neprihlásený Pondelok, 4. decembra 2023, dnes má meniny Barbora
Predaje smartfónov v Severnej Amerike sa prepadli o viac ako 20%

Značky: smartfónyUSA

DSL.sk, 28.9.2023


V druhom štvrťroku sa dodávky smartfónov v Severnej Amerike medziročne znížili až o 22%, keď sa dodalo 27.4 milióna smartfónov oproti 35.4 milióna v druhom štvrťroku 2022.

Avizuje to analytická spoločnosť Canalys.

Spoločnosť v oznámení neuvádza, ktoré všetky krajiny radí do tohto regiónu, pre vysoký podiel iPhonov ide zrejme iba o USA a Kanadu.

Ako v iných regiónoch a u iných počítačových produktov je za poklesom podľa Canalys zníženie dopytu spotrebiteľov. Za celý rok spoločnosť očakáva v Severnej Amerike pokles počtu dodaných smartfónov o 12%.

Zároveň v tomto regióne prišlo k prepadu predplatených mobilných služieb, pri ktorých zákazníci typicky využívajú lacnejšie telefóny. Lepšie sa v poslednej dobe tak darí prémiovým smartfónom, pričom sa zvyšuje podiel telefónov s cenou od tisíc dolárov. Ich presné podiely spoločnosť neuvádza, priemerná cena smartfónov v Severnej Amerike sa ale zvýšila zo 663 dolárov v Q2 2022 na 738 dolárov v Q2 tohto roka, v poslednom štvrťroku minulého roka dosahovala dokonca 836 dolárov.

Z výrobcov naďalej dominuje Apple, ktorej patrí 54% podiel, pred Samsungom s 24% podielom. Motorola mala v druhom štvrťroku podiel 8%, TCL 5% a Google 4%. Z najväčších výrobcov zaznamenali všetci okrem Google výrazný pokles počtu dodaných kusov o 20% až 30%, v prípade Google ale prišlo k nárastu až o 59% a dodalo sa 1.2 milióna kusov oproti približne 0.8 milióna pred rokom.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Windows 12 má byť údajne vydaný v júni 2024
Amazon si internetové satelity Kuiper nechá vyniesť aj od konkurenta SpaceX
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov
Predaje PC začínajú rásť, už budúci rok má pomôcť AI a ARM
Aj Orange rozdáva zákazníkom predplatených kariet veľa dát, 25 GB
Hubblov vesmírny teleskop má opäť problémy s gyroskopmi
Vo Windows 11 pribudla nová podpora šetrenia spotreby a predĺženia výdrže na batériu


Diskusia:
                               
 

I nezasväteným musí byť jasné, že za jednu z hlavných príčin môžeme priekazne označiť volatilitu na svetových trhoch s derivátmi.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ja že dezolátmi typu blm, antifa a priekazne bideťák čo je vskutku skutočný dôvod zvýšeného predaja prémiových smartfónov na paušál keďže si nemôžu dovoliť odblokovaný flagship bez bloatwareu, google musí spolu s operátormi zrejme mať ponuku ktorá sa neodmieta, potažmo ak ovce nechcú žiariť dojmom, že sú vlastne iba socky s vysokým dlhom na krku. Som zvedavý ako tento prepad napraví aktuálne vydaný ufón triedy 15. Ľudia radšej budú hladovať a žrať odpad len aby mohli čučat do krásnej sklom obalenej obrazovky.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ja že dezolátmi typu maga, pb a priekazne trumpák čo je vskutku skutočný dôvod zvýšeného predaja prémiových smartfónov na paušál keďže si nemôžu dovoliť odblokovaný flagship bez bloatwareu, google musí spolu s operátormi zrejme mať ponuku ktorá sa neodmieta, potažmo ak ovce nechcú žiariť dojmom, že sú vlastne iba socky s vysokým dlhom na krku. Som zvedavý ako tento prepad napraví aktuálne vydaný ufón triedy 15. Ľudia radšej budú hladovať a žrať odpad len aby mohli čučat do krásnej sklom obalenej obrazovky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehovorím, trafená socka zame-ékala, a to priekazne originálne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

It's Saturday my dudes!
https://m.youtube.com/watch?v=qFSJ6gyiffE
Bežíme vonliť lebo dnes je ten Deň!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár