neprihlásený Pondelok, 22. apríla 2024, dnes má meniny Slavomír
Arm sa zaregistrovala pre uvedenie akcií na americkú burzu

Značky: ARMITbiznis

DSL.sk, 1.5.2023


Spoločnosť Arm stojaca za procesorovou architektúrou ARM sa zaregistrovala u americkej komisie pre cenné papiere SEC v súvislosti s plánovaným uvedením svojich akcií na americkej burze.

Arm o tom informuje v tomto oznámení.

Akú časť akcií Arm uvedie na burze a za akú cenu sa podľa oznámenia ešte nerozhodlo, oznámenie neinformuje ani o termíne. V minulom roku spoločnosť avizovala plán uviesť akcie na burzu v kalendárnom roku 2023.

Spoločnosť zrejme uvedie akcie na burze Nasdaq, pričom podľa zdrojov agentúry Reuters plánuje predajom akcií získať 8 až 10 miliárd dolárov. Spoločnosť tak evidentne plánuje uviesť na burzu menšinovú časť akcií.

Britská spoločnosť Arm je od roku 2016 vlastnená japonskou spoločnosťou SoftBank, ktorá ju kúpila za 24.3 miliárd libier. Predtým sa akcie Arm obchodovali na burze.

SoftBank pôvodne plánovala Arm predať spoločnosti Nvidia, akvizícia bola ohlásená už v septembri 2020. Akvizícia mala ale problém so schválením regulačnými úradmi kvôli obavám z dopadov na konkurenčné prostredie, proti akvizícii namietali aj viaceré veľké IT spoločnosti a vo februári minulého roka bolo oznámené zrušenie akvizície.

SoftBank po zrušení akvizície avizovala zámer spoločnosť uviesť na burzu. Následne oznámilo viacero spoločností záujem spoluvlastniť Arm, k predaju ale neprišlo.

Spoločnosť Arm vyvíja a licencuje rovnomennú procesorovú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá a tiež grafiky Mali.

ARM je mimoriadne dôležitou počítačovou architektúrou, keď sa jej už pred rokmi podarilo kompletne ovládnuť nastupujúci mobilný segment a momentálne sú prakticky všetky smartfóny postavené na procesore architektúry ARM. V osobných počítačoch a serveroch zatiaľ dominujú procesory architektúry x86, aj to sa ale začína meniť a ARM sa začína presadzovať aj v týchto segmentoch.

V poslednom období sa ako potenciálny konkurent aj ARM ukazuje pomerne nová otvorená architektúra RISC-V, zatiaľ sa ale využíva len v menej výkonných CPU a do počítačových zariadení ešte reálnejšie nevstúpila.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu
NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty
V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind


Diskusia:
                               
 

Tak po poslednych oznameniach im snad akcie poriadne klesnu.
Nenazranci nenazrany.
Za rovnaky kus HW pytat rozdielne poplatky podla ceny zariadenia je na palicu.
Skoda ze namaju konkurenciu.

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Aké pýtať? Akciová spoločnosť zo zákona nesmie brániť platiť zákazníkom priekazne vyššie poplatky ako ich konkurencia.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

si to ARM prehadzuju ako horuci zemiak :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

cujte, neviete preco sa mi sam od seba spomaluje a zrychluje uplne novy iphone? niekedy ide dobre a niekedy je taky ehmm "nesvoj" ako keby. cudny, sekajuci, klavesnica tazko pise. nic v nom nemam, ziadne appky
Odpovedať Hodnotiť:
 

100% ti spehuju mobil. ak ti seka iba v nieltorych app co pouzivaju webkit tak cez neho. ak ti to robi aj s vypnutym internetom tak ti ho spehuju cez backdoor pristup. co si novinar ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

urcite ho nahravaju, v telefone pocujes ako zapinaju magnetofon? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

prve dni po rozbaleni stahuje updates
Odpovedať Hodnotiť:
 

Budeme mať možnosť sledovať krach v priamom prenose. ARM nie je konkurencie schopné v segmente počítačov. V prípade Apple ide skôr o hipstersku záležitosť ako serióznosť. Niečo ako pitie limonády zo zavaracieho pohara.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

neni pravda. japonska banka SoftBank vidi iba zisky a rast. chcu peniaze. zakazali im odpredaj tak sa z pomsty regulacnym uradom rozhodli rozbit ARM a predtym na nom zarobit co najviac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akože vytvorením závislosti priekazne čisto z pomsty prešli na critical chain? To je pri veľkosti SoftBank niečo ako otáčať supertanker na kotve...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a naco by bol bankovej institucii nejaky ten ARM ? snad nie pre zberatelstvo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Predpokladáš, že keď ti odpoviem, budeš môcť ísť na pohovor na pozíciu riaditeľa banky a nikto si priekazne nič nevšimne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

čau ludia. vykvitlo, že sused je od vojenskych tajnych a neustále otravuje každého. vyrábajú vedla nás nejaké zbrane, skúšajú ich na ludoch , a potom predávajú ich na čiernom trhu. celé dni nič nerobia, len občas ide akože do "inej roboty" na pár hodín aby mal krytie a nakupuje "z ničoho" domy, byty, kopec áut, dovolenky a celé dni nepracuje. aj policajti mali v PPP niečo riešit. kto pozná kvalitného právnika?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Máš šikovného suseda, žiarliš. O tom to je. Ži a nechaj žiť. Namiesto sledovania suseda sa skús venovať sebe, svojej slovenčine. To bude pre teba určite viac prospešné.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kontakt na suseda?
Odpovedať Hodnotiť:
 

co tam hrajete counter strike? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

"vyrábajú nejaké zbrane"
a celé dni nepracuje

EHM, TO MI NEVYCHADZA

pravnika? bude ti prideleny statom. :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Akcionári očakávajú razantnú registráciu DSL na burzu, čo ňou otrasie, nakoľko DSL má vo svojom portfóliu rokmi nakumulované, mimoriadne cenné príspevky, riešiace najpálčivejšie problémy z IT oblasti.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár