neprihlásený Sobota, 15. júna 2024, dnes má meniny Vít
Apple zajtra predstaví nové iPady, očakáva sa prvý s OLED displejom

Značky: AppleiPadOLED

DSL.sk, 6.5.2024


Spoločnosť Apple v utorok 7. mája uskutoční predstavovanie nových produktov, pričom podľa ilustrácie v informáciách o akcii pôjde evidentne o očakávané predstavenie nových modelov tabletu iPad.

Na základe informácií Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ktorý pravidelne zverejňuje pomerne presné informácie o plánoch Apple, sme o pripravovanom predstavovaní nových iPadov na začiatku mája informovali už v marci.

Podľa informácií Gurmana by Apple mala uviesť svoj prvý iPad používajúci OLED displej oproti doterajším LCD displejom. OLED displej budú mať zatiaľ iba modely iPad Pro, vyššie modely iPadu.

Apple má uviesť aj nové modely iPad Air, tieto budú zrejme ešte využívať LCD displeje. Okrem 10.9" modelu má byť ale uvedený aj nový väčší s 12.9" displejom.

Apple svoje zatiaľ posledné modely iPadov uviedla v októbri 2022.

Spoločnosť OLED displeje už používa v menších zariadeniach. U hodiniek Apple Watch používa OLED displeje od prvej generácie, u iPhonov ich začala používať neskôr ako veľkí výrobcovia Android smartfónov ale používa ich už viacero rokov.

U tabletov iPad a osobných počítačov zatiaľ používa stále displeje základnej technológie LCD. V posledných rokoch síce používa displeje s označením mini-LED, ide ale stále o displeje technológie LCD s podsvietením. Podsvietenie je tvorené vysokým počtom samostatných LED zón, čo umožňuje dosahovať podobné vlastnosti ako OLED displeje napríklad s vysokým kontrastom a tmavšou čiernou.

Podľa neoficiálnych informácií z posledných rokov si Apple vyvíja novú technológiu displejov MicroLED, ktoré majú byť lepšie ako OLED. Plánovala ich najskôr použiť v hodinkách Apple Watch, podľa informácií z posledných mesiacov ale nasadenie týchto displejov zatiaľ zrušila.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu


inzerciaDiskusia:
                               
 

...tak to bude revolúcia!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak to okomentujem priekazne tiež zajtra.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Radsej by mali urobit 11 palcovy Macbook Air, taky ako bol v rokoch 2010-2016. Teraz je v ponuke 13 palcovy a je vacsi a tazsi. A je skaredy, vyzera ako zachodova misa.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Zlatino, posli nam fotku svojej zachodovej misy, chce si taku tiez kupit ak vyzera ako macbook air
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

pozri si fotku macbook air 13, vyzera ako zachodova misa
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ponukat OLED tablet v 21 storoci ako "premium feature" je naozaj schopny iba Apple. Je to presne ako ponukat ABS ako doplnkovu vybavu. Holt, este vela vody vo Vahu pretecie, pokial fanbase applu pride na to, ze platia vela za malo.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár