neprihlásený Streda, 29. novembra 2023, dnes má meniny Vratko
New York zakázal TikTok

Značky: ochrana súkromiabezpečnosťUSA

DSL.sk, 18.8.2023


Samospráva mesta New York tento týždeň oznámila zákaz používania mobilnej aplikácie sociálnej siete TikTok na zariadeniach a sieťach patriacich samospráve a jednotlivým organizáciám spadajúcim pod mesto.

Upozornila na to napríklad agentúra Reuters.

V stanovisku administratíva starostu ako dôvod uviedla, že TikTok predstavuje bezpečnostnú hrozbu pre mestské siete. Bližšie vysvetlenie a zdôvodnenie zrejme nie je verejne k dispozícii.

Jednotlivé organizácie majú podľa agentúry 30 dní na odstránenie aplikácie, pričom na zariadeniach mesta používaných zamestnancami a zároveň v mestských sieťach nebude prístupná a zrejme funkčná mobilná aplikácia ani webová stránka služby.

Aplikáciu TikTok od čínskej spoločnosti ByteDance v poslednom období zakázali na svojich zariadeniach a sieťach rozličné subjekty verejnej správy, uvádzaným dôvodom býva zber prílišného množstva dát a súvisiace bezpečnostné obavy.

Najďalej zašiel americký štát Montana, ktorý zakázal používanie TikToku na svojom území pre všetkých obyvateľov. Zákon už podpísal aj guvernér, do platnosti vstúpi ale až od začiatku budúceho roka.

Guvernér v oznámení podpísania zákonu tvrdil, že pomocou TikToku čínska komunistická strana špehuje Američanov. Hoci existujú obavy z prístupu čínskeho štátu k dátam zbieraným aplikáciou TikTok, zneužívanie týchto dát čínskym štátom zrejme nebolo zatiaľ minimálne verejne preukázané.

Zákon v Montane zakazuje poskytovanie aplikácie v mobilných obchodoch s aplikáciami aj používanie TikToku užívateľmi. Zavádza aj pokuty pre firmy, ktoré budú zákon porušovať prevádzkou alebo sprístupňovaním aplikácie. Užívateľov aplikácie zákon netrestá a pokuty sa ich netýkajú.

Po oznámení podpísania zákona bol štát Montana prevádzkovateľom TikToku za tento zákaz zažalovaný. Podľa žaloby je zákon protiústavný a porušuje viaceré časti a princípy ústavy, okrem iného právo na slobodu prejavu a právo na spravodlivý proces.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Štátne aplikácie pre koronavírus na konci roka skončia
Dátové centrá Google sú napájané elektrinou z nového typu geotermálnej elektrárne
Skylink zrušil jednu stanicu, do internetovej TV pridáva nové stanice
Aj v prípade Antiku dosiahla Markíza v prípade nových zákazníkov svoje požiadavky
Amazon si vyvinul nový ARM procesor a akcelerátor AI
Telekom má pre predplatené karty 100 GB balíček za 4 eurá
Projekt tabletov pre seniorov má ďalší problém, štát zverejnil ich osobné údaje
Serverov sa predá výrazne menej, sú ale drahšie a častejšie majú akcelerátory
V Česku sa sporia, či zrušiť z občianskych preukazov rodné čísla
Chyba v OpenZFS je komplikovanejšia, poškodzovanie dát stále nie je opravené


Diskusia:
                               
 

Čína je spiaci kyklop, keď sa zobudí otrasie svetom.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Kyk lop tik tok
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V štátnej sieti TIK TOK, platiť zamestnancom za pozeranie KoDko-dákovin?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Zakazat nieco bez dokazov?!
Pri zakaze sa ohanat nikym a nicim nepodlozenymi tvrdeniami?!
V podstate odsudit bez dokazov a este si aj vynucovat dodrziavanie takeho odsudenia?!
Prezumpcia viny im asi nic nehovori!
Risa je v (!)
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

Svojprávny človek/štát koná.
Lunetik blúzni.
Čína je konkurent.

Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

v pripade security to bude pomerne bezne.

nemas ziadne dokazy, ze niekto ma kvantove pocitace schopne prelamovat aktualnu kryptografiu a predsa uz zacinaju nasadzovat algoritmy odolne voci kvantovym pocitacom.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

To nie je o tom. Je to o tom, že sa predpokladá, že dáta o vedeckých objavoch a podobne, ktoré sú utajené (aj keď zašifrované), bude cenné aj v budúcnosti. Proste sa dáta ukladajú a o 20 rokov ich rozšifrujú a zneužijú vo svoj prospech. Preto treba už dnes použiť algoritmy na kryptografiu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V USA neplati presumpcia neviny, tam ta moze ktokolvek obvinit a ty sa musis vyvinit (dokazat nevinu). Prezumpcia tam funguje iba na niektore pripady, ale neviem presne pravidlo.
U nas plati vola silnejsieho, preto ked brusel zaveli odovzdat dcery ukraincom, tiez ich oteckovia odovzdaju a pribalia aj zenu a svokru.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Nah, máš rôzne štandardy ma pravdu.

Napr. sú kriminálne prípady, kde Ti musia dokázať vinu. Zajebe svokru a musia Ti bez akýchkoľvek rozumných pochýb dokázať, že si to bol ty.

A potom máš štandardné civilné / medziľudské spory, kde stačí dokázať, že je pravdepodobné, že sa vec mohla stať / stala; a vyhrávaš vtedy, ak vyargumentujes lepšie ako protistrana.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Aha, takze ked si americku rozbehnem dobre fungujuci biznis, lepsi, alebo konkurencny k podobnym americkym alternativam.....tak mi to tam zrusia z nejakeho, z prsta vycucaneho dovodu.
Skrachujem, prepustim ludi atd.
No vitajme k kokotistane.
Ze vraj ferova konkurencia.
Nech idu do pecka.
Uz aby im to tam krachlo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V americkom právnom systéme je veľmi vysoko hodnotená objektívna zodpovednosť. Typicky príklad sú kontroly STK, v amerike niesu povinné a chodiť na nich nemusíš, ak ale niekoho zrazíš a vyšetrovanie preukáže, že si mal na aute nefunkčné brzdy, čaká ťa toľko sračiek po súdoch, že sa z nich asi nikdy nevymoceš. Čiže ak ti bude udelená nejaká sankcia alebo trest, preukazané to byť musí, že si to spôsobil ty. Prezumcia neviny pokiaľ viem prišla práve z ameriky. U nás za sociku sa súdilo systémom, vinný bol ten koho za vinného určili. Preto zavedenie prezumcie neviny bol značný posun vpred čo sa týka vývoja spoločnosti ako takej. Závažné zločiny sa súdia za prítomnosti obžalovacej poroty, čo dáva taktiež týmto pojednávaniam oveľa väčšiu objektivitu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V tomto pripade ale nikto TikTok nezakazuje celoplosne. Jedna "firma", v tomto pripade mesto, sa rozhodlo preventivne na SVOJICH zariadeniach ho zakazat. Co si vy nainstalujete do mobilu je vasa vec a tak si i oni rozhoduju o tom co si tam daju alebo nie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako to spravili?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Vymysleli internet, tak musia vedieť ako ho pokaziť.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Takto komplikované činnosti sa väčšinou robia delegovaním na odborníkov ako zlatá rybka či džin podľa toho, či je poruke priekazne lampa alebo udica.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Mne stačí hrnček var.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Hrnček var a stolček prestri sa sú určené najmä pre gurmánov. Bezodný miešok zase pre oddelenia nákupu v štátnych podnikoch. Staršie modely detektora lži poznáme pod pojmom španielske čižmy a palečnice.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nákup pre Štátne hmotné rezervy to je sen.
Kajetán mať sen, kajenán nebáť detektr lži.
Moc moc zlatá tehla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrá opička tu máš banán.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Blbosť. Bezodný miešok je priekazne určený pre chronických masturbátorov.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

telefony patriace miestnej samosprave ma v sprave ich IT oddelenie a oni uz si to osefuju, rovnako ako bezne PC alebo notebooky, neboj, existuje na to software, my tiez take mame v praci
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tik tok opäť téma bezpečnostnej hrozby, zaujímavé. Roky ich netrápilo že vnútorný algoritmus propagoval a povzbudzoval sexualizovanie máloletých detí a detský striptease čo prekračovalo hranicu s porno ak išli privátne, uchyláci tam majú raj hádam dodnes. Akonáhle ale alt-right média po celom svete použijú túto platformu na šírenie skutočných právd či už o convid, pizza-gate, weirners insurance folder, bidens laptop, ukraine nazi groups, adrenochrome, frazzledrip a tony ďalších tém, zrazu je tik tok bezpečnostná hrozba, zrázú. Ale áno je, pre insiderov svinstiev ktorí sa s verejnosťou o ničom čo by skutočne mali vedieť, nechcú ani za toho Boha podeliť.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

haha, zakazali tiktok
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Jediný rozdiel medzi TikTokom a inými odpadmi ako YT Shorts Instagram a pod. oblbovačmi je ten že TikTok nedokážu ovládať a cenzurovať. To je celé jeho "zlo".
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Jedna z uplne presnych odpovedi.
Palec hore.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Čo je toten TokTik? Nejaké nové hodiny?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak, a nie také hocijaké, biologické. Zabúda sa na fakt že mimo podporovania virálnych uchyláčin, a smrteľných výziev v západnom kyber-svete platformy je vo svojej domácej krajine naopak všeobecne veľmi prospešný a podporuje pozitívny vývoj detí, miesto prostitúcie pre fámu sa tam skromne nadobúdajú vedomosti ktoré u nás učia na strednej.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To musí niekto zakazovať ? Veď je to otravné ako svietiplyn. Cringe videjká, hlúpe videjká, dementné videjká, trápne videjká a potom zas dokola. To niekto pozerá dobrovoľne ? Prečo by to robil ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To by sme sa museli presunúť do moMENTÁLNEJ mysľe mládeže. Veď aj kyska sa zúčastnil ice bucket challenge. Chápeš, najprv to propagujú a potom hrajú s prostých, vlastne nehrajú, sprostý boli už od narodenia.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár