neprihlásený Piatok, 31. mája 2024, dnes má meniny Petrana
Prihlasovanie k Slovensko.sk mobilom malo výpadok, bude mať plánovaný výpadok

Značky: e-government

DSL.sk, 12.3.2024


Prihlasovanie k Ústrednému portálu verejnej správy dostupnému na Slovensko.sk a ďalším elektronickým službám verejnej správy pomocou aplikácie pre smartfóny Slovensko v mobile malo na začiatku pracovného týždňa v pondelok ráno neplánovaný výpadok.

DSL.sk na to upozornili čitatelia, za čitateľský tip ďakujeme.

Výpadok pre DSL.sk potvrdila aj organizácia NASES prevádzkujúca Slovensko.sk. Na bližšie otázky neodpovedala a neuviedla ani, čím bol problém spôsobený.

Navyše organizácia uviedla zrejme nesprávne informácie o čase začiatku problémov. V stanovisku tvrdí, že prihlasovanie nefungovalo od 8:13 do 9:01. Prvý čitateľ, ktorý nás na problém upozornil a na základe informácií ktorého sme sa na NASES obrátili s otázkami, nám problém avizoval ale už o 6:23. Problém tak evidentne začal minimálne o takomto čase, potenciálne skôr.

NASES po upozornení, že informácia o čase začiatku problému je nesprávna, už nereagovala a teda ani nevysvetlila, ako vznikla informácia o tomto nesprávnom čase.

V každom prípade po včerajších problémoch prevádzkovateľ na Slovensko.sk avizuje na tento týždeň plánovaný výpadok, počas ktorého majú prebiehať práce na infraštruktúre a prihlasovanie pomocou mobilnej aplikácie nemusí fungovať.

"Vzhľadom na práce na infraštruktúre môže v dňoch od 13. marca 2024 (streda) v čase od 22.00 h do 14. marca 2024 (štvrtok) do 2.00 h, dôjsť k nedostupnosti prihlasovania prostredníctvom aplikácie Slovensko v mobile," uvádza oznámenie.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V Nemecku budú povinne na benzínkach rýchlonabíjačky na elektromobily
Arm predstavila výrazne výkonnejšie CPU a GPU, výkonný AI akcelerátor zatiaľ stále nemá
Dátová prevádzka mirrorov Fedory sa zrazu zdvojnásobila, distribúcia nevie prečo
NASA schválila štart vesmírneho Boeingu 1. júna, napriek problémom
Orange na časti územia zrýchľuje pevné 4G pripojenie na 100 Mbps a zvyšuje FUP
Enkóder AV1 videa SVT-AV1 zrýchlil a zlepšil kvalitu
SNS chce efektívne zrušiť doterajšie internetové diskusie, weby by museli získavať rodné číslo a overovať ho
Nová generácia AMD Ryzenov s jadrom Zen 5 má prísť v júli
Nvidia má údajne uviesť ARM CPU pre PC
Apple má v 2026 spustiť predaj MacBooku s displejom aj namiesto klávesnice


Diskusia:
                               
 

Incident bol predovštkým nevyhnutne spôsobený konjunktúrou Marsu a Pluta, jasným dôsledkom ktorej boli okrem iných i ďalšie problémy, ktoré spolu pritom priekazne zdanlivo nesúviseli.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ja to povazujem za pokrok vo vyvojarskom procese. ved si dopredu otestovali vypadok pred planovanym vypadkom a fungovalo to presne podla ocakavani, dobra praca.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

picovina. mne sa nedalo prihlasit s mobilom ani v nedelu vecer. laskavo nech neojebavaju!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To bol nestránkový deň, nie výpadok.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lenže že sa v nedelu vecer nedalo prihlasit nebolo tým, že prihlasovanie malo výpadok, ale že bolo za účelom kybernetickej bezpečnosti zablokované, nakoľko malo výpadok odhlasovanie, čo je z hľadiska bezpečnosti priekazne závažnejší stupeň incidentu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

moja stranka co stala 10 eur ma lepsi uptime ty vole...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a nevie niekto kam ti amateri presunuli stranky
"https://data.gov.sk/pomoceu" a "https://data.gov.sk/dotacie"? data.gov.sk je presmerovane na data.slovensko.sk ale "/pomoceu" ani "/dotacie" na tejto novej domene neexistuju. kde urobili soudruzi chybu? :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Snad si nemyslis, ze si pozreli vsetky konfigy aby si opisali presmerovania. Zrejme su radi, ze zvladli aspon to zakladne, nieto este subdomenove. Ak sa ti to nepaci, pridaj si novy server do hosts ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco by si mal niekto nieco pridavat do hostov pre public domeny a este aj vladne/statne? :D
Nepozreli do konfigov? :D ty budes tiez ekspert asi :)). Bud viem co kde mam na akej domene zavesene alebo do toho nesaham ked neviem, ta ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Optimista... že pozreli vsetky konfigy...kdesi na pozadí zbehol update voľajakého free webserver pluginu, o ktorom či je vôbec špecka priekazne ani netušia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

planovany vypadok je nonsens. je to ako povedat, ze sa chystam spadnut len co uvidim na zemi bananovu supku. mozu mat akurat tak planovanu odstavku. vypadky su vzdy priekazne neplanovane.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Prihlasovanie nefungovalo už v nedeľu večer okolo 22.00
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze ich to bavi a nevypr*nu sa na to
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár