
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Intel zrušil podporu HSDPA v novom Centrine
DSL.sk, 15.2.2007
|
|
Spoločnosť Intel oznámila vypustenie podpory 3G štandardu HSDPA z novej verzie platformy Centrino, ktorá bude uvedená už o niekoľko týždňov.
Nová verzia označovaná Santa Rosa mala podľa oznámenia Intelu zo septembra 2006 popri podpore WiFi podporovať aj rozšírenie 3G UMTS sietí HSDPA pre download rýchlosti v rádoch Mb/s.
HSDPA modul mala dodávať spoločnosť Nokia, v ďalších verziách Centrina mala byť podpora HSDPA integrovaná priamo do bezdrôtového čipsetu Intelu.
Ako spoločnosť Intel uviedla pre server PC World, dôvodom vypustenia podpory HSDPA je malý záujem výrobcov notebookov, keďže podpora HSDPA zbytočne predražuje cenu Centrino platformy.
Viacerí výrobcovia notebookov, napríklad Asus, už ponúkajú podporu HSDPA doplnením samostatného GSM modulu k Centrino platforme.
Nová verzia Centrina napriek vypusteniu podpory HSDPA príde s podstatnou novinkou, podporou 300 Mb/s WiFi 802.11n návrhu štandardu zabezpečovanú novým čipsetom 4965AGN s podporou dvoch alebo troch MIMO antén.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
rad
Od: rad
|
Pridané:
15.2.2007 16:48
cely intel - akonahle by to nemuselo byt az take lukrativne tak sa na to vykaslu
|
| |
Buzz
Od: Buzz
|
Pridané:
15.2.2007 18:37
teda ten Asus s tym riadne vymrdal ;o))
|
| |
rad
Od: rad
|
Pridané:
16.2.2007 10:25
Asus rulez
|
| |
pipka
Od: pipka
|
Pridané:
16.2.2007 18:53
ASUS je momentalne v notebookoch naj
|
| |
e1
Od: e1
|
Pridané:
17.2.2007 7:30
LOL
|
| |
Asus
Od: Asus
|
Pridané:
17.2.2007 14:34
Asus je momentálne v NAY...elektrodome a plače tam
|
Pridať komentár
|
|
|
|