neprihlásený Nedeľa, 3. decembra 2023, dnes má meniny Oldrich
7-nm Intel Meteor Lake procesory nakoniec zrejme pre desktopy nebudú

Značky: IntelCPUPC

DSL.sk, 27.9.2023


Nová generácia 7-nm procesorov Intelu s kódovým označením Meteor Lake napriek nedávnym oficiálnym vyjadreniam oficiálnej predstaviteľky spoločnosti nakoniec zrejme nebude k dispozícii pre desktopy.

Intel bližšie predstavil Meteor Lake minulý týždeň, procesory vyrábané aj novým 7-nm procesom Intel 4 budú dostupné od 14. decembra tohto roka. Ako avizovali už dlhšie neoficiálne informácie, tento rok budú uvedené iba modely pre notebooky a Intel to minulý týždeň potvrdil.

Viceprezidentka Intelu Michelle Johnston Holthausová ale v rozhovore pre PC World úplne jasne avizovala, že procesory Meteor Lake prídu v budúcom roku aj pre desktopy. Pod procesormi pre desktopy sa samozrejme myslia procesory osaditeľné koncovými zákazníkmi do základných dosiek so štandardnou päticou.

ComputerBase aktuálne na základe komunikácie s Intelom ale tvrdí, že tomu tak nakoniec evidentne nebude, a Intel bude ponúkať len procesory v podobe BGA čipov integrovateľných na dosky pre špecifické formáty desktopov ako sú kompaktné desktopy a all-in-one počítače. Navyše nie je jasné, či pôjde o nové modely špecificky pre takéto počítače alebo modely zhodné s modelmi dostupnými aj pre notebooky.

Oficiálne ale Intel takto jasne informácie pre ComputerBase nepotvrdil, v oficiálnom stanovisku len avizoval že Meteor Lake budú dostupné aj pre all-in-one desktopové počítače. V stanovisku explicitne neuviedol, či budú procesory Meteor Lake dostupné v štandardnom desktopovom prevedení. Ďalšie informácie podľa stanoviska oznámi v budúcnosti.

Intel má tento rok pre desktopy uviesť len mierne inovované modely Raptor Lake Refresh stále vyrábané 10-nm výrobným procesom. Budúci rok má spoločnosť uviesť zrejme aj pre desktopy procesory s kódovým označením Arrow Lake, ktoré majú využívať čipy vyrobené ďalším procesom Intel 20A aj procesom TSMC N3.

Procesory Meteor Lake prinášajú viacero výrazných noviniek. Budú zložené z viacerých čipov, hlavný čip s CPU jadrami bude vyrábaný novým 7-nm procesom Intel 4 a viaceré ďalšie čipy budú vyrábané spoločnosťou TSMC. Prvýkrát bude v Intel CPU pre PC integrovaný NPU, Neural Processing Unit, pre akceleráciu strojového učenia a umelej inteligencie.

V procesoroch budú použité až tri typy jadier, výkonné, efektívne a efektívne s ešte nižšou spotrebou. Posledný typ jadier sa nebude nachádzať v čipe s ostatnými CPU jadrami ale v tzv. SoC čipe, podľa neoficiálnych informácií sa v jednotlivých modeloch CPU majú zrejme nachádzať dve takéto jadrá.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Amazon si internetové satelity Kuiper nechá vyniesť aj od konkurenta SpaceX
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov
Predaje PC začínajú rásť, už budúci rok má pomôcť AI a ARM
Aj Orange rozdáva zákazníkom predplatených kariet veľa dát, 25 GB
Hubblov vesmírny teleskop má opäť problémy s gyroskopmi
Vo Windows 11 pribudla nová podpora šetrenia spotreby a predĺženia výdrže na batériu
Štátne aplikácie pre koronavírus na konci roka skončia


Diskusia:
                               
 

Môžme to považovať za dôkaz, že zrejme ani s dvoma marketingovými fake accountami sa nedá spraviť taký hype ako u Apple priekazne s jedným.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Ja za dôkaz považujem to že intel je priekazne obrovský kokot čo rád tak veľa vymýšľa že to marginálne doiebal. Kedy si naposledy intel dal robiť wafere u tsmc? To je taká haňba tvl a ešte sa hrajú na chad-ov. Ale necháp ma zle, ja sa nesťažujem, aj keď to tam môže cez písmenká znieť, ja sa vytešene uiebujem. Radšej apple než intel.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

It's Saturday my dudes!
https://m.youtube.com/watch?v=qFSJ6gyiffE
Bežíme vonliť lebo dnes je ten Deň!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár