neprihlásený Streda, 17. apríla 2024, dnes má meniny Rudolf
Windows 10 začne používať zaujímavý ale netradičný spôsob aktualizácií

Spoločnosť Microsoft začne používať vo Windows 10 počnúc pripravovanou novou hlavnou jesennou verziou úplne nový spôsob aktualizácií, ktorý je po technickej stránke zaujímavý a zrejme doteraz nebol bežne využívaný ani u iných operačných systémov. Nový spôsob prinesie viacero výhod a okrem iného pre koncových užívateľov by mal zmenšiť veľkosť súčasných veľkých aktualizácií, zároveň by aktualizovanie malo menej zaťažovať počítače.

Značky: Windows 10

DSL.sk, 23.8.2018


Spoločnosť Microsoft začne používať vo Windows 10 počnúc pripravovanou novou hlavnou jesennou verziou úplne nový spôsob aktualizácií, ktorý je po technickej stránke zaujímavý a zrejme doteraz nebol bežne využívaný ani u iných operačných systémov.

Microsoft nový spôsob avizoval minulý týždeň, pôvodné oznámenie ale bolo pomerne zvláštne, keď spoločnosť ani len nenaznačila technický spôsob fungovania nových aktualizácií a prezentovala len vlastnosti ktoré má mať.

Až na požiadavky poskytnúť informácie ako má technika fungovať spoločnosť v diskusii poskytla základné principiálne informácie ukazujúce na zaujímavý spôsob aktualizovania.

Informácia o novom spôsobe prichádza po tom, ako Microsoft v júli avizoval že čoskoro zruší tzv. Delta aktualizácie.

Doterajšie aktualizácie

Cieľom aktualizovania operačného systému je nahradiť typicky väčšie množstvo súborov novou verziou. O to sa starajú zabudované aktualizácie vo Windows, ktoré aktualizácie získavajú buď od serverov Microsoftu alebo od serverov prevádzkovaných interne vo väčších organizáciách. Aktualizácie je tiež prípadne možné stiahnuť zo serverov Microsoftu.

Vo Windows 10 je aktualizovanie kumulatívne, čo znamená že v prípade inštalovania aktualizácie sa musia nainštalovať všetky pred touto aktualizáciou vydané aktualizácie od vydania danej hlavnej verzie Windows 10.

Windows 10 doteraz podporoval tri technické typy aktualizácií, plné tzv. Full obsahujúce všetky celé zmenené súbory od poslednej hlavnej verzie dosahujúce postupne aj viac ako GB, tzv. Express aktualizácie obsahujúce iba potrebné zmeny v súboroch oproti verzii ktorú má užívateľ aktuálne nainštalovanú a tzv. Delta aktualizácie oproti iba predchádzajúcemu mesiacu s celými zmenenými súbormi, ktoré Microsoft ruší aj pre doterajšie verzie Windows 10.

Cieľom Microsoftu bolo doteraz maximum zariadení aktualizovať cez Express aktualizácie. Nie všetky aktualizačné zdroje podporujú Express aktualizácie, zároveň takéto zdroje musia mať pre danú aktualizáciu výrazne viac dát keď podľa Microsoftu majú rozdiely oproti viacerým verziám Windows 10 z posledného času. Takáto aktualizácia má potom podľa Microsoftu na serveroch aj 6 až 7 GB, hoci do daného PC sa sťahuje 150 až 200 MB.

Zároveň Express aktualizácie sú podľa Microsoftu náročné aj na zaťažovanie PC, pri zisťovaní a aplikovaní potrebných rozdielových zmien.

Navyše pri aktualizáciách obsahujúcich aj funkčné zmeny sa Windows 10 doteraz aj tak aktualizoval oveľa väčšími plnými veľkými aktualizáciami a v takom prípade nevyužíval Express aktualizácie.

Nový spôsob

Od novej hlavnej verzie Windows 10, ktorá bude niesť podľa dostupných informácií označenie 1809, bude Windows 10 používať už iba jeden nový typ aktualizácií, ktorý Microsoft označuje Small Update. Jeho popis nie je plne vyčerpávajúci, keď sa objavuje iba v komentári, a nie všetky detaily sú jasné.

Základný princíp je ale popísaný dostatočne. Daná kumulatívna aktualizácia bude obsahovať podľa spoločnosti rozdielové zmeny v súboroch oproti RTM verzii, samozrejme pre efektívnosť komprimované. Nie je jasné aká RTM verzia sa myslí, pravdepodobne pôjde ale o prvé vydanie danej hlavnej verzie Windows 10. V každom prípade okrem toho bude aktualizácia obsahovať aj opačné rozdielové zmeny, ktoré zase umožnia túto verziu downgradnúť späť na RTM verziu.

Pri novej kumulatívnej aktualizácii sa najskôr jednotlivé súbory pomocou týchto opačných rozdielových dát z aktuálne na danom PC nainštalovanej aktualizácie downgradnú na RTM verziu a pomocou dát z novej práve inštalovanej aktualizácie sa upgradnú na novú verziu.

Small Update aktualizácie sťahované do PC budú podľa Microsoftu niekedy o niečo väčšie ako Express aktualizácie oproti predchádzajúcemu mesiacu. Pri detekovaní zmien a potrebných rozdielových súborov sa aplikuje ale oveľa jednoduchšia logika a proces bude nenáročnejší na zaťaženie PC, okrem iného sa zníži spotreba pamäte pri aktualizácii o 40%.

Pre užívateľov hlavne už nebudú podľa Microsoftu vôbec používané plné veľké aktualizácie ani v prípade funkčných aktualizácií, či celkové množstvo prenesených dát za dlhšie obdobie používania bude ale menšie Microsoft neuvádza.

Nový spôsob aktualizovania bude výrazne menej náročný na zdroje aktualizácií, ktoré budú musieť pre danú aktualizáciu uchovávať iba jednu aktualizáciu v takej veľkosti ako si stiahne každý užívateľ. Veľkou výhodou je, že nový spôsob aktualizácií spočíva iba v stiahnutí rovnakého súboru bez ohľadu na stav Windows na danom počítači a efektívny spôsob sa bude využívať napríklad aj ak si aktualizáciu užívateľ stiahne z webu.

Takýto spôsob aktualizovania by mohol potenciálne v prípade problémov a stavu s niektorými vrátenými verziami súborov na RTM verziu spôsobovať väčšie problémy ako problémy podobného typu u doterajších aktualizácií. Podľa Microsoftu celá aktualizácia bude ale prebiehať v transakcii a takéto problémy nemôžu nastať, buď prebehne celá aktualizácia alebo zrejme nebudú uskutočnené žiadne zmeny.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami
Batérie vyhodené z vesmírnej ISS neočakávane nezhoreli a poškodili dom v USA
Sprístupnená beta verzia Ubuntu 24.04 LTS
Nový CPU Apple M4 majú dostať všetky Macy, s výnimkou najvyšších najneskôr do jari
Samsung sa v predaji smartfónov vrátil pred Apple


Diskusia:
                               
 

zaujímavé, avšak bolo by užitočné do článku pridať, ako sa aktualizujú ostatné OS
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Napr. debian má debdelta http://debdelta.debian.net/ Nie je to súčasťou štandardnej inštalácie, ale je to normálne podporované. Podľa toho popisu to vyzerá, že je to veľmi podobná technológia - rozdielový binárny súbor.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

20 rokov na ubuntu 9.04 netreba mi ziadne aktualizacie.
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

TYmto gratulujem vsetkym spoluvlastnikom tvojho servera, o ktorych nevies :D
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

No paráda, Ubuntu z roku 2009 ti beží 20-rokov, asi ide o časopriestorovú dieru.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

zabudol vsak dodat, ze to od nainstalovania uz nespustal :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

pomaly 10 rokov debian lenny na starom lenovo g550 bez akejkoľvek straty vykonu (pod 30 sekúnd štart a pod 5 sek vypnutie), či postrehnuteľných bugov. Aktualizacie ani neviem kedy robí a či ešte, frčí net, youtube, XBMC, ... A či ho niekto už napadol ma vrcholne nezaujíma, keďže všetko ide hladko a dáta sú tam....
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

openSUSE Leap ma out of box Delta aktualizácie.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

podobne centos, pokial ma instalovany balicek deltarpm
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

toto ma napadlo uz kedysi velmi davno snad este pri 7, mal som si to dat patentovat? ved logickejsie sa uz ani updatovat nema
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Otazkou je co na to hovori velky kancel a zas ten ci podporuje mokre snurky
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

spagaty, nie snurky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Logicke je porovnat si naklady prenosu celych suborov k pouzivatelom vs. rozdielove aktualizacie. Pre MS je lepsie prenasat rozdielove, aj ked napr. aktualizacia potom trva na danom PC dlhsie. Pre pouzivatela to je zavisle na typu pripojenia do internetu, rychlosti disku a procesora.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

posielam kvety
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nejako mi to nesedí. Ako to môže menej zaťažovať PC, keď sa najprv musí urobiť downgrade a potom nový upgrade? Veď je to dvojnásobná robota pre PC.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Moj kvalifikovany odhad je, ze usetri celu logiku a kombinatoriku vypocitavania kde som, (optionally kde je znama verzia) a kde sa updatujem (pricom netreba zabudat na skoky ked niektory uzivatelia updatuju len raz za cas a ze mozes mat v update A, 1 subor, v nepouzitom update B, 2 subory a v update C, na ktory skaces znova len 1 povodny subor a ten diff to ma vediet rozpoznat aj bez toho aby obsahoval "uz nepotrebny" subor z verzie B,).
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Áno, rozumiem, že chcú ušetriť túto logiku, ale zisťovanie, čo potrebujem aktualizovať, môže prebehnúť ešte predtým, ako sa vôbec niečo začne sťahovať resp. aktualizovať a to na pozadí, tak že o tom užívateľ ani nevie (jednojadrové procesory už sú dávno na smetisku).
Ale samotné aktualizovanie (v tomto prípade downgrade+upgrade) už brzdí PC viac, lebo sa musia vymieňať súbory hore-dole a to viac zaťažuje disk a teda viac brzdí celý systém ako ten výpočet predtým.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Proste to zjednodusili, vyhadzali plno funkci a vypoctov, usetrili mozgovnice a sustredili sa na dynamiku toho celeho. Ale z toho clanku citam co som si myslel, ze tak nejak sa snazia updatovat ine OS. Ved im to neustale nieco lovilo na disku, low cost notebooky sa idu z toho posrat, ake je to zabrzdene:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

S tymi windows update je Len ostara. Na stole mam 3 compy, 1 windows graficku stannic, 1 mac mini, a 1 MacBook pro 2017. Prioritne pouzivam macbook pro. Upozorni ze je nova aktualizacia, vyberiem si ci chcem hned, alebo v noci, albo zajtra alebo nejaky iny den. A o viac sa nestaram. Macbook vobec nevypinam, iba zaklapnem, niekedy ani to. Ked dam aktualizaciu v noci, tak rano pridem k pocitacu, a cuduj sa svete, aktualizacia je tam, a co viac, vsetky programy co som mal otvorene, su presne rovnako otvorene a pokracujem v praci. Na mac mini je to rovnako, ale ten zo sleepu preberam tak 2x za den, vzdy len na chvilu, ked na nom nieco testujem. Windows graficka stanica bezi stale, a su snou len problemy. Aktualizacie stale otrvavuju, nedajboze pocitac zapnut po vikende, niekedy sa neda na nom pracovat aj pol dna. A to ma ssd disk, 16GB Ram, a i7 procesor. Pravda, ma uz 3 roky bez preinstalacie ... ale to moj stary macbook pro 2007 reinstalovany len pri zmene disku na ssd a isiel a doteraz ide pekelne rychlo.

Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

..nahodil som win10, vsetky aktualizacie prebehli v pohode, a vsetko fici jak ma, nebol s tym ani 1 foking problem.
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

...a potom si si vybral mokru ruku zo serblika.
Odpovedať Známka: 0.3 Hodnotiť:
 

Od úrovne Kwisatz Haderach je síce pri mokrej ruke na výber medzi Chateau Lafite 1787 a Jankou H., ale tam je od naučenia sa dávania šerblíka namiesto k* pod posteľ ešte priekazne dlhá cesta.
*či pri pre z okolia Zlatých Moraviec pochádzajúcich
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

dnes vynutena aktualizacia - zamrznutie, tvrdy restart. Hodinu po aktualizacii zblbol office 365, dalsi restart. Firemny NB ma stastie ze to prezil :)
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Chlapci len to poriadne otestuje predtým ako to pustíte do éteru.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

... akoby sa stalo!!! ;-)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Aby som nebol neobjektívny. Tak zapracovať na testovaní by mali aj poskytovatelia čistého Androidu, kde mi posledné dva mesačné bezp. apdejty od Googlu (100-450MB) vždy spoľahlivo resetovali mobil do továrnych nastavení a zbehli až na 2 alebo tretí krát. Mobil hodilo do shellu. A z neho znovu návrat k starej verzii 8.0 a znovu ďalší pokus o apdejt. Výsledok - apdejt nakoniec úspešný ale strateneé všetky ikony, plochy, G.Auth, autorizované bank. aplikácie, všetky prihlásenia do apiek.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

V prvom rade by mali zapracovat na tom aby ta aktualizacia vobec isla nainstalovat, pretoze mne na kompe posledne dve (jul, august) kumulativne aktualizacie nejde ani jedna nainstalovat, dovod sa mi nepodarilo zistit, vzdy to skonci s chybou 0x800706be. Skusal som rozne navody z netu s odstranenim update db aby si update proces rebuildol update db nanovo, skusal som aj rucne stiahnut aktualizaciu z katalogu, ale pri instalacii sa to vzdy v cca 20% zastavi a nepokracuje, a potom to musim len killnut lebo inac to bude instalovat na veky vekov.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ja mám podobné skúsenosti s Win 10 tabletom. Na jednej strane som rád, že tablet má plný Windows, na druhej strane po každom zapnutí povedzme po týždni je tablet na prvých 30-60 minút zahltený apdejtami AV + Systému + SW. Apdejt pre Widle sa najprv stiahne na disk, potom začne svojvoľne inštalovať a potom zistí, že nemá dosť miesta (aj keď má cca 8-15GB voľných) alebo výkonu. Následne sa reštartoval a vrátil na starú verziu OS. Potom som musel nastúpiť ja. Najprv bolo potrebné počkať na to kedy sa apdejtne všetko ostatné okrem OS, potom zapnúť 2x napríklad interné Čistenie disku, vymazať nepotrebné súbory najprv tie nesystémové, potom prípadne aj systémové. Následne znovu spustiť w.apdejt. Znovu ho stiahnuť, počkať pár (desiatok) minút na kolobeh reštartov a čakať či to zbehne OK. Zatiaľ to vždy prešlo. Ale je to fakt otravný proces. A to sa jednalo o normálne kumulatívne nie príliš veľké (major) apdejty.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

super tablet, ani sa nemusis snazit a vzdy si na nom najdes pracicku..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

BTW - prešli aj major updaty os - trvalo to cca 60-90 minút ale bol to tiež boj.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

šťastný človek - vyriešil si konečne ako zablokovať nenávidené Aktualizácie na W10 - to o čo sa tu mnohí snažia už roky, si poriešil ako slepé kuriatko. Tak, a teraz si užívaj konečne pokoj bez problémov. Alebo si daj nejaký OS miesto toho Spyware ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

stastny clovek ze mu nejde win updt ? v dnesnej dobe by si ten update mal radsej prezit ako celit utoku/strade dat/ a podobne. Windows Update sa da jednoducho vypnut..... ano myslim na W10
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto som riesil nedavno aj ja, a solution je nasledovne :D asi si skusal mazat stiahnute balicky atd ale, je tu jedno ale,
nestahuj si rucne dane KB ale celu velku aktualizaciu, updatne to system tusim na 1809 a fungujes dalej....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Windows 10 som vymazal , disk sformátoval , nainštaloval LMDE3 a mám s "windows aktualizáciami" pokoj...
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

co to ma spolocne s clankom? rob si co chces, bohuzial windows je stale najpouzivanejsi OS pre desk PC, a my co snim viac menej sme nuteny pracovat a spravovat niekolko stoviek az tisic PC urcite privitame ked tie updaty nebudu robit take kokociny ako teraz
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ak tam nedrbnu novy EternalBlue do Windows 10 tak obavy s bezpecnostou nemam. Ano pouzivam aj linux ale ten nema vstup/vystup na internet. ide len ako lokal. ale to co dokazal Eternal Blue ktory tam bol schovaty vo windowsoch 18 rokov. tak nech mi nehovoria ze to bola nahoda. V podstate cisty teamviewer dokonca este s lepsimi funkciami ak ste mali nainstovaly kompletny master od NSA.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

dufam, ze si v nsa to pecko uzivaju spolu so mnou. aspon sa nebudem pri tom citit tak asocialne.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ono si ho začnú užívať spolu s tebou ak sa raz nebodaj rozhodneš že budeš kandidovať za premiéra/prezidenta tejto krajiny a náhodou budeš mať opačný kurz ako Kiska...potom pošlú novinárskym krysám okrem zoznamu tvojich obľúbených stránok a herečiek aj dáke tie "selfíčka" s tvojej webky :D Nateraz ťa majú skutočne u riti ;-) Si len vo fáze kumulácie...výron príde až v prípade vyššie popísanom :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

No hlavne by si mohom MS uvedomit ze uz nieje rok 90 a aktualizacie by sa nemuseli instalovat ked sa vypina/zapina PC.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Myslím si, že by sa nemuseli inštalovať vôbec. Ale tento level asi žiaden zložitejší OS ešte nedosiahol...
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Z pohľadu developera by na to trebalo pomerne razantnú zmenu obchodných podmienok, nakoľko podľa príslušnej EULA v systéme iné eventy garantované priekazne nie sú.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Hlavne, ze delta updaty vymysleli na zrychelnie updatov jednu-dve velke aktualizacie dozadu. A teraz ich idu rusit.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Windows Update je najzaostalejší kus kódu aký som kedy videl niekoho predávať.

Pre porovnanie, Debian Linux, čo je nielen operačný systém ale aj repozitár cca 40000 ďalších programov (taký malý Appstore), dokáže skontrolovať aktualizácie TOHO VŠETKÉHO za 5 sekúnd. Windows hrkoce kľudne aj 10 minút a to ešte neurobí nič, len zisťuje, či sa vôbec má aktualizovať, a na starosti má pritom len sám seba.

Na Debiane samotná aktualizácia trvá nanajvýš pár minút - stiahne balíky (podľa rýchlosti linky), rozpakuje ich (podľa rýchlosti disku) a nastaví (cca rovnako rýchlo ako rozbaľovanie).
Keď má aktualizácia viac ako 50MB, to je už pomerne veľká. Hotová v poho za minútu aj na pomalom stroji s pomalým diskom.

To keď Windows chrúme svoje aktualizácie, celý počítač je takmer nepoužiteľný. Ak je virtualizovaný, tak drhne a škrípe celý host, bez ohľadu na to, koľko CPU a pamäte má ešte voľné. Keď pustíte Windows Update na troch guestoch naraz, tak môže mať host aj 16 jadier a 100GB RAM, plazí sa po bruchu.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

A to ešte nehovorím o tom, že pri Windows Update sa pomerne často aktualizácia nepodarí, vyhodí nejakú divotvornú chybu a google raď. Tie návody na opravu rozbitého Windows Update sú potom ako hackovanie z doby kamennej. A nikdy nemáte istotu, že po aktualizácii bude systém ďalej plne funkčný.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

tak to mate nejake rozbite, ja mam 3 roky nainstalovany W10 a nespominam si ze by niekedy narazil na problem s apdejtom. je pravda ze niektore trocha trvaju ale treba hned na zaciatku cez powershell zabit tie vynutene restarty a ide to ako hodinky, nainstaluju sa pri vypinani
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiež sa vždy nad týmto pozastavím, keď púšťam svoj obľúbený príkaz apt update && apt upgrade a nechápem, ako to WIN môže robiť tak dlho, keď aj prehistorické verzie linuxov toto dokážu (nielen) pre systémové balíčky.

Aj keď buďme sebakritickí - sem-tam to niekto domrví aj v linux repozitároch a potom vznikajú tie skvelé situácie "balík je v tejto verzii ale nebude sa inštalovať" (za tú hlášku + jej debilný preklad by som naozaj zabíjal :D )
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ludia, pekne Vas prosim, serte na Windows, skracujete si zivot. Prejdite na mac, kludne si kupte aj starsi, a zistite, ako ste si predtym strpcovali zivot. Behom par dni zistite, ze nic Vam nechyba, na vsetko existuju lepsie programy, alebo tieiste, ktore mate aj na win. Ale hlavne, ZE To FUNGUJE.

A uprimne lutujem vsetkych (hlavne) uctovnikov a uctovnicke firmy, odkazane na seredny windows.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

ale mne tie WXP64 idú fakt v pohode :-)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Takmer žiadny ozajstný CAD neexistuje pre Mac...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Okrem AutoCADu, Archicadu, atd., samozrejme.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Mrkvosoft... a jeho policies... najviac sa mi lubi Skype ktory vyslovene musim pouzivat kvoli praci a ta najnovsia aktualizacia ktoru vsetkym nutia je cancer a milou vzad:D dobre ze sa rozhodli ju nakoniec nezrusit...

bolo by super keby to robia ako na macoch.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Este keby si to napisal zrozumitelne a nie ako hotentot... :-(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chcel povedať, že sa mu to páči na plyšových macoch a s milou vzad.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

W10 operačný system pre Hlupákov neponúka čiadnu výhodu a takmer v ničom,otravuje a obťažuje uživateľa nezmyslami.Človek ktorý chce realne na pc niečo urobiťmúže používať W7 alebo W8.1
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Tak s W7 súhlas, ale 8.1 je vlastne už beta verzia W10 - možno, len možno W8 bez aktualizácii neni taký Spyware ako W10, ale ak chceš istotu, tak W7 + vypnúť aktualizácie už pri inštalácii a zablokovať ich naveky. Ďalším operačným systémom po W7 bude najký iný - iste nie windows ... u mňa určite. Aj keď Corel a Photoshop na iných asi nespustím - bude treba nájsť náhradu - alebo win7 ako virtuál.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

It is very good news for Windows users in all over the world.New way for Windows 10 update will create more secure our data and computer system.

Thanks.

Jivan Rao
http://ftasatupdate.blogspot.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri detegovaní
Odpovedať Hodnotiť:
 

I needed to compose you one little bit of word to help give thanks as before on the spectacular thoughts you have shown here. It was simply seriously generous with you to offer extensively all many people would have advertised for an e book to help with making some bucks for their own end, chiefly considering the fact that you might well have done it if you desired. Those tips in addition worked like the good way to know that other people have a similar eagerness like my personal own to realize a great deal more in terms of this matter. I think there are some more pleasurable sessions ahead for folks who view your site.
<a href="http://www.jordan12.us.com" >air jordan 12</a> [url=http://www.jordan12.us.com]air jordan 12[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I not to mention my pals came viewing the good suggestions from your website and then all of a sudden got a horrible suspicion I had not expressed respect to the website owner for those strategies. Those guys became absolutely glad to see them and already have unquestionably been having fun with those things. Thank you for being indeed accommodating and for pick out certain fabulous themes millions of individuals are really eager to know about. My personal sincere regret for not expressing gratitude to earlier.
<a href="http://www.yeezy-shoes.ca" >yeezy</a> [url=http://www.yeezy-shoes.ca]yeezy[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I would like to show some appreciation to you just for bailing me out of this particular issue. After searching through the search engines and finding strategies which are not pleasant, I believed my life was gone. Being alive minus the answers to the issues you've solved by means of your good report is a serious case, as well as those which may have adversely damaged my entire career if I had not noticed your web site. Your competence and kindness in touching all the things was useful. I'm not sure what I would've done if I hadn't come across such a point like this. I can at this time look ahead to my future. Thanks for your time very much for this professional and effective guide. I will not hesitate to suggest your web sites to anybody who should receive care about this subject.
<a href="http://www.offwhitehoodie.us.com" >off white hoodie</a> [url=http://www.offwhitehoodie.us.com]off white hoodie[/url]
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár