neprihlásený Utorok, 18. júna 2024, dnes má meniny Vratislav
Predaje OLED monitorov sa tento rok majú zoštvornásobiť

Značky: monitoryPCOLED

DSL.sk, 14.10.2023


Po pomerne pomalom presadzovaní OLED displejov v samostatných počítačových monitoroch v predchádzajúcich rokoch prišlo tento rok k výraznému nárastu predajov a za celý rok sa má predať o 323% OLED monitorov viac ako v minulom roku.

Odhaduje to analytická spoločnosť TrendForce.

OLED monitory majú celkovo ale stále zrejme pomerne nízky celkový podiel, keď sa má predať 508-tisíc kusov, a stále dominujú LCD monitory. Aký podiel majú dosahovať OLED monitory spoločnosť neuvádza.

Štatistika sa týka len samostatných monitorov a nie OLED displejov v notebookoch. Najväčší podiel majú mať 34" OLED monitory s podielom 37%, 27" monitory majú mať podiel 32%, 49" monitory podiel 14% a 45" monitory podiel 10%.

Pre Samsung odhaduje spoločnosť podiel 27%, podobný podiel má mať LG, Dell by mohol dosiahnuť podiel nad 20% a podiel Asusu sa má blížiť 9%.

Na budúci rok predpokladá spoločnosť ďalší výrazný nárast predajov OLED monitorov, keď odhaduje nárast o 121% a teda prekonanie hranice milión kusov. V budúcom roku sa majú ešte výraznejšie presadiť OLED monitory s uhlopriečkou 27", ktoré majú byť najpredávanejšie. Presadiť sa majú aj monitory s uhlopriečkou 31.5", keď Samsung a LG Display zvyšujú produkciu OLED displejov s touto uhlopriečkou. 31.5" monitory by mohli podľa spoločnosti v budúcom roku presiahnuť podiel 10%.

Pri OLED displejoch je každý pixel tvorený vlastnou LED produkujúcou priamo svetlo požadovanej farby, čo umožňuje dosahovať sýtejšie farby a ďalšie lepšie parametre. Tieto displeje majú ale aj nevýhody a okrem iného sú drahšie ako LCD a to najmä pri veľkých displejoch.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Prvé notebooky s novým výkonným ARM procesorom sú oddnes dostupné
Japonci vyvinuli oveľa lepšie batérie s pevným elektrolytom, majú nahradiť gombíkové batérie
Starlink čoskoro začne ponúkať výrazne menšiu a lacnejšiu satelitnú anténu
Hubblov teleskop už funguje iba s jedným gyroskopom, je výrazne menej produktívny
Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte


Diskusia:
                               
 

Nedávno som si kúpil 42" OLED a tie ochrany čo to má sú brutálne nepraktické. Napr, nejaký "pixel shift" posúva obrazovku takže niektorý okraj obrazovku nevidieť. Potom sa to každých pár hodín pýta na nejaký refresh pixelov, netuším čo to robí ale ignorujem to. A najhoršie je automatické stmavovanie obrazovky - a to keď sa zobrazí niečo svetlé alebo keď na obrazovke nehýbe obraz, napr keď človek píše text! A pohnúť myšou nestačí, treba riadnu zmenu obrazu aby si to všimlo.
Treba však povedať, že obraz to má super a na filmy a hry to nemá konkurenciu. Len na prácu a "internet" sa to moc nehodí.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

V princípe ide o rovnakú stratégiu nafukovania pridanej hodnoty ako na internátoch kde mladým, zdravým ľudom zaserú izby posteľami, určenými priekazne na ochranu pred otravou CO pri kúrení v piecke v 18. storočí.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Ak to s pomocou Najvyššieho Vznešeného trafíte, oči sa odvďačia! Po rokoch experimentov s niekoľkými hi-end OLED panelmi 120 vs 60Hz vyhovuje oveľa viac 60Hz! Na 120 je video akoby plynulejšie, také "smooth" ale keď potrebujete pracovať, je to o inom. Prešlo tu toho viac, ale najlepšia spomienka zatiaľ na tento:
31,5" LG UltraFine 32EP950-B
Tiež to bol zo začiatku hardcore pri prechode z menšieho, ale pomohla fólia, čo recenzoval tento tu:
https://dopice.sk/sbO
Odvtedy sú fólie úplná samozrejmosť, kolegovia čo robia dlho za PC tiež niektorí hovoria, že je to s fóliou sto a jedno. Na monitory závesná fólia, ale kvalitná tenká antibluelight fólia je vhodná aj na mobilné zariadenia, ale tu sa s tým robí väčšinou v interiéri, neviem, ako by sa to chovalo vonku na svetle. Kolegom čo robia s bežnými obrazovkami sa zrak zhoršuje, ak máte dobrý monitor, mal by sa zrak zlepšovať!

Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Pri práci s monitorom sa ti bude zrak zlepšovať asi len vtedy, ak si dáš fóliu, ale hliníkovú na hlavu aj na oči.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Vďaka Najvyššiemu Vznešenému sa zrak zlepšil dosť, kedysi sa PC pracovalo s okuliarmi, teraz už netreba. Niektorým ľuďom sa zrak zlepšuje, niektorým zhoršuje. Ale je to aj rôznymi cvičeniami aj užívaním rybieho oleja s vitamínmi A, D, E. Nutraceutica má experta farmaceuta (Dr. Jozef Zima čo sa vyzná v tých vitamínových formách) Bez toho oleja tie oči dostávajú taký záber, že sa to nestíhalo regenerovať a boleli. Oči aj prestali bolieť, aj zrak sa zlepšil. Sú na to doplnky a techniky - ten rybí olej A,D,E, potom očná joga (ak niekto môže veľa s očami cvičiť, ale tí čo čumia veľa do monitora asi nie) a ešte cviky Dr. Arkadija Petrova, tam sa s očami nehýbe, každý si môže vybrať, kto nechce nosiť okuliare, dá sa to!
Niečo má v knihách aj Dr. Mirzakarim Norbekov, neviem aký štýl, určite to funguje.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Norbekovovi povedali, aby to príliš nepropagoval, lebo okuliare sú pre štáty dobrý biznis. Okuliare majú kovové bočnice - skoro všetky okuliare je vnútri pod plastom kov, potom okuliare sú vlastne anténa, v dobe mobilov a silných rádiových signálov nosiť anténu na hlave sa neodporúča!
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

No tak si to už napísal jasne: Od monitora sa zrak zhoršuje a od liekov a cvičenia sa zlepšuje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď máš zhnité zuby, baktérie a hnis sú zdrojom toxínov, ktoré poškodzujú SRDCE, MOZOG, ZRAK ....

Dobrá ústna hygiena je to najlepšie čo môžeš urobiť pre svoje zdravie.
2x za rok na dentálu hygienu odporúčam.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No na to aký je ten monitor neskutočne drahý, tak bohviečo neponúka...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ak si myslel 31,5" LG UltraFine 32EP950-B tak v normálnych uhlopriečkach bo donedávna dlho iba ten a ešte 21.6" ASUS PQ22UC.
Dnes vyzerá zaujímavo ASUS PA32DC, možno má ten istý panel ako ten LG, dá sa to nájsť na stránkach panelook.com
Tomu LG by sa dal vytknúť len stojan, ktorý mohol mať zdvih minimálne o 20cm vyššie aj PIVOT, ale pri takej cene monitora je nejakých 200-300 euro za najdrahšie stojany prijateľná položka a perfektné sú aj niektoré stojany za pár desiatok euro.
Ten LG32EP950 by si asi každý zapmätal, lebo to je úplne prvý monitor, ktorý nemal absolútne žiadnu chybu, dokonca ani zdroj nebrumel aj na oči pri tej veľkosti oveľa príjemnejší než akýkoľvek zo stoviek menších monitorov.
Kto by potreboval môže vyčíhať dobrú ponuku cez e-shopy ako e-Bay alebo nakúpiť cez niekoho bez DPH.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

3 a pol tisícový monitor???
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Citujem:

Dnešné nové PC monitory, notebooky a TV používajú na podsvietenie obvykle biele LED diódy, najmä preto, že emitujú nebezpečné modré svetlo. Je zrejmé, že táto technológia bola vybraná práve kôli tomu, že sú známe jej škodlivé účinky. (práve preto sa používa hydroxid hlinitý v deodorantoch, lebo sa vstrebáva do tela, upcháva póry a spôsobuje zápaly, práve preto sa používa fluorid v zubných pastách, lebo poškodzuje mozog, kosti a ničí aj zuby, a práve preto sa používa propylénglykol v kondómoch, v kozmetike a hlavne takmer vo všetkých náplniach do elektronických cigariet, lebo je to oficiálne známy karcinogén... mohli by sme pokračovať)
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Ten kondom si mas dat na sulina a nie ho jest. Potom ti bude menej skodit.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Cituje biblika = automaticky kokotina - to pre tych, ktori by naozaj chceli vediet, odkial zase taka kokotina ide.
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Ten propylénglykol je naozaj na zozname karcinogénov.
Dnes je v Biblikovom článku prof. JAN RAK preklikať sa odtiaľ podarilo na toto: Kvantový fyzik prof. Jan Rak tvrdí, že ZEM JE PLOCHÁ (!)
Verejne to vyhlásil v prvých desiatich minútach tohto videa,opakované experimenty svetových univerzít - neexistuje žiadne zakrivenie Zeme:
youtu.be/HlFnWxxQSKc
Potom teda aj dnes podobne ako v stredoveku môže byť celá veda a náuka oficiálnych autorít, medicíny, cirkvi i vedy hoax! A to ešte neznamená, že ak milióny ľudí niečomu veria, že je to pravda. "OMYL NEPRESTÁVA BYŤ OMYLOM LEN PRETO, ŽE HO ROBIA MILIÓNY ĽUDÍ." Lev Nikolajevič Tolstoj
"WRONG DOESN'T CEASE TO BE WRONG BECAUSE THE MAJORITY SHARE IN IT." Lev Nikolayevich Tolstoi (citát je tiež z tej tvojej stránky biblik.sk/clankyOdpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

biblik bol x krat usvedceny z toho ako si povymyslal kokotiny. Pouzil mena ludi, ktori nic take ako biblik tvrdi nepovedali. Jan Rak (ak vobec existuje) a je kvantovy fyzik by sa nezhovadil takou kokotinou ako tvrdenim, ze zem je plocha. Bud Jan Rak neexistuje, alebo nic take nepovedal - a deepfake video k tomu ma skutocne nezaujima.

Ak si uveril podobnym dristom a pochybujes o elementarnych znalostiach, tak gratulujem, uplne si osprostel. A nezmeni to ani fakt, ze propylenglykol je karcinogen - no a co, trapi ta to? Tak tie kondomy nejedz. Ani to, ze zacitoval tolstoja z toho nerobi ziaden vierohodny zdroj. Ak ho tak beries, tak si bud autor, alebo blbec. Sam si vyber.
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

Presme tak. A ďalším krokom má byť údajne usvedčenie pre x priekazne rôzne od 0.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aspoň si si pozrel zloženia píjčovín čo denne na seba kydáš a priekazne konzumuješ? Vôbec, takto potom vyzerá tvoj predávkovaný komentár, no hlavne to bude ale tým očkovaním. Drísty, propylene glycol je protimrznúca zmes do áut. Našťastie eLiquidy do eCíg vyrábajú aj z rastlinného glycerínu čo je potravinárska jedlá píjčovina.
Vidieť že ty máš prehľad vo všetkom, etikety nečítaš ale deepfaky zato rozpoznáš v sekunde, nechcel by si aby sme sa ti klaniali?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

No ty aby si nedošiel na nenapísal nejakú kokotinu. Hybaj sa radšej válať po plochej zemi.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Zaléz! Do kôľničky s tebou. Nezabudni tablety a aspoň raz za rok obmeň vankúše lebo ti z nich semeno presakuje priekazne do mozgu magore.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Netrafil si ako vzdy, ale to je tebe podobne. Napisal som hned v uvode, ze je to z biblika = tak to bude kokotina. Nepotrebujem studovat dalej, pretoze som to spravil uz pri inych jeho temach v minulosti a to znamena, ze uz nestracam cas overovanim chujovin, ktore tam vykydal, pretoze to bude beztak sprostost. Ale mas pravdu, ze nemam nutkavu potrebu citat etikety a zlozenie veci, ktore ma nezaujimaju/nepouzivam.
Tvoj komentar vlastne potvrdzuje co som povedal a defacto vyvracia co tvrdi ergo si mi nahral - to si ale velmi nechcel dosiahnut vsak? PS: klanat sa mi nemusis.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jedine čo sa tu potvrdilo je tvoje úbohé bagaletizované škatulkovanie, a etikety nečítaš. Hmmm, to vlastne potvrdzuje pravidlo že si sa nechal očkovať nevieš čím. Gratulujem.
Aj keď nerád čítaš pre teba priekazne chujovín, mal by si aspoň pre obozretnosť a vlastné dobro, to že si tu dokazuješ aká si tupá ovca vôbec neprezentuje inteligenciu, práve naopak. Si obyčajný plebs s arogantnou tendenciou povyšovania.
Keď ani pol hodinu na vidko nižšie nemáš, potom sa triezvo vyjadriť k čomu si došiel, tak moju zmenu názoru k tebe nečakaj, zatiaľ si u mňa stále poďobaný chujko čo nevie nič a zaťatou mentalitou sa dosť chytáš k nesvojprávnemu úbožiakovi komentujúc nad tebou a to už je čo povedať.
bitchute.com - zdroj videa v linku s nazvom
EU - COVID VACCINES WERE APPROVED ILLEGALLY
https://tinyurl.com/mr2cpkwz

Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Mna vzdy pobavi, ked si nejaky jebko tvojho typu nieco precita, sice tomu kokot rozumie, ale uz ma nazor a ide poucovat. Vsak zi si dalej v domnienkach, ze som tupy, mne to zilami vobec netrha, takych tazkych machrov ako si ty mam v okoli kvantum. Presne s rovnakou retorikou ako mas sam a maju spolocne jedno - mudri ako radio, tupi ako tago. A hoci maju tie "najspravnejsie" nazory, vsetko vedia a vsadeboli najmenej dvakrat, tak akosi to nekoresponduje s ich vnimanim vlastnej spokojnosti a ani so situaciou v ktorej by chceli byt - teda tam, kde som ja a to exaktne. Ale co ja o tom viem, ja som len podobany chujko co nic nevie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ahá, takže tebe to žili netrhá ale zato ak niečo v kontexte ťažkých machrov sedí tvojej rétorike, zrazu problém nemáš že ti nahrávajú a ešte sa tým verejne chváliš, zaujímavé.
Vieš koho okrem svojich starých rodičov ohúriš tak hustými rečami aké tu úboho strúhaš, mimo toho, ak by si v rétorike mal prehľad, uznal by si komentár blablabla ktorého si už len z princípu a bez akýchkoľvek vedomostí negoval. Jeho koment o propylene glycol v e-liquidoch je stále na mieste keďže je to predávané a tlačené na 99% a o rastlinnom glyceríne vedia iba tí čo sa venujú zdraviu a nevejpujú jak sprostý hipisáci, lebo móda, takže si prestrelil.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Inu tým že som napísal, že moc etikety so zložením obsahu nečítaš som narážal na to, že by si pred písaním tvojich nezmyselných atakov mal ísť do kúpeľne prečítať obsah trebárs aj produkty fotrovcov, a nie aby si to tu verejne zaklincoval tým že ty nečítaš info o tom čo nepoužívaš, preto máš o všetkom taký prehľad, že? Že si si popritom ako plebs konzument chemikálií priekazne dobrovoľne v dojme dosraného strachu z iba-mediálne-existujúceho vírusu opakovane nechávaš pichať sajrajty do ramien, takže ich tu moc teraz nevystieraj, ešte ťa náhodou náhle iebne o zem, dylynko. Aspoň si si mohol pozrieť to vidko aby si vedel čo si za debyla ty debylu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nekrm trola.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Priekazne špeciálne pre teba
https://m.youtube.com/watch?v=F4zEAPZxtBA
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Moje nervy. To som si mal co pozret... Ak ten clovek skutocne bere take prachy za tie "5D sluzby" tak je to dobry hajzel. Dufam ze to je len vtip.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Z toho vyplýva len jedno. V práci máš pozerať filmy a hrať hry a nie písať texty. Problem solved. Nemáš za čo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vychádza na 42" uhlopriečky vôbec metráž v moderných kancelárskych budovách? Lebo podľa BOZP asi metrík-dva hlboký stolík stačíť nemusí a na hlbšie štandardné kábliky periférií priekazne tiež.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár