neprihlásený Streda, 25. novembra 2020, dnes má meniny Katarína
Júlový termín nových 10-nm Intel notebookov sa nepotvrdil, avizovaný neskorší

Značky: notebookyIntelCPU10 nm

DSL.sk, 24.6.2020


Údajný júlový termín uvedenia prvých notebookov postavených na novej druhej generácii 10-nm procesorov Intelu s kódovým označením Tiger Lake sa minimálne zatiaľ nepotvrdil a momentálne informácie na tento termín neukazujú.

Takýto termín dostupnosti, konkrétne 27. júl, avizoval holandský predajca Centralpoint pre notebooky Acer Swift 5 postavené na nových procesoroch Core i5-1135G7 a Core i7-1165G7.

Aktuálne ale spoločnosť Acer oficiálne predstavila novú generáciu Acer Swift 5 postavenú na týchto procesoroch a avizuje ich dostupnosť až v októbri. Samozrejme sa nedá vylúčiť, že iní výrobcovia uvedú notebooky s Intel Tiger Lake skôr, momentálne zrejme ale nie sú k dispozíciii informácie o skoršom termíne.

Procesory Tiger Lake, ktoré budú označované ako 11. generácia Core procesorov, sú postavené na novom CPU jadre Willow Cove a 12. generácii GPU s novou architektúrou označovanou Xe. Ďalšou novinkou je podpora novej generácie PCI Express 4.0.

Tiger Lake procesory budú prvými procesormi so zabudovanými novými hardvérovými ochranami proti škodlivému kódu s označením Intel CET, Control-Flow Enforcement Technology, konkrétne technológiami Shadow stack a Indirect branch tracking. Bližšie informácie sme priniesli v tomto článku.

Podľa niektorých neoficiálnych informácií by Tiger Lake procesory mali byť k dispozícii aj pre desktopy, Intel zatiaľ avizuje len mobilné procesory pre notebooky.

Podľa neoficiálnych informácií majú byť k dispozícii notebookové modely všetkých troch tradičných kategórií, modely Tiger Lake-Y pre ultramobilné zariadenia s TDP začínajúcim na 4.5 W, modely Tiger Lake-U pre dnešné tenké aj bežné notebooky s TDP od 15 W a modely Tiger Lake-H pre mobilné pracovné stanice a herné notebooky s maximálne 8 jadrami. Či budú pri spustení uvedené modely všetkých troch kategórií nie je zatiaľ jasné.

V súčasnosti má Intel pre notebooky dve konkurujúce si platformy CPU, poslednú 14-nm generáciu Comet Lake a prvú masovú 10-nm generáciu Ice Lake. Trh notebookov s týmito platformami si delia aspoň podľa podielu počtu modelov notebookov približne na polovicu.

Intel už avizoval letný termín uvedenia nových procesorov Tiger Lake pre notebooky, neuviedol ale či v letnom termíne majú byť dostupné už aj prvé notebooky s týmito procesormi alebo v tomto termíne budú procesory len oficiálne predstavené a notebooky od výrobcov prídu neskôr.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Podľa Torvaldsa je plná podpora Linuxu na ARM Macoch nepravdepodobná
Sci-fi The Expanse dostane ďalšiu sériu, poslednú
Spotreba elektriny na Slovensku je už vyššia ako minulý rok
Apple má pripravovať 12-jadrový ARM procesor pre PC, má byť ešte výrazne rýchlejší
Čína úspešne vypustila sondu, ktorá prinesie materiál z Mesiaca


inzerciaDiskusia:
                               
 

Čiže vždy vo výplatný termín júnový, júlový, júnový, to znamená vo výplatnom termeni za kalendárny mesiac mája a vo výplatný termín decembrový, ako bolo priekazne predpovedané...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

pocuj kakaovnik, davas privela preklepov. Pekne pis.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Uf som sa zlakol. Cital som priklepov.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Zas nikto nepovedal že ktorý júl to má vyjsť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak potom je vsetko OK!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

standardny intel.
sluby, potom sluby, sem tam bezpecnostne diery, potom sluby a potom 3x preskocene TDP ...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:

Pridať komentár