neprihlásený Streda, 19. mája 2021, dnes má meniny Gertrúda
Štát dáva na zavedenie eKasy ďalšie tri mesiace bez pokút

Značky: e-governmentSlovensko

DSL.sk, 12.6.2019


Vláda Slovenskej republiky na svojom dnešnom zasadaní schválila novelizáciu zákona zavádzajúceho tzv. eKasu, nový systém automatického plošného zasielania údajov z pokladničných bločkov cez Internet do IT systémov štátu.

Novelizácia predložená ministerstvom financií upravuje podmienky, kedy podnikatelia nezavedúci eKasu v termíne nedostanú sankcie.

Všetky elektronické registračné pokladnice majú byť nahradené za pokladnice pre systém eKasa od 1. júla, noví podnikatelia ich museli mať už od 1. apríla.

Systém bol ale zavedený s prísnymi termínmi, keď sa legislatíva schválila až na jeseň uplynulého roka. Hoci certifikované riešenia sú už k dispozícii nejaký čas a doteraz bolo udelených viac ako 30 certifikácií, zrejme nezanedbateľná časť podnikateľov má prepojené pokladnice so svojimi počítačovými systémami, nemôžu jednoducho nasadiť akékoľvek riešenie a pre časť doterajších riešení nie je k dispozícii jednoduchý upgrade alebo kompatibilné riešenie.

eKasa priniesla pre výrobcov pokladníc dve zásadné zmeny, okrem posielania bločkov cez Internet štátu musia obsahovať aj tzv. chránené dátové úložisko pre lokálne ukladanie bločkov. U toho sa zrejme sprísnili požiadavky oproti doterajším požiadavkám a štát napríklad podľa požiadaviek finančnej správy vyžaduje aby bolo typu WORM, Write Once Read Many, a teda údaje v ňom sa nedali meniť. Táto požiadavka sa pritom evidentne pri certifikácii reálne overuje.

"Vzhľadom na nedostatočné pokrytie trhu on-line registračnými pokladnicami je potrebné v záujme ochrany podnikateľských subjektov prijať príslušné opatrenie," uvádza sa v dôvodovej správe k predkladanej novelizácii. "Aj napriek maximálnym snahám zainteresovaných strán sa nepodarilo dosiahnuť, aby bol trh v dostatočnom množstve zásobený on-line registračnými pokladnicami, resp. potrebnými softvérovými a hardvérovými riešeniami. Uvedená situácia znamená pre podnikateľov neriešiteľnú situáciu a stav neistoty pri dosiahnutí právneho stavu vyplývajúceho zo zákona," uvádza sa tu ďalej.

Sankcie ale nebudú podľa návrhu predloženého na rokovanie vlády odpúštané všetkým, ktorí nezačnú používať eKasu v termíne. Pre odpustenie sankcií musia byť splnené dve podmienky, podnikateľ musí požiadať o pridelenie kódu pre pokladnicu najneskôr do dňa účinnosti zákona a musel si "záväzne objednať on-line registračnú pokladnicu u výrobcu, dovozcu alebo distribútora, ktorému bolo vydané rozhodnutie o certifikácii pokladničného programu a chráneného dátového úložiska".

Priamo v zákone sa táto podmienka síce neuvádza, ale v dôvodovej správe sa uvádza aj ďalšia podmienka. "V prípade, ak je on-line registračná pokladnica, spĺňajúca požiadavky zákona podnikateľovi dodaná, ale podnikateľ aj napriek tomu používa elektronickú registračnú pokladnicu, pokuta mu bude uložená."

Ak podnikateľ splní všetky podmienky, bude môcť do 30. septembra používať doterajšiu pokladnicu bez sankcií.

Novelizácia musí samozrejme byť schválená ešte parlamentom. Podľa stránok vlády bol predložený návrh schválený s pripomienkami, či prišlo k nejakým významnejším zmenám oproti predloženému návrhu nie je jasné a samozrejme sa zatiaľ nedajú vylúčiť ani prípadné zmeny pri schvaľovaní v parlamente.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vydaná ďalšia hlavná verzia Windows 10
Macy s ARM budú mať až 40 jadier, notebooky maximálne 64 GB pamäte
Štát ide dať znovu desiatky miliónov za licencie Microsoftu pre PC
Amazon rokuje o kúpe štúdií MGM, stojacich aj za Stargate
Samsung ukázal dvakrát preložený skladateľný displej


inzerciaDiskusia:
                               
 

Bežný terorizmus zacina priekazne na jednej podmienke.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

vydam vam rukojemnikov ked sa za mna vydate
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ked mi ju nedate, pojdem do mesta!
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Nevydali, neslychali!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

si dnes mokrá ako myš (od špagátov)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To odpovedá na otázku, kde Ford Prefekt Priekazne Prišiel k uteráku.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Spagaty namoceny v ciatici kintaktov?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Problem je ze tento odklad kde musite mat zavazne objednane, niektore z certifikovanych rieseni zvyhodnuje len CHDU s.r.o. Vsetky riesenia ktore NEMALI v sebe CHDU od firmy CHDU s.r.o za ktorou stoja byvali riaditelia FS boli pri certifikacii posuvane do ofsajdu.

Keby to mali aspon poriadne spravene... ale riesenia s CHDU s.r.o nema ani sifrovanu komunikaciu s PPEKK a je len otazka casu kedy niekto spravi soft na obidenie a kratenia dane. Potom budu musiet odobrat certifikat vsetkym rieseniam s tymto CHDU. Za dalsie, v CHDU sro sa neda ani upgradovat firmver ak nastane zmena. Mozu to len zahodit a dat novy HW.


Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Ten soft uz existuje - samozrejme len pre “niekoho”. - ked sa tp rozsiri do “ nepriatelnej” miery, potom sa vymysli ine - za ten cas nasi ludia si co to zarobia
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

ved to bol zamer, o rok budu musiet opat vsetci menit podkladne. Bredsa neexistuje, aby nasi ludia ostali bez pravidelneho prijmu.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Veru tak hotely v Alpách, apartmány v Chorvátsku a byty na Floride sú drahé. A pritom by stačila neskorumpovaná polícia, súdy a prokuratúra a jestvujúci Zákon o preukázaní pôvodu majetku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Obidenie CHDU ... 30 minut prace ... a v offline si zapisujem blocky kam chcem ... trebars do /dev/null
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Staci jeden, co si blocek zaregistuje do blockovej loterie a teba budu tiez chciet zavriet do /dev/null :-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

vecer si v prevadzke skontrolujem kto mi nechal blocky a tie neprepisem do realneho chdu.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Načo tak komplikovane? Predsa pokiaľ je súčasťou niekoho osobného presvedčenia tlač cez wifi, zavedenie eKasy nemusí riešiť vôbec a Kancelárie verejného ochrancu práv to s vládou priekazne porieši cez Ústavný súd.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Gratulujem, prevadzka, ktora podvecer behom piatich minut nauctuje celu trzbu. Myslis, ze im to casom nevyskoci ako podozrive?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak to spravim s kazdou druhou, myslim ze dolezitejsie je ze to ide takto jednoducho. A kto bude chciet cestu si najde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Gratulujem... Vies vobec ako to funguje ? Ked sa prepnes do off-line rezimu tak mozes dalej tlacit blocky s tym rozdielom ze maju oznacenie "offline doklad". Vsetky tieto offline doklady mas povinnost potom do dvoch dni dodatocne odoslat na FS. Prepnut do offline rezimu sa da roznymi sposobmi ale je to myslene hlavne pre ten pripad ked ti vypadne internet.

Vies kolko ludi bude fungovat takym sposobom, ze predava v offline a ked mu nabehne internet tak ich vsetky naraz odosle ? To vsetci budu podozrivy ?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

:) no len sa chváľte majstri ako to v kóde idete obchádzať, zajtra klopú na dvere z NAKA :D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

máte tam chybu, zrejme ste chceli napísať "zajtra kopú na dvere z NAKA"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Existuje nezanedbatelna sanca, ze rozkopu ine dvere.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Myslím, že NAKA by mala hlavne rozkopnúť dvere na Finančnom riaditeľstve - Colný úrad BA a tam zhabať všetky veci, dokumenty a ľudí, ktorých tam nájdu. A to hneď v pondelok, ešte predtým, ako sa tým začne zaoberať parlament.
Potom reštartovať projekt ekasa od decembra 2018 a začať všetko vrátane certifikácií s novými ľuďmi.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Gratulujem. Ano o offline rezime viem. Samozrejme, ked budes mat pravidelne offline rezim, tiez staci dat priznak a vyskocis v reporte. Maju adresu prevadzky, maju IP adresu (teda aj poskytovatela internetu), lahko sa overi ci na danej kombinacii moze dochadzat ku kazdodennym vypadkom. Ak mas naozaj problem so signalom, musis im to oznamit v ziadosti o povolenie odkladu zo zasielania udajov z ORP do eKasy. FS moze ziadosti aj nevyhoviet. Ak vyhovie, len sa ti termin predlzi na 30 dni. Zaroven si zo zakona POVINNY ak internet mas, pokladnu pripojit. V offline rezime ale na blocku bude podpisovy kod podnikatela a blocek s CASOM je v pamati pripraveny na odoslanie.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Takto fungovali systemy predtym, lebo vyrobcovia umoznili modifikovat fiskalne pamate dodatocne.
Vidno, ze technickom rieseni ekasy vies malo, treba si to nastudovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

predstavivosti sa pri takejto kravine medze nekladu
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Hovorime tu o aplikacii, kde si ty urcujes co sa moze zapisat do CHDU.

V specifikacii pri certifikacii riesenia je podmienka ze kazdy blocek, ktory sa vytlaci musi byt ulozeny v CHDU. Splna alebo nesplna podmienky certifikacie potom CHDU s.r.o ? Ako mohli vsetky tie riesenia prejst certifikaciou ?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

samozrejme nesplna, ved to asi vieme vsetci ti ktori sa pohybujeme v tejto oblasti
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Prvy certifikat pre CHDUgtV1SK verzia V1.01 udeleny 15.3.2019
Certifikat pre taxlS.CHDU verzia v1.01 udeleny az 2.4.2019
Certifikat pre ELIO eBox verzia V1.01 udeleny 15.3.2019
Certifikat pre ICM verzia v1.1.1 a 6 udeleny 26.3.2019

Osoby stojace za CHDU:
Branislav Slovák, Milan Guťan (pracoval na colnom úrade)


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Datum vzniku CHDU s.r.o. 2.2.2019. Dna 4.5.2019 to znamena jeden a pol mesiaca po certifikacii nemala CHDU s.r.o. sidliaca v panelaku na ulici Viglaska 10 ziadne oznacenie vo vchode panelaku. Na zvoncekoch sa dalo najst len meno konatela.
Kam jej FINANCNA SPRAVA, ZIVNOSTENSKY URAD, a ine institucie dorucovali postu ? Ktora firma si dovoli mat svoje sidlo bez oznacenia ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozem potvrdit - sledujem kauzu eKasa od marca, pretoze sa ma to tyka. Vsetci, ktori integrovali chranene dat. ulozisko od firmy CHDU s.r.o., dostali rychlo cetifikaciu a ostatni vyrobcovia, ktori spravili vlastne riesenie (BOWA, Varos a aj Elcom pre eFox) dodnes nemaju certifikaciu.

Financna sprava to odovodnuje backdoormi, co je blbost. Od zdrojov viem, ze tito vyrobcovia sa snazia o bezpecnejsie riesenie ako od CHDU s.r.o. (napr. sifrovane spojenie s PPEKK).

Nechcem do toho tahat politiku, ale niekto odhalil prepojenie CHDU s.r.o. (sidlo v byte v Petrzalke) na koaliciu, takze ide o cite vydieranie vyrobcov a nutenie predajcov aby presli na "vendor lock-in" CHDU s.r.o., tym padom sa uz naspat k sucasnemu vyrobcovi kas uz nevratia a CHDU s.r.o. bude mat takmer monopol na vsetky kasy na Slovensku.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Sifrovana komunikacia s PPEKK je jednou z podmienok pri certifikacii.

CHDU s.r.o dostalo vynimku ale ked sa na GitHube objavi soft co bude pouzivatela informovat o tom kolko "usetil" na DPH, budu musiet konat.

Sofverove firmy samozrejme o tomto vedia a nehrnu sa do implementacie rieseni zalozenych na CHDU s.r.o kedze im realne hrozi ze sa im odoberie certifikat. Zapracovavaju len nevyhnutne minimum kedze tlak zo strany pouzivatelov je velky.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Zjednodusene povedane: Aky zmysel ma sifrovat data pocas prenosu na USB pamat, ked na USB samotnom musia byt ulozene nesifrovane.
Tak to definuje zakon.
Data prejdu tych 3 cm po USB konektore nesifrovane, nema to zmysel ich sifrovat. Cely proces sifrovania a o 3 cm dalej desifrovania by akurar spomalil tlac blocka o cca 100...4000 ms
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nema to ziaden zmysel. Ten nehladaj v nasich zakonoch.
Cela e-kasa nema ziaden zmysel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ma to zmysel len o nom nevies. Komunikaciu vies odchytit a kedze nie je sifrovana vies ju pozmenit a poslat dalej akoby sa nic nestalo.

Co brani tomu aby si emuloval comport ako je na vstupe do CHDU ? Nic, teraz staci uz len posielat data co su urcene na CHDU na tento virtualny comport, tam ich upravit a poslat dalej na realny comport na ktorom je CHDU. Mozes ich aj zahodit a neposielat nic na CHDU...

Keby bola komunikacia sifrovana tak tomu zabranis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nema to zmysel. Kam dalej? Co tym ziskas, ze data pozmenis, kedze blocek je skontrolovatelny, ci je pravy. Na zahodenie dat patriacich do CHDU nepotrebujes sifrovanie. Babrat sa v pokladni budu len servisaci a vyrobcovia. Jednoduchsi sposob je mat tam upravenu verziu SW. Nikto normalny nebude odpocuvat komunikaciu a pozmenovat ju.
Takto budu skusat podvadzat zufalci a spekulanti. Normalny nebudu vydavat blocky ako doteraz.

CHDU je blbost a nic neriesi. Nech mi hocikto z fin. spravy realne vycisli mnostvo podobnych podvodov za ery fisk. modulu. Bolo to zanedbatelne promile a to iste bude aj teraz. CHDU je tunel a brzda liberalizacie. Nic ine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zabudol som na najpodstatnejsi fakt. Kto a kedy skontroluje CHDU ci s nim niekto nemanipuloval? Nikto. Podobne ako to bolo fiskalnych moduloch. Mohol som tam pisat cokolvek a bolo to jedno. Sanca, ze ho skontroluju bola rovnaka ako ze vyhram vo sportke prvu cenu. Fin. sprava kontrolovala len pokladnice, ktore vyhrali v blockovej loterii. Kontrolovali to tak, ze my sme im vytlacili(nakopirovali) data, ktore oni chceli. Ja som im tam mohol dat cokolvek a nezistili by to. Nikto nikdy nekontrolval nahodne fiskalny modul.
Fin. sprava ma kontrolvat ci deklarovane prijmy firiem a ludia sedia s ich vydajmi. Na to CHDU nepotrebuje. To, ci niekto podvadza zistia aj bez CHDU alebo nezistia to aj s CHDU.
CHDU bolo pretlacene len kvoli tomu, ze to mal niekto uz vyrobene a ostatny nie. Podobne ako pri fiskalnom module.
Toto nema nic s bojom proti danovym podvodom. Toto je ucelovy zakon.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zatial to posúvajú o 3 mesiace , potom o ďaľšie 3 mesiace , atď.....ako obyčajne .
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Zabudni, ze tato vlada to bude este posuvat.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja chcem uz konecne zasunut!
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Prevádzkári čo majú nešťastnou náhodou 90% času pokazenú pokladňu a musia paragónovať sa už dávajú dokopy aby plakali ako v ČR keď im Babiš zaviedol EET.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

zavedieme elektronicke paragony!
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

"štát napríklad podľa požiadaviek finančnej správy vyžaduje aby bolo typu WORM"

Už som myslel že sa má šíriť ako vírus typu červ...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

CHDU s.r.o je len cista pracka ktora pase maleho zivnostnika p. Gensora z Namestova, ktory dane CHDU vymyslel. Ing. Štefan Genšor - Kompio. fisbox.eu. CHDU s.r.o nema WORM pamet, ale len obycajnu SD kartu nad ktorou je firmware, ktory nedovoluje mazat a karta je priamo zaliata na plosaku.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ing. Štefan Genšor - Kompio
A6 - Hattalova ul. 1213/44
029 01 Námestovo
SLOVAKIA (SK)
-----------------------------------------
IČO: 30221358
DIČ: 1020471694
IČDPH: SK1020471694
WEB: www.FisBox.eu
email: Kompio@FisBox.eu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dik za info, pošleme kvety do Námestova
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...dokonca musel zmenit aj svoju stranku fisbox.eu. Ale archiv neoklame.
https://dopice.sk/n5O
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Good job man ! Na druhej strane chlap je makač
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...to hej. Bol som za nim osobne, je to hlavicka, skoda ze sa dal na zle chodnicky, ale prachy su prachy a ciste. Vyroba CHDU je tiez priamo v Namestove. Maju vlastnu linku na plosaky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Áno osádzanie PCBčiek je v NO rozšírené, nečudujem sa že niekto má vyradenú mašinu z jednej z firiem (Avex, CRT, Johnsons Controls, ...) prípadne od poliakov a osádza si to v domčeku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

https://www.finstat.sk/35882638/obchodny_register
Odpovedať Hodnotiť:
 

treba pozrieť výsledok v máji budúceho roka :) to bude pekné číslo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Premenovana firma Vill s.r.o. - Prenájom hudobných automatov na ozvučenie pohostinstiev
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

A nie je to dobre riesenie? Dokonca SD specifikacia s takymto pouzitim pocita. Alebo ty poznas nejaku elektronicku WORM pamat okrem CD/DVD/... kde su kapacity radovo GB a nie je draha?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Osobne nepoznam ziadnu bezne dostupnu WORM pamet okrem CD/DVD. Este za dob, ked prisil fiskalny modul, tak sme hladali sposob ako ho elegantne vyrobit. jedine WORM riesenie bola SD karka od Sandisku, ktora bola vyvinuta pre potreby Japonskej policie. Bezne sa nedala kupit. Nakoniec sme si vyrobili WORM USB kluc s Atmel procesorom, ktory sa tvaril ako bezny USB kluc, len mal kapacitu 1MB ale neslo nanho zapisovat beznym sposobom. Citat si vedel beznym sposobom. Prepisovat ho samozrejme neslo.

Podla mna kazde CHDU bude robene podobnym sposobom. Nejaka bezna pamet a nad nou logika, ktora dovoli len data zapisovat a citat.
Len akosi to nevyslo fin.sprave, lebo ta tvrdila vo svojom propagacnom materiale, ze CHDU bude lacne a bude sa dat pouzit skoro hocico s cenou zacinajucou tusim na 11 eur(tipujem, ze cena za nejaku SD karty).
Odpovedať Hodnotiť:
 

ehhj, veru ozaj pravda, jak clovek nemá tie 3 písmenká pred jménem, (a za ním už teprv ne..), tak sa može íst akurát tak otrávit sekerou, utopit pod vlak, D
(..abo zrovna jen pást :/ :/(

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tu je link na stiahnutie programu, ktorým sa dá odchytávať komunikácia medzi certifikovanou DLL knižnicou a CHDU zariadenim. http://com0com.sourceforge.net/ Útok typu Man in the Middle: en.wikipedia.org/wiki/Man-in-the-middle_attack
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidim ze sa to pekne rozbieha, tymto tempom bude do 1.7.2019 plukovnik aj z jeho certifikacnou druzinou vo vysetrovacke a vsetky certifikacie s chdu od CHDU s.r.o. budu zrusene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Plukovnik druhy krat v radiu expres, dajte do googlu:

ksefty ekasy expres

a pozrite video.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kde je NAKA ? Preco este nezbalila tychto komediantov ?
Zasadaci poriadok v Trnavskom kostote uz maju hadam vyrieseny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na slovensku ma obchodnik problem vnutit zakaznikovi doklad. Ludia chcu tovar bez dokladu a DPH. Nikomu sa uz nechce financovat vase primorske letoviska, jachty a sukromne eroplany, lebo tam konci DPH, ktoru vyberie. Co urobi nahnevany zakaznik, ktoremu obchodnik neda tovar bez dokladu ? Naskenuje QR a odosle na FS info ze nieje OK. Obchodnik si nabuduce rozmysli ci si bude uzivat radostne chvilky s kontrolormi alebo radsej da dotycnemu tovar bez dokladu.
Uz teraz stretavam srandistov, ktori ak dostanu blocek s QR, skenuju a posielaju na FS info ze je nespravny, vraj nech je aspon sranda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len pri tom srandovaní asi zabúdajú, že ich telefónny operátor má ich meno, adresu aj presné miesto, kde sa práve nachádzajú. Tak aby sa ich na tie srandy, ak budú pričasté, niekto neprišiel opýtať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

U EKASY su v tychto chvilach ovela zavaznejsie skutocnosti na ktore by sa kompetentni mali pytat, bohuzial sa to nedeje.

Robit zo zakaznikov kontrolorov, pri tom ze ludia sa dozaduju nakupu televizora, pracky, stavebneho materialu bez dokladu to je skutocne genialny napad.

Odpovedať Hodnotiť:
 

chem vidiet tu hordu ludi, ktora sa dozaduje kupy televizora, pracky bez dokladu. A hlavne v e-shopoch a vo velkych predajniach, kde sa preda drviva vecsina tejtpo techniky.
Vo velkom ich ani takto predavat nemozu, lebo ta firma ich tak-ci tak musi nejako dat prec zo skladu/zuctovat. U stavebneho materialu sa deje castejsie ale aj tam to nejde robit v obrovskych objemoch, lebo ten tovar sa nemoze len tak stratit. Je potrebne kontrolovat tok tovarov a sluzieb a nie blocky a pokladne.
Z toho dovodu e-kasa alebocokolvek ine je zbytocne vyhadzovanie penazi. Osobne by som zrusil povinnost reg. pokladnic.
Odpovedať Hodnotiť:
 

DRABI z FINANCNEJ SPRAVY neohrozene a s usmevom na tvari zenu ludi do CHDU S.R.O. Fakt ich nikto nezastavi ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ludia/podnikatelia ich mozu zastavit ale ako si sa im nechce.
Vyrobcovia a distributori reg. pokladnic to neurobia, lebo lepsi nejaky biznis ako nijaky. Podnikatelia, ktory potrebuju tie pokladnice sa v tom nevyznaju. Oni mozu protestovat len proti samotnej e-kase ale nie proti chdu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár