neprihlásený Piatok, 26. apríla 2024, dnes má meniny Jaroslava
Intel predstavil 10. generáciu desktopových Core procesorov

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 30.4.2020


Spoločnosť Intel v súlade s očakávaniami vo štvrtok 30. apríla predstavila desiatu generáciu desktopových procesorov Core s kódovým označením Comet Lake, stále vyrábanú 14-nm výrobným procesom.

Neoficiálne informácie o procesoroch, ktorých predstavenie sa pôvodne očakávalo už v januári na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES, sa objavovali už od minulého leta a na začiatku tohto mesiaca sa objavil aj neoficiálny presný termín očakávaného predstavenia.

Prakticky všetky informácie sa aktuálne potvrdili. Keďže zatiaľ nie sú k dispozícii ani nezávislé testy výkonu, aktuálne informácie neprinášajú žiadne zásadné informácie oproti neoficiálnym informáciám z posledného času.

Novými sú najmä informácie o vylepšení bezpečnosti čo sa týka bezpečnostných chýb typu Spectre a Meltdown. Konkrétne v prípade variantu 3a sa riešenie presunulo z firmvéru do aktualizácie mikrokódu a variant 4 je po novom riešený kombináciou hardvéru CPU a OS oproti doterajšej kombinácii firmvéru a OS.

Potvrdilo sa, že všetky modelové rady od Core i3 podporujú multithreading a teda vykonávanie dvoch vlákien na jednom jadre. Zároveň sa potvrdil počet jadier, modely Core i9 majú desať jadier, i7 osem, i5 šesť jadier a i3 štyri jadrá. Modely Pentium majú dve jadrá s podporou multithreadingu a modely Celeron dve jadrá bez neho.

Potvrdilo sa tiež, že procesory sú určené pre novú päticu LGA 1200 a budú vyžadovať nové základné dosky s čipsetmi série 400.

Potvrdili sa aj neoficiálne informácie o taktoch. Napríklad najvyšší model Core i9-10900K má základný takt 3.7 GHz a maximálny Turbo takt jedného jadra 5.3 GHz, pričom podľa Intelu pôjde o najrýchlejší herný procesor. Najvyšší model spomedzi modelov i7 Core i7-10700K má takt 3.8 GHz / 5.1 GHz a najvyšší Core i5-10600K takt 4.1 GHz / 4.8 GHz.

K dispozícii budú Core modely K odomknuté pre pretaktovávanie s TDP 125 Wattov, modely T so zníženým TDP 35 Wattov, štandardné Core modely s TDP 65 Wattov a modely KF a F bez aktívnej integrovanej grafiky, s rovnakým TDP ako ekvivalentné modely s grafikou a s cenami o niečo nižšími ako ekvivalentné modely s grafikou. Pri Pentium a Celeron modeloch je TDP štandardných modelov 58 Wattov a T modelov 35 Wattov.

Najvyšší model Core i9-10900K má oficiálnu americkú cenu 488 dolárov, model Core i9-10900KF bez aktívnej integrovanej grafiky 472 dolárov. Celkovo sú ceny všetkých modelov v jednom modelovom rade v pomerne úzkom intervale, napríklad najlacnejší i9 model i9-10900F stojí 422 dolárov, modely i7 majú ceny od 298 po 374 dolárov, i5 u všetkých modelov okrem jedného ceny medzi 182 a 262 dolárov, i3 medzi 122 a 154 dolárov.

Kompletný zoznam modelov s parametrami zhrnul napríklad Anandtech.

Presný termín dostupnosti Intel neavizuje, uvádza iba máj. Podľa niektorých skorších neoficiálnych informácií budú procesory údajne dostupné až ku koncu mája.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Vydané Ubuntu 24.04 s dlhou podporou
Uvedený notebook používajúci nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Nová verzia Windows 11 bude vyžadovať CPU s podporou ďalších inštrukcií, nepobeží na starších CPU
Google opäť odložil vypnutie cookies tretích strán v Chrome
HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke
Japonská sonda nebola skonštruovaná aby prežila noc na Mesiaci, funguje aj po tretej
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci nebude fungovať internetový predaj lístkov - aktualizácia 1
Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte


Diskusia:
                               
 

So 14nm na vecne casy a nikdy inak!
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

nie je 14nm ako 14nm
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

14nm = 1 + 4 = 5nm!!!
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Mas to pod nosom a nevidis viac? n aj m je v slove ILUMINATI!!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

aj medveď to kričal! :-)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ktorý? Dušan?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Medved krical? Vypni ho, niktosa!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Všetci výrobcovia špičkových produktov predsa eticky poskytujú zákazníkomm, ktorý si nemôžu dovoliť skutočnú kvalitu, aspoň jeden objektívny dôvod pre výber priekazne optimálnejšej alternatívy.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Je tu niekde Pietro?
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

chyba ti?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tdp je vypočítané pri base frequency? Pretože tá je tam 2ghz.. Což je na i7 vtipné no..
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Keby si expert aspon tusil, co to bajne TDP znamena, tak nepises take sprostosti.

Vrat sa k hraniu Fortnite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tie jeho príspevky už nemajú úroveň, ani vtipné ani zaujimavé, proste nič nula nula celá nula
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

kedy mali?
nerátame keď vykrádal wiki a kopíroval z iných fór?
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Ale nieco na tych jeho komentaroch bude, ked sa o nich bavite ;).
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

bavíme sa na ňom rovnako, ako keď vidíš decko hádzať sa o zem v tescu, že mu mama nekúpila cucu.
prvý moment fajn, potom je to otravné.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Už to nie je Pjetro ...... už používa tak 10 nickov.
Našťastie, narozdiel od neho mám lepší program ako ich trackovať.
Ale človek to bežne vidí.
Len feťák Pjetro si myslí, že nikto nespozná, že píše pod iným nickom/kontom.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

kUrAtEnKo toto ti nezabudnem!!!
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

co dodat: https://bit.ly/3aSNOth

ojeb pripravil bud totalne ozraty overclocker asusu s matematickymi znalostami piataka na ZS, alebo intel-dementel

to ze graf nezacina na nule (ale niekde na 75%) aby v skutocnosti prtave a intel-dementne bezvyznnamne rozdiely vyzerali velke, sme si za dekadu ojebov zvykli
ale to ze graf na osi x uz ani nema popisok ze kde v ktorej riti intel-idiota zacina (ci na 50% 60% ci 70%) si bude normalny clovek (ktory sa nerad nechava ojebavat ako pri 12 compute cores amd (aj ked vie o co ide - ale jedna sa o lamy bfu beznu populaciu), ked amd este liezla na mozog APU koncepcia), tak na to si clovek bude zvykat dlhsie
jediny orientacny udaj je potom absolune cislo z ktoreho vyjde, ze 1,37 % rozdiel v grafoch prezentuje ako 4% ... co dodat
ale ked niekomu v grafe vychadza rozdiel 213 vs. 219 MENSI (aj ked v prospech amd rezna) ako 219 vs. 222, tak to uz je iny vykon:
https://bit.ly/3bUgtQa
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

ako sa pise na jednom CZ IT portali: Zatiaľ čo v továrňach Intelu inžinieri vymýšľajú, ako pomocou zbrane Shrinker z DK3D zmenšiť 14++++++++++++++++++++++nm tranzistory na 7nm, marketingové oddelenie je rovnako kreatívne a kreslí a vyfarbuje grafy s rovnakým zápalom, ako decko maľuje pastelkami autíčka. A nad tou groteskou bdie herec z reklamy na bieliacu zubnú pastu: https://intel.ly/3aZtdUt

ponaucenie: ked intel niekde ukazuje v prezentaciach svoje tzv "grafy", treba sa pozerat uuuuuuplne bokom !!!!!!!!!!!!

ano, intel vydava 10. tzv. generaciu, 1-vlaknovy vykon stupne max. o 6 % (5,0 vs. 5,3 ghz) ale to iba vtedy ak pride na navstevu velocity-eroticy boost a multi-vlakno je logicky ma urovni neexistujuceho 10-jadroveho rezna + par % k tomu (lebo ako je vseobecne zname, intel ma v celej flotile kontunialne vyssie frekvencie o 300-400 niekedy aj o 1/2 ghz v celom spektre od zakladu, cez svetky boost boosty od vse-jadroveho po 1-vlaknovy)
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

no a aby k tomu "125 W" i9-10900K mohol prist na navsteu na cas tau celych 56 sekund ten velocity-erocity boost, intel-dementel na to odporuca PL2 limit 250 W a kedze realna spotreba je cca niekde v polovici cesty medzi tymito dvoma hodnotami, potvrdzuej sa PRESNE TO co som pisal: zvesti o 300W spotrebe maju nejaky velky hacik (ci skor hak, napr. ziadny limit ci sialeny limit PL2) a ze realne bude "125 W" i9-10900K pri erocity-velocity booste a konzervativnej fosni, zrat cca 180-200W ... mozu byt ale nejake OC beast bestie fosne, kde to "125 W" i9-10900K pri default settingoch BIOSu da vyssie

https://bit.ly/2YnqJfV
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Nech s tu na teba niektorí vypisujú čo len chcú, zhrnul si to dobre.
Kým Intel neprejde na nový výrobný proces, z tých tragických parametrov spotreby sa nevymotá. Zmenenú/vylepšenú/novú architektúru určite majú odloženú niekde v zásuvke, no prípadné nové rozmery monolitov ich na 14nm nepustia. Naviac 14nm majú už tak vyšperkovaných, že prechod na aktuálnych 10nm, ktorý nie je tak vyladený a možno ani nikdy nebude, v desktope by neznmenal žiadny reálny pokrok. IPC by síce stúplo, no takty by šli dole.
Naviac pri monolitoch nemôžu aj tak donekonečna dvíhať počet jadier, lebo im klesá výťažnosť z jedného wafera.
Takže ak chcú byť znova lídrom krorý pozerá na konkurenciu zhora, nech si pekne zoberú príklad z AMD a TSMC. A samozrejme do budúcna nech si pri návrhu architektúry dávajú pozor na prípadné zraniteľnosti. Bezpečnosť je v niektorých (či do budúcna možno aj všetkých) segmentoch trhu dôležitejšia ako niekoľko % výkonu naviac.
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

intel-idiotom nevysvetlis vobec nic z toho a kazde pismeno v tvojom prispevku by bol pre nich absolutny zvast, nepravda, propaganda, opticky klam, zavadzanie ... intel je dnes (ako aj minule tri roky) vo vynikajucej kondicii, vsetko sa deje uplne podla planu ako keby v 2017 ziadny Zen neprisiel, intel nepotrebuje dne nic, vsetko je uplne uzansne a idealne ako len moze byt ...... take oni maju tazke postihnutie mozgu - podla mna by mali byt uznani za nesvojpravnych
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Teba to nejak(každá blbosť) hneď žene do vývrtky...
Normálne aby som sa bál niekde napísať slovo INTEL, to ho už budem radšej teda písať YNTEL.
Neviem či je dnešné CPU najzložitejšia súčiastka medzi čipmi a lebo vôbec medzi súčiastkami ako takými, hoci nie najpočetnejšia z pohľadu koľko čoho toho má vnútri.
512 GB mikroSD karty tam toho majú pre mňa nikdy nepochopiteľné číslo a ako je to vyrobené na tak malej ploche?!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Co sa tyka vyroby, CPU bude najzlozitejsia suciastka.

Pamatove bunky (nielen) na SD kartach su ovela jednoduchsie ako hradla na procesore, su pekne usporiadane vedla seba, zretazene v blokoch, takze ich lahko natlacis vedla seba a ked ich ohnes a postavis na seba do x-vrstiev, je relativne lahke urobit 512GB uSD kartu.

Na procesore su ovela komplikovanejsie struktury, vobec nie su usporiadane tak pekne, ani v takych dlhych blokov a nedaju sa vrstvit ako pamatove bunky. Preto sa daju pamatove bunky vytvorit na tak malej ploche.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

napr. pre toto:
"around 60% of games are optimized for single core"
(to akoze pre kristove rany platilo v ktorom roku a pre ako stare hry? vsetci hraci si maju dnes kupit 1-jadrove procaky, lebo je 60% sanca ze to pre nich bude to najlepsie?)
https://bit.ly/3faTbrg
hlavne ze zlepsenie v hrach je dnes vidiet aj pri nahrade 4-jadraku za 6-jadrak

intel-dementel-c0c0tel uz absolutne netusi ako propagovat jednu jedinu jeho vyhodu: mierne vyssi 1-vlaknovy vykon
ked to takto pojde dalej, marketing intelu neurazi uz iba slabomyselnych idiotov
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

máš pravdu: 60% je dosť podhodnotené.
vziať v úvahu, že je cca 1181019 hier, a temer všetky (okrem nejakého mizivého ppm) sú optimalizované na single core výkon (x niekoľko vlákien, kde každé robí niečo iné - aka single core x X).

ps: keby si nebol obmedzený kokot a poznal aký je rozdiel medzi single- a multi- thread, tak si ušetríš blamáž.

ps2: už to dali dole, interná informácia. plus zavádza to v neprospech intelu. lebo ak by to bola pravda, 3990x je lepší na hry ako 9900k. co nie je.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

co píšeš za kokotiny?
aký erocity boost?
to neni tvoja mater, že každý v nej bol...
chudák úbohý, dementný.

od kedy musí graf začínať na nule?
že tvoj obmedzený mozog nedokáže pochopiť?
koho tu zaujímaš?
nikoho.

choď sa odjebať na svoj český circlejerk.
Odpovedať Známka: -1.9 Hodnotiť:
 

ty intel-idiotsky chudacik ... opat a raz a zasa sa ti velmi zle pozera na fyzikalnu realitu? ocividne tvoje problemy akceptovat cire fakty su cim dalej tym tazsie a seriozne by si mal rozmyslat nad liecenim
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

nože popíš ako fyzikálne funguje ten erocity boost.
je to, keď si prirážaš do matky a tatko Ťa zo zadu narazí?
alebo, čo to u Teba je?

a tie watty - to sú tvoje tepelné alebo elektrické watty, kde platí, že 210W=140W?
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

V tomto má pravdu, ak stĺpcový graf nezačína na nule, treba autorovi polámať ruky. Čiarový graf môže mať aj offset, ale musí to tam byť jasne vyznačené.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Presne tak. Ale pre do powerpointu pastnutý screenshot excelu to tak nie je, lebo tam kvôli okrajom predsa priekazne ani celý nevôjde.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Uuuz je tu kokotko autisticky
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Aký popisok, však body.
A ja nikde nevidím problém, akých 75%? Však všade sa takto uvádzajú grafy, aby bolo vidieť rozdiel. Vadí ten druhý graf? Opticky je v poridku, aby aj slepý videl že je tam nárast.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

aha takze hnusne drze urazlive zavadzanie (intel grafy na mna tak posobia) je pre slepych "aby bolo vidieť rozdiel"

LENZE Z PRINCIPU : KED NIEKDE NIE JE TAKMER ZIADNY ROZDIEL, TAK TO MA BYT AJ VIDIET A MA TO TAK BYT AJ PREZENTOVANE a nie ukazovat rozdiel mnoho nasobne zvacseny
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

je jedno v koho prospech/neprospech su grafy skreslene
maju odrazat REALITU a nie nieco totalne deformovat

ako len priklad ked je niekde rozdiel napr. 2%, tak rodiel dlzky grafickych obdlznikov nemoze byt napr. 10%
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

There is no spoon and priekazne no logaritmické pravítko.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

to si kde také čítal?
na pomocnej škole?
kokot.

vytiahni si kokot z matky a nastuduj si niečo o grafoch.
Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

Graf by mal vystihovať realitu aj na prvý pohľad bez podrobného študovania detailov. Tak dodrbať os som ešte fakt nevidel. Že je posunutá nula, to už si snáď každý skoro aj zvykol. Ale že aj dieliky osi nie sú lineárne rozmiestnené, to už je vrchol zvrátenosti.
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

a? každý graf musí mať popísané osi.
ak sú tam čísla, tak kde je problém?

o veľkosti dielikov sa nemá zmysel baviť, najmä ak si logarimické osi ešte nevidel.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme že som videl. Pri analógových meracích prístrojoch v elektrotechnike je to bežná prax. Poznám to už skôr, ako tento prehnitý kapitalizmus.
Ak to má praktický význam, je to v poriadku. Ak markeťák ma za cieľ ojebávať, to je iné.
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

markeťák má za úlohu povedať: produkt A je lepší ako produkt B a C, ak ho použiješ na vec D.
v grafe si pozrieš: ok, B má 203, C 200 a A 205 bodov.
a graf to má na prvý pohľad reflektovať.

ak sa bavíme o high ende, kde útočíš na hraničné polia, a kde si za hranicou klesajúcich výnosov - rozdiel medzi 203 a 205 je mnohokrát mnohonásobne významnejší ako medzi 200 a 203.

dobrý graf to zohľadní aj napriek tomu, že reálne 205-203 je menej ako 203-200.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

cele zle debile, marketak intel ma za ulohu ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat, ojebavat a este ojebavat (v pripade amd by bolo slovo ojebavat pouzite iba 3x) a zakaznika zaviest ze napriek tomu ze je to lepsie len o 2%, tak prvym pohladom to vyzera na zlepsenie o 10%
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

ojebáva Ťa tak Tvoja matka.

markeťák intelu za to nemôže, že Ty si neschopný kripel, ktorý nedokáže prečítať jeden obrázok správne.
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

80% ľudí čo ten graf uvidí, si to vyloží ako lineárny graf. Kopec dospelých ľudí netuší že násobenie a delenie má prednosť pred sčítaním a odčítaním (Zdroj: primitívne hádanky na ksichtoknižke a odpovede pod nimi). Nelineárne grafy sú pre nich niečo ako vesmírna technológia. Takže áno, markeťák má za úlohu ojebávať plebs.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

graf je len krajšie, názornejšie zobrazenie tých pár čísel.
tým ľuďom, čo spomínaš, sú čísla jedno, potrebujú maximálne vedieť, že A je lepšie ako B. čo, pri tomto grafe, nie je ojebávanie, lebo tomu tak je.

ojebávanie je napr. zaratávať SMT jadrá ako reálne, fyzické; prípadne GPU jadrá medzi x86 výpočtové; resp. predávanie boost hodnôt, ktoré 95% dielov nedosiahne (ani za použitia likvidačných 1.55V).
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ahaaaaaaaaaaa, takze skodovka pri novej oktavii moze pokojne novu maximalnu rychlost prezentovat nie cislom, ale obrazkom/grafom tachometra, kde na zaciatku bude 0 km/h, na konci bude 800 km/h a rucicka bude v 3/4, co pre beznu populacnu laicku masu (a vzhladom na principialnu povahu ludskeho mozgu nachadzat iba tie najjednoduchie suvislosti (a nijako to nesuvisi s inteligenciou) !!!!!!!!!!!!!) znaci 600 km/h ... stupnica tachometra pritom nie je linearna, ale mocninova ci logartimicka ci ina a v 3/4 nadobuda podla povodneho mienenia hodnotu cca 200 km/h ale to sa samozrejme nikto nedozvie, lebo cislo je iba na zaciatku a konci .... ale nevadiiiiiiiiiiiiiii (ono ta stupnica v realne casto krat mierne deformovana oproti linearnej je, ale su na nej husto cisla)

A TOTO ROBI INTEL ... pochopil si to?
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

Ti už úplne jebe, ty kretén?
Škoda ide 600 km/h?
Aké čísla na začiatku a konci?
Si úplne sfetovaný?
Či len prijebaný, že nevidíš hodnotu pod linkou?

PS: to nerobí intel - to robí tvoja prijebaná hlava.
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Ojebavanie je zaklad zivota. Kapitalista to tiez ma v krvi. ALE ojebavanie funguje ked je aspon mierne uveritelne. Ak sa znacka stane nedoveryhodnou potom to stoji velmi vela bubacikov opravit reputaciu. Existuje moznost firmu tipnut a otvorit inu cistu neznamu, bojim sa ze toto pri procesoroch nefunguje.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

no vida, takze komunita intel-idiotov sa uz dokonca tak vyvinula a zdegenerovala, ze vsetky tieto ej3by intelu dokonca schvaluje, ze je to OK a v pohode, ze ej3bavat sa musi a moze

ahaaaaaaaaaaa, takze skodovka pri novej oktavii moze pokojne novu maximalnu rychlost prezentovat nie cislom, ale obrazkom/grafom tachometra, kde na zatiatku bude 0 km/h, na konci bude 800 km/h a rucicka bude v 3/4, co pre beznu populacnu laicku masu (a vzhladom na principialnu povahu ludskeho mozgu nachadzat tie najjednoduchie suvislosti !!!!!!!!!!!!!) znaci 600 km/h ... stupnica tachometra pritom nie je linearna, ale mocninova ci logartimicka ci ina a v 3/4 nadobuda podla povodneho mienenia hodnotu cca 200 km/h ale to sa samozrejme nikto nedozvie, lebo cislo je iba na zaciatku a konci .... ale nevadiiiiiiiiiiiiiii (ono ta stupnica v realne casto krat mierne deformovana oproti linearnej je, ale su na nej husto cisla)

TOTO ROBI INTEL ... pochopil si to?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No a? Ty si na slovensku nevidel podnikateľa? Banky? Nič?... Ak si nič nevidel, čo mrte pochybujem, potom by Ťa to trochu mohlo serkať. Ale Ty tu vyvádzaš, akoby bolo u Pinela plno!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A čo sa čudujeme. "Veď musia nejak udržať ovečky v nevedomosti a poslušnosti." Pri reálnych grafoch by aj zaslepenci zrazu videli bez overovania faktov, že za také ceny ako Intel má, nie je rentabilné ostať na Intel platforme. Následne by si aj veľkí zákazníci spočítali, koľko dlhodobo ušetria aj za cenu nákladov zmeny, ak by prešli na AMD. A to by potom markeťáci Intelu o niekoľko rokov len ťažko vysvetľovali svojim manžerikom, že prečo stratili taký veľký podiel trhu.
Topiaci sa aj slamky chytá... a kapela ďalej hrá aby to nebolo také okaté.
PS: ak by Intel a AMD mali dlhodobo porovnateľné parametre a cenu, to by bolo len dobre. Obe firmy by sa museli snažiť len a len napredovať a zákazník z toho získa.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

dal som ti tiež mínus, nebudem rozbíjať komunitu, ale máš kus pravdy, aj to oblbovanie v grafoch. Podobne, ako tie vírusové. Aj keď pozitívnych pribúda stále menej, trebárs len jeden, graf ide stále smerom nahor
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ak myslis pocet celkovych infikovanych pripadov, KED NIEKTO POUZIJE MOZOCEK, TAK DO BOHA AKO BY MAL ASI TEN GRAF VYREZAT?

netrap sa prezradim ti to: on ma proste vyzerat tak, ze krivka (od istej fazy konkavna, predtym konvexna) stupa menej a menej a menej a postupne sa pomaly blizi ku konstantnej funckii ako v cine: https://bit.ly/3bTqv45 a tak to ostane

graf AKTUALNE NAKAZENYCH (to je celkovy pocet MINUS pocet vyliecenych MINUS pocet umrti), tak to je ta zvonovita krivka (nie po oboch stranach uplne sumerna), tak to je tak krivka ktora niekedy aj zacne klesat a klesa pomalsie ako stupa, lebo po stranakch nebyva sumerna

ale graf celkoveho poctu nakazenych NEKLESA NIKDY A PLYNIE TO Z COHO ????? NO PREDSA Z ELEMENTARNEJ POVAHY TOHO, CO TEN GRAF VLASTNE UKAZUJE ZE ????

lenze ked ma niekto nieco spolocne s intelom, pouzivanie mozgu nemozno ocakavat

Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

a ten počet celkovo infikovaných zostane infikovaných už naveky? Nie je to blbosť ich stále prirátavať? A je tam ďalších množstvo neznámych ohľadne počtov a grafov
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ANO, mozu tam ostat uz naveky. Napriklad, ak je na tom grafe druha ciara, kde sa rovnako priratava napriklad pocet vyliecenych. Tiez tam ostanu uz naveky.

Alebo nechces vediet presny pocet infikovanych v danom case, ale kolko % z populacie tu chorobu dostalo. (Beriem, ze clovek moze dostat chorobu 2x po sebe a hodnota je skreslena, aktualne je to ale maly pocet a mozeme ho zanedbat).
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

citujem z iného webu:
"Základní chování desetijádrového top modelu Core i9-10900K popisuje šest hodnot: Základní takt 3,7 GHz, boost všech jader až 4,8 GHz, Thermal Velocity Boost všech jader až 4,9 GHz (tzn. bude-li teplota jádra po 70 °C, může být dosažena tato hodnota), jednojádrový boost 5,1 GHz, jednojádrový boost 3.0 5,2 GHz (tj. hodnota, jíž je schopno dosáhnout nejlepší jádro v procesoru) a jednojádrový Thermal Velocity Boost 5,3 GHz (tj. opět boost podmíněný limitem 70 °C). Intel neuvedl, zda má (jako minulé generace) procesor nastavené i konkrétní takty pro čtyřjádrový boost, dvoujádrový boost a tak dále."
Takže na tých 5,3 GHz to bude chcieť dobré chladenie:
"Intel doporučuje omezení PL2 na 250 W. Výrobci ale mají volné ruce k jeho zvýšení a to až na 350 W."
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

jasne, ak máš nejaké tdp pri nejakom takte a napätí, jednoducho prenásobíš: p1=p0*(f1/fo)*(u1/u0)^2.
okrem amd, tam neveria, že tdp závisí na prikone.

vzhladom na to, ako je gen10 navrhnutá, bude to raj pre OC (kvôli optimizacii napájania a odvodu tepla; aj napriek pajke, ktorá veľa vecí dojebe).
vzhľadom na boosty ideálne pre výrobcov vodnikov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Akej pajke? Pájke? a tá s tým kde a čo má???
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

v skratke: materiál medzi čipom a spreaderom.

1, design:
čip-tim-spreader.
čip hreje,
tim slúži na prechod tepla medzi čipom a spreaderom,
spreader rozvádza teplo na väčšiu plochu.

2, tim:
pasta - malý prechod tepla, ľahko vymeniteľná, drží lepšie ako tekutý kov
tekutý kov - odvádza teplo mrte rýchlo, vypumpujes ľahko von, vodivé
pájka - niečo medzi, drží ako piča, pri delide môžeš poškodiť čip
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Nevieš písať po slovensky? Čo je to ten spreader?
aj to prasprosté slovo delide...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a ešte tim, to je čo???
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

It's a me! Tim Curry!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Celý problém je to, že čip je na tepelne nevodivej doštičke a nie na kovovej platni, a vývody mohli byť opačne. Nechápem prečo je to tak, ale už od prvých čipov to výrobcovia nejako nerobia moc tepelne vhodne. A zaujímavé je, že výkonové čipy v CD/DVD mechanikách - ovládátka motorov, tie môžu mať kovovú chladiacu plochu na ktorej je čip a vývody sú pritom normálne vyvedené. Nechápem prečo si to trochu výrobca tuná neskomplikoval a nevyrobil CPU povedzme na 2 mm hrubej Cu pozlátenej základni a vývody dal naopak. Kľudne mohla byť základňa s vývodmi po obvode pripájkovaná na základňu CPU čipu. Ono keby sa chcelo, určite by to aj takto nejako vhodne dalo vyriešiť. Však čo je to za blbosť, viesť teplo na úrovni až stoviek Wattow cez asi 0,3-0,5 mm hrubý a ešte poniklovaný pliešok??!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A medzi čipom zvrchu, zo strany vývodov(!!!) je nejaká tepelná výplň. Celé zle! Však a potom ľudia špekulujú čo si to ani nevedia poriadne preložiť a vymieňajú vnútri čipu(!!!)teplovodivú pastu. To je celé choré a ešte keď to robia všakovaké deti... A presne naruby je aj VGA čip na doske plošných spojov, a to nepíšem že aj ten je ktovie ako vnútri zrealizovaný...
To nad tou VGA kartou rozmýšľam už zo 20 rokov, prečo je čip zospodu DPS, aby mu bránila v odvode tepla...
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Ako je mozne, že intel nejako nezvladol vyrobne procesy v nm. Nezda sa mi ten rozdiel, ze niekde uz sa chystaju na 5 nm a oni sa potacaju okolo 14 ci 10. Asi tie 7 a 5 nm nebudu celkom tak. Dalo by sa predpokladat, ze konkurenti sa budu motat na rovnakych nm, raz jeden pride skor s produktom, potom zase druhy. Ktovie ako si firmy tie nm meraju, či nejde len o marketing bez reality ozajstnych nm.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

napätia a prúdy.

nm na krabičke intelu sa týka fyzicky produktu, čo máš v ruke. V prípade AMD je to len linka, na ktorej to je vyrobené.

ak 10nm CPU intelu, ktorý je už pár rokov dostupný má hustotu 100.8MTr/mm^2, 7nm AMD musí byť hustejšie, že?
a predsa nie je, s cca 66MTr/mm^2 ďaleko zaostáva.

to, že AMD nemá dotiahnutý produkt je zrejmé z napätí (1.3V pre. 5.0+GHz Intel vs 1.55V pre 4.0+GHz AMD) a aj z počtu jadier na prvok, ktorí sú schopní navrhnúť a vyrobiť (8 jadier na chiplet AMD, vs 28 jadier u Intelu). nehovoriac o tom, že tých 28 intel jadier je schopných bežať na studenej vode nad 5.0GHz, čo AMD nedáva.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

TSMC vie vyrobiť aj veľký monolit samozrejme. Nie je problém.
AMD šlo cestou chipletov z dôvodu šetrenia nákladov. Z jedného wafera majú väčšiu výťažnosť. Zároveň systém chipletov im umožnil z jedným návrhom chipletu pokryť väčší segment trhu. Usetrili na návrhu, ušetrili na maskách. Len to skladajú ako lego. Infinity fabric im to v pohode umožňuje. A vďaka Infinity fabric budú v budúcnosti efektívne spájať CPU s GPU v High Computing. Aj Intel sa vyberie skôr či neskôr touto cestou. Už na tom usilovne pracujú.
Taktiež BigLittle architektúra svet x86 tiež neminie. Intel to vyvíja, AMD zatiaľ nepovedali nič oficiálne, no nie všetko sa hovorí nahlas.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ešte dodám, prečo veľké monolity nie sú tou správnou cestou:
Závislosť ceny na ploche funkčného čipu nieje lineárna, ale exponenciálna. Preto monolit bude vždy drahší ako napríklad 4 chiplety + 1 I/O chiplet s rovnako veľkou plochou. Naviac chiplety pre AMD vyrába GloFo za výhodnú cenu ale s podmienkou stanoveného minimálneho množstva odberu pod hrozbou penále. Tento "kšeft" je ešte pozostatkom z minulosti keď sa GloFo oddelilo od AMD. GloFo to naviac s vývojom najvyspelejších technológií nie tak dávno vzdali, ostali na 14-12 nm a ťažko povedať, či niekedy dobehnú konkurenciu. No AMD im zmluvu nevie vypovedať, preto I/O chiplety berie z ich fabriky, hoci by si určite radšej dali vyrobiť u TSMC na 7 nm a s nižšou spotrebou.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. Naproti tomu monolit je ako nightmare obtiažnosť, kde si hráč už za svojim prvým slovom musí priekazne pevne stáť.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

existuje niečo ako medzinárodné spoločenstvo, ktoré vydáva mapu pre výrobcov polovodičov, kde sú uvedené charakteristiky jednotlivých produktov a procesov.

Intel sa ho drží, pri značení svojho produktu aj procesov.
AMD má napísané: "vyrobili sme to na 7nm", čo je čistý marketing a nemá s procesorom ako takým nič spoločné.
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Dakujem za vysvetlenie. Cize sa neda spolahnut na marketing a radsej sa pri kupe riadit predoslou skusenostou. A pri Arm su tiez take marketingove disproporcie, ci tam je to v poriadku u jednotlivych vyrobcov?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme aj pri ARM sú to len čísla.
V podstate 10nm TSMC by sme mohli zhruba prirovnať k 14 nm Intel. Akurát že TSMC vyrába na 7 nm, 5 nm začne o chvíľu, 3 nm vyvíjajú, už ohlásili že začali vyvíjať 2 nm. Sú na koni. Ide im.
U Intelu bol ten problém, že prvý návrh 10 nm chceli s príliš veľkou hustotou tranzistorov a nevedeli sa z toho vymotať. Tak to celé prekopali, stratili veľa času a ešte stále sa im nedarí tak, ako by chceli. Nakoniec to zvládnu. Balík peňazí, ktorý vedia dať do výskumu a vývoja je rádovo niekde inde ako u AMD. AMD však nemusí vyvíjať wafre, ale zato musí platiť TSMC a GF za výrobu chipletov CPU a I/O chipletov.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

...
Na druhej strane TSMC má výhodu, že veľkú časť nákladov na vývoj vie rozložiť aj zo ziskov zo segmentu mobilných zariadení a inej "bižutérie". Čiže aj z toho, čo zarobí na produktoch pre Apple, Huawei, atď, atď.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

"existuje niečo ako medzinárodné spoločenstvo, ktoré vydáva mapu pre výrobcov polovodičov, kde sú uvedené charakteristiky jednotlivých produktov a procesov"

nuze daj link ty bulo pripeceny intelo-dementny, na to spolocenstvo prstena, kde sa pise kolko nm ma mat kazda cast tranzistora pri XY nm vyrobnej technologii a kde je zavazok, ze to ma vsetkych 37 vyrobcov polovodicov dodrziavat, vratane tscm, samsungu, inteli, gf a vsetkych
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

retard, Ty sa chceš o niečom baviť a ani nevieš, že existuje SIA, ESIA, JEITIA, KSIA, TSIA a ITRS?

ostaň radšej si matku trtkat, úbožiak.
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

Stačí že vie že je JEDEC...
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

to je chudák pjetro, jemu stačí:
intel-dementel bad.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

ani nie ty uboziak intelo-dementny ... v it mediach sa tieto tvoje skratky spomenu raz za dekadu, netusim naco existuju a co robia

ak specifikuju haluze typu aby medzi 3. a 4. maskou dotovanou gadoliniom a hafniom bola 21,9 nm medzera, tak je jasne preco o nich nikto netusi

it media zaujimaju zakladne specifikacie a od nich postavene a ustanovene standardy (pcie, usb ci ram konzurcium - aj ked tam moze byt trocha "vedeckosti" v style "dostatocne stabilny signal", ale to proste z niecoho "vedeckeho" vyplyva ze intel-idiote, napr. preco na usb4 nebudu 5 metrove kable), ale podrobne to co je pod tym je prenechavane na vedecku obec
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

lol, že v médiách.
to, ako, žerieš každú sračku, čo Ti naservíruje tvoj obľúbený circlejerk, potom si ideš vyhoniť na svoje echo chamber fórum, a potom sa nadúvaš aký si "inteligent"?

a potom, aby sme si ujasnili: to, že si len obyčajný hlúpy idiot/dement, neznamená, že nikto o téme netuší. a to, že nechápeš ani minimálnym základom toho, k čomu sa vyjadruješ, neznamená, že tá troška "vedeckosti" je prenechávana pre vedeckú obec. znamená to, že si len podradný idiot, s ktorým sa neoplatí strácať čas.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Možno by bolo na čase uvažovať o priestorových procesoroch. Ako majú Borgovia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Minimálne Intel už avizoval aj produkt pozliepaný aj na výšku. No ešte to nemajú hotové. Bude to mať však aj nevýhodu a to že SoC bude obsahovať komplet všetko a ak počas používania produktu nejaký subkomponent skape, vyhodíš celé zariadenie a nie len nejaký modul zariadenia.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Pjetro jebo zaspamoval celu diskusiu, jebol si piko a rezol ho so solou do kupela.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aký je vlastne stav s bezpečnostnými problémami typu meltdown, spectre, spoiler, bugy v IME atď? Posledné, čo viem tak AMD netrpelo toľko ako Intel, lebo Intel na nejakých miestach odrbával v návrhu procesorov, len aby mohol deklarovať lepší výkon. Aká je v tomto smere situácia dnes?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

intel postupne všetko fixoval, až, oprav ma, na tú kokotinu, ktorá vyžadovala fyzický prístup k PC a vykradnutie dát počas prvých milisekúnd bootu. tým pádom dostal dosť na picu scheduler, čím kleslo ipc, a klesol, pri istých úlohách, výkon.

amd ešte stále ostáva nefixnutý fallout, chimera, ryzenfall, masterkey, psp eskalace, a eskalace privilégií kvôli vadným ovládačom. čo umožňuje spustiť ľubovoľný kód s ľubovoľnými právami, a dokonca aj persistentnú infekciu, ktorej sa zbavíš len výmenou hw.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

rowhammer, spectre a meltdown naštartovali nové odvetvie v získavaní dát, takže ešte stále budeme o ich pracovnom nasadení (s obmenami).

dokiaľ sa fixujú rovnako rýchlo ako vznikajú, za mňa ok...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Všetky bezpečnostné problémamy sú vyriešené tym, že cpu priekazne nebráni uzamknutiu vypnutého počítača do trezora.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

https://dopice.sk/olO
https://www.reddit.com/r/intelmao/comments/
gazbmj/amd_cant_match_intels_cock_speed/
:D
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

zasa nova doska? klasika intel ale ved on sa raz pouci...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A??? Prečo by sa nové veci mali pchať do starých??
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

lebo pjetro rad pcha.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ked si kupis novy sporak, tak s nou aj celu kuchynsku linku kupujes? nie, pchas nove do stareho...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Chlapi, deň končí, tak zatlieskame všetci Pjetrovi!
Opäť nesklamal!!!

Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

chudacik, mas uz ten intel COCK SPEED?
https://bit.ly/2WnJCMO
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

áno, i tvoja matka potvrdila.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Tak a o5 som mal o zabavu postarane po precitani tohto diskusneho fora...spusta zmagorenych typkov oblbnutych vynikajuco-ucinnym marketingom made by Intel vs. Pjetro De, ktory, aj ked dost svojskym sposobom poukazuje na nefer praktiky Intelu a jeho dlhorocne technologicke zaostavanie za konkurenciou.
Aj vdaka tomu, ze si svoje peniaze vazim a som zastancom co najlepsieho pomeru cena/vykon, som sa pri stavbe noveho herneho pc rozhodol pre plarformu AMD a som spokojny.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aj tenisky si kupuješ podľa tejto blbosti čo si tu práve napísal? Aj jogurty deckám? Aspoň nekecaj...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nekupujem herne pc, naposledy som nieco ako pc kupil pred 15 rokmi. Odrbavanie nemam rad aj ked je vlastne vsetkemu zivemu. Privela odrbavania ale skodi systemu. Hranicu je tazko urcit, ale ked sa nastavi tak, ze je akceptovatelna pre obe strany je ok. A hlavne ak nevies ci skoncis na strane odrbavaca ci odrbavaneho. Tu je ale strana ista a preto su ludia menej tolerantni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A technici su narocnejsi na exaktnost. Ine je, ked ponukas vyzivove doplnky. Tam je vacsia kreativita dovolena. Technici preosievaju viacej info a nemaju radi bulvarne zdroje. Preto ak naozaj krutia graf nerobia si z dlhodobej perspektivy dobru karmu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to moj nazor, urcite spravnejsi ako tvoj...a to, ze ta to serie ma voobec netrapi...musis sa proste naucit s tym zit... :-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Hmmm... možno ak pri kúpe bytu. PC je často imidžovka.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Imidzovka je frajerka s silikonmi. Pc je tak na 90 percent len vyrobno zabavny prostriedok. Imidzovka je, ked si s apple sadnes na korzo do obchodneho centra, ale nie niekde do hornbachu. Tak aby sa tam motali barbiny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kto by už len chcel sedieť niekde v paštekárni v predražených priestoroch a sldeoval nejaké pripečené slepačie silikóny? Ďakujem, paštéty nemusím... a veľkými Caterpillarmi by ju mohli zhrnúť do Dunaja. Nikomu by nechýbala.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

"..som sa pri stavbe noveho herneho pc rozhodol pre plarformu AMD a som spokojny..." - ale jen preto, že ted majú tú top cpu edíciu Ryzen,

inak by bolo rozhodovanie o kus tažší (..o hodne)

btw.kus závidím (v dobrom, ovšem ;D lůl ) "nový "herný pc"
Odpovedať Hodnotiť:
 

3700X kope rit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zaujímavé.
specificky pre hry, má i7 9700k (výkonovo zaostáva za i9) cca 5% navrch nad r9 3900x (najlepšia ponuka od AMD).
cena v zelenom kokotovi:
3900x - cca 500 eur
9700k - cca 400 eur.

takže, najlepšie amd stojí 100 eur viac ako intel a zaostáva cca 5% vo výkone.
pomer cena/výkon? ak je intel 1.00, amd 0.76.
a 0.76>1.00, že áno?

Či si išiel do nejakého podradnejšieho CPU?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak...mojim potrebam v pohode postacuje 6-jadro (12 vlakno), ktore som kupil v akcii za cenu, za ktoru sa predava v pripade Intelu asi len 2C/4T Pentium Gold, resp. najlacnejsie Core i3 :-)
Kedze viem, ze cim vyssie rozlisenie ma monitor (moj ma 1440p), tak su nizsie naroky na CPU pri hrach a vyssie na GPU, cize podmienovat vykon v hrach co najvykonnejsim CPU je tak trochu nezmysel a plytvanie zaroven.
Odpovedať Hodnotiť:
 

len pre zaujímavosť - akú máš grafiku? 2060?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

GTX 1660 Super...na zaciatok postaci, CoD Warzone aj na tejto relativne slabsej grafike ide plynule na 1440p (aj ked nie uplne na max detaily) a neskor sa kupi nejaka ta RTX (asi 2070 alebo 2060 Super, kedze medzi 1660S a 2060 nie je velky vykonnostny rozdiel...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A to na tie umeliny?? Boha, tomu hovorím ZBYTOČNE vyhodené peniaze!!!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Este som zabudol spomenut, ze aj na dalsich min. 46 hier na cele s Red Dead Redemption 2...azda nebudem hrat len Warzone :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa pojeb.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na hry ti staci i5 za 200e
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

a moja 2080ti ma bude každý startup zdraviť: "servus, kokotenko, nejebenká Ti tak trošičku ma s týmto výtvorom párovať?"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ku 2080ti das lepsi procak ale tu kartu ma minimum ludi, pre bezne karty do 300e v pohode i5, navyse pisal si specificky v hrach ale na konci pri pomere cena/vykon si uz bral globalny vykon. Ked vychadza intel v hrach lepsie a ma este mensiu cenu tak parada, treba zobrat a neriesit ze niekto tu znacku nejako nazval, nech je to aj ruzove, mne osobne to je jendo, pozre sa clovek na zadanie procesora, pozrie testy/ceny a vyberie najlepsie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na global sa nedá povedať.
Ak vytváraš obsah (YouTube videá, muziku, atď...) je lepšie AMD (lebo výkon pretlačíš množstvom jadier). Ak žeries obsah (hry), streamuješ (lebo igpu) a riešiš photoshop, tak je lepší intel (lebo reťaz je tak silná ako najslabší článok).

Sú prípady, kde jadrá naviac prevážia nad hrubým výkonom na jadro (tvorivé veci a virtualizácia), a sú prípady, kde ani 32 jadier nedá viac výkonu ako 8 rýchlych (hry, hlavne, a komplet kancelárske pičoviny).

Osobne sa mám príliš rád, aby som dobrovoľne trpel nedostatkom výkonu. A druhé miesto považujem za prvého porazeného.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ktovie čo intel spravil Pjetrovi že je taky rozkokošeny z neho... možno bol Pjetro intelom nepekne znasilneny
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nema do coho ineho pichnut
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár