neprihlásený Streda, 17. apríla 2024, dnes má meniny Rudolf
Obavy sa naplnili, satelitná Orange TV s exkluzívnou LM je počtom staníc chudobná

Telekomunikačný operátor Orange dnes oficiálne predstavil svoju očakávanú novú službu satelitnej TV s označením Orange TV. Služba bude spustená zajtra a k dispozícii bude v troch variantoch, ktoré síce začínajú na nízkej cene ale obsahujú výrazne menší počet staníc ako konkurenčné služby. Orange zároveň sprístupňuje aj možnosť sledovať jeho TV službu cez verejný Internet pomocou set-top-boxu.

Značky: TVSlovenskoOrange TV

DSL.sk, 14.8.2018


Telekomunikačný operátor Orange dnes oficiálne predstavil svoju očakávanú novú službu satelitnej TV s označením Orange TV.

Orangu, ktorý za účelom väčšieho presadenia sa na trhu TV služieb kúpil drahé exkluzívne práva na futbalovú Ligu majstrov, doteraz chýbala televízna služba cez štandardné technológie pre sledovanie TV domácnosťami s významnejším pokrytím. Jeho optická sieť má totiž pokrytie iba cca 400 tisíc domácností, teda približne pätinu slovenských domácností.

Ako bolo dlho známe na základe testov, Orange bude satelitnú TV prevádzkovať zo satelitu Eutelsat na pozícii 16 stupňov východne využívaného napríklad aj službou Antik Sat.

Oficiálne bude spustená zajtra 15. augusta.

Bohužial ako naznačovali testy, Orange na tomto satelite zrejme nemá dostupnú kapacitu pre službu s počtom staníc porovnateľným s dnešnými bežnými TV službami iných operátorov alebo aj TV službou Orangu na jeho optike a je otázne či sa dá doplniť na takúto podobu v kombinácii so zdieľanými kanálmi iných operátorov na tomto satelite.

To bohužial potvrdzujú aj dnešné informácie. Orange predstavil tri varianty služby, Home Basic TV, Optimal TV a Premium TV. U prvého udáva iba "viac ako 16 staníc", u druhého "viac ako 30" a u najvyššieho iba 45 staníc.

Pre porovnanie na vlastnej optike Orangu majú tieto tri úrovne 39, 81 a 96 staníc. Magio cez satelit udáva u jeho troch úrovní služby 56, 85 a 105 staníc a Skylink započítavajúci aj mnoho voľne dostupných kanálov z ním využívanej pozície od 46 po 117 programov u bežných balíčkov.

Rozhodujúca je samozrejme aj konkrétna ponuka programov, keď konkrétna domácnosť zrejme bežne nepozerá viac ako pár desiatok staníc. Na druhej strane zoznam sledovaných staníc v každej domácnosti nie je rovnaký a takto výrazne menší počet staníc zrejme bude znamenať, že nezanedbateľnému percentu domácností budú viaceré kanály chýbať.

Atraktívnosť ponuky sa zatiaľ bohužial nedá definitívne posúdiť a nie je jasné ktoré z bežne dostupných staníc budú Orangu chýbať, keď spoločnosť neštandardne v oznámení novej služby nezverejnila zoznam ponúkaných programov. K dispozícii sú samozrejme informácie o vysielaných staniciach počas testov alebo aj aktuálne, pre definitívne posúdenie sú ale potrebné oficiálne informácie, keď napríklad ešte nejaké stanice môžu pribudnúť.

Rozsah svojej ponuky kompenzuje Orange aspoň relatívne nižšou cenou, keď pri 24-mesačnej viazanosti stojí Basic 6 eur mesačne, Optimal 10 eur a Premium 15 eur.

V tlačovej správe spoločnosť avizuje, že zákazníci budú môcť využívať aj vlastný hardvér. Konkrétne ale neuvádza, či bude ponúkať CA moduly alebo aj samostatné karty. V každom prípade spoločnosť používa systém kódovania Irdeto.

Inštalačný poplatok bude pri viazanosti u najnižšej verzie služby 19.9 eur, u dvoch vyšších bude inštalácia bezplatná.

Orange zároveň podľa očakávaní spúšťa svoju TV cez Internet aj v podobe s možnosťou jej sledovania cez set-top-box, konkrétne Arris VIP 4302. Týmto spôsobom ponúka balíky GO Basic TV a Optimal TV s rovnakou cenou a počtom kanálov ako satelitné ponuky.

Takáto forma sledovania TV cez verejný Internet v súčasnosti ale vzhľadom na bežné limity FUP, kapacity sietí, výpadky a parametre internetových pripojení typicky nespĺňa požiadavky na pohodlné sledovanie TV v domácnosti, keď často vedie k väčšiemu počtu problémov ako je pri sledovaní TV v domácnosti tolerovateľné.

Bohužial ponuka jasne naznačuje, že ako sa dalo očakávať hlavným ťahákom satelitnej služby Orangu bude a služba bude zákazníkov získavať najmä vďaka Lige majstrov. Zároveň aj ak by službu považoval za atraktívnu väčší počet domácností, do štartu skupinovej fázy Ligy majstrov o mesiac nie je realistické nainštalovať službu zrejme viac ako desaťtisíckam domácností a pokiaľ Orange nepríde s niečím prekvapivým, väčšina Slovákov zostane bez možnosti sledovať Ligu majstrov štandardnými technológiami vhodnými pre TV v domácnosti.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami
Batérie vyhodené z vesmírnej ISS neočakávane nezhoreli a poškodili dom v USA
Sprístupnená beta verzia Ubuntu 24.04 LTS
Nový CPU Apple M4 majú dostať všetky Macy, s výnimkou najvyšších najneskôr do jari
Samsung sa v predaji smartfónov vrátil pred Apple


Diskusia:
                               
 

Toto chcen, toto si musim kupit. Super. Mam od nich pevnu linku, mobil, pevny internet, mobilny internet uz dlhe roky a som nadmieru spokojeny. Takze neni ocom, kupujem aj toto. Zajtra o deviatej nabehnem di nasho Orangeu a beriem najvyssi balik.
Odpovedať Známka: -3.2 Hodnotiť:
 

Toto bolo naozaj silne.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

... aj na trolling.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Zajtra o deviatej bude uz neskoro. My balime karimatky a budeme tam cakat od dnesneho vecera spolu s milionmi dalsich.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Co je liga majstrov ?
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

sutazia v nej omietkari proti pokryvacom a elektrikarom... vodari sa nekvalifikovali
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Kvôli objektívnosti by ale trebalo dodať, že najmä lebo sa kvalifikácie nezúčastnili, nakoľko priekazne kolidovala so súťažou o Pohár víťazov vodárov.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nekvalifikovali bo sudiho uplatili 20 lichtrami vinciska
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Všetci vymenovaný majstri sú užitočnejší ako futbalisti :)
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Este si zabudol na supervizorov... ;-)
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Obchod s ľuďmi a televíznymi právami, pomocou ktorého veľké koncerny optimalizujú svoje dane.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Najskorumpovanejšia súťaž najskorumpovanejšieho športu na planéte Zem.
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

To je druha Liga spravodlivych.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nieco ako miss universe, len s MHT. Ladne promenady v plavkach a nejake tie herecke vykony.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Dnes sme sa tejto tragédii venovali v rámci testovania (nejaká predprodukčná ARIVA s irdeto kartou) a poviem vám čistá a nefalšovaná hrôza. Signál z družice je oveľa slabší ako zo Skylinku. Tuner nezvládal sieťové hľadanie a po 25 minútach naladil komplet všetko vrátane servisných kanálov na pozícii 16E. Cca 2000 programov. Tuner mal vyhľadávanie "orange scan" ale po navolení Slovenskej vlajky to dalo len 2 Transpordéry a koniec. Programy v ponuke vypísané k Transpordérom na papiery boli pekná zbierka, 50% som ich musel nahadzovať ručne aj z následným skenom (ktorý nešiel zastaviť a zase prechádzal ďalšie dostupné v ponuke. Jedine tvrdý exit pomohol. Komédia toto....
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Ten prijímač bol od Orangeu alebo váš vlastný?Budú sa karty párovať? Nie že by som mal záujem,ak by som bol futbalový fanúšik, tak kukám futbal na xyz kanáloch, čo mám možnosť prijímať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Edit: Bol to AMIKO HD8155 a firmware tam bol asi patchnutý pre Orange, som sa ojeklamal, kolega má ARIVU. Parovanie tam nebolo.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

No používať prijímače od operátorov je za trest, ani zadarmo.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No amiko by s tym nemalo mat problem so standardnym softom /inak ofiko je conax na irdeto a ine treba preflashnut/. Ak tam orange narval nejaky svoj upraveny soft, verim, ze to mohla byt tragedia...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A ako dodatok, po osobnej skusenosti z minulosti, od orange-u ziadnu sluzbu ani omylom. A uz vobec nie s viazanostou... Zachran sa kto mozes...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Dodatok II: 16E ma podstatne slabsi signal u nas ako Astra 23,5W ci Thor 0,8E... cize nic moc volba od Orangeu, ostatne aj Flix-u a Antiku sa cudujem. Asi bola dobra cena za transpondery, no...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ich optickeho internetu sa musim zastat moja skusenost je s nimi velmi dobra odkedy cigosi vykopali jamy na kable ide vsetko na 100% par vypadkov bolo nic hrozne za tie roky najhori bol ked cigosi kopali asi pred pol rokom pre dalsieho operatora jamu tak prejebali kabel orangeu no zato mohli kofolaci nie orange
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

...p. Pavol Lancaric, ktory rok co rok organizuje z penazi zakaznikov Orange-u Ples v Opere a ktory kvoli kritizovaniu verejnosti za prezentovanie snobizmu narychlo transformovali na "charitativny", bude musiet prispevky plesajucich kvazicelebrit investovat hadajte asi kam... :-)
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

a čo majú s tými prachmi robiť?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Otazka pre redakciu:

Zaujima ma, ci nie je mozne spravanie Orange, ako vlastnika vysielach prav pre ich novy TV kanal, vnimat ako narusenie hospodarskej sutaze tym, ze svoj TV kanal odmieta zazmluvnit s inymi operatormi. A to obzvlast z dovodu ak drzitel licencie pre vysielanie tohto kanalu je zaroven vyhradnym vlastnikom vysielacich prav pre urcity typ programu pre danu krajinu.

Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

A komisia EÚ by Orange Slovensko mala dať miliardovú pokutu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

portálu dsl.sk stačí riaditeľova hlava :D
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

V sulade s ustavnou povinnostou obcana svoje podozrenie na prebiehanie hospodarsku sutaz narusujucej cinnosti oficialne oznamit je ale otazka primarne priekazne pre niekoho ineho.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

na celom svete s tym nema nikto Problem. Kupuju sa exkluzivne prava a vysiela ich zvycajne jedna tv stanica v jednej pay tv platforme. Je to postavene na jednoduchom kapitalistickom principe - kto da viac ten berie. A je uz len na nom ci z toho dokaze vytazit zisk. Inac jeden australsky pan, pred niekolkymi desiatkami rokov kupoval exkluzivne sportove prava ale nevysielal ich na svojej pay tv stanici ale potom kazdy jeden zapas predaval osobitne druhym staniciam. A na tom zarobil obrovske peniaze.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

To je otazka aj na futbalistov ako je mozne ze predavaju exluzivne prava? Pre mna je to nieco ako keby vytvarali monopol. Take spravanie by malo byt min. pekne zdanene.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

je ludom 50 a aj 100+ stanic. Cely dodatocny balik v UPC nad basic som si predplatil iba kvoli jednej stanici- a odkedy som si zvykol na Spotify tak zrusim aj tento balik.. Keby si ludia mohli vyberat, tak 90% stanic zo vsetkych balikov by skrtli. Otazkou teda zostava skladba stanic v Orange ponuke, pocet stanic je az tretorady problem. Drviva vacsina slovakov byvajucich (nielen) na dedinach pozera vyhradne slovenske stanice, ostatne ich priam obtazuju.. Takze otazne je, ci do tohto poctu Orange da nieco rozumne alebo balast.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

na lovenske kanaly ti serie pes
ps: na LM tiez
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Tak to dopadne ak sa tam začnú rozťahovať "slovenský" "manageri" hlavne z vychodu. Považujú sa za úplných supermanov (v hlave ako v senníku odkiaľ prišli) a reálna práca im nič nehovorí (ich motto a všetci podriadení sú citróny).
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

Pár rokov dozadu by som s tebou nesúhlasil, ale už mám vlastnú skúsenosť s kindernanageris (aj z východu) a skutočne je to tragédia. To čo voľakedy zvládal jeden profík teraz silne nezvládajú 4 manageris a z úpadku samozrejme vinia tých pod sebou.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

No zato rychlokvaseni Bratislavsky manageri su prikladom efektivity a vykonnosti pre nas vsetkych. My vieme, ze na vychode vraj nic nieje a ze Bratislava je ritou zadku sveta menom Slovensko, bohuzial.

Co ste chceli, mate...
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Hrozné. Neviem, čo mám robiť. Asi sa zabijem.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

na tvojom mieste by som sa zabil.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Urob tak aby dobre bolo Stefan...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

orange - firma chudobna ponukou aj duchom...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mno...penazny biznis, schovany za nazov Sport a Futbal...
Prepieranie prachov medzi vyvolenymi...
Majstri krajin EU..ako Legia Warsava, CZ Belehrad, Trnava a ostatok hraju hafo predkuol, aby sa tam vobec nedostali...a tak tam hraju tretie, stvrte, piate...muzstva z talianska, anglicka, spanielska, nemecka......ale urcite nie majstri...

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Liga majstrov, to je nieco ako liga vynimocnych? Liga vynimocnych bol celkom dobry film. To tam budu davat nejaky serial, ci co?
Hlavne nech pustia 1gbps net po optike, ostatne sa uz zozenie.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

je skorumpovany ale zase iba tak pre zabavu si ho zahrat je uplne fajn :)

Orange to dal na hulvata ale biznis ... esteze mam od nich prd a tento prd aj ostane...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Signal je pomerne slaby, kanaly osekane daleko viac nez u skylinku. Potesil som sa HBO2 a HBO3 v HD ale s bitratom priemerne 2Mbit, nie dakujem. Zaujimalo ma hlavne oficialne prezentovanie sluzby. Na parabole maju LNB monoblok s odstupom 3stupne, predpokladam, ze chcu kombinaciu 19.2E a 16E aby ludia mali stale moznost prijimat free nemecke kanaly s 19.2, hoc ich hlavny ciel su zakaznici skylinku tak ponuka je vyrazne nevyhodna a aj skylink je lacnejsi. Telekom zase vo vsetko prevalcuje. Orange mizerna ponuka, skylink neustale zmeny, teda preladtelink. UPC freesat je kapitola sama o sebe :D 8 sat. operatorov na slovensku nema sancu prezit, niekto musi vypadnut.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Signal je taky aky ma byt, uplne dostatocny ako pri vsetkych operatoroch. 16E ma iba slabsie hodnoty lebo ostatne druzice su priliz blizko, ake nieje to ziadna katastrofa.

Momentalne maju v plnej ponuke okolo 100 stanic.

Monoblok je pre 13° 16°
na 13° su fta spravodajske stanice.

Oficialne STB je Amiko 8155 s firmverom od orange a funkcnym OTA updejtom.

Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Telka von oknom!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Mám Orange Fiver TV k netu, 90 staníc či viac? Jedna vec, TV nesledujem. A keď náhodou o ňu zakopnem tak len zahraničné stanice dokumentárne, atď. Druhá vec, na kieho boha je mi tolko staníc keď väčšina sú francúzi, nemci, maďari, dokonca estónci a nvm kto všetko...spravil som si vlastný zoznam programov, ostalo ich 25 a to som tam dal aj programy v angline
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár