky zmení užívateľom vyhľadávač na Bing
Apple kritizuje snahu EÚ o jednotný nabíjací štandard


Diskusia:
                               
 

"...ako a presne načo nejasné"
na take domace zuvanie
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Slovensko bolo kedysi sovietsky satelit, inak povedané vazalský nesvojprávny štát. Teraz Rusi kolonizujú BRICS, veľa šťastia želám im.
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Hmm, teraz je to lepšie. Teraz sa poklonkujeme Bruselu a USSA.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

keby sme boli americkou koloniou mali by sme sa ovela lepsie ako ked sme v socialistickej eu.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

A čo keby sme boli nezávislí, na takú možnosť si ani nepomyslel?
Odpovedať Známka: 5.1 Hodnotiť:
 

Na to nemame armadu, hospodarstvo, ani nezavisle banky.
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Keď dokáže Vatikán fungovať, dokážeme aj my
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Vatikán bol už dávno infiltrovani sionistami a pápež je satanisticky judaista vyzerajúci ako démon ktorí zvykne bozkávať elitným židom už aj topánky keď ich stretne. Už to nieje ako kedysi ked pápež deklaroval svätú vojnu a išli sme robiť kriziacke výpravy aby sme bránili Európu pred islamom. Dnes sú všade v politike dosadeni zradcovia ktorí majú v agende genocídu pôvodných bielych kresťanských heterosexualnych Európanov.
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

Nezávislé Slovensko, si želá každý.
Aby bolo ľahšia korisť.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Najskôr rozdelíme Európu na malé kúsky a potom vyzobeme najšťavňatejšie kúsky, ostatné pôjde samo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V USA žilo 790 000 slovákov v roku 1990.
Takže kto koho kolonizujú?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Do ruských gulagov bolo odvlečených 7422 československých občanov, pričom najväčšiu časť z nich tvorili Slováci.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pozor! Troll! Nekrmit!
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

haloo zijeme v 21 storoci dnes sa uz nehrame na staty.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

NWO ti vymylo mozog. Chcú jedu svetovladu v ktorej budeš otrokom. Kde budeš hľadať slobodu keď nebudú existovať štáty? Keď celá zem bude patriť im. Tak isto aj ty im budeš patriť. Preto musíme bojovať za samostatné štáty a národy. Len oni ti vymyvaju mozog lebo ti tvrdia ze kto bojuje za svoj národ je "nacista". Samozrejme je to hlúposť. Potrebujeme mať po svete samostatné národy a štáty aby sme zachovali slobodu.
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

rozne narodnosti su na zemi v ramci roznorodosti, nie vsak v zaujme potreby, nemyl si rozmanitost z nevihnutnou potrebnostou, zem sa bude tocit aj bez ludi
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Ty si uplne mimo, a vesmir sa toci okolo zeme.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie
Vesmír sa točí okolo mňa.
A zem sa otáča podľa toho kam kráčam ja.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To ako ze od nas nic a nikto nezavisi? Nuz to sme aj teraz
:)
Inak by sme si museli vsetko riesit vo vlastnej rezii co vychadza doost draho. Napr by sme museli vratit povinnu vojensku sluzbu a to niekde na urovni Svajciarska a uz vidim to prskanie nasej mladej generacie :) A nasa vyjednavacia pozicia s napr. takou Cinou by bola naozaj smiesna... Oni nas nepotrebuju my ich ano. A to by platilo pre skoro vsetky krajiny. Vsak sa pozri na UK po brexite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako by si sa mal, sa mozes spytat napriklad v Hondurase alebo Ekvadore. Urcite ti budu dlho rozpravat, co znamena "bananova republika" a historiu tohto vyrazu.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Napríklad Bután je nezávislý.

Ak teda nepočítame, že ho chráni 1 325 300 vojakov indickej armády a Himaláje.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Teraz sme vazalský a nesvojprávny štát pod správou USA. V čom presne je výhoda?
Odpovedať Známka: 1.5 Hodnotiť:
 

lenze rusi sa nam nanutili, zatial co amikom sa pchame doprdele my ved kazdy chce patrit do klubu bohatych a uspesnych. holt zivotna uroven nepusti. rusky muzik ju moze zavidiet aj slovakom.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

To ale nieje pravda, to sa teraz učí na školách? Za a) Komunizmus k nám prišiel z Čiech, u nás v 46. vyhrali volby demokrati. b) do Ruska komunizmus prišiel zo západu, Lenina vyslali do Ruska Nemci. c)Komunizmus vznikol na západe a dodnes sa zo západu šíria polokomunisticke idei. d) Rusi k nám neprišli, a už vobec nie po vojne, ale boli pozvaný súdruhmi tak ako dnes američania.
Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

zapad preto, Lebo desať percent najbohatších vlastnia viac ako štyri pätiny majetku na Zemi. Tychto desat percent obyva Ameriku, Európu, Japonsko
Naopak rusikistan ti este aj od ust odtrhnem, aby si bol este chudobnejsi
ty s IQ nad 95 to chapu, ze rusi, komousi a totalitaci brzdia narody, lebo potrebuju iba hlupy a sprosty ovladatelny lud
Odpovedať Známka: -5.1 Hodnotiť:
 

Áno pán demagóg a keď povolíme voľné pobehovanie psov po parkoch, ľudia si ich budú bez košíkov brať aj do autobusov a za chvíľu aj na palubu lietadiel, a od toho je už len krôčik k tomu, aby pohrýzli pilota a spôsobili leteckú katastrofu. A to chápu aj tí z IQ 95.
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

ako keby lud rozhodoval ako to na svete bude chodit, to su typicke komunisticke reci, niekto ten svet stvoril a ten ho aj vlastni, v koho svete zijes, toho pravidlami sa riadis, alebo nebodaj chces aby ti nejaky meteor padol na hlavu
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Vysvetli prečo hlúpy sprostý ovládatelny lud nepotrebujú napríklad Židia?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

tí ho potrebujú v prvom rade...preto sme gojovia
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

A ako dlho by tam vydrzali bez podpory USA?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zas ta tu len kotleby a rusofili minuskuju
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Presne, prijebane skurvne kokotlebovske a rusofilne kurvy, kokoti zebracki.
Odpovedať Známka: -4.9 Hodnotiť:
 

Tíško Demižón, dnes ti už nikto neublíži. Zajtra bude lepšie. Posielam tvojim smerom pozitívnu energiu a karmu :)
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

ha-ha-háááá, cry more baby :-P
rajská to hudba pre uši normálneho človeka, ako sa tu hnevkáte, blbečkovia
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Ale ic do piči s týmito žvástami.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Tak ich skus vyvratit ;-)
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Bleeee...
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

si kral
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aký vazalský štát???
Ani Rusi nemali tie gule aby obšlehnutý procesor i8080A vyrábali pod tým istým označením. TESLA Piešťany tie gule mala na drzovku vyrábala MHB8080A - procesor ukradnutý všakovakými praktikami INTELu!!!
Rovnako aj pamäte a podobne...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Takto... primarnym cielom je zvysenie pouzivatelskeho komfortu pri cestovani do urcitych destinacii cez interdimenzionalny drift. Napriklad v Narnii nemusi byt hned dostupne volne zvieratko, ci v okolo Zemeplosskej Baranej Hlavy ci Neviditelnej Univerzity dostatocne spicaty klobuk a na poskytovatela viazana ipecka je teda pre transformaciu priekazne hovno platna.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

"......počítač s možnosťami a evidentne praktickým výkonom..."
dalsi jeho skvot minimalne pravdepodobne respektive blbost :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Proste potrebuju mat svoje ovecky pekne pod kontrolou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tieto legendy o BRICS sú už ako ten povestný zlatý rubeľ. Mimo Číny (a možno Indie) sú to krajiny bez budúcnosti.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Tieto krajiny aj ked chudobne sú nezávislé a sebestačné. Budúcnosť nemá ten kto nemá svoju ekonomiku a ešte mu utekaju deti. to sme my. Slovensko má údel len ako kolónia, bohužial.
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Nech sa paci, mozes tam zit okamzite. Len by sa ti mozno cnelo za tecucou vodou
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jawohl, mein Führer! Nech žije demokracia pod vedením a vedúcou úlohou Demokratickej strany spojených štátov.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Odpal do pice rusofilny primitivny kokot, volic kokotlebu alebo Fica.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

ty si potom čo, obyčajné primitívne hovno, nech volíš hocikoho
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Hranol nemá nič spoločné s ruskou politikou.
Hranol sa prvý pchá Bruselu do riti. Tečú mú odtiaľ dotácie, z ktorých má on a jeho kumpáni tantiémy. A Brusel ním cez dotácie manipuluje.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

chodte sa pozriet do tych krajin. su vyspelejsie ako zotrocene slovensko. a viac ludi to je najdolezitejsie.miliardova populacia. vsetko na slovensku ma zahranicneho vlastnika takze kazde euro z rozpoctu putuje von.to je rychly proces do bankrotu.

Odpovedať Známka: 1.5 Hodnotiť:
 

Prdim na tie krajiny. Preco nas tam posielas? Sam si tam chod a uz sa nevracaj!
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

Bol som v troch z piatich. Su to diery. Velka chudoba, zla infrasktura, zivotne prostredie, mafia a par tisic extremne bohatych.
Jedina cina sa snazi zmenit(a ze ma nasliapnite dobre) ale aj tam su chudobne oblasti.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To iste mozes povedat o polovici velkych US miest, stare diery s nehoraznou kriminalitou, kde sa v noci neda vyjst bez zbrane von, aby ta nejaky sfetovany neger neodjebal kvoli 50 dolarom a ifonu. Podobne je to v Parizi a Londyn ide tym istym smerom. Priemerny prijem v US je 60k, medianovy 30k, nerovnost je teda podobna ako v tych dierach. Jedina "1st world" krajina s horsou nerovnostou je Izrael.
SA skoncila v 90 rokoch, India je India, v Cine je medianovy PPP plat podobny ako na SVK, v RU o nieco nizsi - po tom, ako v 90. rozjebali vsetko, co sa dalo.

Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Statisticke kecy.
Chod sa tam pozriet a pochopis. Chod sa pozriet do usa a porozpravaj sa s tymi co malo zarabaju co to vlastne su za ludia a tiez pochopis.
Porovnaj ale infrastrukturu, moznosti pre sikovnych, vymozitelnost prava atd. A pochopis.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Statisticke kecy.
Chod sa tam pozriet a pochopis. Chod sa pozriet do usa a porozpravaj sa s tymi co malo zarabaju co to vlastne su za ludia a tiez pochopis.
Porovnaj ale infrastrukturu, moznosti pre sikovnych, vymozitelnost prava atd. A pochopis.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Keby nebolo Slovensko "zotročené" zahraničnými firmami tak nemáme platy 500 EUR ale 250 EUR ako Srbi alebo Macedónci alebo Bosniaci či Čiernohorci. Všetci z nich, až na všadeprítomnú menšinu fanatických nacionalistov, sa tlačia do EÚ a vedia prečo. Aj premiérka Srbska odkázala Rusku: Srbsko uprednostní členstvo v EÚ pred vzťahom s Ruskom. Do únie z Ruskom nechce ísť nikto, pretože tá by znamenala inštaláciu ruských vojsk ako v Sýrii a ruskú životnú úroveň. A oháňať sa moslimami je smiešne keď len v Moskve žije 2 milióny moslimov a aj sám Putin sa pokorne vyzúval v najväčšej moskovskej mešite.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

V Syrii su nielen ruski vojaci, ale je tam 5-10k americanov, tisice turkov, irancov a samozrejme desattisice mrtvych cudzich rebelov. Som si isty, ze vacsina syrcanov vita rusku pritomnost, tak ako SDF vitaju americku pritomnost, ktora zatial drzi turkov na uzde en.wikipedia.org/wiki/Syrian_Civil_War
Vzdavanie respektu v mesite je nieco zle?
O situacii v Srbsku toho vies asi tolko, ako hus o pive. Srbska lezba, ktora definitivne nie je Vucicovou babkou :).
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

jak sa pekne hnevkas, ale pravdu nezmenis
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

maju viac zivota ako cela eurozona. ktora v panike uzkazuje "najlepsie vysledky" . burzuj chod sa pozriet do tych krajin , oni maju buducnost a tvoje europosrate slovensko nie. rozmyslas vobec?? chod na twitter tam to mas vsetko , idu uz je to implementovane. chlapce to su miliardy ludi a rusko ako mierovy partner je pre nich garancia. usa investovalo denne 250 milionov dolarov do armady po celom svete od 9/11... len hladaju zamienku ,vojnu, aby zdovodnili "investicie do zbytocnej obrovskej armady. a cely brics im neda sancu. ak zacnu tak sa miliardy ludi uz na trvalo rozhodnu ostat v zvazku kde je rusko z armadou ako zaruka mieru a cina ,svetova manufaktura a byznis.preto tak magori z usa vyskakuju. aj z eu. boja sa ze otroci sk zbadaju ako im klamu-ze zapadnu uroven dosiahneme..nikdy!! ako otroci .
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

Zavolaj Sestricku nech Ti prinesie lentilky a priviaze o postel.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

lentilky sa barzo chujovo privazuju
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

vobec sa neobtazuj debilom daco vysvetlovat. Opice su mudrejsie, lebo nie su hlupe. Len k tomu 911 pridaj par desatroci. Vsetci agresori raz skoncili a tito skonria najrychlejsie lebo su najnenazranejsi. Da budet tak amin.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tabletku hluposti a podlosti ti naockovali z eu dlhov.))

tu ti dam komentare prevazne americanov, podla ich profilov na youtube)))
CrossTalk: Trumpian World :www . youtube . com/ watch?v=zH1wJ MAcZHk&list =UUpwvZwUam-URk xB7g4USKp g&index=28

Fake president. Central banker tool. There aren't any good guys in Washington DC. Its just a wealthy rabble fighting over the crumbs of a collapsing empire. See it for what it is. It's a deep state, oligarch, military complex rabble scramble for the crumbs of empire. Trump only represents 1 faction of the rabble. This is why Trump is a war criminal just like Obama. They are fighting over the same objectives while calling it a change in policy.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

USA pulling out of Cuba with the "sonic" accusation is the lamest excuse I've ever heard,
Another reason that proves USA does not want peace.

z tou kubou uz im toneikto neveril.. ze tajna zbran.. len dovod aby proti kube dalej drzali embargo , ktore ako najvacia hanba pre izrael a usa: len tyto dvaja gangstri hlasovali z 190 krajin za dalsie sankcie proti kube.
------
Under Trump, The Teheran-Beirout land route has re-opened. Turkey is on the brink of leaving NATO. The US has been kicked out of the Syrian peace-talks.
DPRK went nuclear and nobody in the world takes the US serious anymore.
4 MORE YEARS!
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

To bude urcite nejake dvojhlave zlate DNS...
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

a rusofili minuskuju :D
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

radsej nemecky priemerny plat 3800eur ako rusky 400eur, u nas je minimalka 405eur
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Inými slovami, ako sa z podpriemeru stane priemer?
Odpovedať Hodnotiť:
 

pracujem v jednej nemeckej korporacii u nas na SK clovek za to iste dostane 890-900 eur, tato firma ma pobocku aj v rusku a tam dostavaju minimalne nastup v prepocte 1100 eur za tu istu pracu ako slovak

tak mi povedz co tu splietas minimalku
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Určite sa kapitáň v Moskve pri vodke chvastal že môže vypnúť internet, a rusi si mysleli že všade.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

The Russian authorities have repeatedly stressed that ICANN is de facto under the control of the United States, and tried to achieve a change in the decision-making system in ICANN. In particular, as presidential aide Igor Schegolev told RBC, Russia insists that the role of governments in Internet governance should be clearly spelled out and it can not be merely advisory.

russiafeed.com/ brics-building- parallel- internet-separate- us-control/


Odpovedať Hodnotiť:
 

orientalreview.org/ 2017/12/02/ next-people-people-phase-russian- pakistani-rapprochement/

zatial co sa miliardove krajiny spajaju aj vojensky : BRICS is building its own parallel Internet separate from US control
Moscow is spearheading the effort to ensure the US cannot use the global Internet infrastructure to harm other nations
russiafeed . com/brics-building- parallel-internet-separate-us-control/


Odpovedať Hodnotiť:
 

iba teple vylevy o nejakych dogmach. dnes us nikto nechce komunizmus. praveze naj kapitalizmus je v cine aj rusku, tam sa maka ale na svoje. zatial co populacia slovenska vymiera. posledny uspech genrecie husakovych deti..uz nieje nicim nahradeny. zapad je v upadku a po bezmala 30 rokoch prijem z pohltenia RVHP krajin padaaa, ani maslo uz nemate)) preto sa tak tlacia navychod aj majdan zosnovali z usa.a to im za odmenu odfajcilo vuolcvagen z usa. preto je taky trpky sulc v nemecku a odfajali merkelbabu ze sa kamarati z usa. ked aj premiovy siemens bude prepustat tisice ludi .. hahah
Odpovedať Hodnotiť:
 

RT Chief Crushes Polish Dumbass For Justifying Banning of Russian Media in US

Marina Simonyan is one of the smartest women)
Polish crybaby he can only rage and cry at Russia but who gives a fuck! Long live RUSSIA!!!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár