neprihlásený Štvrtok, 26. novembra 2020, dnes má meniny Kornel
Sony zvažuje zníženie ceny PS3

DSL.sk, 16.6.2007


Sony v súčasnosti zvažuje zníženie ceny hernej konzoly PlayStation 3, uviedol CEO spoločnosti Howard Stringer v rozhovore pre Financial Times.

Sony posudzuje výšku zníženia, ktorú si spoločnosť môže dovoliť, a podľa vyjadrení Stringera najneskôr v predvianočnej sezóne by malo byť zníženie realizované.

Napriek súčasnej totálnej dominancii Wii prakticky v každom regióne Stringer považuje PS3 za úspešnú, keď model PlayStation a jej ekosféry počíta s pomalším štartom.

Dostupné hry podľa Stringera využívajú len približne 20% dostupného bandwidthu PS3, keď vyvinutie hier využívajúcich možnosti konzoly naplno vyžaduje čas a väčšie prostriedky. Prvé zaujímavejšie hry by sa mali objaviť v lete, kedy bude uvedených 20 až 30 nových hier.

Pri uvedení konzoly Sony len na výrobných nákladoch na PS3 výrazne prerábala, podľa odhadu iSuppli až približne 6 700 Sk na 60 GB verzii a 8 400 Sk na 20 GB verzii.

Najdrahšími komponentami bol v tom čase podľa odhadu iSuppli GPU RSX od Nvidie za 129 dolárov, Blu-ray mechaniku za 125 dolárov, Cell procesor za 89 dolárov, I/O čip za 59 dolárov.

Postupom času a väčšími objemami vyrobených kusov sa ale znižujú náklady na GPU, Blu-ray mechaniku, Cell procesor aj ďalšie komponenty a cena konzoly môže byť znižovaná.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Česko plošne zrýchľuje DSL vďaka bondingu
Podľa Torvaldsa je plná podpora Linuxu na ARM Macoch nepravdepodobná
Sci-fi The Expanse dostane ďalšiu sériu, poslednú
Spotreba elektriny na Slovensku je už vyššia ako minulý rok
Apple má pripravovať 12-jadrový ARM procesor pre PC, má byť ešte výrazne rýchlejší
Čína úspešne vypustila sondu, ktorá prinesie materiál z Mesiaca
Musk predbehol Gatesa a je druhým najbohatším
Intel mediálne zaútočil na AMD notebooky, kvôli výkonu na batériu
Skončila aukcia 5G frekvencií, najviac frekvencií získalo O2 a nejaké získala aj 4ka
Strana SaS chce kvôli koronavírusu plošne sledovať polohu mobilov