neprihlásený Štvrtok, 25. júla 2024, dnes má meniny Jakub
Samsung ukázal nové koncepty skladateľných smartfónov

Značky: Samsungsmartfónynové technológie

DSL.sk, 9.1.2024


Spoločnosť Samsung na výstave spotrebnej elektroniky CES konajúcej sa tento týždeň v Las Vegas vystavuje aj dva nové koncepty skladateľných smartfónov.

Samsung už viacero rokov predáva dva základné modelové rady skladateľných smartfónov, Galaxy Z Fold a Flip. Modely Z Fold majú v zloženom stave približne veľkosť dnešných smartfónov a po rozložení majú displej veľkosti približne dvoch displejov vedľa seba, modely Z Flip majú skladateľný displej veľkosti ako u dnešných väčších smartfónov, ktorý sa prekladá vertikálne.

Spoločnosť ale demonštrovala v minulosti aj viacero iných konceptov skladateľných smartfónov. Minulý rok ukázala koncept Flex In & Out, zariadenie podobnej konštrukcie ako Galaxy Z Fold. Na rozdiel od predávaných smartfónov sa jeho displej dá ohnúť o 360 stupňov a zariadenie sa tak dá preložiť na polovicu aj s displejom na oboch vonkajších stranách.

Aktuálne vystavuje dva nové koncepty podobnej konštrukcie ako Galaxy Z Flip, ktoré majú len vnútorný displej, nemajú vonkajší informačný displej a zobrazovanie informácií v zloženom stave zabezpečujú inými spôsobmi. Takéto smartfóny s jedným displejom by tak potenciálne mohli byť lacnejšie ako doterajšie modely s dvomi displejmi.

Jedným je verzia Flex In & Out pre Galaxy Z Flip, teda smartfón takejto konštrukcie s možnosťou ohnutia displeja o 360 stupňov a preloženia zariadenia na polovicu aj s displejom na oboch vonkajších stranách.


Nové koncepty skladateľných smartfónov od Samsungu (video: Cnet)Druhý koncept Flex Liple je tiež smartfónom podobnej konštrukcie ako Galaxy Z Flip. Namiesto vonkajšieho displeja je vnútorný displej na vrchnej strane zahnutý a siahajúci až k zadnej strane telefónu. V zatvorenom stave je tak možné vidieť na strane telefónu časť displeja v podobe úzkeho prúžku a užívateľovi môžu byť na nej zobrazované informácie ako notifikácie a podobne.

Skladateľné smartfóny majú umožniť u mobilných zariadení väčšie displeje pre efektívnejšiu prácu ale pri kompaktnejších rozmeroch zariadení pri prenášaní. Nie je jasné, či Samsung plánuje predávať smartfóny aktuálne vystavovaných konštrukcií.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Linux Mint 22 postavený na novom Ubuntu dokončený, oficiálne bude vydaný tento týždeň
AMD má problém s kvalitou Ryzenov 9000, sťahuje ich od distribútorov a posúva uvedenie
CrowdStrike partnerom za globálny IT incident zrejme poslala 10-dolárový darčekový kupón
V novom Linuxe výrazne zrýchli šifrovanie použité v TLS
CrowdStrike poskytla nové technické detaily k príčine BSoD, šéfa si predvolal Kongres USA
Uvedený lacnejší WiFi 7 router, s cenou nad 100 eur
Apple napreduje so skladateľným iPhonom, bude konštrukcie véčka a mohol by prísť v 2026
Alza vrátila možnosť zobraziť si iba nové produkty
Nestabilitu niektorých nedávnych Intel CPU spôsobuje mikrokód, sú nenávratne poškodené
Google nakoniec zrušil vypnutie cookies tretích strán v Chrome


Diskusia:
                               
 

To už je iný level rozhodovacej paralýzy, keď sú rovno už i koncepty priekazne dva.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aby kktom z DSL sceli matere skapat na rakovinu
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár