neprihlásený Streda, 5. augusta 2020, dnes má meniny Hortenzia
Chrome na Androide bude čoskoro 64-bitový

Značky: ChromeAndroid

DSL.sk, 6.7.2020


Dominantný webový prehliadač Chrome od Google bude zrejme čoskoro na Androide bežne 64-bitový.

Vyplýva to z komentára jedného z vývojárov k požiadavke na 64-bitovú verziu Chrome na niektorých Android zariadeniach, na ktorý upozornil Android Police.

Mobilné zariadenia postavené dominantne na ARM procesoroch boli donedávna 32-bitové, 64-bitové procesory sa širšie presadili v Android smartfónoch až v niekoľkých posledných rokoch. Nové smartfóny sú v súčasnosti ale typicky už 64-bitové a 64-bitová je typicky aj verzia Androidu na 64-bitových zariadeniach, aplikácie ale ešte bývajú 32-bitové.

V snahe výrazne urýchliť prechod na 64-bitovú platformu oznámil Google v minulom roku pomerne agresívny harmonogram pre obchod Google Play, informovali sme o tom v tomto článku. Už od minulého augusta musia mať tak nové pridávané aplikácie a aktualizácie do Google Play až na výnimky aj podporu 64-bitových platforiem.

Pravidlá ale zrejme neprikazujú vývojárom na 64-bitových zariadeniach a Androide používať aplikácie v 64-bitovom režime a Chrome dnes zrejme typicky beží aj na 64-bitovom Androide v 32-bitovom režime. Podľa vývojára sa to má ale zmeniť od verzie Chrome 85, ktorý bude 64-bitový na Androide 10 a novšom. Momentálne je Chrome 85 k dispozícii ako vývojová verzia, stabilnou verziou je Chrome 83.

Zatiaľ nie je jasné aké výhody prinesie 64-bitová verzia prehliadača a či bude mať oproti 32-bitovej verzii rovnakej verzie prehliadača vyšší výkon a o koľko.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Orange avizuje bezplatnú Ligu majstrov, na dva dni
NSA upozorňuje na riziká lokalizácie na smartfónoch, odporúča vypnúť WiFi a BT
Podiel AMD sa blíži 20%
Starship úspešne vyletela do 150 metrov, video
Apple uviedla nový model iMacu, ešte s Intel CPU
90% slovenských mladých má mobil, podľa vlastných rodičov zariadenia používajú príliš
Nová iniciatíva má zlepšiť bezpečnosť open source
Starship sa v noci pokúšala o testovací let, neúspešne
ARM chce kúpiť aj Samsung
Google uviedol dostupnejší Pixel 4a, avizuje 5G modely


Diskusia:
                               
 

Najlepsie verzie aplikacii su 16-bitove. To musi stacit kazdemu. Ja som si skompiloval 16-bit chromium a ten bezim. Je to uplne super rychle, malo ramky to zerie, proste nebicko na monitore <3
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Toľké chrapúnstvo je voči všetkým, čo nemajú kamarátov, s ktorými by sa o jej zvyšok podelili, ale priekazne mimoriadne necitlivé.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ja som to skusal skompilovat na Motorole 6502, po 7.5 milione rokov to skoncilo chybou na riadku 42 ... ale uz si nepamatam co som dal kompilovat
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Všetko naj.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V 80. rokoch bolo všetko naj. Aj v pesničkách sa spievalo NAJ NAJ NAJ NAJ. Teraz už je Naj len jeden obchod s elektronikou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

bude lacnejší chlieb?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bude chlieb? Vsade je posadena repka ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alebo 48 bitový...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár