neprihlásený Štvrtok, 15. apríla 2021, dnes má meniny Fedor
O2 zaplo 5G sieť v malej časti Bratislavy

Značky: O25GBratislava

DSL.sk, 7.10.2020


Mobilný operátor O2 zapol v malej časti Bratislavy mobilnú sieť generácie 5G, pričom jej prevádzku označuje za pilotnú komerčnú testovaciu prevádzku.

Podľa prezentovanej mapy pokrytia je 5G sieť dostupná v častiach mestských častí Dúbravka, Karlova Ves, Petržalka a Ružinov, pričom najväčšie pokrytie je v Petržalke. Koľko základňových staníc s 5G operátor spustil nie je jasné a neudáva ani úroveň pokrytia populácie.

Sieť budú môcť využívať zatiaľ zrejme všetci zákazníci v pokrytí s kompatibilným mobilným zariadením. Uvádzanými kompatibilnými smartfónmi sú Huawei P40 5G, P40 Pro 5G, Mate 20X 5G a Mate 30 Pro 5G, Motorola G5G Plus a Edge Plus, Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro a ZTE Axon 11 5G, okrem toho sú podporované dva routery od Huawei.

Výberové konanie na frekvencie v pásme 700 MHz vhodnom pre pokrývanie väčšieho územia ešte neprebehlo a operátor využíva vyššie frekvencie vhodné pre pokrývanie hustejšie osídlených miest, ktorými už disponuje. Presné technické parametre siete nie sú jasné, sieť má byť spustená ale v konfigurácii umožňujúcej maximálnu teoretickú rýchlosť downloadu viac ako 1 Gbps.

5G siete sa stali najmä na jar v čase prvej vlny epidémie nového koronavírusu vo viacerých krajinách terčom intenzívnych aj násilných protestov, po rozličných tvrdeniach spájajúcich epidémiu nového koronavírusu a mobilné 5G siete.

Viaceré prezentované verzie týchto teórií nie sú dostatočne podložené a sú ľahko vyvrátiteľné, majú skôr konšpiračný charakter a nevyzerajú ani ako potenciálne možná hypotéza.

To ale samozrejme ani neznamená, že intenzívnejšie elektromagnetické žiarenie využívané mobilnými 5G sieťami ale aj sieťami skorších generácií určite nikdy nemá žiadny negatívny vplyv na zdravie. Táto otázka je naďalej predmetom štúdií, dokázať prípadnú neškodnosť mobilného signálu aj prípadný negatívny vplyv ak sa napríklad prejavuje až po dlhom používaní alebo neskôr nie je jednoduché. V súčasnosti dostupné informácie zrejme zatiaľ nie je možné považovať za definitívne potvrdenie absolútnej neškodnosti ani zásadného negatívneho vplyvu na zdravie.

Kým niektoré tvrdenia o negatívnom vplyve sú evidentne konšpiračné a ľahko vyvrátiteľné, často nie je presvedčivá alebo dostatočne kvalitná ani argumentácia obhajcov neškodnosti 5G. Častým hlavným alebo jediným argumentom je, že prvé 5G siete využívajú frekvencie ktoré sa už využívali na televízne vysielanie alebo sa už využívajú na siete skorších generácií.

Vzhľadom na pokles intenzity elektromagnetického signálu so štvorcom vzdialenosti má vystavenie televíznemu vysielaniu s pár výkonnými vysielačmi v celej krajine a mobilným sieťam s tisíckami vysielačov operátorov a miliónmi malých vysielačov v podobe mobilov úplne inú povahu. Čo sa týka argumentovania predchádzajúcimi generáciami mobilných sietí, ani ich neškodnosť zatiaľ nebola jednoznačne preukázaná.

Navyše úplne automaticky sa zrejme nedá úplne vylúčiť teoreticky ani prípadný škodlivejší vplyv signálu na rovnakej frekvencii a s rovnakou intenzitou pri prípadnej inej modulácii signálu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Google spustil dátové centrum v Poľsku
V Telekome sa Xiaomi doťahuje na Samsung
Aktualizácie Windows 10 inštalujú nový Edge a odinštalovávajú starý
Boeing poletí do vesmíru s posádkou pravdepodobne až v 2022
AMD uviedla nové Ryzeny s GPU, zatiaľ sú len pre výrobcov
Nedostatok je už aj rozličných Realtek čipov
NASA musí aktualizovať a reinštalovať softvér helikoptéry na Marse
Predaje PC výrazne narástli
Nvidia pripravuje výkonný serverový ARM CPU
Microsoft kupuje za 19.7 miliárd Nuance, chce sa viac presadiť v zdravotníctve


Diskusia:
                               
 

Bolo na čase začať.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Preto je tu tolko korony.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Zapli aj na Orave.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

aj tam je plno korony
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

3G škodí oveľa viac ako 5G. Oravci by nemali žiadny problém, keby používali handsfree a nenakupovali v polsku potraviny.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ak niekto 25 rokov nepoužíval handsfree je údené mäso z polska, ma nadváhu a vysoký krvný tlak, tak sa urcite nedožije 5G na orave.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

V polsku spustili 500 grilov s 5G. Čo sa týka 5G je
orava-poľsko na tom cca rovnako ako bratislava-rakusko. Kde to žije ram sa parí aj korone darí.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zas sa len snažia byť v niečom prvý a ešte im ledva ide LTE - teraz v KE mam 7mbit download a o pokryti od nich škoda hovoriť. Predpokladám, že o 5G vyhlasia, že už majú pokrytie 97% populacie SVK.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

7 mili bitov , hm zaujimava rychlost
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

ako sa hovorí - "it's not a bug, it's a feature" ... citujem cenník:
"o2 cenník platný od 21. 9. 2020:

prenosová rýchlosť:
Titánový SMART paušál:
3G, 4G:
maximálna rýchlosť: 10 Mbps down, 10 Mbps up
Proklamovaná rýchlosť: 10 Mbps down, 2 Mbps up

Platinový SMART paušál:
3G, 4G
max: 20/20 Mbps,
proklam: 3G: 14,4/2 Mbps, 4G: 20/15 Mbps

Diamantový SMART paušál:
3G MAX: 42/22 Mbps
3G proklamovaná: 14,4/2 Mbps
4G max: 73/25 Mbps
4G proklamovaná: 25/15 Mbps

ostatné programy rýchlosti ako diamantový smart paušál... a ku kontextu, proklamovaná rýchlosť = reálna rýchlosť

bujačina ako svet...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

čerešnička na torte, cena za titánový, platinový a diamantový SMART paušál: 40, 50 a 60€ ... no thanks
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Tak za poslednú vetu si autor zaslúži potlesk, takúto vetu vytvoriť potrebuje fakt dlhú úvahu a prepisovnie už napísaného.

Čo mi ale na celom článku vadí, že autor sa nevenuje popisu technológie ale blbostiam okolo hnutia alu čapíc. Ak sa v článkoch dookola budete venovať týmto blbostiam okolo 5G tak ľudia budú stále blbnúť. Zverejnite radšej štúdie (a je ich veľa aj laicky vysvetlených) o účinkoch elektromagnetického žiarenia. A keď sa aj potom bude viesť takáto, čisto konšpiračná, diskusia, tak vyzývam každého, čo sa do tejto diskusie zapojí, aby zahodil mobil, mikrovlnku, rádio, wifi router, vytrhal všetky elektrické káble zo steny a obalil si steny na komplet do alobalu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

co je na tom konspiracne?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

cigarety aj alkohol atd. su tiez zdraviu skodlive a sa predavaju. Ci to je tiez konspiracia?
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

len je rozdiel ked si zapalis jednu cigaretu tyzdenne, alebo fajcit jednu od druhej. Je rozdiel pouzivat 4G vs 5G.
Chapes? To je zvysovanie davok. Vsetkeho vela skodi. Treba si urcit limit.
Odpovedať Známka: -3.5 Hodnotiť:
 

len taky smutny rozdiel medzi cigaretami a 5G je ze clovek sa moze rozhodnut ze nebude fajcit ked si nechce nicit zdravie. Ale ked sa zavedie 5G v celom meste a ty s tym nesuhlasis, tak sa budes musiet odstahovat. A potom ked aj tam ti daju 5G tak sa mozes furt len stahovat a utekat pred tym. Niektori ludia su senzitivni a aj len pri wifi signale ich boli hlava, krvacaju z nosa atd.
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

fakt, jebe jebe jebe
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Napríklad čašník?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

dajme tomu ze senzitivita na domaci wifi router skutocne existuje (krvacanie z nosa bolesti hlavy atd) to by znamenalo ze ti ludia by pri vacsom oziareni napriklad 4G (2,6Ghz) by hned mali zomriet...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

táto senzitivita bola veľakrát vyvrátená - už som videl pár štúdií kde subjekty čo tvrdili že sú na to senzitívni a roky im aj zamestnávatelia dávali úľavy a nechávali ich doma atď. tak ich skúšali, že v úplne tmavej miestnosti bolo buď zapnuté alebo vypnuté takéto zariadenie (router, mobil, modem) ... a subjekty mali určiť či im to robí zle.. v praxi len tipovali či je zariadenie zapnuté, úspešnosť bola okolo 45-55% - čiže presne pravdepodobnosť tipu pri výbere z 2 možností :) a boli aj také kulehy, že bolo zariadenie vypnuté, ale nahriali ho na väčšiu ako izbovú teplotu a pri tom bolo až okolo 90% falošne pozitívnych .. čiže sú to drísty.. navyše elektromagnetické žiarenie je aj slnečné žiarenie, ktoré má silnejšiu intenzitu o niekoľko násobkov tera Hz, a po dlhom pobyte na slnku máš akurát tak spálenú pokožku a úpal a nie poruchy mozgu, tak ako sa tu prezentujú odopierači 5G.. čiže tú poruchu museli chytiť asi z niečoho iného
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Zdroj ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Konkrétne poznám fyzika, ktorý chcel vedieť, či jedna citlivá osoba má pravdu. Dospel k záveru, že vie zaznamenať prítomnosť EM žiarenia oveľa presnejšie a na väčšiu vzdialenosť ako bežný spekrálny analyzátor.
Porovnávať umelé zdroje žiarenia zo slnkom je úplne od veci. Boli určité limity, ktoré sa zdrazu prestali brať do úvahy, niektorí vedci odstúpili z úradov, nechceli za to niesť zodpovednosť:
https://dopice.sk/nRt

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ešte niečo zaujímavé:
"Na ionizovanie materiálu potrebuješ nejakú frekvenciu žiarenia, čo vysoké frekvencie spĺňajú, ale nízke frekvencie ich spĺňajú s určitou pravdepodobnosťou pomocou tunelového javu (potrebnú energiu si môžu prepožičať). Žiarivý výkon je rôzny v rôznych smeroch a v rôznych vzdialenostiach (dôležité sú násobky vlnovej dĺžky) a ešte sú tu rôzne odrazy a konštruktívne interferencie. Okrem toho chemické reakcie prebiehajú pri rôznych teplotách rôzne a žiarenie ovplyvňuje pravdepodobnosti, či sa daná reakcia uskutoční alebo nie (natočenie molekúl, vzdialenosti, energetický stav (vibrácie, rezonancie)). Takže napísať, že EM žiarenie vôbec neovplyvňuje človeka zlým smerom je zavádzajúce."

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ba dokonca mozme tvrdit, ze EM ziarenie je pozitivne a liecive, lebo sa pouziva na elektroliecbu. A ktovie, ake frekvencie sa pouzivaju pri CT-cku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vies ako su ludia senzitivni na wifi? V praci sme osadili APcko do stredu velkej kancelarie, kusok od miesta kde sedela jedna kolegyna. Po par dnoch sa zacala stazovat ako ju z toho boli hlava a podobne a chcela aby sme ho premiestnili. Tak sme APcko zdemontovali a dali sme ho na to iste mieto len do podhladu aby ho nevidela. A neuveris, hlava ju zrazu prestala boliet :D
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Tak zase pozor, AP maju rozlicne patterny vyzarovania, napr. Ubiquiti svoj znamy donut. Od umiestnenia, rozlozenia anten a patternu vyzarovania zalezi, pri donute, pokial bol vedla nej, tak chytala plny vykon a pokial je presne nad nou, tak bude mat slabsi signal. Pokial je nad nou diagonalne, tak to bude mat naplno.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

On je montaznik pat a mat. Zbytocne mu to vysvetlujes
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Tak z toho urcenia si limitu mi je hneď jasnejší ten vnútorný dojem, že sa v diskusii vyskytuje niekto priekazne obmedzený.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

podla mna vtipny koment, dal som ti plus
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie celkom. Podľa niektorých štúdií obsahuje cigareta rakovinotvorné látky, ktoré môžu spustiť rakovinu už po vyfajčení jednej cigarety.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Hovno z makom pod padákom...na tabakových výrobkoch je predsa jasne uvádzané, že "Tabakový dym obsahuje viac ako 70 látok, ktoré preukázateľne spôsobujú rakovinu.", z čoho je evidentné, že keď to nie je presne tých 70, vedia o účinkoch leda to v úvode už priekazne spomenuté hovno.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Cigarety a alkohol sú potvrdene škodlivé. Nástupom 5G je len symbol, čo je na tom iné ako keď sa v tej istej frekvencii vysiela 4G alebo 2G? Pozrite si toto, tu je to v jednoduchosti vysvetlené a nechám na každom, čo je konšpirácia a strašenie ľudí a čo nie. https://dopice.sk/oVv
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

S Kundráčikom je škoda strácať čas, berie do úvahy iba to čo chce, spomína len tepelné účinky žiarenia a vyžarovaný výkon!
Samozrejme, 5G predpokladá navyšovanie počtu zariadení a rýchlostí, čo automaticky znamená navyšovanie frekvencií! (podobne ako to vidíme v IT svete u všetkého (CPU, Pamäte RAM, Wi-Fi a pod. - zvyšujú sa frekvencie)
Keď schvália a napracú ľuďom do obývačky miesto 2,4GHz Wi-Fi routerov 5GHz, nikto si to nevšíma. Súčasná situácia s Wi-Fi a mobilnými základňovými stanicami je kritická, môj názor je ten, že iba máloktorý človek udrží v takomto prostredí telo a myseľ zdravú! Nároky na regeneráciu buniek a psychickú kondíciu sa zvyšujú, EM žiarenie aj s nízkym výkonom o vysokých frekvenciách môže fyzicky poškodiť bunky a s vysokou pravdepodobnosťou aj ľudí veľmi poškodzuje
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ludom psychycky viacej skodi ze nerobia ziadnu kreativnu cinnost, nemaju pohyb a malo kvalitnych socialnych kontaktov ak k tomu este pridame citanie konspiracnych webov tak to je uplna katastrofa
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Lebo to hlásia v správach neni konšpiračné, však?
Nech sa nehrajú, že len oni majú objektívne informácie.
To už robili aj farizeji, tvárili sa ako najsvätejší a Boha, Pravdu a Pána Ježiša zabíjali! Novodobí farizeji tiež bojujú agresívne proti "dezinformáciám". Je jedno, či niekto web označuje za konšpiračný, ide o zverejnenú informáciu ako prvú či je pravdivá, nie o to, kto to uverejnil, treba verifikovať, či je to pravda a nie že to píše ten a ten.
V štáte, ktorý počíta so svojimi občanmi a berie ohľad na ich zdravie jednoducho nemôžu byť stanice s takýmto silným vyžarovaním uprostred miest. Boli sme to merať, v niektorých zónach by ľudia nemali bývať. Oni tam veľmi ochorejú (špecifické choroby, ktoré s tým súvisia, najmä kĺby a psychické ochorenia) ale to im niekedy ani nemôžeš povedať, lebo by sa asi zbláznili! Sú chorí z tých vysielačov, mnohí sú veľmi chorí.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Akurát tie frekvencie sú extrémne nízke, nie vysoké...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

a co studia ze jedno pivo denne je zdrave? alebo dva deci bieleho? a uz som cital aj o poldeci :D studie studie studie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne zas vadí, že obhajcovia 5G sa vyhýbajú informovať o tých vyšších frekvenciách, čo sú v rádoch desiatok gigahercov, a ktoré sa budú o pár rokov používať.
A hlavne mi vadí, že obhajcovia 5G ignorujú fyzikálny jav zvaný rezonancia. Pochodujúci ľudia dokázali svojim dupaním zhodiť celý most v Basse Chaine, Angers vo Francúzsku. Nie vždy len o výkon vysielača, ale dôležitá je frekvencia vysielaného elektromagnetického žiarenia. Ak sa jej vlnová dĺžka rovná veľkosti objektu, hmyz, vtáčie oko..., na ktorý pôsobí, tak to môže mať fatálne následky. Aj také antény majú presne také rozmery, aby čo najefektívnejšie dokázali prijímať danú frekvenciu, alebo rozsah blízkych frekvencií.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

už od najstaršej wifi, bluetoothu a v mobilných sieťach 3g resp. flash ofdm sa používa spread spectrum alebo ofdm, takže tento argument je dosť mimo (každý vojak si dupe podľa seba)
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

pejo, pogugli dlzku vlnenia na 5g frekvenciach, pogugli velkost buniek, a potom este pogugli intenzitu ziarenia na frekvenciach 5g a na frekvenciach vlnenia lelkosti buniek a nizsich, mozno ti trkne, ak netrkne tak sa k teme radsej nevyjadruj.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Slúžil som u výkonných radaroch, tak si pogúgli ty, a kľudne sa aj vyjadri
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

trochu viacej studuj fyziku a biologiu a potom pis kraviny o skodlivosti
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

..to by tu musel naskenovat a napostovat komplet celé učebnice fyziky a ELE, ELN pre spše (gymká), a pre MatFyz, (-hard-technické vš,
a polytechnické university..)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak take neskodne nebudte, kedze na strechach musia byt trafo stanice velke ako Hagrid... Kable co vedu do anten maju priemer tvojej ruky.

mW to nevyzaruje.

Nuz ale ked neveris duchovnu ale veris odbornikom tak co uz. Vies v dobe, ked skoly doslova memoruju ludi a nenechaju ich premyslat, potom im v ramci vedeckej viery naordinujes hoci co.

Toto presne vie Elita a preto su tam kde su... nieje to len o exaktnej vede.
Je jeden tipek s IQ 206, ktory tiez vie ze len empiricka veda na objasnenie veci nestaci. Tak ako veda tak aj duchovno ide po tom istom z roznych smerov.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

dpc to snad pisal priekazne syntaxterrorXXX
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pri 5G by som bol radšej diskusii o potrebe tak rýchlych dát v mobile (čo si často v diskusiách čo čítam ľudia pýtajú) ako o škodlivosti 5G. Rukou na srdce, načo je komu v mobile, povedzme, viac ako 40/10 Mbsp už všetko nad 22 Mbsp je úplne zbytočné.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Predsa aby si mihnutím oka dokázal predátovať celý svoj mesačný dátový balíček. :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

To povedz tym ktori na 4G take rychlosti nedosahuju. Plus davaju operatorom do ruky moznost poskytovat pevny internet na doma z rovnakeho vysielaca. Co sa snazili aj doteraz so 4G ale mali obmedzenu kapacitu a rychlosti.
Plus to, ze pre teba je nieco dnes zbytocne neznamena, ze niekto iny nema pre to vyuzitie a nie je ochotny si zato zaplatit.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Toto nemá zmysel. Tak mi daj príklad na čo reálne potrebuješ v mobile (mohol by som to rozvetviť aj na pevný internet) viac ako 22/10. Druhá dobrá poznámka je, za čo je ochotný zaplatiť. Ja napríklad viem aké rýchlosti a stabilitu potrebujem a tak to mám aj nastavené (inak v mobile, inak v kancelárii a inak doma) a za to si aj platím. Ja som dal otázku na čo ti to je v mobile?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

napríklad aby som mohol mobil požívať ako hotspot a zdieľať cez wifi konektivitu s notebookom...
...a dievčatá tiež chcú streamovať z mobilu svoje videá vo fullHD/4k, aby bolo vidieť každý chĺpok... ;-)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Presne odpoveď o 4K som čakal, tak som tam dal tych 22 Mbps pretože toto ti v pohode stačí aj na kontinuálny 4K. Hoci neviem načo to je v mobile ale budiž.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ešte by vari trebalo vedeckú štúdiu, či je pri kontinuálnom streamovaní optimálnejšie každý chĺpok skrátiť na polovicu alebo každý druhý oddepilovať, aby to vošlo i do toho uploadu z podstaty priekazne asymetrického návrhu spojenia.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja by som tu štúdiu skrátil a jednoducho každému čo potrebuje aj na 7" mobiloch pozerať 4K (aj keď ma napr sony so 4K rozliškom) dodal minimálne veľmi kvalitnú lupu aby tam ten chĺpok našiel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na netflix nestaci pomaly 30mbit...
pouzivaju asi fuj kodeky..
Odpovedať Hodnotiť:
 

A na čo reálne by ti bola odpoveď, keď nevieš ani na čo niekto potrebuje v mobile viac ako 22/10? Chystáš obvinenie a chceš sa strápniť ešte priekazne viac než pri výsluchu?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ako si sa dostal k tym 22Mbps? to ze tebe je to vela ci malo nikoho nezaujima

Odpovedať Hodnotiť:
 

to ze to je zbytocne pre teba neznamena ze je to tak pre vsetkych
Odpovedať Hodnotiť:
 

O o2 radost ani ciarka, zakazane? prispevok sa zmaze o 3 2 1...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Na Radosť už čakám, potom dám vedieť, ako je na tom 4G signál od O2 medzi BB, PB a BA
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Radost bude ina, bude to Smutok...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

tak a teraz blaváci definitívne pomrú na koronu
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Nieee, uz mam koronu z toho.

Hlavne ze 4g mi da megabIt...ked je dobre pocasie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tak čo nového na BA II - V. ?

už tam začínajú obyvatelia šednút, jazyky na pol huby, oči im už začínajú na červeno svietit, a černiet,
a z cintorína, z hrobů sa už bude začínat ozývat buchkanie, lomoz, a klopanie, buchot..
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Otazka je, ci to 5G aj realne bude, pripadne musi byt presne 12 hodin, slnecno, ziaden vietor, urcite percento ozonu, dopad lucov na vysielac, ci mam device vo vrecku alebo v ruke atd...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vzduch bude musiet obsahovat urcite percento O2 :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano vyššie frekvencie unesú väčšie pásmo, ale na druhej strane majú nižší dosah.
Tá mrňavá takmer všesmerová anténka v mobile pritlačenom ku hlave bude mať pri povedzme 1W výkone len nejaký dosah. S vyššou frekvenciou nižší. A načo by mala BTS-ka 20kW žiarič, keď jej ten telefón z väčšej vzdialenosti nedokričí odpoveď?
Áno hrubé káble.. lebo to pár metrov ide k tej anténe, nieje to 3mm od čipu ako v mobiloch. A tam sú iné útlmy pri nesprávnych kábloch.
Trafostanica? Do kelu veď je tam malá serverovňa aj s UPSkami, spracúva dáta ktoré idú ďalej do ústredne a z nej. To nevôjde do vrecka.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Možno tie podpaľovania BTS by mali byť signálom, že časti ľudí tým rýchlym rozvojom techniky "ušiel vlak" a všetko čomu nerozumejú ale vidia to okolo pokladajú za čarodejníctvo. BTS sú také novodobé bosorky.
Asi by sme nemali najnovšími technológiami pokrývať celé územie, nech sa exorcisti majú kam sťahovať.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Mozno je cas podpalit tych, co podpaluju BTS vysielace.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Byt policajtom, sustredim patranie na hracov OpenTTD, lebo tam tie priyebane vysielace akurat priekazne kazdu chvilu zavadzali.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

boze uz aby to aj u nas bolo. tu vypadava signal.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ja som videl video ako holub co pristal na 5g visielaci padol na zem a zevraj 5g neni skodlive
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

A u nás zase sokoly vychovali pod obrovskými 4G anténami mladé a veselo lietajú, ani sa im hlava nemotá, a o chvíľu odlietajú do teplých krajín.

Antény a stožiare používali na rozvičovanie, keď sa učili lietať.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

určite mal nadváhu, infarkt, polymorbiditu, a vôbec bol už starý, prestárlý..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

https://www.youtube.com/watch?v=LEtorWba_Fg
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Neuveritelne kolko trollov sa tu na 5G zislo. Normalne sa citim ako Joker z batmana ,, Co za anarchiu som vykonal" Muheheheh
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Honza Kovanda 18754

A také mám známé kteří jeli (v cca ~~80tich ~ 90tich, ~~ po r. 2000++ ) studovat z ČR do USA a popisovali to každý den dost podrobně. A rozbrečela je ta primitvnost probírané látky.

Předměty jako Chemie, Biologie a Fyzika tam na střední škole neexistují. Probírá se to v jednom předmětu zvaném Science a pod úrovní našich základek.

Na matematice se téměř nepočítá, pokud nepovažujete trojčlenku za počítání,(ale klade se tam velký důraz na to, aby si studenti psali ''oponiion essay'' co si myslí o číslech i když nic neumí a ničemu ve skutečnosti nerozumí, důležité je mít názor)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pre tých čo tvrdia že zvyšovanie výkonu vysielačov a ich kontinuálne upgradovanie v rámci nových generácii bezdrôtových sieti nie sú škodlivé pre organizmus tak chcem povedať že ani posolit si jedlo nie ne škodlivé. Tak skúste zjesť kazdy deň 10 gramov soli. Potom o rok upgradnite dávku na 20g potom na 30g...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Blizi sa zima, slnko je uz slabsie, tak nezaskodi alternativne opalovanie sa. Nech zije rozumne vyuzivanie mozgovej kapacity ludstva.
- "Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature."
https://thetvtraveler.com /visiting-the-georgia-guidestones/
- Cell Phone Radiation
https://www.youtube.com /watch?v=NMZgaBL1BhU
- Dr Cowan 5G - koronavirus & vaccination
https://cdn.lbryplayer.xyz /content/claims /dr-cowan-5g-koronavirus /af5a8a49ea50dce463fd57a0d8829eb8a4d80ed1/stream

(v linkach je treba vymazat medzeru pred lomitkami)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

..jako to tí Japonci robia, že nemajú vo velkých mestách "tmu, TMAVO" ešte aj takmer napoludnie cez leto, - jako je tomu už (takmer) úplne všade v usa, Západnej EUrope, a už z vačšej polovici v čechách, a už zachvílu aj na SLovensku...

(sú to proste všetjko divé negro-opice.. )

(ted ovšem nemyslím japonov, ani tích ..ufonů,.. )
Odpovedať Hodnotiť:
 

Miroslav Košťál 78449

Není se čemu divit. Ufouni poletujou kolem Zeměkoule už dlouho. Teď zřejmě dospěli k závěru, že bude nejlíp soustředit se na Japonsko, protože Japonci jsou slušní, spořádaní, zdvořilí a vůbec civilizovaní, a jejich země je technologicky zřejmě nejvyspělejší na světě. Kam jinam by se měli zaměřit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

čakal som všeličo, ale konšpirácie o tom že 5G škodí fakt nie :D aj korona je umelo vytvorená že? Aj Lukašenko bol právoplatne zvolený, že? :D:D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ja som počul konšpirácie že cigarety sú zdraviu škodlivé alebo že všetkého veľa škodí. To hovoria pseudo doktori ako je bukovsky ktorí si nezaslúžia titul. Musíme byt tolerantni voči korporáciám, marxistom, bolsevikom, LGBT, černochom, muslimom, imigrantom ale aj iným...

#nepokazmeSiTo #lgbt #bukovskyJeHlupak #MatovicJeBoh #mainstreamMaVzdyPravdu #CaputovaMojaPrezidentka #antifa
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Do prdelakova kde byvam by to na riesenie poslednej mile bolo super, este tak keby to bolo nelicencovane a konkurencia stlacila cenu dolu.

Inak 5G trolov sa tu zletelo ako much na hnojisko. Zeby sa vsetci bali o svoje zdravie? Doktor PU odporuca viac pohybu na cerstvom vzduchu, menej sedenia za pc a nasavania blbosti od dedinskych drbien z ktorych sa stali influinceri.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Thajský král vládne své zemi z Bavorska. Nelíbí se to jeho lidu ani Německu

9. října 2020 9:50
Thajský král Mahá Vatčirálongkón (68), který vládne pod jménem Ráma X., se už několik měsíců zdržuje v Německu. V Bavorsku chodí do školy jeho syn. Německý ministr zahraničí Heiko Maas uvedl, že si německá vláda nepřeje, aby thajský král vládl své zemi z Německa.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ revue/spolecnost/ thajsky-kral-maha-vatciralongkon-rama -x-nemecko-ministr- kritika-heiko-maas. A201009_093631 _lidicky_zar

nj, tie nemecké socky,dávky sú bohaté, isté, a štedré, a nemecko ich dáva každému, KAZDEMU!!, - a či král, nebo ne, -

toseví, - každá koruna dobrá!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ten bude urcite na davkach.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár