neprihlásený Štvrtok, 29. októbra 2020, dnes má meniny Klára
T-Com sa snaží limit FUP aplikovať aj na zákazníkov so zmluvami pred uvedením FUP

Spoločnosť Slovak Telekom sa zrejme snaží začať aplikovať limit FUP na množstvo prenesených dát za mesiac, ktorý zaviedla od 1. apríla tohto roku, aj na zákazníkov, ktorí uzatvorili zmluvu so spoločnosťou pred aprílom a s podmienkami bez limitu FUP. Vyplýva to z listu, ktorý spoločnosť poslala jednému takémuto zákazníkovi programu Turbo 3 Solo pripájajúcemu sa cez DSL linku.

DSL.sk, 12.7.2010


Spoločnosť Slovak Telekom poslala minimálne jednému svojmu zákazníkovi, ktorý uzatvoril zmluvu na využívanie služby pripojenia pred aprílom 2010, list, v ktorom mu oznámila začiatok aplikovania limitu 240 GB na množstvo dát prenesené v jednom mesiaci.

Zákazník podľa informácií a dokumentu potvrdzujúceho objednávku od spoločnosti T-Com, ktoré poskytol serveru DSL.sk, uzatvoril zmluvu na využívanie programu Turbo 3 Solo s 24-mesačnou viazanosťou v auguste roku 2009.

Zákazník tak uzatvoril zmluvu skôr, ako spoločnosť od 1. apríla 2010 zaviedla limity FUP. Limity FUP sa mali naňho začať aplikovať až pri prípadnom obnovení zmluvy v auguste 2011 prípadne pri využití ďalších šiestich mesiacov po viazanosti až od februára 2012.

V júni mu ale spoločnosť Slovak Telekom poslala list, v ktorom sa odvoláva na dva body Všeobecných podmienok využívania služby Internet. Bod 1 písm. i, časti 3 umožňuje "obmedziť šírku prenosového pásma alebo aplikácie, ktoré spôsobujú neúmerné zaťaženie siete, najmä aplikácie typu peer to peer" v závislosti "od aktuálneho vyťaženia pevnej VS ST v záujme dosiahnutia rovnakej kvality a dostupnosti služby pre všetkých účastníkov."

Bod 2 písm. c, rovnakého článku definuje zneužitie služby viacerými spôsobmi, okrem iného je podľa tohto bodu služba zneužívaná ak sa "účastník pokúsi o preťaženie pevnej VS ST akýmkoľvek spôsobom."

List zároveň obsahuje odstavec upozorňujúci na porušenie Všeobecných podmienok, ak zákazník službu pripojenia poskytuje ďalej.

Zákazník odmieta akékoľvek zneužitie pripojenia aj poskytovanie služby ďalej, službu využíva jedna rodina.

Podľa štatistík na stránkach spoločnosti zákazník v januári preniesol 378 GB, vo februári 259 GB, v marci 234 GB, v apríli 230 GB, v máji 392 GB, v júni 387 GB a v júli ku včerajšiemu dňu 101 GB.

Body, na ktoré sa spoločnosť v liste odvoláva, jej zrejme nedávajú právo na nepretržité zníženie rýchlosti na 256 Kbps / 128 Kbps do konca kalendárneho mesiaca po prenesení 240 GB, keďže nepretržité obmedzenie rýchlosti je zrejme nezávislé od aktuálneho vyťaženia siete.

Zväčšiť
List zaslaný zákazníkovi spoločnosťou Slovak Telekom, kliknite pre zväčšenieAk ste dostali podobný list a uzatvorili ste zmluvu pred 1. aprílom 2010, kontaktujte nás prosím na emailovej adrese redakcia at dsl.sk.

Stanovisko spoločnosti zisťujeme.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Prima v českom DVB-T zvýšila rozlíšenie na HD
Celé 6 GHz pásmo pre WiFi uvoľňuje aj Južná Kórea
Jarná verzia Windows 10 je už najpoužívanejšou
Orange má ďalší problém, zrejme nezvládol posun času
Netflix zrušil v USA bezplatné odskúšanie
Štart SpaceX s ľudskou posádkou má stanovený termín
Vydaná Fedora 33, prešla na Btrfs
Starlink spúšťa verejný beta test, avizuje rýchlosť 150 Mbps
Pozor, bonusový kredit v akcii Telekomu platí len mesiac
V DVB-T zostáva iba 6 staníc, končí aj TA3


Diskusia:
                               
 

wow, co tolko stahuje :D
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Stačí mať v domácnosti viac počítačov (ja konkrétne 4) na každom využívať internet naplno (video, hudba,...) a nemáš problém stanovený limit prekročiť.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

To je tak, keď neobmedzený internet ponúkajú obmedzený ľudia... Manažment v tejto firme je vskutku vyberaný :)))
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Skor sa mi zda, ze pod ruskom krizy sa snazia vytlct z existujucich zakaznikov, co to da...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

A ani náhodou si nemyslíš, že je to presne naopak, však?
Ľudia sú tí psi, ktorí chcú zo všetkého vytrieskať maximum a za každú cenu. Považujem kroky T-COMu za celkom štandardné a oprávnené. Či sa to kradnúcej slovači páči, alebo nepáči.

Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

zaplatil si sluzbu bez FUP...300GB neni nejak extra...
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

Ale je. Je to na mesiac až príliš. A je to iba kradnutie filmov a podobné ujoviny. Tak na toto určite nemáš neobmedzený Internet...
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

ked su taki borci z T-Comu, mali si to zmluvne osetrit priamo v zmluve so zakaznikom este ked to podpisoval,a nie dodatocne ho natahovat a tlacit do toho, inak ide o porusenie zmluvy zo strany T-Comu a neplnenie si ich zmluvnych povinnosti (a to vsetko bez ohladu na to, ci stahuje alebo nestahuje nelegalny obsah a v akom mnozstve)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ale ono to tam zmluvne osetrene je. Predsa si podpisal, ze pri nadmernom traficu ta mozu obmedzit (technicky FUP). Smola, nabuduce citat zmluvu pred podpisom.
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

A ty si nabuduce zmluvu vobec precitaj. V clanku je jasne uvedene, ze zmluva, ktoru podpisoval, nehovorila nic o FUPe, to znamena, ze si moze stiahnut aj 100TB dat denne a nic mu robit nemozu, nakolko on podmienky zmluvy neporusil.
Odpovedať Známka: 6.1 Hodnotiť:
 

FUP je len zauzivana skratka. Vobec to nemusia nazvat ako "FUP". V zmluve sa pise o neumernom zatazovani siete (teda neumerne voci ostatnym zakaznikom). Co je v podstate to iste akurat dopredu nevies kolko to je. Este nieco nechapes?
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Už chápeme. Všetko si nám vysvetlil. Ďakujeme
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Počúvaj ty intelekt, ak si zmluvou dohodnem neobmedzený internet, a súhlasia s tým obe strany, tak poskytovateľ má držať hubu či stiahnem za mesiac 1 GB alebo 2 TB, a takisto ja čisto moja vec či sťahujem ruské porno, filmy cez P2P, kupujem hudbu cez iTunes, mám doma viacero strojov, ktoré využíva celá moja rodina na čokoľvek od Facebooku po seriály na nete. Nehovoriac o ľuďoch ktorí potrebujú neobmedzený internet pre svoju prácu
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Nie, nie je to Tvoja vec. A už vôbec nie trestná činnosť, alebo zneužívanie pripojenia na trestnú či "inú" nekalú činnosť.
A prosím Ťa, to je čo za ľudí, ktorí potrebujú neobmedzený Internet pre svoju praácu??? Internetoví magori, alebo kto vlastne???
Ak máš 100-člennú rodinu, kúp a zaplať si iný program a vysvetli rodinnú situáciu najmä svojmu providerovi. Iste nájde riešenie. Ale za peniaze.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

....lebo teraz nakupuje internetove pripojenie za fazulky....

alebo ti je 18-35 eciek mesacne malo za internetove pripojenie?


Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ak je to pre Teba veľa, tak sa podľa toho aj zariaď!
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

nie, bolo to pre mna akurat v momente podpisu zmluvy so zohladnenim v tom momente platnych VOP.

ale ked niekto "v priebehu hry" zmeni pravidla, je to neseriozne.


Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

este by som doplnil, ze je voci zakaznikom taktiez neseriozne, ked ich t-com ojebal a nalakal ich na moznost zdielania (mimochodom, stale to maju uvedene na oficialnych strankach http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1423).

za normalny a seriozny postup by som povazoval (a dufam, ze aj vacsina slusnych ludi), keby t-com poskytol sluzby "starym" zakaznikom podla starych VOP az do konca ich viazanosti, a novym zakaznikom by ich poskytoval podla novych VOP.

ale slusnost a serioznost sa uz v dnesnej dobe "nenosi"....
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Ty si uj!
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

mas pre svoje tvrdenie aj nejaky vecny argument, alebo ide len o dalsi tvoj bezduchy vykrik?
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Ano, to bol výkrik. Ľudia predbehli dobu v chamtivosti. Aobzvlášť tí na Slovensku.
Povedzte mi, aké to môže byť "Internet na domáce použitie", ak niekto hrá nejakú stupiditu deň čo deň, len aby čo najviac zaťažoval sieť Internetu???
To nehovorím o tých, mne nič nehovoriacich STEAMoch, nič o Hamachi a iných hlúpostiach.
Ľudia nevedia ani emailovať, lôebo zasycujú všetci svojim kamošom xyz nezmyselne dlhých príloh, len aby zapratali niekomu čo najviac poštovú schránku. Načo sú komu 13MB dlhé prílohy??? To čo tam kto posiela?
7GB schránku sú schopní mi behom pár mesiacov zahltiť.
Dlho predlho som odolával na servri email.cz, aby automaticky nenavolil 2GB schránku. Pretože do 30MB mi toho zvonku moc nenaposielajú. Na textovú, teda bežnú emailovú komunikáciu vám 30MB schránka musí stačiť na dlhé roky. A aj stačila.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Internet neslúži na kradnutie filmov, kradnutie TV či radio vysielania. A nakoniec ani mobily nie. Na tento spôsob šírenia informácií mám eúplne iné technikcé zariadenia a možnosti. Napríklad terestriálne vysielanie TV a pod.
Internet už niekoľko rokov nemá ľuďom čo ponúknuť. Teraz sťahujú filme v HD kvalite cez najlacnejšie Internetové pripojenie.
O rok či dva budú chcieť čo???
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

skus si ujasnit co je kradnutie a co nie.....
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pracujem v oblasti IT ako software a web developer a môžem povedať, že prekročiť 20 MiB prílohu emailu pri komunikácií so zákazníkom poprípade s kolegami nie je problém. Sú to všetko vytvorené dáta, nie stiahnuté. Niektorí ľudia potrebujú mať svoje emaily archivované aj dlhšiu dobu, takže potrebujú väčšiu kapacitu schránky. Čo sa týka toho zahltenia schránky to je už každého individuálna vec, kto a komu sprístupní svoju mailovú adresu. Odporúčam jeden formálny email (pre textové správy bude stačiť aj 30 MiB schránka) a jeden neformálny email kam bude chodiť SPAM a iné hlúposti...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ale na prílohy dlhšie ako niekoľko KB, dobre vidíš, si zriaď inú službu. Ako ITčkár, či ako si sa to nazval, iste poznáš aj iné spôsoby, ako do emailu ťahať stovky MB a GB...
Či nie?
Ty ako IT maniak máš ísť príkladom a spôsobom komunikácie aj rozumieť.
Tak sa toho drž a nepíš tu Tvoje súkromné názory ako pravidlá.
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

"...iste poznáš aj iné spôsoby, ako do emailu ťahať stovky MB a GB..."


pokial chces ale s tymi stovkami MB/GB pracovat, v kazdom pripade ich budes musiet do pocitaca stiahnut - ci uz ti to posle ako prilohu mailu, ale inym "sofistikovanejsim" sposobom.

pokial by chcel odlahcit internetove pripojenie, eventualne by si mohol poslat USB klucik s datami postovym holubom, popripade vyhodit pocitac von oknom a zrusit internetove pripojenie uplne. myslim, ze t-com by tvoje pocinanie ocenil - prinajmensom zmluvnou pokutou.........
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

kde si zobral, ze "pre domace pouzitie"?

skus si pozriet este raz a pozorne ponuku DSL pripojenia t-comu. mozno prides na to, ze t-com ponuka MAGIO INTERNET aj pre podnikatelsky segment:
http://www.t-com.sk/Default.aspx? CatID=2791&section=smallbusiness

alebo vies o nejakom inom dsl programe od t-comu urcenom pre "small business" zakaznikov?

PS: steam, hamachi, a ine hluposti si nechaj pre svojich adolescentnych kamaratov.....
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Pocuj ty inteligent. Nie kazdy len hra hry a pozera videa.
Nevies ako sa da poslat email s 13MB prilohou? Ja ano a nejde o nic nelegalne. Priklady:
1. grafik/webdizajner posiela svoje prace zakaznikovi
2. poisteny posiela fotodokumentaciu poistovni
3. hudobnik posiela svoje dielo vydavatelstvu
... a dalo by sa vymenovat hrbu dalsich situacii, pretoze internet primarne nebol urceny len na zabavu, ale skor na lahsi pristup informaciam a k rychlejsej komunikacii.
Nabuduce najprv uvazuj co chces napisat a aky to ma zmysel.

K teme: FUP by malo byt posudzovane v dlhsom obdobi, nakolko 1 mesiac nemusim vyuzit ani polovicu a 2. mesiac mozem potrebovat dvojnasobok.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Ty si skvelý somár.
FTP server Ti zrejme moc nehovorí, alebo nechce hovoriť, však?
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

neviem koho povazujes za somara, ale ak reagujes na mna...1. ftp server mi samozrejme nieco hovori

2. ked ti niekto uploadne data na ftp server, ako sa potom dostanu k tebe? postovym holubom? alebo predpokladas ze stahovanie dat z FTP servera ti T-COM nezarata?

3. mas doma zrkadlo?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

FTP server bol namiesto emailu spomenutý, ak na to nikto neprišiel...
A ešte niečo.
Ak si nejaký mudrlanti, stoj čo stoj, potrebujú posielať cez pol zemegule 100MB či GB, tak nech si na tento účel zriadia inú službu, iné Uploady, iný Downloady a napr. aj pevnú IP adresy.
A samozrejme platí: "za peniaze v Prahe dom"

Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

ano mas pravdu, ftp server bol spomenuty namiesto e-mailu v suvislosti s prenasanim velkych priloh.

akurat mi stale nie ste schopni vysvetlit, ako tymto sposobom znizis objem prenasanych dat u svojho ISP (t-com).

ci budem data stahovat/uploadovat na mail/ftp server, objem prenesenych dat bude zhruba ten isty.

takze uz v principe bolo spomenutie ftp servera riadna sprostost.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nebola. FTP je spôsob posielania objemnejších dát namiesto emailu.
Množstvo dát nemeníš, to tu nikto predsa nepísal, ale zmeníš si typ programu a pripojenia u svojho providera, napr. Ti pridelí aj pevnú IP, aby si nemusel dlho maturovať s FTPčkom...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

1. stale mi unika spojitost medzi FTP, pevnou IP a znizenim objemu prenesenych dat, resp. FUPom od t-comu.

2. vlastny ftp server ide bez problemov prevadzkovat aj za dynamickou IP adresou - dokonca bez maturovania (dyndns).

3. na prenos vacsich suborov mozes pouzit rozne verejne FTP (a ine) servery, pri ktorych uz vobec nemusis nic nastavovat.

4. ja nechcem iny typ pripojenia, ani pevnu IP adresu, ani nechcem maturovat s FTP serverom - je chcem akurat prenasat vacsie subory tak, ako mi to sluboval T-COM pri podpise zmluvy - neobmedzene.

Odpovedať Hodnotiť:
 

S tym suhlasim akurat 30 MB priloh by musel clovek za mesiac poslat 8333 aby sa to voslo do 250 GB. Takze tych 250 GB na taketo veci podla mna postacuje. Druha vec je ze T-com by nemal menit stare zmluvy a nechat ich bez obmedzenia ak to tak bolo dohodnute v zmluve.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ale ved T-Com stare zmluvy nemeni! Meni len VOP sluzby. Ak by chcel menit zmluvu, tak to by musel podpisat so zakaznikom Dodatok k zmluve. VOP si moze menit kazdy mesiac. Zase si raz niekto neprecital zmluvu :-| V kazdej zmluve je klauzula, ze sa riadi VOP, ktore moze ISP bez vsetkeho zmenit ako chce. Jedina povinnost je minimalne 30 dni vopred upozornit zakaznikov na zmenu VOP. A pokial nema zakaznik viazanost, tak ma pravo od zmluvy odstupit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no, co je teraz trestna cinnost a co nie je, to je vec ktoru tod my riesit nebudeme, ale ja som chcel postavit isty cas debian mirror, aby som mohol upgradovat z lokalneho ... okrem toho potom aj nejake ine mirrory by som nastavil a to si pri FUP mozem vyhodit z hlavy.

debian mirror by som potom samozrejme mohol s celym oklim zdielat pomocou WLanu, nie na to, aby sa mi napajali na internet, ale aby cez Wlan mohli upgradovat svojeho debiana, aby to nevalil kazdy osobitne cez DSL, co by aj setrilo siete... FUP nic nesetri, lebo aj tak sa nic nezmeni na tom, ze v noci ked kazdy chrape internet pojde a ked setci do toho budu mlacit, tak nepojde a tomu FUP nezabrani.

samozrejme, ze teda ked si vykopes vlastny kabel a zapojis sa do internet exchangu, tak ti to je na haku. tam ale ti ani nik nebude robit FUP.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale na Tvoje "nápady" sú určené iné typy, a aj drahšie, pripojení a aj napr. pevnú IP adresu.
A načo by komu bolo upgradovať nejaký Debian?
A ešte po lacinom spojení?
Napr. aj slávne Mágio ma priveľký ping na veľké servery.
Obyčajný 56kbit analógový modem dosahoval na tej istej linke oveľa lepší ping na tie isté servery.
Rozdiel je len v rokoch, v ktorých bola tá ktorá služba využívaná. Všetko ostatné ostali konštanty.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

ty si uz ozaj kokot?
coto tu stale placas za nezmysly? z akeho dovodu sa stale odvolavas na pevnu IP?
ping na velke servery? fyzicky velke?
prosim ta nevyjadruj sa k nieco o com nemas ani predstavu.

a vety typu: "A načo by komu bolo upgradovať nejaký Debian?"
CO TA DO PICE DO TOHO. TY nemas narok riesit co naco komu je a preco robi to co robi. Ze to nerobis a nepotrebujes TY neznamena ze iny nie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ahoj,

podľa tvojho príspevku ti asi poviem novinku, ale existujú ľudia, ktorí si pri svojej práci denne zasielajú veľké množstvo dát, nahrávok konferenčných hovorov, prezentácie a podobne, ktoré bežne zavesia na rapidshare, ulozto, megaupload a kolega si ich doma stiahne, čím si v priebehu dvoch týždňov odkúsne veľkú časť z °°neobmedzeného °° koláča, ktorý T-com ponúka ako °°neobmedzený°° koláč. samozrejme ide o drvivú menšinu zákazníkov avšak každý mal byť informovaný. Zavádzať toto pravidlo spätne je na slovensku možné, ale po uplynutí zmluvného obdobia si každy dvakrát premyslí, či bude pokračovať s T-comom ako poskytovateľom pripojenia. Za budovanie zlého renomé má u mňa T-com 1 s *.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

mam viacero PC v domacnosti, jeden v obyvacke ako HT-PC...len pocas vcerajsej party masinka vygenerovala trafic okolo 6GB, 99% z neho tvorili HD videoklipy z youtube a inych videoserverov

pytam sa ta: som preto pirat a mam byt obmedzovany?
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

ano
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Si obmedzený magor. Preto si zakúp iné pripojenie.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nie, nie je. Ani 3TB nie je vela. Objem je relativny. Ukradnut film sa u nas neda (jedine na mediu z obchodu), stiahnutie nie je nelegalne. Vyzyvam na dodrziavanie zakonov! :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Nejak extra?" Pre boha, niekoľko mesiacov po sebe mať takýto traffic? Aj ja ťahám filmy, hudbu, pozerám online videá, ale toľko? Veď to potom musí za compom sedieť hádam nonstop. Potom sa T-Comu nedivím, že takýchto ľudí chcú obmedziť. To mi príde rovnaké, ako keď si 6-členná rodina v IKEA reštaurácii objedná 1 bezodný pohár a pijú z neho všetci, ešte sa aj každý aspoň 3-krát otočí. Slovač zneužije všetko, a ešte sa aj bude sťažovať, ako im ubližujú.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Zatrpknuty, stary, retard, typujem ze v zahranici nebol a ani nie je najbystrejsi...

Este sa postazuj ako mladez stale nadava a nema uctu k starsim.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

no zato ty si týpek jak lusk!
bol si aj v zahraničí kde ti nabili do hlavy ako sa chovať l prisťahovalcom...?.ale kde sú hodnoty mladíci...v pozeraní blbých videjok na YT??? ste vygumovaní a neviete nič iné iba pičovať nad rýchlosťou a nedajbože FUP.
pridrbaných 240GB dát aby niekto prenášal...to je ozaj stále sťahovanie filmov a debilín z netu a to 24 hodín v kuse-to už len musí byť život-zaplňať terabajtové disky filmami
Odpovedať Známka: -4.9 Hodnotiť:
 

Hlavne ze stara generacia co presedela pred telkou tretinu zivota je urcite lepsia...

240GB ak rozdelim na 4 clenu rodinu tak si kazdy clen pozrie za mesiac 7 filmov v HD kvalite a ostane mu trocha aj na nejaky ten stream.

Najhorsia vec na tebe podobnych je ich neopravneny pocit nadradenosti, ze do vsetkeho sa maju starat a ze co im staci to musi stacit vsetkym a ze vedia vsetko, ze maju tie spravne hodnoty...

T-com mal zisk za rok 2009 145,5 mil. € co je 24% narast oproti predchadzajucemu roku(a to vsetko pocas krizi) tak by si hadam mohli dovolit dodrziavat svoje zmluvy!

"pridrbaných 240GB dát aby niekto prenášal"
Tu pekne vidno aky si blbec, 240 je FUP, ten typek prenasal v priemere 300+ GB za mesiac, takze ani len nevies najist spravne argumenty aj ked pred tebou lezia v clanku na jednu stranu.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

chlapče blbec je asi ten kto ťa robil,mne nemusíš nadávať ty dilinko...
prenes si pre mňa za mňa aj terabajty...ale si chudák aj s rodinou čo nevie nič iné len čumieť na HD filmíky...si "vytunelovaný motrok"...nájdi si čo to je.
tie hodnoty čo majú dnes mladí ľudia sú nie na smiech ale totálne do plaču...o nič sa nezaujímajú, kto im vládne ,kto im rozkráda ich Slovensko,kto im podhodil nejakú kosť...sračky
Iba aby mali najnovší iPod a iPhone a iné chujoviny....to je cieľ ich života..a aby sa tu mohli pochváliť koľko GB dát prenesú...do piky čo ste to za ľudia???
Odpovedať Známka: -6.1 Hodnotiť:
 

Nemam rad ludi ako si ty. Urcujes ludom ako maju zit a hodnotis ich meritkom ze ty si 100 percentny a ostatni su len castou s teba.

Vadia ti HD filmy? Ok ved si kukaj cierno bielu telku chapes? Nechaj kazdeho zit svoj zivot ako chce.

Ja mam HD rad, sw si kupujem cez net a bezi mi vacsinou aj p2p. Preco? Lebo dnesny svet a technologie to umoznuju tak preco nie? 240 giga mesacne je cca 9 giga na den co nie je vela. Na dnesny svet - youtube a 4000p - to urcite nie je vela..

Fakt ale je, ze podpisal neobmedzeny a nekontrolovany net. Pravda je na jeho strane a po aplikovani FUPu na jeho linku by som Tcom zaloval.

Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

Jaj chlapci ten chlapik el nino ma pravdu , je jedno či HD či čiernobiela telka očividne ste ho ani nečítali poriadne a o pochopení ani reči nie je ... Pridávam sa a lutujem vás , za tie prehnité životy , pekne vás chapadlá systémiku majú , nestíhame odpájať ľudí z matrixu, je ich moc veľa pripojených
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Sleduješ príliš veľa telky. A obmedz aj hulenie, už keď budeš pri tom.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

"do piky čo ste to za ľudia???"
My sme ľudia, ktorí:
1. Vedia správne písať.
2. Sa vedia vyjadrovať spisovne.
3. Sa nevyjadrujú pejoratívne.
4. Nie sú paranoickí.
5. Nepociťujú potreba každému diktovať ako viesť vlastný život.
No hlavne sme ľudia:
6. Ktorým robí nesmiernu radosť viesť komunikáciu s nižším životnými bytosťami ako si ty.
Odpovedať Známka: 3.1 Hodnotiť:
 

V tomto Ti dávam za pravdu "Hlavne ze stara generacia co presedela pred telkou tretinu zivota je urcite lepsia...
". Druhé 2/3 sedí za pc a maká. Ty ako mladá generácia si vymenil tv za pc a nezmenilo sa nič. Namiesto do bedne čumíš na monitor a okrem gatí sťahuješ film za filmom!
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Časy sa menia! Prispôsob sa, alebo vyhyň.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Cize my zneuzivame T-Com a rovnako od neho aj kradneme, ze?
Druha vec je, ze v tej tvojej IKEA restauracii ten bezodny pohar v ponuke mat nemozu, pretoze je to nerealne vec - naopak, neobmedzeny internet je vec realna a je (bol) v ponuke. Ked to nevedia dodrzat, nemali to davat do ponuky.
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

Tak prave ta IKEA nebol dobry priklad, IKEA mam celkom rad, ale zrovna ten bezodny pohar je neskutocny biznis...
Poharik je to maly, naliat si mozes iba sirupovu vodu, realne naklady mozu byt niekde okolo 2centy na 1dcl, teda jeden pohar, otoci sa clovek kolkokrat, 2x? 3x? To je max. 4, resp. 6 centov za pohar. Plus stroj, elektrina, umytie... 10 centov komplet, to je fajn zisk, nie? Uz sa ten pohar taky bezodny nezda :)
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

dal som ti omylom plus
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Si to nepochopil. Použijem tvoje prirovnanie aby si to lepšie vstrebal:
Keď si 6-členná rodina v IKEA reštaurácii objedná z ponuky bezodný pohár a ho aj dostane (a zaplatí si zaň) tak by nemalo nikoho zaujímať koľko z neho vypije a bolo by blbé (neetické) keby odrazu chcela reštaurácia ten pohár vymeniť za iný s horšími parametrami.

Možno ty si na také jednanie zvyknutý, prípadne to sám ako poskytovateľ nejakej služby robíš, ale takéto konanie normálne určite nie je.

Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Jo, ale s analogiou so stiahnutymi datami sa da povedat,
ze ten bezodny pohar nevyuziva ta 6clenna rodina len na pitie, este sa aj osprchuje, napusti si nejaky bazen, necha vodu len tak tiect a potom ponalieva aj inym ludom co su smadni.

Ani taketo jednanie nie je normalne , ci? ;-) Podla mna je celkom ferove, ze nasledne ikea mavne prutikom a z pohara zrazu tecie voda cicerkom :)
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

To je jedno či z neho len pije, alebo si napĺňa bazén - veď ten pohár je bezodný a bolo zaň zaplatené (teda ho môže používať taký čas ako je v zmluve uvedené bez ohľadu na čo obsah pohára použije).

Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Vobec si analogiu nepochopil..nevadi
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Ty si nepochopil vôbec nič. Ani to nevadí.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Cítim komunistu...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

este si nepocul o HD ze?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ty chudák zmagorený, udavač, závistlivá ku.rva :-)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

a

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A pán z t-comu no ak si zaplatím niečo a to bez obmedzenia tak to smiem používať bez obmedzenia to že ten konkrétny človek to využíva na toľko na koľko to využíva to je výhradné jeho vec v zmluve je jasne napísané žiadne obmedzenie. A ak sa aj naďalej bude t-com snažiť oje... ľudí tak mu ubudne zákazníkov lebo internet je aj na to dobrý aby spravil imidz podniku a toto im to isto nezlepší. Takže NIE kroky sú nestandarnte a nekorektne voči zakaznikovy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pozri si čo T-com ponúka, neobmedzený internet, tak nech neobmedzený je, to je moja vec načo ho budem používať. Uvedom si že ja si platím službu, ktorú chcem používať. To je ako keby ti niekto v polovici mesiaca prestal dodávať televízny signál len preto že viac sleduješ TV ako tvoj sused. Rozhliadni sa okolo seba, inde vo svete to nieje.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kamo sa preber co je to dnes 300GB ja som zaveseny dednno denne na youtube a stiahnem si kazdy den filmy na dobru noc, som programator a prenasam na FTP nonstop data a mam traff 4TB !!! obmedzovanie na 300GB je pekne uchylne pre moderneho cloveka ! OMG kam sa toto chce dostat s obmedzeniami , RULEZZZZ ORANGE OPTIKA :) Zasrany komunisticky t-com , moj subjektivny nazor
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

taktiez staci ked 2-3 su na jednej linke a vsetci pozeraju TV cez internet a streamuju vela youtube videi... potom limit 240GB nie je tazke prekonat.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Staci sa pozriet na dedinku kde ma zakaznik najvyssie DSL a siri to mikrovlnkou dalsim 5-8tim.Bere za to peniaze a to T-coma to sere...
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

To je ale uz ich problem. Je to ako keby som si kupil auto a dal ho prenajimat, a vyrobcu by sralo, ze na tom zarabam, a chcel by mi dat za to limit najazdenych kilometrov. Hnus.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Hej.Ale T-com tam ten dodatocny list nedava len tak.Radsej uvita nech si da kazdy v dedinke vlastnu pripojku.Ked tomu co to siri znizia rychlost tak sa ostatny na neho vies co.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Omyl, to je tvoj problem. Rovnako ako keby si pri kupe auta podpisal zmluvu ze na nom nikto okrem teba jazdit nebude.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

akurat t-com sa donedavna chvalil tym, ze prave takato podmienka u nich neexistuje
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Nie, zly priklad. Je to ako keby si mal od nich auto, ale s plnou nadrzou - a preto ich ser...., ze jazdis 1000 km denne :)
Keby si clovek platil kazdy GB zvlast, to je ako predane auto - tankovat si musis sam, tak si jazdi, kolko chces :)


Som na strane zakaznika, aj ked tolko stahovat :)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

LOL nemam t-com ale keby mi toto poslu tak by som to skusil na sude aj hromadne a pokial by nebol zaplateny tak vpohode vyhram.ved nadmernym objemom dat sa moze mysliet hocikolko dat.Ja si mozem mysliet ze nadmerny objem dat je napr 1TB a oni 100GB.Proste skusaju ludi kolko vydrzia.Urcite to netreba nechat tak
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

NATO NEMAJU PRAVO! KUVY ZHORENE TELEKOMUNISTICKE! ZALOVAT ICH!!! PORUSENIE ZMLUVY!!!!!!!!

PROBLEMOM JE ZE PRENICH JE AKEKOLVEK INTENZIVNE VYUZIVANIE OBJEDNANEJ A ZAPLATENEJ SLUZBY ZNEUZIVANIM!

LEN BY BRALI PRACHY, ALE KED CLOVEK VYUZIJE SLUZBU KTORU SI ZAPLATIL TAK JE TO HEND ZNEUZIVANIE!

JEDINE TELEKOMUNISTI TU ZNEZUIVAJU SVOJE VSEOBECNE PODMIENKY
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale maju.. ako ina nazvat vytazenie 9-10h denne na 100%? Ved ak predavam/kupujem sluzbu a je dekladovana s agregaciou, cize zdielana, nemozem ratat, ze 100% casu mam pre seba vyhradene cele pasmo. Ak pouzijes kalkulacku, prides na to, ze ak clovek na 2Mbps linke zacne cucat 9h vkuse denne a vytazi linku na 100%, stiahne presne 240GB.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ale keď mu predali inet bez FUP...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Omyl. Predali mu net, ktory pri nadmernom traficu moze spomalit. To podisal, tym sa riadia, a to musi brat na vedomie. Ak vedel, ze jeho internetovy styl je 400GB mesacne, mal vyhladat typ pripojenia, ktory tuto klauzulu v zmluve nema.
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

No neviem aku kalkulacku pouzivas, ale ja ti teraz ukazem moju kalkulacku. Keby 12mbit pristup isiel ako ma (co nikdy nejde) tak by som pri plnom vytazeni mal tahat 1,5MB za sekundu. Ked si to preratas, tak pri 100% vytazeni linky 24 hod denne by som mal moznost za mesiac stiahnut 3,8 TB dat. 240MB je z toho len 6%, tak o akom 100% vyuzivani linky hovoris??? Cize platim za 100% a vyuzit mozem 6% ???? Tomu tu niekto hovori pretazenie linky??? A agregaciu do toho neplet, agregacia je nieco uplne ine a keby skutocne linky boli pretazene, tak sa agregacia prejavi automaticky a vsetkym sa znizi rychlost tak, aby sa nestalo ze niekomu nejde net vobec a inym ide na plno, ale to sa nedeje, takze tu nejde o pretazovanie liniek, ale o to, ze T-Com uz nedokaze plnit cisla v pocte novych DSL pristupov, ktore im nariadili Nemci, tak sa to snazia dosiahnut takymto postupom, namiesto toho aby investovali do rozsirovania sieti a novych technologii!!!! Hanba!!!!
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

A Teba prečo admin tohoto webu nezablokoval???
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ale aj tak 300GB je dost..... to denne musi stiahnut 10GB
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

pripojenie dalej ... :)
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

T-Com sux... UPC unlimited rulez!
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

V oktobri mi končí viazanosť s tymito komunistickými smradmi a dám zbohom superrychlemu 2MBit netu za neuveritelných 19,90 €. Esteze mam iba 18mes. viazanosť.Potom bez zaváhania prejdem na 30/2 Mbit za 16,60 € bez nejakeho skur***ho FUP. Samozrejmé je aj zdielanie so susedom. Lutujem ale ludi, ktorí taku možnosť nemajú.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

..aa ešte asi tak mesiac a pol dozadu mi jednu pani zo zakaz.centra volala že maju pre mňa ako verneho zakaznika super ponuku: Ak si do konca mája predlžim viazanosť, tak mi daju Magio TV a internet za bezkonkurenčnú cenu. Samozrejme s viazanostou na 2 roky.. No pani som podakoval a poslal kadelahšie. howgh!
Odpovedať Známka: 9.6 Hodnotiť:
 

mne tiez do oktobra plati a potom koncim, ale teda na vyber mam len ineho dsl providera... :-(

uz mi pisali ze mi odpustia co mi ostava z viazanosti ked sa zas upisem satanovi!! ani nahodou!!
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

a aby som nezabudol- ten list som dostal tiez...

sme na tom 4 kompy v rodine + multimed. prehravac...
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

A dobre Ti tak. Nechcel by si ten internet ešte aj susedom predávať???
Tak čo sa potom čuduješ???
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

tak teba som chlapce nepochopil, rodina si zaplati internet a vyuzivaju ho vsetci, takze uplne bezproblemov prekrocia 240 GB,

a co ma spolocne to ze ma zapojene 4 kompy s predavanim susedov ?????????

chod radsej este spat
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Vôbec to nie je úplne bežné. Iba ak všetci sťahujú cez torrenty a rapid všakovako ukradnuté filmy, muziku, soft a pod. Nijako inak to normálny človek nespotrebuje!!!
A ak ste taká zavislácká maniacká zlodejská rodinka, vybavte si u providera výnimku. Určite si za toľké GB radi priplatíte.
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Dakoho tu sere že nemá účet na Rapide a nevie používať torrent :-P
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Hlupakov plnych predsudkov ako si Ty by mali strielat. Predstav si ze sa to to da bez problemov prekrocit. Staci len zalohovat velmi dolezite (ale aj objemne) data ktore sa nachadzaju na rozlicnych miestach. Pocuvat muziku z domaceho PC v bezstratovom formate kdekolvek kde je solidne pripojenie k netu (Rippnute originalne AudioCD do formatu flac/wav). Pozeranie serialov, relacii a inych zaznamov v HD kvalite.

Jednoducho povedane, v dnesnej dobe smiesnych 240GB spotrebuje viac-clenna rodina ako nic... A to radsej nespominam pripady kde za rodinnym netom sedi geek systemak.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Smiešnych 240GB??? Ty si chorý, však?
Ak potrebuješ také OBROVSKÉ množstvá dát mesačne vodiť po webe, určite pre teba, ako pre lukratívneho zákazníka, nájdu iný spôsob pripojenia - napr. vyhradenú optiku, a aj iný typ programu a platieb. Určite v tom bude aj aspoň jedna pevná IP adresa, za príplatok môžeš dostať aj DownLoad/UpLoad v pomere 1:1 a je to!
Ale to je celkom iný segment zákazníkov!!!
A dali by ste do zmluvy, že potrebuješ zaručiť prenos povedzme aspoň 500GB mesačne a pod...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Skus pozerat hodinu videa na YT v HD/FullHD a 240 GB mas fuc :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapce, ved ty ani netusis, co vsetko sa da robit s internetom. Asi si iba pocul, ze tam existuje nejake P-cko a o nete nevies totalne nic. Alebo si prowider v malej dedine, kde tvoje wifi kazdy okasle. Inak si to vysvetlit neviem. Ja napr. pocuvam dost dlhu cast dna radio z netu - ak nevies su aj take prijimace do kuchyne, aj ked u nas ich nepredavaju a rataj a je uplne bezne, ze len na radiu stiahnem sam 32GB mesacne + nejaky ten HD video prenos atd. a bez brnknutia do rapidsharu stiahneme doma 70GB mesacne. To este neratam FTP prenosy medzi robotou a domom, kde taham pracovne veci. Tak platim dve velice mastne pripojky kvoli vacsiemu uploadu aj downloadu lebo nemam inu moznost ako DSL...
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Nechcem nic hovorit, ale 240GB sa da spotrebovat aj za tyzden ak mas nejaky dovod, a tych dovodov mam viac. Pracujem v jednej IT firme v ktorej sa starame o zakaznikov. Minule sme zapajali kamerovy system do prace, ktory bol spristupneny na internete z dovodu ze konatel spolocnosti chcel kamerovy system kontrolovat aj doma. Takze si predstavme spusti si kamerovy system doma kazdy den na hodinku a spravi si trafik mesacne 100GB dat. Super nie ? A teraz dalej, internetove riado, streamovanie videi na Youtube, pozeranie online filmov a serialov a inych videii v HD kvalite, kedze ina sa pozerat uz ani neda ked ma clovek 20"+ LCD. Takze este raz sa spytam ako clovek moze napisat taku hlupost ze 240GB je dost.

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Dalsia moznost, mame aj predajnu na ktorej mame 12 PC pre verejnost + 6 PC na hranie, kde je zaplateny CyberCafe od Steamu, takyto steam nema problem stiahnut za mesiac na jednom PC 30GB+ dat, momentalne mame v Steam hry o objeme 450GB, chcem vidiet ako T-comu vysvetlujem ze sme herna a potrebujeme FUP-ko aspon na 1TB mesacne a nie smiesnych 240GB.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Tak si k tomu zakúp primerané internetové pripojenie a nevydieraj providera!!!
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Pane boze, firma ktora je doslova zavisla na preziti od internetu sa spolieha na internet za 20€ mesance ked uz mas taku kaviaren tak hadam daj nejake ine pripojenie adekvatne tvojim potrebam.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

vydieranie?


nie, len vyuziva to, co mu provider ponukol pri podpise zmluvy. skor je otazka, preco provider nedodrzal to, co slubil a zmenil VP
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Si robis srandu? Na firemne pouzitie domacu linku? A medaka za cenu fabie by si nechcel?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

nie, on ma linku pre podnikatela - teda aspon mu ju t-com predal ako "podnikatelsku":

http://www.t-com.sk/Default.aspx? CatID=2791&section=smallbusiness


alebo mu to t-com predal nespravne?

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to ako 4clenna rodina by si mala zaplatit 4 pripojky k netu od Tcomu? to je dajaky mokry sen manazerov Tcomu mozno, ale to je asi tak vsetko...
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

ak mas ineho providera na DSL , ziadna slava... precitaj si podmienky.... pristup platis T-Comu a zbytok providerovi, usetris cca 1€
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mne končí viazanost u tejto spoločnosti ktorá si fakt "váži zákazníkov" tento mesiac a odpájam sa od nich navždy. Túto nenažratú spoločnosť nikdy viac...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

mne konci viazanost za cca mesiac, tiez sa na nich vyserem
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

mne konci viazanost za cca mesiac ..

To ti zavidim, mne za 20 mes.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Tento prístup T-COM-u mi pripomína dobu keď na Slovensko dorazil vysokorýchlostný internet (DSL) a T-COM (vtedy slovenské telekomunikácie) sa snažil presadiť dial-up a ISDN namiesto DSL. Teraz keď sa prechádza stále viac a viac na web 2.0, videí a celkovo množstvo multimediálneho obsahu sa na internete znásobuje a tým aj množstvo prenesených dát, T-COM, kedže skrz konkurencie nemôže už znižovať rýchlosť priamo, tak ju zníži nepriamo pomocou FUP.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Takto to dopadne, ked firma miesto investovania do infrastruktury (aby to liny uniesli), investuje do reklamy, marketingu a pravneho oddelenia.

Som zvedavy aka bude aktualna ponuka na jesen.

Ale bojim sa toho, ze na Slovensku jednoducho konkurancia neexistuje. Zachvilu v ramci konkurencneho boja dotiahne Oragne na Tcom a zavedu podobne opatrenia.

P.S: hoci uznavavam, ze v dnesnej dobe nie je problem streamovanym videom a vyuzivanim internetu "naplno" natocit radovo 10ky GB ale tocit kazdy mesiac viac ako 250GB (dokonca 390GB) sa mi zda uz moc. Nech sa dotycny zamysli, ci stahovat warez (filmy, hudba, hry...) je produktivne a ci by radsej nemal byt ticho. Ak dotycny zdiela pripojenie s celym barakom tak by som bol na jeho mieste tiez ticho. Ak to potrebuje ako pravnicka osoba a datovy trafic je sposobeny serioznou pracou tak by mal uvazovat o inych typoch pripojenia.

Osobne tiez vyuzivam internet naplno. Youtube zasadne v HD, trailery zasadne v HD ale nad 100GB sa jednoducho nedostanem.
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

ja vyuzivam internet tiez "naplno" a pod 500 GB sa nikdy nedostanem :D, obcasne nad TB ale to len obcasne (2x rocne : ) ), a to mi provider dava vyssiu rychlost ako mam v zmluve, sice len o 10%, ale lepsie ako keby bola nizsia. Proste TCOM sucks, vidlami na nich a vyhnat ich zo slovenska, alebo postavit pred sud, alebo upalit, to je jedno, len nech idu het zo svojimi super ponukami, ktorymi drtia konkurenciu : )
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Pokiaľ nevieš dokázať že sťahuje warez tak by si ho nemal obviňovať - veď vieš: prezumpcia neviny


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zatial ho neobvinujem, lebo nemam dokazy. Len mu davam na zvazenie ci ist s tym von je rozumna volba. Staci sikovny pravnik a sikovny technik z tcomu a vselico by mohlo vyplavat na povrch. Mysliet si, ze data (pripojenia, IP, protokoly...) sa neloguju by mohlo byt naivne.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ako zistis z casu pripojenia, IP a portu ci stahoval warez alebo nie ? to by sa museli logovat data co je nemozne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

staci uplne ked sa loguje traffic, koho zaujima odkial a co, staci uplne ze kolko ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

neobmadzeny internet?

kazdopadne si myslim ze prenasat tolko dat je trochu moc. my sme tu traja z toho ja denne nastreamujem nejaky ten dokument mimo ineho pouzivania netu, druhy tu kazdy treti den stiahne nejaku hru, holke tu frci vkuse netradio, ale 200gb nespravime.

a kludne ma kamenujte, ze dotycny zalohuje denne nejake databazy na domacom pocitaci atd.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Na toto som velmi zvedavy. Mame doma Turbo 4 od minuleho roku s viazanostou. Internet pouziva cela rodina. Doteraz s objemom dat nebol problem, ale kedze su letne prazdniny a mam volno, tak urcite 240GB do konca mesiaca prekrocim. FUP mi az tak nevadi, ale chcem mat v tom jasno.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dnes mi prisla fatura od T-comu.Mam optik 4 a na fakture je uvedena polozka:Poplatky za prevadzku,Typ prevadzky:DSL Internet(MB) Pocet:159 Mnozstvo:144562 a Nakoniec suma 0,0e
Ja som uzatvaral zmluvu este minuly rok.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Tak tu fakturu by som poslal do televizie ako vizitku unikatneho kokotizmu ludi.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Tým výrazom na K môžeš tak označiť iba seba. A čo je na tom, že je tam vyznačené množstvo prenesených dát, keď Ti nič za to neúčtujú? Tá faktúra znamená akurát to, že rátajú prenesené dáta, ale nič za ne neúčtujú. Vieš ak si menej chápavý, majú jeden fakturačný systém na všetky programy. Niektoré programy faktúrujú aj prenesené dáta, preto tam niekto má nejaké eurá aj naúčtované. Ty máš flat tak Ti účtujú nulu. Ak si to poslal do TV, tak si akurát ukázal, že si magor.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

oskenuj a hod sem link, na to bude vela ludi zvedavých :-)
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Všetky faktúry ot T-Comu majú po novom údaj o počte prenesených dát, zaviedli nový fakturačný systém. Flat programy tam majú nula euro, ale niektoré programy spoplatňujú dáta nad limit, napr. Turbo 1 a je to dôležité aj u napr. Internetu pre dôchodcov a rodičov, kde po prenesení 2TB poklesne rýchlosť na 1/4 Turba 2.
Tak neviem, čo sa tu zavzdušňujete. FLAT programy majú účtovanú nulu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nerobíš Ty náhodou v T-Com???
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Áno, tiež som si na faktúre od Deutsche-TComu všimol tieto dva nové údaje, len tomu celkom nerozumiem... DSL Internet(MB), počet 167, množstvo 18492... Čo to akože má znamenať, počet? Rozumiem tomu zhruba tak, že som stiahol za mesiac cca 18GB, ale čo je tam ten počet? Router je nastavený na nepretržitý connect, takže....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

keby aspon trochu zvysili rychlost, to ich ani nenapadne.. zvysovali ju pred 100 rokmi naposledy
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Za 2€ jednorazovo si môžeš u DSL zvýšiť UPLOAD na 512mbit. Tu je linka na formulár:
http://www.t-com.sk/ Default.aspx?CatID=2295&fid=402
(zmaz medzeru pre Default)
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Ak mi za 2 eurá dajú 0,5Gbps upload, tak sa im kľudne upíšem i na desať rokov, a aby som nemal problém s FUP, dám si domov zapojiť rovno 10 liniek. 2,34TB by mohlo na mesiac stačiť... :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ja mám upload 50Mbit. Lutujem ťa
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

urcite 2€ jednorazovo ? nepise nikde ze to je na to formular
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to jednorazove, a pokial viem da sa to vybavit aj osobne v predajni
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dik asi to pojdem poriesit :-)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Iste jednorazovo.....
Tu sa to píše:
http://www.t-com.sk/neobmedzeny-magio-internet
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

úplne dolu na stránke
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

"Tento spôsob pripojenia odporúčame ako riešenie
pre vysokorýchlostný internet aj na masové sťahovanie súborov."
Ha ha...
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Asi nepredpokladali, že slováci sú až tak masovo nenažratí čuráci, čo budu kradnutím sťahovať vo dne v noci z netu čo sa dá!
Je to také ťažké pochopiť, vy magori???
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Ja neviem o com tu pises! Nepamatam sa zeby vo VOP bolo nieco o tom ake data mozem stahovat a ake nemozem! A kto chce posudzovat co stahujem? To nam takymto sposobom za chvilu obmedzia auta - rychlost aj pocet najazdenych kilometrov, ved nie je predsa normalne aby niekto najazdil viac ako 1000km do mesiaca, ked priemernemu Slovakovi staci 200km. To potom na tom aute asi vozi nelegalny tovar - drogy, zbrane a podobne - OBMEDZENIE NA NICH !!!! A za druhe, ty si myslis, ze stahuju len slovaci??? Zeby vsetky P2P siete a Rapid a ine tu boli len kvoli "nenazranym Slovakom"? Alebo len inde vo svete s tym co kto stahuje nemaju providery problem, akurat u nas chce na tom nejaky T-Com vytrieskat este vacsie prachy???
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

konecne mame dokaz, cierne na bielom ze v tcockote su len sami cockoti, bez urazky ludi co tam robia mravenciu robotu
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Tým si myslel čo??
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

Vo svojich víziach Nostradamus spomína, že príde doba, kedy "T-com zavedie 256/128 Kbps FUP zákazníkom, ktorí včas neuhradia faktúru"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak ti este neznizili rychlost, skus to vyhladat na nete. :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Toto obmedzenie na 240GB nie je prilis flexibilne. Podla mna by bolo vhodnejsie obmedzenie len pocas dna, ked su linky viac vytazene. V noci (napriklad od 12 do 7 ) by sa data neratali. Takto by bol spokojny T-COM aj stahovaci.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

tak to ma GTS napr...

a tusim aj za menej penazi... (teraz v akcii)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale stiahneš cez deň viac ako gb a potom sa môžeš ísť pásť :( jedno lepšie ako druhé, no možností nemám veľa :(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

potvrdzujem. Svokrovi taktiež došiel list.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne tiež prišiel presne takýto list, zmluvu mám od septembra 2009 na 24 mesiacov. Je v nej jasne uvedené že je dátovo aj časovo neobmedzený pri rychlosti 2048 kbps. S rýchlosťou nikdy neboli problémy (niekedy ide aj 2,4mbps), odozvy sú tiež slušné, ale posledné asi 3 mesiace mi proste niektoré stránky nenačíta, musím si ich refreshnúť aby ju zobrazilo, a aj tak niektoré multimédia (videa z YT, niektore obrázky) proste nenačíta. Pritom v testoch s jedným pražským serverom som mal packet loss 0.00 tak netuším čím to je.
Bohužiaľ na náš dom nemá kvôli kopcu dosah z mesta žiadny wi-fi poskytovateľ. Našiel som už aj spoločnosť ktorá by dostavala optickú sieť s obojsmernou kapacitou 100mbps pre každý dom až k nám, za 25-30.000€. Už som napoly rozhodnutý že si o rok obehám všetky domy, zistím kto by mal záujem, a keby sa našlo aspoň 100 ľudí z tých cca 1500 čo tu býva, tak by to nebolo až tak veľa
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

to so strankami robilo aj mne daj si openDNS a mallo by to ist,pozri na googli openDNS je tam aj navod ako na to...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mal by ich niekto odpisat v style hudobneho producenta Brucea Dickinsona aka Christopher Walken: Easy, guys.. I put my pants on just like the rest of you -- one leg at a time. Except, once my pants are on, I make gold records. :D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Guess what.. I got a fever! And only prescription is.. MORE COWBELL! :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

kurvy.
minuly rok 4 miliardy korun cisteho zisku, a je im malo.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Prišiel mi rovnaký list, po prekročení limitu, píšu že 2x som prekročil, a v ďalšom mi už obmedzia rýchlosť.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Robia to naschval. Kosicky ANTIK sa so zakaznikmi jednoducho neserie. Pytam sa operatorky kolko giga mozem sosnut povedala kolko chcem, neobmedzene. Pytal som sa a povedzme 1 terabajt za mesiac? povedala ze mozem neobmedzia ma. Neviem o tom ze by ANTIK obmedzoval svojich zakaznikov. V KE je tiez Optika a celkom dobra. Tu sa Tcom neosvedci. Prejdem k teme. Ja tiez ako 150gb za mesiac nedam.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

este je otazka ci slecna "operatorka" rozumela pojmom "sosnut" a "TB" :D
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

za chvilu zacnu fupovat aj digitalnu TV MAGIO :D ze len par hodin denne :D
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

v každom normálnom štáte sa snažia sprístupniť rýchly internet bez obmedzení. Len u nás je to tak, že to ide "dolu vodou". ? Ceny internetu sú oproti zahraničiu drahé, najväčší poskytovateľ sa rozhodne, že zavedie FUPku??... Toto mi príde ako niečo nepochopiteľné... asi ozaj žijeme v zlej krajine..
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Krajina je dobra, spravna a navyse aj krasna. Vzdy je vsetko o ludoch...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Od isteho casu neprispievam do diskusii na DSL.skm ale tvoj vyrok ma chytil za srdce. Krajsie a vystiznejsie sa to povedat nedalo!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

1000 bodov

1000 rokov nam vladli cudzi vladcovia

sami si nevieme vladnut, nevieme to, nenaucili sme sa to
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale coby nevedeli, aha ako dobre to nasim zemepanom ide, zdieraju nas este viac ako cudzi... :(
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

v t come robia sami t cocoti ... obycajny sprosty monopol az sa mi z toho chce grcat.... nenormalnym sposobom zneuzivaju svoje postavenie monopolneho dodavatela datovych sluzieb a este sa zlucia z t mobilom ... hovorim tete na 08000123456 .... vasa najvacsia chyba je ze ste monopol a nevazite si zakaznika... ona mi na to... no a preto ze sme monopol tak si ho chranime... heh mam to aj nahrate :))..... protimonopolny urad im to kludne schvali ... mali by ich rozdelit to co si dovoluju je hnus
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

byt tebou moc sa nechvalim ze si niekoho nahral bez jeho vedomia, pokial si ho neupozornil, je to trestne....
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

na podobnych linkach stale upozornuju, ze si rozhovor nahravaju. ked mozu oni, preco nie aj druha strana?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

No veď hej, oni Ťa na to upozornili, že ťa nahrajú, ale Ty si to spravil bez ich vedomia. Alebo si tetu upozornil, že ju budeš nahrávať?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne tak, vzdy je tam upozornenie, rovako ako ked vstupujes do budovy s kamerovym systemom, tiez tam musi byt nalepka, ktora to oznamuje, ak si danu osobu neupozornil ze si ju nahraval dopustil si sa tresneho cinu, tak tu nevyskakuj a nechval sa s tym...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Neviem čo sa do neho navážate. Robil si iba záznam z obchodného jednania. Problém by bol keby nahrával súkromný rozhovor (aj svoj).
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Problem je, ked danu osobu neupozorni ze ju nahrava....a to je problem...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zaujimava myslienka.. odteraz budem slecny na infolinke upozornovat ze hovor moze byt z mojej strany nahravany :D
Uz sa tesim na tych par sekund ticha, kedy bude premyslat ci dobre pocula a ako ma slusne posle niekam :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nepošle. nahrať si ich môžeš pre súkromnú potrebu, ale nie pre právne úkony!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto nie je vymysel toto sa mi fakt stalo:
Mal som zaujem o dsl od tcomu nakolko v lokalite kde byvam nie je ani prd okrem wifi ale pre pocasie som chcel radsej dsl. Tak som volal do T-comu a prisiel technik ktory mi do oci vravel ze t-com nema ziadne limity na dsl okrem toho programu 2000MB. Mu vravim ze vsak je toho plny net a on ze to nie t-com vobec nema fupko. Tak teraz neviem ci zamestanci maju nakazane klamat zakaznika do oci alebo su taki tupi ze o fupku fakt nic nevedia.
Dal som si nakoniec wifi :D

Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

no ak si pouzil namiesto slova FUP slovo fupko tak ako teraz co pises, tak potom sa nedivim ak nejaky rozospaty technik rano bez kavy este nevedel o com mu tocis :)
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Skor je to o tom, ze technici nemaju ani sajn o aktualnych informaciach.. onui nepotrebuju vediet vlastnosti a ceny programov... takze to, co ti povie technik nie je smerodatne..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

technik ma nahak, je mu je jedno co kolko stoji a aku zmluvu si podpisal, router sa zapaja stale rovnako :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

podpisoval som zmluvu asi pred rokom a pol a tiež mi prišiel tento lajster
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja si myslým že spominany zakaznik si spravil mini bussines siet pripojil na router seckych susedov a bral po 10 eur jak keby bol provider on
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

prečo si to myslíš? "Podľa seba súdim teba?"
Stačí mať doma (v rodinnom dome) 4-5 PC ako napríklad u nás a používať YouTube aj ako telku http://www.youtube.com/xl ...
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

A mna na t cocotoch zacinaju srat ich rozbite routery. Mam taky pocit ze tie firmware ktore pred rokom updejtovali su nejake zabugovane. Staci totiz ze mi vypadne na par sekund elektrika, router sa resetne, a nechcu mi ist niektore stranky. Napr stv.sk, bracho sa mi stazuje ze na pokeci vraj nejdu zobrazit fotky, istu dobu nehcel chodit blackhole.sk a mavam prbolemy s dalsimi strankami. Musim si znova zadat prihlasovacie udaje do routera a potom ide ok. Staci dalsi vypadok a zas je to v riti. Bratanec ma rovnaky router a jemu pri kazdom vypadku pre istotu rovno vymaze z neho udaje, takze sa musi znova prihlasovat. Mam chut im tie bucoracke routery o.ebat o hlavu.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

samozrejme, t-com by mohol dodavat kvalitne a drahe routre (cisco, netgear, linksys, ...), len chcem vidiet zakaznikov, ktory by si to platili ;-)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Pozeral si už ich e-shop?? Minule som tam zablúdil a skoro som zo stoličky spadol.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ocividne si nepochopil, hadam si tam necakal Cisco, precitaj si este raz moj prispevok ;-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

draytek vigor su dobre kvalitne routre

napr. este som nenatrafil na router, ktory ma v sebe VPN klienta.Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

samozrejme, vigory su dobre zariadenia, to mas pravdu, ale aj tie maju svoje muchy :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

VPN klienta v sebe Draytek urcite nema, ma akurat podporu pre IPsec VPN rovnako ako napriklad Zyxel za 1/4 ceny DrayTeku :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tam ide o to, ze ked sa ti restartne router tak musis cakat na priradenie ip - cky, a si pametam, ze hovorili ze to moze trvat od par sekund az do 20 minut :D takze to bude tym
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

T-Com ich predáva po tisícoch, ten tvoj výpadok , je mizerné percento nefunkčných routerov. Keby predávali po tisícoch CISCO atd... počet vadných routerov by bol taký istý, veď všetko sa vyrába v Číne
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No ja neviem, podľa mňa je ten limit 120GB na Turbo 2 na klasickom DSL pre 95% ľudí primeraný. Ja teda ťahám dosť filmov a seriálov a 90GB za mesiac som neprekročil. Samozrejme ťahám len pre seba. Bývam na malej dedine pri BA a ďakujem T-Comu za DSL. Mám tu možnosť 3 wifi providerov, ale všetci majú horšie podmienky ako T-Com, čo sa týka pomery ceny/rýchlosti, FUP alebo agregácie. Ja som vlastne pred 3 rokmi prešiel z Wifi k T-Com. Samozrejme najlepšie je byť bez akýchkoľvek limitov, ale musíme si uvedomiť, že T-Com za uplynulé roky nemal na DSL limity práve preto, aby sa odlíšil od ostatných wifi providerov a pretiahol k sebe ľudí. Preto k menu prešlo tak veľa ľudí. Nietkorí združení užívatelia, ktorí používajú jeden účet sa budú musieť rozdeliť, na tom T-Com zarobí, s tým zrejme počíta. Nič ale nebrámi nespokojencom, ktorí majú možnosť prejsť ku konkurencii, aby odišli a ja to vítam, pretože len konkurencia zabezpečuje lepšie ceny.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale pre 80% ludi je primerany limit 5GB.
je to dovod na neobmedzeny internet s 5GB fup ? nie. ludia ktorym to staci si kupia program, kde bude predplatenych 5GB a nie flat.

ja som si objednal program, s NEOBMEDZENYM mnozstvom prenesenych dat. nie 5GB, 120GB, ani 240GB ale NEOBMEDZENYM mnozstvom. to stoji v zmluve, to bolo v reklame, a preto som si to objednal.
co na tom prenasam je len moja vec. ano, mozno to je len warez. ale to nieje ziaden argument. tiez si mozem legalne poziciavam filmy v internetovej pozicovni. alebo mozem byt linuxovy fanatik, stahovat vsetky distribucie ktore vyjdu, a legalne ich uploadovat ostatnym.


alebo inac. predstav si, ze si kupis na auto rocnu dialnicnu znamku a jazdis. 5 rokov fungujes bez problemu, a zrazu ti v polke roku dojde paprier, ze jazdis po dialnici prilis vela. ododnes mozes prejst po dialnici len 100km za tyzden.
je to normalne ? nie. ked mas rocnu znamku, jazdis rok. ked si platis neobmedzeny internet, prenasas neobmedzene.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

konecne spravne prirovnanie :D FLT dsl - dialnicna znamka

genialne :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

OK,co sa tyka mnozstva udajov mas pravdu. Ale v zmluve mas klauzulu, ze nesmies spristupnit pristup na net tretej strane, to znamena uzivatelom mimo tvojej rodiny.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

ja som si tiez myslel ze T-Com naj... tiez mam okrem wifin len dsl v nasej dedine. nastastie som si to este overil na www.porovnat.sk a zistil ze aj SWAN ma DSL, podstatne za menej ako telek.... a ziadne FUP
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zlodej ten zakaznik. Taky objem dat. To je jasne, ze stahuje a uploaduje ilegalny obsah cim porusuje zakon SR a autorske prava. A ma este drzost stazovat sa! Mali by mu preklepnut co na tom internete robi.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Ak s tym pojde na sud tak musi ratat s kazdou alternativou. Ale ak sa na vypise IP adries (z logu) Tcomu ukazu IP adresy poprednych torrent serverov, tak to nebude pre neho idealna situacia. Na jeho mieste by som to dvakrat zvazil, ci to za to riziko stoji.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

ip torrent servrov neznamenaju nic...pokial viem tak tu plati prezumcia neviny, a teda, kym ti nieco nedokazu, ze nieco porusujes tak si nevinny. tu teraz nejde o to, ci taha nelegalny obsah, kludne moze tahat aj nahodne generovane cislice, to je jeho vec, ide o to, ci neporusuju zmluvu tym, ze si zaplatil neobmedzeny internet na dva roky a zrazu uz obmedzeny je.... ako keby vydrzali tie dva roky a potom vymyslali, tak ok, ale takto...?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

V zmluve je o tom jasna klauzula:
"obmedziť šírku prenosového pásma alebo aplikácie, ktoré spôsobujú neúmerné zaťaženie siete, najmä aplikácie typu peer to peer"
A kedze nikde nie je stanoveny presny pocet, tak to moze byt 10GB alebo 250GB. Suhlasil si so zmluvou. To, ze je v reklame "neobmedzeny" je zavadzanie zakaznika (ale v suvislosti s reklamou), podla mna je zmluva ako taka nepriestrelna a tak na to maju narok. Nepaci sa? Skus ineho providera. Ale takto uz nezmoze nic.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Zmoze, prave preto ze v zmluve nie je jasne definovane co znamena "neúmerné zaťaženie siete" a podobne, tak o tom v pripade sudneho sporu bude rozhodovat sud.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

To je ale predsa jeho problem ze s tym suhlasil. Sam predsa podpisal, ze ho mozu obmedzit, KED a AZ to uznaju za vhodne. Z pohladu Tcomu vyhodne. Kludne to mohlo byt 5kB. Mal si vybrat iny typ pripojenia kde ta kluzula nieje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zle citas. On nesuhlasil, ze ho mozu obmedzit "ked to uznaju za vhodne", ale ked sposobi "neumerne zatazenie siete". Lisi sa ich nahlad na to, co je neumerne? Rozhodne sud.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A podla coho si myslis, ze sa stanovuje hranica neumerneho stahovania? Stanovuje to tcom podla aktualnej vytazenosti sieti. Tolerovali mu to X mesiacov. Nasledovalo stopnutie. Zaver? Nebol to narazovy napor!! Jedna sa o neustale zatazovanie siete neumerne voci ostatnym pouzivatelom. Inak povedane ak priemer na zakaznika tcomu daneho programu je 200GB mesacne, stanovi sa odchylka (+par GB) a 390GB je neumerne. Dalej sa moze posudit ci v danej agregacnej skupine bola zarucena priepustnost ostatnym ludom. Ak nie nasleduje postih.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono je tu uz stejne jedno. Coskoro budu ludia musiet uzavriet nove zmluvy a tam uz je vyslovene napisany limit. Nie som ani na strane Tcom (kedze ta firma nevie co so sebou) ani na strane toho co ma problem, ci stiahne 400GB alebo rovno 500GB aby mohol machrovat v hospode kolko HD filmov ma na disku. Stale tvrdim, ze sme na tom este dost dobre v porovnani s krajinami kde je zakon 3x a dost alebo kde je DSL standard.

Osobne si radsej vyberiem net od Tcomu pretoze bude stabilny a nestane sa, ze kvoli 54 blbcom (1:55 agr) bude moj net rychly par kB. Nebudem si nic nahovarat, Tcom do infrastuktury investuje raz za 50rokov. Ale ak stahovaci prejdu k inym spolocnostiam tak tie budu mat problemy a naopak tcom moze zdvihnut ryhlost (lebo linky to unesu).
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Pozri, aj otika má svoj limit, a nie je zrovna lacná!!!
A nikdy sa siete, už vôbec nie komunikačné, nenavrhujú na 100%-tné vyťaženie magormi. Poznám rodiny, ktoré mali u Pomaranča rok volania za nejakú bezvýznamnú sumu, tak im ten telefón div že nezhorel. Všetci z rodiny cezeň vyvolávali dlhé,predlhé minúty. Dokonca známi a susedia, len aby to "využili".
Tak toto je chorá slovač, ktorá si myslí, že za korunu sa posere celý svet! Lebo one chce 48-hodín denne "legálne" sťahovať filmy z netu...
Ľudia, ak ešte nimi ste, zamyslite sa trochu nad sebou...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

to je čistá drbnutá slovač...zadarmo nech aj potarhá/alebo za 30€ nech je aspoň milion voľných minút-nech vidia že máme neobmedzene do vlastnej,hahaha!
čistá degenerácia:
videjká z YT len v HD...trailery výlučne tiež len v HD...porno tiež iba v HD,a ked potom výjdu von aby sa kamošom pochválili koľko GB stiahli v ktorý deň tak tí sa potom posadia asi na riť...toto sú tie správne hodnoty pre život-čisté vytunelovanie.

Jeden z vrcholných predstaviteľov židovskej Frankfurtskej školy už dávnejšie vyhlásil na adresu bielych ľudí a kresťanov : "Vás starých nepotrebujeme, vás už len pochováme . Ale ukradneme vám vaše deti, ponúkneme im zakázané ovocie a vychováme ich podľa našich zásad. " Ak sa dobre pozriete okolo, tak to sa už deje .
Sulik sľúbi drogy a teplošov a osprostená, "ukradnutá " mládež nadšene zaplní námestie pred prezidentským palácom .Zaida
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Čo ťahá je v tomto prípade asi irelevantné...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A zas je diskusia (skoro) celá zelená ... :-)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Som na Slovanete DSL, FUP mam 30GB/mesiac a tu sa nejaki ceconi stazuju ze 240GB im je malo... WTF???
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

So Slovanetom by som sa nechválil, schválne si daj do Google slovo Slovanet a sťažnosť, príp. nespokojnosť a pod. a čítaj. Prípadne si preštuduj diskusie na DSL.sk
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Sorry, zle som čítal, Ty sa vlastne sťažuješ...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

ja stiahnem mesacne asi 200 GB, takze limit mi vpodstate nevadi, len ma nenormalne nasrali tym, ze ked mam podpisanu zmluvu v ktorej je internet oznaceny ako datovo a casovo neobmedzeny, tak mi to tie kurvy nemaju co obmedzovat aj keby som tahal 24/7 cely mesiac
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

CISTO teoreticky, ani ta neobmedzuju, su nepriesterlny (u nas).
"Ide ti internet?"
"Ide"
"Tak kde je problem?"
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

obmedzuju ma. znizia mi rychlost predsa, alebo nie?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

No lenze tam je ta nechutna vec v zmluve ze "1:50" agregacia
cize povedzme 2048/50= 41kbps..
ale zase, pri 20Mbps by s tymto isli pod 256kbps vs 410Kbps..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak ako nekonečné volania mali nejakých 1000 férových minúť, či ako to mali mobilní operátori ošetrené...
Ľudia sú skrátka nenažraní, preto im niekto klepká po prstoch.
A čo má byť?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No ano, ak by si kazdy zobral len tolko kolko potrebuje, mohli by vsade dat "neobmedzene", podla mna aj rozky by mohli byt potom zadarmo :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mohli. Lebu Lunexáci tu stále vyplakávajú, ako sú ich produkty zadarmo. Oni sú len free.
Lunexové, teda free rožky, som navrhoval už dávnejšie. Žial žiaden blbec nechce robiť a niečo aj vyrábať zadarmo. A ešte keď to má jesť niekto iný, ako on sám...
Odpovedať Hodnotiť:
 

oznaceny je CASOVO a DATOVO neobmedzeny o rychlosti nepadlo ani slovo. Je tam agregacia 1:50 a podla vsetkeho sa ani moc neuplatnuje. Cize neni sa naco stazovat.

A kdo nechce FUP stale ma moznost garant linky. Lenze to uz nieco stoji (realnu cenu internetu). Za 1Mbps/1Mbps cca 30eur
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Alebo staci ak by zacali pouzivat "az do" 1Tbps, a bude to zase OK :D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

to používať nemôžu, pripojenie do SIXu majú len 2x10Gbit
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

FUP alebo nieco podobne ma kazdy operator ak nejde o garantovanu linku, ktora stoji radovo ovela viac, rozdiel je akurat v tom ze vacsina z nich nema presne v zmluve uvedene kolko to je. Kazdopadne argumentacia ze na youtube zhltol 350 GB mesacne je smiesna, evidentne ten clovek zalohuje internet, cely filmarsky priemysel nestiha tocit filmy tak rychlo ako ich ten clovek stahuje. Myslim ze stiahnut denne 1 dvd, je az az teda 150 GB mesacne musi stacit priemerne kazdemu. HD kvalita sa netaha na veci ktore si clovek nechce nechat na HDD. Niesom ziadny zastanca operatora, ale ten kto stahuje mesacne 350-400 GB by nemal urcite platit za net tolko co clovek co ho pouzije na mail. V USA su limity 10x nizsie a hned sa znizuje rychlost, staci trosku posledovat afery verizonu, AT&T a si uvedomite aky su europsky providery vlastne dobry
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

Preco by malo niekomu stacit DVD denne? Preco nie HD film denne? To uz robi smiesnych 400GB mesacne.

T-com ponukal neobmedzeny internet tak nech dava neobmedzeny internet.

Pri pozicani auta ti mozu dat limit najazdenych kilometrov. Ale ak ti tento limit nedaju? Budes sa obmedzovat len preto lebo "sdfsd" zhodnotil ze kazdemu priemernemu cloveku staci 100km denne?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja si raz za mesiac nahram nejaky film z TV na DVD, ktory by som chcel vidiet a prave nemozem a nemam cas si ho pozriet niekolko mesiacov. Ak si niekto stahuje jeden film denne, uz to musi byt filmovy maniak, no tomu ako bolo pisane vyssie staci 150GB mesacne. Ten komu to nestaci musi teda stahovat viac ako jeden film denne a pochybujem, ze to ma pre vlastnu potrebu....
S tym autom co uvadzas, to nie je dobry priklad, pretoze mas pozicovne na den a plus si platis palivo... :(
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

t-com ponuka neobmedzeny internet

mozes preniest dat kolko chces, ale po 240 gb ti to pojde holt pomalsie.

rychlost nemas nikde garantovanu.


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"HD kvalita sa netaha na veci ktore si clovek nechce nechat na HDD." LOL. Ak by si takuto koninu napisal na hdbits, tak mas instant ban ;-)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ja napr nechapem ludi, co stiahnu HD film, pozru ho na svojom 20 palcovom monitore a potom vymazu..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ja zas nehcapem ludi co maju HD monitor, ale pozeraju na nom 300p xvid.. cize HD monitor na chytanie prachu, ferrari v garazi. to auto sa nekupuje na mestske nakupy v auparku, ale na rychlu jazdu.. (napr na slovakiaringu)

uz len zdravy rozum zvazi ci sa mi oplati tahat 8GB HD balastu na 2 hodiny zabavy. kedze mam 512Kbps tak mne nie. Ale ten co ma 100Mbps si moze povedat prave opacne..

maly by to inak vyriesit ako limitom, napr extra poplatkom. 1TB za 10eur alebo podobne.. mne to znie ferovo..

Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Za takú debilinu by si ho zaslúžil aj tu.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Tak u mňa sa žiadnym listom ani neunúvali, proste sekli rýchlosť a hotovo :) Tak som im na oplátku poslal výpoveď, ešteže mi končí viazanosť. A čo sa týka toho úžasného limitu, stačí stiahnuť 5 bluray diskov a je to v čudu :) Ale sťahujem v noci a z platených serverov, kedy to nikomu linku nezaťažuje a nič neuploadujem, neporušujem žiadny zákon,. Ale to by museli telekomunisti rozmýšľať a nevyrobiť takéto nezmyselné celoplošné pravidlo.. Ale čo už. Chcel som neobmedzenú linku a bol som ochotný si priplatiť. Takto ma proste oklamali. Jediné, čo ako spotrebiteľ môžem spraviť, je prejsť ku konkurencii. Zbohom, t-com. A vďaka za nákladné natiahnutie káblov až do domu. Dúfam, že sa vám tá investícia stihla za t ých 18 mesiacov vrátiť...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Milé deti, milí diskutujúci ak chcete ganrantovanú linku tak sa pripojte do SIX-u ceník tu http://www.six.sk/cennik.shtml
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

fail :D
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

stalo sa:
30.06.2010 WiMax odpojený zo SIX

LOL, hajzli su to!
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

24.01.1997 PUBNET pripojený do SIX rýchl. 128 kbit/s
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Neviem čo sem ťaháš garantovanú linku. Prečítaj si aspoň názov článku nad diskusiou o čom je...
Odpovedať Hodnotiť:
 

takze ked si t-komunisti zozenu este piatich, co im daju tolko ako ja, maju kazdy mesiac zaplatenu Gb pripojku na SIXe - vazne mile!
Som netusil, ze pripojka na SIX je tak lacna zalezitost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

... dostal som rovnaky list, nuz nestihaju im zartiadenia tak musia skrtit, je to prirodzene, na slovensku teda.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Milujem Košice!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

T-com a jeho tzv. "neobmedzený internet pre každého" ... Využívajú negramotnosť ľudí vo svoj prospech. A tie zavádzajúce reklamy, otravní "obchodní zástupci a pod. ... Mne ešte pred zavedením FUP toto už aplikovali zo slovami: "je podozrenie, že vzhľadom na môj download a upload sťahujem ilegálny obsah ... " Takže mi stiahli speed o 99% , som nemohol ani stránky prezerať. V telefóne som sa robil ťuťko, nech sa len operátor vyjadrí a to čo zadrel ma doslova šokovalo ... Škoda, že som si ho nenahral na telefón ... Keď som bral internet so slovami, že budeme na sieti 8-mi, či to je problém alebo nieje ... Pracovníčka ma ubezpečovala, že to je v poriadku ...
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Ja by som dal podnet na SOIku za zavádzanie zákazníka a klamlivú reklamu.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

A to je tak v poriadku, že na margo toho zavádzajú FUP ... Pri tom pokeci s operátorom som mu vysvetlil, že tým porušujú zmluvu a taktiež zákon o telekomunikáciách. Na to sa mi on odkazoval na Francúzsko, Eu a podobné kecy ... Hneď som mu vyjadril, že čo si o jeho kecoch myslím ... Do 3 min my šiel net ako švajčiarske hodinky. Dokonca mi zbytočne poslali servisáka ... Každopádne už viem svoje ... Tam radšej nech ponaťahujú optiku, ako v reklame prezentujú ...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Nech ich idu ...... 240GB na co postaci? Ja uribim 200GB za dva dni, Upload :) Nech žije optika, ale nie tíkomácký
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

To si HD producent alebo co ? :D
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

nie,on je profi uploader a tu sa s tým chváli...blbeček
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Sak teraz sa budu snažit vsetkych ktory robili zmluvu pred 1 aprilom zmenit tarifu aby nemali pretazenu siet ale trpaci robia chybu lebo ono sa na nich nevztahuje lebo ono to bolo povedane ze to bude platit od prve aprila takze by mali ostat neobemdzene penosy dat a rychlost ktora je v zmluve. Ale ak si to berieme takto ceny ostavaju take iste len oni znizia rychlost prenosu tak nech znizia aj cenu ked aj rychlost. To sa zakaznikovi potom neoplati a pojde ku konkurencii. Ale kazdy rok je tam iny Manazersky tym :D a kazdy rok nieco zmenia teraz su tam asi len hlupaci ktory nerozmyslaju
Odpovedať Hodnotiť:
 

A bol to poriadne vyhrazny list. Ze ci som si vedomi pravnych nasledkov nekaleho vyuzivania ...taky som mal z toho pocit
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak chcete mat take brutalne dobre ratio, pouzite seedbox..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

jednoducho su to nenazranci,investovat to nebude len vo velkych mestach kde maju zisk,ja mam UPC hned ako pripojili a stoho ich TURBA 3 co mali vtedy som presiel na Fiber Power 120.
Tcompoti nech si trhnu najprv nutili pevnu linku k netu to im nepreslo sice si zarobili na nas ale co uz a teraz budu omezovat niekoho zaco predtym neomezovali a este ceny maju take ze ma uz pohlad na to ze len ....€,su to stoky skratka.
Ked mam pripojenie k netu tak nech mi sluzi ked aj 24hod by som mal co stahovat.(ale to by mi mozno aj elektrarne dali FUP koly 1000W zdroju :) )
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

t-com uz podobne dopisy dorucuje aj zakaznikom so zmluvou uzavretou pred 1.4.2010


program: Turbo 4
objem prenesenych dat za posledny mesiac (udaj z faktury): 100000
text upozornenia:"Vážený zákazník,
dovoľujeme si Vás upozorniť na nadmerný objem prenesených dát v sieti Slovak Telekom, a.s. opakovane zaznamenaný na Vašom
prístupe do siete Internet.........."

Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

"............ Keďže nadmerným využívaním služby dochádza k  neúmernému zaťažovaniu siete s  negatívnym dopadom
na ostatných účastníkov, v záujme dosiahnutia rovnakej kvality a dostupnosti služby pre všetkých užívateľov v  zmysle Všeobecných
podmienok na poskytovanie verejnej elektronickej komunikačnej služby Magio internet Optik, Časť III., Článok 3, bod 1, písm. o),
v  spojení s  bodom 2, písm. c), alebo v  zmysle Všeobecných podmienok na poskytovanie verejnej elektronickej komunikačnej služby
Internet, Časť III., Článok 3, bod 1, písm. i), v  spojení s  bodom 2, písm. c) (ďalej len „VP“) Slovak Telekom, a.s. môže v  budúcnosti
pristúpiť k dočasnému obmedzeniu poskytovania služby Magio internet a  Magio internet Optik.
Ďalej by sme Vás chceli upozorniť, že podľa VP je služba Magio internet a  Magio internet Optik určená účastníkovi ako koncovému
užívateľovi, pričom koncový užívateľ túto službu neposkytuje ďalej, ani prostredníctvom nej neposkytuje ďalšie služby.
.................."
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

"...........
K dočasnému obmedzeniu služby pristúpime pravidelne po dosiahnutí objemu 240 GB v  danom mesiaci a  bude trvať do konca
mesiaca, v  ktorom nastalo prekročenie.
Veríme, že napriek vzniknutej situácii Vám využívanie služieb od T-Comu prinesie veľa spokojnosti.
T-Com"

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Za 4 mesaice si na toto aj tak nikto nespomenie :D
A kolotoc sa toci...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tiez mi prisiel horeuvedeny list a zmluvu som uzatvoril este vo februari 2009.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zatial mi moc FUP neprekaza.

Podla mna lepsie riesenie by bolo, keby znizovali rychlost iba v pripade, ze by to ich siet uz nezvladala, a znizovanie rychlosti by bolo plynulejsie a viacej by boli obmedzovane prenosi ludi co maju prenesenych viacej dat za mesiac, kazdopadne by som tam nechal nejaku minimalnu rychlost, ktora by bola vzdy garantovana. Toto riesenie je samozrejme zlozitejsie na nastavovanie siete ak je to vobec mozne tak nastavit.

Suhlasim, ze tak drasticky znizit rychlost po urcitom prenesenom objeme je hlupost.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nepaci sa mi vystupovanie niektorych ludi, co reaguju, ze ked ma niekto prenesenych cez 200GB ze je hned pirat a stahovac ilegalneho obsahu z internetu. Dnesnej dobe sa brutalne rozrasta streaming a to poziera hodne prenesenych dat cez linku. Zoberme si len priklad internetove radia, ktore pocuvam skoro kazdy den. Bitrate je 128kbps cize 16kB/s, ak by som ho pocuval nonstop tak prenesiem cez siet 16000*30*24*60*60=41472000000 bajtov co je 38.6 gibibajtov. Pokial by som tak streamoval video o rychlosti 2000kbps, tak by to vyslo okolo 617 gibibajtov a to nie su bohovie ake kvalitne prenosy na dnesnu dobu HD kvality! A to nie je vsetko, buducnosti toho budeme cez internet prenasat ovela viacej, internetove sluzby sa rozrastaju nehorazne rychlo a tym stupaju datove prenosy na linku, coskoro budeme svetkami toho ze pripojka DSL bude pomala a nebude zvladat bezne veci na internete!!! A mat viacej pocitacov a inych zariadeni vyuzivajich internet dneska neni nic zvlastne, ethernet uz ma snad pomaly aj chladnicka :-).
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

mas uplnu pravdu. Lenze:
Pokial studujes alebo pracujes, 7-8 hodin denne si v skole(v pracu). 7 hodin spis. Cize ak sa nevenujes nejakym zalubam(frajerke,zene detom atd) na internetovanie a stahovanie ti zostava cca 9 hodin denne. cize ked nepocitam vikendy, staci ti FUP limit na stiahnutie cca 1GB za hodinu.
Toto mi pripada fakt ako plytvanie, kedze tolkoto stiahnem pri narocnej prevadzke za den..

Ak si na nete stale, pretoze prostrednictvom neho podnikas alebo podobne, mas mat uplne iny(a drahsi) program, ako bezny clovek.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

takze podla teba neobmedzeny program nie je dostatocne neobmedzeny pre cloveka co za 30e mesacne ocakava neobmedzeny internet a mal by si platit viac neobmedzenejsi internet nez ten neobmedzeny co mu ponukol t-com?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pokial sa bavime o technologii DSL..

Nie. Pre bezneho cloveka rozumiem pod pojmom neobmedzeny internet ako internet, v ktorom mozes stahovat dat kolko len chces, a nestane sa ti, ze ti pride faktura na 100€.

Pre firmu, ktora vie, ze potrebuje min 1TB mesacne, su pripravene ine programy s inymi podmienkami.

Jednoducho, ak mas dslko, nejake turbo 2 - 3, a stiahnes za mesiac 200-300GB, cize tu linku non stop vytazujes, znizujes kvalitu ostatnym uzivatelom a teda niet sa o com bavit. fup je namieste, myslim ze je to lepsia volba ako agregacia.

Co sa tyka optickeho pripojenia, akekolvek obmedzenie je epic fail.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Ty robis u T-comu alebo proste nerozumies slovu NEOBMEDZENY? Skus si to slovo vyhladat v slovniku. Ak ponuknem zakaznikom neobmedzenu sluzbu tak ma ani 1TB ani 10TB nema co zaujimat. Ak 1TB ponuknut nedokazem, a 10TB uz vobec nie, nebudem sluzbu ponukat pod nazvom NEOBMEDZENA.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ty si tiež dobre vygumovaný...
ty si vyhľadaj všetky slová zmluvy, nechaj si ich vysvetliť a potom mudruj.
Nikto sa Ti nezaviazal poskytnúť ani len 100GB.
Tak o čom serieš???

Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

isteze, ten "niekto" sa zaviazal v zmluve, v reklamach, v letakoch proste UPLNE vsade poskytnut neobmedzeny net. NEOBMEDZENY znamena BEZ AKYCHKOLVEK OBMEDZENI -> rychlost, objem, dostupnost ... proste nieco co odrbavaci z Tcomu nepochopia asi nikdy - vdaka bohu za Orange :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Neviem ci celkom vies o com pises. Ak mas Turbo 3, rychlost 3584kbps tak realna rychlost stahovania je 0,44MB/s, co ked si preratas na mesiac pri 100% vytazeni je prenos 1,13TB dat. FUP ti pri Turbo 3 aplikuju uz pri 240GB stahnutych dat co je len 20% !!!! Preto sa pytam o akom 100% vytazeni linky pri 200-300GB hovoris??? A pri Turbo 4 je 240GB dat len 6% vytazenosti linky !!!! No neviem, ci by si bol spokojny, keby ti niekto predaval nekjaky produkt a mozes vyuzit z jeho kapacity len 6% !!!! Napr. si plat DigiTV a oni ti daju limit ze ho mozes pozerat len 43 hodin do mesiaca (6%) a ked vypozeras, tak ti sice nezastavia prijem, ale pustia ti len STV2 az do konca mesiaca!!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja neviem co tu furt nadavate na t-com mam ho 3,5 roka a za ten cas my nesiel 2krat . inac ide stale bez chyby. a 240gb ked niekomu nestaci tak jasne ze nadava na cenu lebo to musi byt nezamestnany magor ktory sedi len doma a stahuje blbosti a onanuje pri tom.ps platim asi 20 eur za 20 000kbps/1000kbps
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

No a čo...Časom prídu o zakazníkov a je to:)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

prídu o nenásytných sťahovačov a "streamovačov" a len potom tu bude kľud a vynikajúca dostupnosť služby
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

hej, a zostanu kokotkovia, co su precitaju pravdu, sme, novy cas, obcas poslu mail a platit si budu zbytocne 50 krat predimenzovanu sirku pasma.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

precital som celu diskusiu :D
a rozculuju ma reci ked sa ti nepaci chod ku konkurencii, ale 80 % - 90 % ludi si moze vyberat medzi tíkomom a lokalnou wifinou alebo podobne, takze takto cesta nevedie, ludia by mali písat maily (staznosti, pripomoienky ) ked to spravi vecina nebudu to moct ignorovat.

ps: treba sa stazovat pomaha to, najlepsie ist si to vydiskutovat do predajne, popripade si este zavolat manazera predajne a podobne (uz som tak vybavil par veci napr ked mi predlzili viazanos o dalsich 24 mesiacov iba cez telefon ktory zdvihol moj otec ktory nevie ani pocitac zapnut a suhlasil )
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ved si to aj pomenoval, naco budes pisat staznost, ked ta aj tak odignoruju lebo vedia ze inu moznost pripojenia.
Na taketo veci by mal sluzit protimonopolny urad. Ale bohuzial ako vsetko v tejto krajine to je len peciatka nic viac.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja zasa nechapem ludi co si nenajdu ani 5 min casu na nete napr. na www.porovnat.sk a zistia ze existuje aj DSL bez FUP a nemusi to byt T-Com.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bez do r*t* s reklamou na porovnat.sk, normalny clovek pouzije google
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som zákazníkom T-Comu už niekoľko rokov ale moc som nepostrehol, že by cex služieb išli s dobou. Platiť za internet 2048/256 kbps skoro 24 € je trošku dosť a ešte zvlásť keď si objednal a podpísal zmluvu kde sa uvádza neobmedzený internet. Neobmedzený znamená, že providera nemá čo zaujímať koľko a čo ťahá a ešte keď dotyčný platí neskutočné prachy za takúto službu s dnes už mizernou rýchlosťou. Táto firma zneužíva iba to, že vo veľa mestách je to bohužiaľ najlepšie riešenie čo sa týka pripojenia na internet a to nehovorím ani o tom ich špičkovom Magiu.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Aka anomalia na tom grafe:

http://www.six.sk/mrtg/digi-day.png

9Asi to zmizne, kedze je to live obrazok, nechcelo sa mi to uploadovat inde)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidim tu velmi vela narazok na to,ze ako je mozne stiahnut take data za mesiec.
Ved si uvedomte,ze ten,kto vie vyuzivat net naplno to urobi hravo.Ja pozeram cez internet nie len videa z youtube a podobne,to v HD kvalite,co je teda dost narocne na data.Ale i radia cez internet a hudbne tv.A ked si taku tv necham pustenu napriklad taku hodinku dve,tak giga dat je fuc.zhrnute a podciarknute,nemusim stahovat nelegalny obsah aby som tych 240giga minul.Mimochodom , vcera som pozeral online film a 900mega bolo v tahu.
A len tak pre informaciu.Tymto sposobom miniem v priemere 500giga dat mesacne.
Takze by som prosil,aby uzivatelia co vyuzivaju internet len na stranky ako su azet , zoznam pripadne spravodajske...nech sem ani nepisu.Lebo pre mna to nie su uzvatelia,co za svoje prachy dokazu ten internet vyuzivat naplno.
A posledna vec.Doporucujem si ludom,co neveria tymto veciam..nainstalovat merac prenosu dat aby aj oni videli na vlastne oci,kolko dat prenesu
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Anti-monopolny urad na nich !!!
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Kvalita T-com internetu v poslednej dobe sa vyrazne zhorsila. Strasne straty paketov, uz nehovorim o biednej rychlosti.
Mam turbo 3 solo.

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 1506.2 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 188.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

ping www.dsl.sk -n 100
Packets: Send = 100, Received = 84, Lost = 16 (16% Loss)
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 26ms, Maximum = 282ms, Average = 85ms
A to dnes som na tom este celkom dobre.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 


Packets: Sent = 2676914, Received = 2666328, Lost = 10586 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 21ms, Maximum = 728ms, Average = 23ms
Control-C
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zavolaj im, opravia to podla mna. 16% je vlemi vela.. Ale daj pingat aspon 1000, nech je to objektivnejsie :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tato Turbo 3 je nahorsia varianta DSL. To mi povedal sam technik, ze je to nekvalitne a rychlost velmi kolise. Najlepsie z DSL je udajne Turbo 2. Vzdy tam mam cca 2,5-2,8Mbps namerane :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ping nie je relevantný dôkaz.
Treba viacej testovacích nástrojov a viac servrov a časových údajov. Napríkla mnohé serverve nezvykný na biedny ping ani odpovedať, resp. odpoveď na ping "odložia"...
Odpovedať Hodnotiť:
 

" Napríkla mnohé serverve nezvykný na biedny ping ani odpovedať"


to vsak nic nemeni na tom, ze ten ping je z nejakeho dovodu "biedny" uz len cestou "tam", nie to este "spat".

v kazdom pripade je niekde "cestou" chyba, ktoru nemoze riesit zakaznik, ale jeho poskytovatel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tvoj problem moze byt sposobeny aj velmi dlhym telefonnym kablom do ustredne. Cim je dlhsi kabel tym je kvalita spojenia horsia a tym padom sa mozu stracat pakety priamo na tejto linke. Mal by ku tebe prist technik a zistit ako je na tom tvoj kabel a ci vobec program Turbo 3 utiahne. Ak nie tak by si mal downgradovat na Turbo 2, tym by si dosiahol stabilnejsie spojenie ako mas teraz. Pokial mas moznost sa pripojit do internetu pomocou optickeho kablu, tak zvol ten!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam volne 2Gb,a este ani tie nevyuzijem
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

wow, na to nedokazem napisat obdivny komentar aj keby som chces. Citim sa dost rozpacito
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Mna nehneva FUP aj ked sa to tyka aj mna. Ide mi skor o to ze to nazyvaju NEOBMEDZENY a nie je. Stacilo by to premenovat. Okrem toho v pripade obmedzenia by mohli ponukat rozne urovne obmedzenia. Povedzme zaklad 240GB ale ked chcem priplarim si a mam 480GB alebo 500GB ... takto aj ked som ochotny si nemozem priplatit a dve DSL na jednu fiziku linku mi nedaju :-(
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

maj gad, ludia co tu argumentuju ze pozeraju HD youtube a takto minu 500 GB mesacne asi niesu kompletny, aky vyznam ma pzoerat HD na 22-24 " monitore?
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Z 50cm je ten rozdiel vidiet, teda aspon 720p a kvalitny bitrate..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako tu niekto písal že je to zo strany t-comu porušenie zmluvy tak by mali dať možnosť odstúpiť od zmluvy alebo podpísať ďalej podľa mňa by si každý zákazník mal možnosť vybrať ale to t-com nikdy nespraví.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

" služba zneužívaná ak sa "účastník pokúsi o preťaženie pevnej VS ST akýmkoľvek spôsobom." "

Tym chcu povedat, ze ked budem COKOLVEK a ODKIALKOLVEK nieco tahat plnou rychlostou, za ktoru som si zaplatil, tak pretazujem siet a tym ju zneuzivam? Takze ja si zaplatim za 3 Mbit a tym ja vlastne zneuzivam siet??? Co sme my na Slovenku??? Tak na co do boha si zaplatim 3 Mbit, ked 3 Mbit bude povazovane, za zneuzitie siete?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neda my na to nezareagovať.Som jeden s tých čo som prekročil limit 240 G.Vobec som o tom nemal ani ponatia čo to je FUB.Až ked som zavolal Do T-comu že mi neide internet už od 20 dna v mesiaci.Prišiel technik premerával siet všetko bolo OK ale internet stale vypadoval.No proste blbnul.Potom zavolal ešte raz do centra a tam mi povedali že som prekročil limit.To my skoro vyrazilo dych.Tak sa teraz pýtam aky je to teraz ten neobmedzený internet.To 27 EU sa im vidí málo?A ešte jedno oni to vobec nemali v zmluve oni totiž pozmenili Všeobecne podmienky.Prečítajte si pozorne zmluvu.Ja som im naletel ešte pred 1.4 2010.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

niekedy stala 384kbps linka so 4GB data cez 3tisicky.. (100e)

tak tych 27e na tvojich 300-400GB dat nie je moc vela...

p.s. ale chapem tvoj problem, vyriesi to reklamacia a krik. Zial..
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

IBM PC XT 286 stala niekedy radovo v stovkach tisic korun....


je to ospravedlnenie na to, aby by v dnesnej dobe dodal predajca pocitac s nizsim vykonom, ako ktory som si zaplatil?
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco s nizsim vykonom ?
286 stalo 1OO.OOO sk
teraz 2.4GHz nestoji 50.000
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze FUB :)))
haha pekne
ja s prekrocenim rychlosti na mojej 2mb linke nemam problem, a to stahujem, pozeram a vsetko v poho, ale chapem to na optike kde mas 30mega to supnes jak nic, vyssia rychlost = viac stahovania to da logiku snad, ale slovaci su dementi a tu sa najde par kuskov ala skvost stupidity co tu tepu sracky a obhajuju kroky t-comu, komunisti pojebany, dneska ked si za nieco platim tak chcem to aj patricne vyuzivat vy jebnete hlavy dementne platis za 30megovu linku a mas tam limit co vam jebe uz uplne, komunisticky T-com sucks
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

niekde som tu čítal, že T-kkti sa chystajú zrýchlovať..
práve som preinstaloval Win /ziandy zasadny problem, len novy HDD :) / a tak si instalujem Steam a pozeram ze taha CS:S cez 400 KB/s, neviem ci je to bug v steam klientovi alebo ci fakt nieco nezrychlili hentí žebráci
Mám turbo 2: udajne 2,5 Mb/s
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

mne by celkom stacilo aj 120GB dat. ale na slovensku by chcel kazdy vsetko zadarmo. hlavne hry, filmy, hudbu. prve co otvori clovek ked pride na net je facebook, pokec a warez fora kde nadava ze je vsetko na rapidshare a ze mu to ide pomalinky. objavi sa novinka v kinach a kazdy ciha po torrentoch na nejaky rip. v zmluve nemaju garantovanu rychlost. je tam agregacia a preto ma t-com ludi v hrsti. najlepsi su ludia co si daju internet pre dochodcov ci ako sa to vola a za den maju preneseny svoj traffic mesacny.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Ide o princip, keby Tcom jasne (pre existujucich zakaznikov pred 30.4.2010) povedal ze budu mat FUP take a take, tak by vela z nich zakaznikmi Tcomu neboli. Tcom zmenil vseobecne pomdienky ale formalne len pre novych zakaznikov hoci technicky FUP uplatnuje pre vsetkych, preco ? pretoze keby formalne zmenil podmienky aj pre starych zakaznikov tak ti maju narok na okamzite odstupenie od zmluvy bez akychkolvek sankcii a to aj pri viazanych zmluvach.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Uz som na toto podobne reagoval, ale kedze zas nedaju pokoj, tak znova, tym co pisu ze vela tahaju a ze su pirati, odpisem len tolko, traposkovia uteka vam pointa neriesi sa co sa stahuje ale, kolko to len pre tych trapkov. t-com si podkope sam seba, tak ako to spravil t-mobile vs o2. upc ho polozi skor ci neskor, ak samozrejme obaja sefovia si nesadnu na kavicku a nedohodnu sa ze aj upc da fup a potom aj vsetci, a protimonopolny urad sa ani nepohne, vsak ludia su posledny na kom nam zalezi.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

pripomina mi to jeden cas ked t-com bol jediny co u nas bol operator, potom dosiel t-mobile, no a ked dosiel orange tak mali hlavu v smutku ze naco je komu pevna linka, potom zabodoval internetom kedze pevnu okrem firiem a par ludi nik nechcel, ten bol do tychto cias dobry pokial sa neukazali ako totalny neschopaci co nevedia spravit poriadnu siet a tym obmedzovat neobmedzeny internet, bo sa musia serinkat do tv vysielania kde ako vzdy pohoria, skylink ich rozlozi a dvb-t im da posledny klinec do rakvi, a digi neporazi, bo sice hra na kvalitu co digi nema, ale ma kvanta, ludi a zabuda na to najpodstatnejsie a to ze pohory na vsetkom coho sa chyti, ked neviem poskytnut net, tak to nerobim, budem prvy co sa bude smiat ked t-com o dva roky pride o minimalne polovicu klientov, ci uz kvoli ich fup co pri dnesnych TB prenesenych je smiesne, alebo kvoli konkurencii ktora taha optiku neomezenu. t-com pojde uz len dole, kvoli ich neschopnosti prenasania dat vsetkym klientom neomezene.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ty pôjdeš dole. T-COM drží v rukách právne opraty. Ty si myslíš, vážne, že nevedia čo robia???
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

pravne opraty ? co to trepes za sprostosti ?? ked ludom skonci viazanost prejdu ku konkurencii uz len z principu ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ano, vedia velmi dobre co robia, ale pravne opraty nedrzia, len skusaju kolko ludia vydrzia, vyuzivaju fakt, ze na Slovensku sa malo ludi dokaze ozvat a branit svoje prava!!!! A T-Com naozaj pojde dole, svojou politikou, kde im ide len o cisla a o nic ine je to len otazka casu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty totalny dement ... Najprv si zisti fakty a ptm. pis hluposti ... T-Com a T-mobile je a vzdy bola, jedna a ta ista firma ! Tento ubohy marketingovy tah, co sa akoze spajaju 2 rozdielne firmy... Cim narazaju na zlepsenie sluzieb, kvality a pod. To zlepsenie ma byt FUP ? :D Vsak uz aj hlupakovi dojde... Firma, ktora vystupuje v rovnakych reklamovych farbach a skoro totoznym logom, bez problemov od tzv. "konkurencie" je urcite 1 a ta ista firma... Hnustny, nechutny monopol je to a protimonopolny urad na nich !!! Kvoli zmluve, ktoru uzavrel, nemohol vystupovat ako 1 firma. S názorom na T-com s tebou suhlasim :D A tieto casy im prajem , i ked tomu moc neverim :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

smutne je, ze limity maju aj ST users s optikou..
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

No tak to je naozaj smutne, pretoze na 80mbit optike pri 100% vyuziti hravo prekrocis 240GB za jeden den!!! Cize ponukaju sice vykonnu rychlu sluzbu, ktoru vsak mozes vyuzit len na 1%, tak to je naozaj smiesne!!! Alebo do placu???
Odpovedať Hodnotiť:
 

do plaču je skôr niečo iné....
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

este, ze som sa odhodlal dat vypoved u st. konecne sa zbavim tej spolocnosti. dsl sa mi inak veeelmi paci, ale to fup je velmi velka hanba. kym u st nebolo fup, tak som prizmuroval oko nad "zavratnou" rychlostou za zavratnu cenu. ale momentalne zial konstatujem, ze v ich ponuke nie je nic lakave. chapem, ze nemoze mat doma kazdy isp a.tik, ale je to naozaj neporovnatelna sluzba s vybornou cenou oproti vsetkym ostatnym. mimochodom, zial ani ja sluzby tohoto isp nemozem vyuzivat, lebo byvam na nespravnom mieste :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mimochodom ja som nedostal ziadny list od st ale fup mam nasadene isto. je polovica mesiaca a ja mam veselich 207.5 Kbps. to asi sa na mna hnevaju, ze som s nimi zrusil zmluvu.:)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pardon za tu tvrdku. spravne veselych :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Oni drzo skúšajú ľudskú trpezlivosť. Ja som mal nespočetne pikantných telefonátov do T-COM. 4 telefonáty mi trvalo sa dozvedieť fakt, že im nejde rozvodňa ( 2 dni bez pripojenia ). Jediné čo na nich platí, sú aspoň základné znalosti zmluvy a svojich práv. Ja som im volával každé aspoň 40% spomalenie, vždy si našli nejakú výhovorku príp. chybu ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A načo tam voláš? Treba vedieť komu a čo zavolať.
Ak si sťažujúci sa nešťastník, ktorý oblbuje každého operátora neúnosne, Tvojim "obrovským" problémom, tak potom ta aj tak majú na saláme...
A prečo aj nie?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Sa snazia???? sak som mal namiesto 20eur fakturu 70eur!!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja som donedavna pouzival ich linku na zalohovanie dat, a mesacne sa to blizilo az k 1 TB :). Ale vramci respektovania FUP linka bola vytazena len v noci, a data isli cez SIX.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a ja mam orange fibernet s rychlostou 50Mb/s /realne aj 60/ za 22 Ecok na mesiac bez akehokolvek datoveho obmedzenia a len sa smejem na problemami "ruzovych"
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To je pekne, ale vobec tvoj komentar nepomoze vyriesit problem tisicky ludi na slovensku, ktory nemaju do svojho pribitku natiahnuty opticky kabel ako ty!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Takze momentlane som tiez jeden s tych co su tetno mesiac obmedzeni teraz mam rychlost 30kb/s...Slusny vykon t-comu z 12MBitov na 256Kbitov
zmluvu som podpisoval pred rokom.... na linke mi povedaly ze FUP plati pre vsetkych zakaznikou este mam 13 mesiacov do konca zmluvy. Potom s nymi koncim...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A za ten čas sa nauč slovenčinu.
Aj mobilné siete majú obmedzenia a časom aj optika...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Pomylil si si temu tu sa jedna o internet a nie o slovencinu.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

si mohol napisat ze SIX je vycerpatelny konektivity ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napis reklamaciu, ak ti nezvysia rychlost na taku aku mas v zmluve, po 3krat podanej reklamacii mozes aj pocas viazanosti odstupit od zmluvy s tym ze T-Com nedodrzal zmluvne podmienky.
Problem je v tom ze T-Com v reklamnej kampani uvadzal neobmedzeny internet a to rychlostne aj datovo, a ak zavedu taketo FUP je to jednoznacne klamliva reklama. Internet kde aplikuju FUP a znizuju rychlost uz nie je neobmedzeny internet, a nesmu ho reklamovat ako neobmedzeny internet. Pripadny sud by prehrali, takze vypoved budu akceptovat.


Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz aj mna obmedzili musim sa napajat na susedou co nemaju zaheslenu wifi
Odpovedať Hodnotiť:
 

tych plus 300GB dat im nepride divne ze ?
ak nie, nechapem, preco si si kupoval net..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem co tu kto pise o tom, ze pouzivanie jedneho DSL pristupu viacerymi uzivatelmi nie je dovolene!!! Citujem: "Je možné zdieľať DSL prístup?
Slovak Telekom neobmedzuje svojich zákazníkov pri zdieľaní aDSL pripojenia. V zmluvnom vzťahu zákazníka a spoločnosti Slovak Telekom, a.s. vystupuje vždy iba konečný užívateľ, ktorý môže úplne legálne zdieľať aDSL pripojenie aj s ďalšími účastníkmi, pokiaľ nespôsobuje problémy na sieti napr. používaním neschváleného hardvéru, spamom alebo inak nenarúša integritu siete. Toto platí ako pre právnické osoby, tak aj pre fyzické osoby. Napríklad je možné, aby po vzájomnej dohode využívali jednu DSL službu viacerí susedia v paneláku alebo zamestnanci firmy." Zdroj: Často kladené otázky - http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1423
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Mam Turbo 4, zmluvu som podpisal z T-Comom v marci 2010, prvy krat od vtedy som prekrocil 240GB a hned mi aplikovali FUP, net mi ide len 299Kbps. Myslim, ze na to nemaju narok. Hned zajtra tam volam a idem to riesit. Vlastne mi neumoznuju vyuzivat sluzbu na maximum, pretoze pri maximalnom vyuziti sluzby by mi malo byt umoznene preniest pri rychlosti 12Mbit 1,5MB za sec. co cini cca 3,8TB za mesiac!!!! A oni mi obmedzia rychlost (a tym vlastne aj mnozstvo prenesenych dat) uz po 240GB !!!???? To je akoby som si kupil 10l vedro a vyrobca by mi pribalil vseobecne podmienky pouzivania vedra, kde by bolo, ze v nom mozem nosit len 5l lebo pri dlhodobejsom prekroceni tych 5l sa mi vedro moze rozpadnut? A tych 5l by samozrejme zverejnil az dodatocne po kupe vedra na svojej www stranke !!! Tak toto je naozaj hanba.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Predám lamborghini diablo podmienky sú je jazda pod 10 km za hodinu 1x v týzdni inak sa rozpadne :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Internet v CZ:
ADSL - T-Mobile - program ADSL Standard - rychlost 8192/512, zriadenie zdarma, viazanost 12mes., staticka IP, agregacia 1:50, ziadne FUP, modem zdarma, cena za mesiac 699 CZK s DPH (27,50€). Podobny produkt u nas: Turbo 4 - realna rychlost 7000-8000/512, zriadenie 1€, agregacia 1:55, FUP 240GB, bez IP, modem za 1€, cena za mes. vratane akcie 28,50€!!! A to nehovorim ze k pevnej linke ten isty internet stoji len 480Czk. A program ADSL Premium - 16000/768 - rovnake podmienky, cena 850 CZK mesacne (33,40€) a s pevnou linkou len 718CZK (28,20€) Tak to u nas naozaj asi kracame dozadu ked pri tych cenach a viazanostiach este zavadzame aj FUP!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vcera som zistil zaujmavu vec a to ze mi 2 mesiace pred skoncenim viazanosti zaviedly bez upozornenia FUP takze som to riesil telefonicky ale odpisali ma stym ze oni 120gb fup v mojom pripade beru ako neobmedzeny internet a dalej ma odkazali na reklamaciu ak sa mi to nepaci. Takyto prístup k zákaznikom hovori onich dostatocne co su zac. chvalabohu tie 2 mesiace uz nejako prezijem a nadobro snimi skoncujem ale samozrejme ze sa budem snazit reklamovat tuto nehoraznost a ziadat napravu ci uz financnu alebo odstupenie od zmluvy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Strasne som nasrany na to obmedzenie t-comu. Mali by sme sa dat vsetci dohromadi a bojovat proti nim, lebo oni nam budu slapat na hlavu dalej a robit co chcu pokial sa proti nim nepostavime.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veru tak,trebalo by sa dohodnut,presny datum , cas a prist pred t-com protestovat,nech si nemyslia ,ze sme posrati a nechame si srat na hlavu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam turbo2+pevna linka+zamestnanecka zlava ci co a platime cca 16euro mesacne...dneska som len tak zo srandy pozrel do modemu,bezi 12 dni (vypadok elektriny) a za tych 12 dni co som povacsine bol prec ale tieto 3 dni pocuvam cca 5-8 hodin denne internetove radio 192kbps a ostatne len surfujem (fora atd atd...) a uz teraz tam mam down kolo 3,2gb a up 160mb...jedneho casu som si robil na konci mesiaca sucet ze kolko som preniesol (informativny z dat zo spravcu uloh winxp-mal som len jeden komp vtedy) a najviac co som mal bolo tusim kolo 80gb a to som stahoval filmy (sebe aj kamosovy) pochybujem ze by som dal aj viacej...
len cisto kebyze mam to radio zapnute 24/7(mam web server takze dost realne) by dalo 60gb a do 120gb ešte relativne dosť ostava...niekto to tu aj pisal,budme radi ze mame aspon nejaky net...som z ba,vyber velky ale co uz,mame tu zlavu tak co...nasrat na nich...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokiaľ si dobre pamätám, tak v zmluve o pripojení je nejaká klauzula že ťa môžu odpojiť ak nejakým (asi vymenovaným) spôsobom ohrozíte stabilitu siete - typu spamovanie, neúmerné preťažovanie a tak ďaľej.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vsetci, ktori sa citite podvedeni tym, ze ste nedostali za par supov rovnake pripojenie, za ake si firmy platia niekolkonasobne viac, si trhnite nohou. Socializmus uz skoncil. Nasa firma ma 100 zamestnancov, zakaznici od nas stahuju updaty aplikacii, bezia u nas testovacie weby, cez VPN spravujeme desiatky zakaznikov, ale 1TB sme este ani raz nepreskocili. Aby nam to cele fungovalo, samozrejme, ze si platime (nie u T-Comu) regulernu firemnu linku s garantovanou rychlostou a dostupnostou. A ta samozrejme stoji viac ako domace DSLko. Ak si dakto mysli, ze ma narok na to, aby za 20 EURO mesacne stahoval 1TB mesacne a mal garantoven maximane rychlosti (samozrejme bez agregacie), tak nech voli KSS, ale nevyplakava sa na forach. Co sa docitam zajtra? Ze dakto ziada, aby dostal na C-ckoveho medaka rovnaku cenu, ako na fabiu? Lebo je to jeho ludske pravo, ved ma rodinu a zakladne zivotne potreby (neobmedzeny superrychly internet, auta a vobec vsetko) maju byt zadarmo?

Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Uvedomte si, ze kazda sranda daco stoji! (naco to vlastne pisem, ze, aj tak v tom ma vacsina diskutujucih "jasno"?) Ten vas neobmedzeny web "zadarmo" musi dakto zaplatit. Alebo ini (ze by firemni?) zakaznici, alebo - ak to daky pako presadi v parlamente, tak sa na to, aby to bolo "zadarmo" poskladame vsetci - a v tom pripade sa samozrejme nabalia poriadne spriaznene firmy, takze vysledkom bude odflaknuta a predrazena robota ako vzdy.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

"Uvedomte si, ze kazda sranda...."

co stoji sranda? 1, 5, 10, 100 EUR, USD, CZK?
kto urcuje co je adekvatna cena za srandu?

nie, nemame komunizmus a nechceme KSS,a tesime sa, ze ceny v nasom kapitalistickom zriadeni urcuje trh, popripade sa na cene dohodne predavajuci a kupujuci.

ja napr. som sa z T-COMom dohodol, ze mi dodaju za urcenych podmienok sluzbu (podmienky dokonca navrhli oni) za stanovenu cenu a ja som sa zaviazal, ze ju budem pouzivat a platit stanovenu cenu po dobu dvoch rokov.

lenze teraz T-COM jednostranne zmenil podmienky - znizil hodnotu dodavanej sluzby bez toho, aby znizil cenu, popripade sa ma spytal, ci uvedenu zmenu akceptujem.

nie je prave toto komunisticke spravanie?
myslim chlapce, ze to mas trosku pomiesane.....

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

este jeden postreh, a to - preco riesis, co je urcene pre firmy a co nie?

ved aj samotny T-COM ponuka tie iste programy pre domacnosti aj pre small-business zakaznikov:

http://www.t-com.sk/Default.aspx? CatID=2791&section=smallbusiness

alebo je podla teba vyssie spomenuty majitel cybercafe s 12-timi pocitacmi velkopodnikatel?

kto urcuje adekvatny objem prenesenych dat pre domaceho zakaznika? kolko je adekvatny objem dat pre zakaznika kategorie small-bussiness?

ktory rozok je ten akurat? z Tesca? z Billy? z Jednoty?

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

> kto urcuje adekvatny objem prenesenych dat pre domaceho zakaznik

Ty. Tym, ze si kupis agregovane pripojenie. Neviem, preco by si mal mat rovnako dobre pripojenie ako ja, ked chces platit omnoho menej. Znie to hnusne, viem, ale je to tak. Ak chces viac, priplat si. Alebo vol Fica. On ti to slubi zadarmo. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas pravdu, objem prenesenych dat si urcujem ja ako zakaznik - vyberom sluzby.

Vybral som si podla toho, co mi ponukali jednotlivi poskytovatelia. Problemom vsak nie je agregacia - "zdielanie sluzby", ale to, ze poskytovatel jednoducho prestal dodavat sluzbu v takom rozsahu, ako sa zaviazal pri podpise zmluvy.

Traba si uvedomit, ze zmluva nie je len na to, aby mal t-com dalsiu "dojnu kravu" na dva roky.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Neviem, preco by si mal mat rovnako dobre pripojenie ako ja, ked chces platit omnoho menej"


ja nechcem "rovnako dobre pripojenie ako mas ty" - ja chcem len take pripojenie, ake mi predavajuci slubil pri odpise zmluvy.


pokial ta nasiera, ze ty za "podobne" pripojenie platis viac, mal by si sa zamysliet, preco si si vybral take drahe pripojenie......
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A este jedna otazka - myslis, ze ked stahujem 8 dni do mesiaca v noci od 24:00 do 07:00 je to pretazovanie linky? Vies preco ta otazka? Lebo na 8Mbit linke (Turbo 4 v reale) za tych par dni prekrocis FUP ani sa nenazdas!!!! A to radsej nepocitaj za aky cas prekrocis FUP na optike, lebo budes v soku! Ono T-Com nema problem s pretazovanim liniek, to je hlupa vyhovorka pre ludi co do toho nevidia!!!! Ak by mal pretazene linky tak by to slo riesit uplatnenim agregacie a to by bolo urcite pre vsetkych menej bolestne riesenie. Ovsem T-Comu ide o nieco ine, ak bude mat niekto zaujem vysvetlim podrobne.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kludne rozpis.... Zaujima ma to...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na Turbo 4 - 12MBit linke je 240GB dat mesacne cca 6% vytazenie linky, to mi chces naznacit, ze je v poriadku ak platim 100% poplatku a sluzbu mi dovolia vyuzit na 6%? Tomu niekto hovori nadmerne zatazenie? Tak potom nech t-Com neojekakava ludi a vsetkym nech predava Turbo 2, na citanie www stranok to staci. Aky ma logicky zmysel rovnake 240GB FUP na Turbo 3 aj na Turbo 4 a aj na Optiku???? A este sa na svojej www aj chvalia, ze vraj "internet vhodny aj na masove stahovanie suborov". A ked uz rozpravas o internetoch pre firmy, tam vobec nejde primarne o mnozstvo prenesenych dat, ale o garanciu stability linky a o podstatne vyssi upload a vysiiu podporu a rychlost odstranovania problemov!!!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

takže pri tvojej logike keď začne telecom poskytovať linku 1 Gbit/s pre domácich užívateľov tak by mal byť telecom povinný nastaviť FUP na užívateľa na 300 tisíc gigabajtov (za predpokladu že mesiac má 28 dní)?

Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

nech si t-com nastavi FUP a agregaciu ako chce, len nech to seriozne uvedie, aby si zakaznik mohol porovnat a vybrat medzi konkurencnymi ponukami.

v opacnom pripade je to skor klamanie a okradanie zakaznika....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No ak ponuka NEOBMEDZENY INTERNET tak tam nema nastavovat ziadny FUP. Za druhe, tvoje prirovnanie ide do extremu, zda sa ti, ze ak chcem pripojenie ktore si platim vyuzivat viac ako na 6% tak chcem nieco zadarmo????? Je normalne, ze T-Com uz pri predaji takymto sposobom pocita s tym, ze jeho zakaznici nebudu jeho pripojenie riadne pouzivat a preto naseka kopu ludi na svoje pripojenia bez investicii, len aby neustale navysoval zisky a zaliepal Nemcom oci cislami, a ked to zacina padat na hubu, tak zacne ludi obmedzovat??? Sak Vazeni zakaznici, hadam ste si nemysleli, ze sluzbu ktoru sme vam predali budete aj vyuzivat !!!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

urobiť viac ako 240GB mesačne sa dá spraviť asi len tak že sa budeš nahánať ako transportér dát niekde na elite warez boardoch (aj keď s úbohým uploadom si to neviem predstaviť) alebo ti beží torrent 24/7 a seeduješ a seeduješ a seeduješ. ak sa mýlim tak ma opravte, dík
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano mylis sa a velmi. Tento mesiac mi aplikovali FUP, mal som 21.7. stiahnutych 270GB. A ze to nie je problem stiahnut - tahal som nejake rozpravky pre deti v HD (mame ich v originali ale chcel som HD kvoli LCD TV). Stahoval som z RapidShare, len v noci od 02:00 - 08:00, len za 9 dni stahovania a len 6 hodin v noci, ked som nikoho neobmedzoval a nezahlcoval linky som stiahol 255GB, zvysok do 270GB je ostatna bezna prevadzka. A mam aplikovane FUPko, tak ja neviem, je to nadmerne zatazovanie linky??? A ked uz znizili rychlost, tak aspon na 1MBit to mohli nechat, a nie na 256kbit, ani stranky nechce poriadne otvarat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pre teba aj tych vyssie.

> A ked uz rozpravas o internetoch pre firmy, tam vobec nejde primarne o mnozstvo prenesenych dat,

presne o tie garancie ide. ako firma platime viac, aby sme mali garantovanu dostupnost a aj RYCHLOST. Viem, ze pre vacsinu ludi s komunistickym myslenim je matematika a ekonomika triednym nepriatelom, ale pokusim sa aspon trocha. Skuste si zratat kolko a akych rychlych switchov treba kupit na to, aby ste pripojili 1000 domacnosti, pokial chcete GARANTOVAT kazdej z nich 10Mb (to je bez akejkolvek agregacie) a ake hrube kable by ste potrebovali tahat a porovnajte si to s prevadzkou v SIXe (http://www.six.sk/mrtg/aggregated.html).

Minule sme sa smiali, ked sa jedna ciganka rozculovala, ze chlieb a vino ma byt zadarmo. Zda sa, ze aj bieli mavaju svojsky pohlad na veci padajuce z neba.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

ked telekom zacinal, DSL stalo cca 800sk a net od nejakeho providera cca dalsich 800sk. to boli standardne pausaly, ale firmy, prechadzali na 8-16GB limity, co stali 800+2000sk

kolko rokov funguje adsl ? kolko na tom zarobili ? techniku maju minimalne preplatene spet...

a kebyze je telekomunikacny urad troska pri zmysloch, ST by malo navratnost predlzenu o par rokov...

ja viem ze rozsiruju a investuju do novych technologii. Ale, ak na to nemaju, nech to nerobia, ak na to chcu mat, nech zvysia ceny. Ale ako "internetove oddelenie" v ST je daaavno za vodou... minimalne, co sa tyka financii..
netreba zabudat, ze telekom nezaraba len od uzivatelov internetu ale aj inych, napr. firmam co poskytuju rozne sluzby, svoje linky, servre a pod...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nechcem sa ich zastavat, kedze vsetci tito velki tiez fajne zneuzivaju svoje kvazimonopolne postavenie, ale s tym splacanim techniky je trocha problem - vacsinou ked sa ti splati, je akurat zrela na vymenu - nie, ze by odisla, ale jednoducho uz nestaci a treba ju nahradit vykonnejsou. Robime veci aj pre T-Com aj pre dalsich velkych a proste po par rokoch zariadenia (inak pekne drahe), ktore boli navrhnute aj s dakou tou rezervou, uz su casto v krcoch. Ono ked pozries len tie stats zo SIXu, tak keby len par tisic ludi tahalo cele noci filmy, tak mas traffic N krat vyssi. Musela by sa zvysovat priepustnost a to by zasa musel dakto riadne zaplatit. Tedas nehladiac na to, ze to stahovanie filmov tiez nie je asi uplne koser, ale to ma netankuje, kym dakto nepinda, ze mu to nejde.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

A nikde si nespomenul data - ano pretoze ide o linku bez agregacie a so stabilnou prevadzkou, o mnozstve prenesenych dat nie je rec, takze o data primarne nejde. Za druhe, spominas nejake investicie - nemam pocit zeby T-Com ruinovali nejake investicie, nakolko vykazali veeeelmi slusny zisk, ktory je uz PO odratani investicii!!! A ked tu spominas komunisticke myslenie - ludia s komunistickym myslenim vybudovali telekomunikacne rozvody aj tam, kde im to zisk neprinasalo, lebo islo o ludi, ludia s kapitalistickym myslenim investuju akurat tam, kde maju okamzity zisk a najvacsie investicie idu do ojebavania ludi!!! Vid duchaplne reklamy T-Comu a vlastne aj vsetkych ostatnych! A mas pocit, ze ak chcem vyuzivat sluzbu za ktoru si riadne platim na viac ako 6%, chcem nieco zadarmo????
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

podla niektorých komentárov, mám odpojiť PC od netu a poslať všetko klasickou poštou?? či čo to tu trepete? moja firma prenesie denne aj 50GB dát a vôbec neťaháme filmy, ani hudbu, jednoducho pracujeme s databázovými programami a grafickými podkladmi.. tu kdejaký šaňo píše že je ťažké poslať e-mail s 13MB prílohou..pre Teba áno.. pre iného nie.. keď si šaŇo neni schopný sa adekvátne vyjadriť, tak prosím prehod záložku vo firefoxe na pokec.sk a píš si tam :-DD
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

nasa firma ma tiez podobny trafik. ale netraposime s komercnym pripojenim do internetu..
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

"ale netraposime s komercnym pripojenim do internetu."


to akoze pouzivate nekomercne pripojenie? alebo alternativne pripojenie? alebo ste si vykapali vlastny kabel "internetu"?

alebo ako to mam chapat?

ja som si doteraz myslel, ze "komercne" je to co sa predava zakaznikom (sukromne osoby, firmy, korporacie).

alebo my chces povedat, ze sukromna osoba/firma/korporacia nie je ZAKAZNIK?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

chytas slovicka, lebo sa inak nevies navadzat ? nekomercne, nie to, co bezne kupi obycajny smrtelnik k sebe domov...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tak a to je riadna blbost...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten šašo nepíše o tom, že je ťažké poslať 13MB emailovú prílohu!
On to napísal presne NAOPAK!!!
Že email neslúži na zasielanie takých obrovských príloh.
A zároveň vyslovil počudovanie nad tým, prečo sa ľudia bežne uchyľujú k takémuto zneužívaniu emailových schránok iných, serverov a pod.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

preco sa stale motame okolo e-mailovych schranok? preco riesime, ci je dobre posielat velke prilohy mailom, alebo inym sposobom?

internet je presne na toto urceny - aby ludia nemuseli informacie posielat postou, kurierom, morseovkou, postovym holubom.....

je naozaj tazke pochopit, ze su ludia, ktori pouzivaju internet prave na prenasanie tychto informacii?
nie kazdy vyuziva internet len na facebook, pokec, .....

nech posielas velke subory akymkolvek sposobom (email, ftp, firemny intranet), jednoducho ukrajujes z volneho objemu dat.mimochodom, ak spravne citam, to nebol šašo, ale šaňo - na pokeci je to asi jedno......
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne tak. ak ma firma 11 pobociek po SK a posiela denne tabulky o velkosti 2GB, teda 11x2GB, tak mesacne padne pekny traffik...
Odpovedať Hodnotiť:
 

T com už dávno nie je seriózna firma,tie ich zmluvy sú zavádzajúce,mnohé veci ťažko z nich pochopiť,ale im ide práve o to.Kde je chaos,tam je dobre.Tiež som mal od nich net ,zrušil som to,vybral som si pre mňa lepšiu alternatývu.To je návod pre každého.T com s ich správaním sa k zákazníkovi už nikdy viac.V Nemecku by sa takto správať nemohli.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podal som reklamaciu do troch dni od reklamcie mam zase rychlost 1.2MB/s
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mne to tiez prislo ;-(
a to ani nestahujem porno, filmy, len rainbow tabulky.
esteze uz len 120gb a mam vystarane. V kazdom pripade povazujem pristup t-comu za nekorektny, mam predsa narok na to, za co si draho platim. vseho vsudy aj s linkou mam average cca 60eur/mes co nie je malo.
Tusim prejdem pod Orange... su lacnejsi a dodrziavaju zmluvy.
to samoze aj tcom, lenze on ich dodrzuje len z legalneho hladiska...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co sa cuduje ? v tejto zasratej krajine rozpredaly co sa
dalo a zahranicny zarabaju na na dosratych slovakoch co
nevedia nic ine len drzat hubu a krok
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne to tiež prišlo a som sklamaný.za mesiac prenesiem okolo 300gb.Nič ma nesere le ked som v january podpisoval zmluvu nikto ma na fupko neupozornoval a teraz sa týmto ohánaju.Ak mi znižja rýchlost dam ich na súd za porušenie zmluvy a hotovo.MOZEM TO SPRAVIT ???alebo ako sa mam branit????ved 35euro neni malo za net mesacne..
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

zmluvu mam staru a idem im tento mesiac prestrelit ich limit

som zvedavy ako zareaguju a ak mi spomalia net od tych 120gb tak budem na telekom velmi zly
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Včera som sa pekne krásne vrátil po týždni strávenom na strednom Slovensku, na chalúpke kde nieje ani len signál televízny a o mobilnom nehovoriac. Sadnem si k PC a so zvedavosdťou kto čo poslal mailom čakám. Ale rýchlosť pripojenia takmer žiadna. Nevadí vyriešim. Ale nie po nastavení routra (asi 6krát) volám T-Com centrum podpory. A tam ten človek (inač milý) mi oznámil, že mám prečerpaný limit dát a tak mi bola obmedzená rýchlosť na 256kbps. Nijak mi nemôže pomôcť, ale že systém to 1.8. pustí normálne. Po dobrom spánku plný sily a trpezlivosti volám ráno T-Com centrum zákaznikov. Milej pani vysvetlujem že mám Turbo sólo 2 a 27.1.2010 som neuzatváral žiadnu zmluvu na obmedzený internet. Taktiež som jej povedal že ak už nejaký limit zrazu mám, nebolo by zlé keby ma niekto informoval. Po 30minutách telefonátu (rozdeleného cca na 7minút) - prestávky tvorily milej slečne čas na preštudovanie mojej zmluvy a 12strán "VŠEOBECNÝCH PODMIENOK T-COMU",
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale POZOR !!! S Januára 2010 !!! lebo iné nemám, take mi dali. Slečna mi taktiež internet nedokázala rozbehnúť rýchlejšie (aj keď volala kade tade). Povedala že v mojom prípade ide jednoznačne o PORUŠENIE ZMLUVNYCH PODMIENOK ZO STRANY T-COMU, tak teda napísať reklamáciu a 1.Žiadať zľavu do konca viazanosti,a tiež nepristúpiť na limit dát 2.Žiadať vrátenie časti pladby, keďže 5dni musím čakať kým to systém spusťí bez obmedzenia rýchlosti. 3.Žiadať ušlí zisk, ak je internet súčasťou mojej zárobkovej činnosti. ALEBO AK CHCEM Odstúpiť od zmluvy bez pokuty. Tak do 1.8. s pomalým internetom a časom na rozmýšlanie. Tak sa veci u Nás majú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Papier mi prisiel cca pred 2 mesiacmi a bol som sokovany a nasraty zaroven. Keby mam moznost tak prejdem k inemu providerovi ale v tomto mojom zapadakove holt iny nie je :( Ale k veci - na papieri stal limit 240 GB. A teraz zistujem, ze moj limit by mal byt 120 GB? Na stranke T-Comu aj vsade inde to tak je. Mam Turbo 2. Uz teraz mam prenesenych cez 200 GB a ide stale rychlostou 2 Mbit tak to snad tak zostane, pri 120 GB mesacne by ma asi jeblo kedze moj mesacny traffic byval okolo 300-500 GB.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ta to by som aj ja rad vedel.Tiez mam Turbo2,prekrocil som limit cez a znizili mi rychlost,tak som tam volal co sa deje v telefone mi operator povedal ze limit je 240GB kvoli FUP,ale na nete sa pise 120 GB,tak ako to je?
Odpovedať Hodnotiť:
 

STR1
Som sa tešil že mi pustili net na 1,2MB/s a teraz ma zase sekli na 30kb/s
Text odpovede na moju reklamáciu:
Na základe podrobného prešetrenia Vašej písomnej reklamácie, doručenej dňa **.*.**** vo veci zníženej rýchlosti pri internete Vám oznamujeme, že Vašu reklamáciu považujeme za neuznanú.
Prešetrovaním sme zistili, že po prekročení 240GB dát sa zákazníkovi pri programe TURBO 4, zníži rýchlosť na negarantovaných 256kb / 128 kb. Momentálne máte stiahnutých ******MB. Pojem neobmedzený internet znamená, že zákazníkovi nie je obmedzovaný čas pripojenia a nie je stanovený ani limit voľných MB, po prekročení ktorého by bolo pripojenie na internet navyše spoplatňované.
Odpovedať Hodnotiť:
 

STR 2

Neobmedzený internet sa dá interpretovať aj ako flat internet. K obmedzeniu poskytovania služby internet za **/2010 sme pristúpili z dôvodu podozrenia na používanie služby v takom rozsahu, že môže dôjsť k preťaženiu siete ST a.s. Obmedzenie realizujeme v záujme dosiahnutia rovnakej kvality a dostupnosti pre všetkých užívateľov. Zistili sme, že z Vašej strany je sieť dlhodobo a vo veľkej miere zaťažovaná a to spôsobuje obmedzovanie ostatných užívateľov. Zároveň vzniká podozrenie na zneužívanie siete, ktorá je Vám poskytovaná. Obmedzovaná je rýchlosť pripojenia po dosiahnutí stanovenej hodnoty do konca kalendárneho mesiaca. Na základe vyššie uvedených skutočností si Vás dovoľujeme informovať, že zo strany ST a.s. nedošlo k porušeniu podmienok zmluvy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kokos, zasnem, toto je co za veta - "Neobmedzený internet sa dá interpretovať aj ako flat internet" Sak teda, ked su taki pretazeni, preco neuplatnuju agregaciu???? Klamu, nejde o ziadne pretazenie, chcu len donutit ludi, ktori viaceri uplne legalne zdielaju jeden DSL internet aby si kazdy dal DSLku samostatne. A ked sme uz pri tom, na 12MBit linke (Turbo 4) sa 240GB dat stiahne uz pri 6% zatazeni linky, to mi chcu v T-Come povedat ze im pri 6% vyuziti linky pretazujem siet????? Tak ku..a naco predavaju take produkty, ktore su uz pri 6% pretazene????
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to ani nehovorim o optike, ake je to pretazenie, ked na optike za den stiahnem 240GB dat a potom cely mesiac mozem fukat do fujary???? Nebolo by hadam logickejsie aplikovat agregaciu - pomerne znizenie rychlosti vsetkym uzivatelom v case zatazenia siete a tym padom v case mensieho zatazenia siete (v noci) by to slo naplno a stahovaci by sa presunuli do tohoto casu? Toto znizenie rychlosti by bolo urcite menej citelne, podla mojich skusenosti by v case zatazenia pri aplikovani agregacie padla ryclost ludom max. o 20%, co je podla mna prijatelnejsie, ako ked vam niekto na pol mesiaca zhodi 12Mbit na 256kbit !!!!! T-Com nas OJEKAKAVA ako sa len da!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

chcem sa opytat ako clovek zisti, ze je obmedzeny...net ide velmi pomaly, ale na routri vidim stale ADSL Stav Mód State Odsl.Rýchlosť Príj.Rýchlosť Odstup signál-šum Tlmenie linky
G.DMT SHOWTIME 512000 4160000
ak prekrocim GB limit klesne mi aj prij. rychlost na routri ? ci to cislo 4160000 klesne... now neviem ci mi ide zle net alebo som obmedzeny....dik za odpoved
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na routri nic neuvidis, tam su parametre linky a nie aktualna rychlost, zavolaj na technicku podporu internetovych sluzieb T-Com - 0800 123 777, tam ti povedia co sa deje. Len si priprav hesla k DSL pristupu, budu ich chciet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

paci sa mi ako sa tu rozbieha komunikacia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sme mala firma ktorá poskytuje internet stovkám klientom.
U nás nikdy FUP nebolo ani nebude. Mame tu klientov ktorý tahajú vyše 100-150 Gb mesačne a nikoho nezatažujú neobmedzuju. Prajem si dalšie stovky spokojních klientov.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Až budete mať 20% klientov, ktorí pôjdu celé mesiace nadoraz, potom si to hádam začnete aj u vás všímať, že načo je FUP.
Nikto nikomu nezarčuje takúto činnosť a množstvo prenesených dát v tých najlacnejších programoch.
Tak sa preber...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ciastocne s tebou suhlasim, ale 240GB dat mesacne pri Turbo 4 je len 6% zatazenie linky, nemyslis ze tvrdenie ze 6% zatazenie linky je jej pretazenie je hlupost? Potom naco nam predavaju produkt, ktory mozeme vyuzit maximalne na 6%??? Ak T-Com nechce aby sme stahovali data, tak nech neojekakava ludi vysokymi rychlostami a predava kazdemu Turbo 2, to na prezeranie stranok uplne staci. A ked uz chcu vyriesit pretazovanie liniek v exponovanych hodinach, tak nech daju FUP, ale nech napr. v nocnych hodinach ked net nie je pretazeny nepocitaju prenesene data do FUPu!!! Nebolo by to logickejsie? Donutili by ludi, co si chcu z netu nieco stiahnut aby to robili v nocnych hodinach a vsetci by boli spokojni!!! Ale bohuzial mam pocit, ze T-Comu ide LEN a LEN o ich spokojnost - na zakaznika kaslu. Oni by najradsej, keby sme to ich pripojenie ani nevyuzivali, staci ked ho budeme platit!!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

súhlasím s tebou, Mnoho ľudí ani pri podpise zmluvy o FUB-ku ani netušia, a tešia sa na neobmedzený internet, ktrý ešte odporúča aj pc-revue ako najlepšiu možnosť na rýchle a masové sťahovanie veľkých súborov. Ja len jednému nerozumiem, čo robí štátna obchodná inšpekcia a ochrana spotrebiteľa?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nema niekto informacie jak je to s kontrolovanim prietoku, pripadne ci to zrusili pre stare zmluvy?
lebo mam staru zmluvu a v july som siel 2 tyzden na tom ich dialup-e, no teraz uz idem 15GB cez limit a zatial nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

K tomu sme sa už dostali že sme mali konekt zaťažený na doraz a potom sme sa museli rozhodnúť či zaviesť FUP alebo "pustiť ventil". Radšej menej zarobím ale nech sú klienti spokojní.
Nechcem ísť v šlapajach t-comu. Potom ešte dajú sa urobiť rôzne nastavenia v trafike ktoré budú zaručovať tým čo otvárajú stránky dostatočnú rýchlosť tak aby ťahači nepohltili linky. A tích ťahačov je vždy pod 20% na daný počet klientov.
A predsa taká veľká firma ako t-com by mala mať dostatočnú kapacitu pre svojich klientov. Lenže u nich reklama predbehla skutočnosť. U nich je ten problém že dsl uzly a koncentrátory sú preťažené nie chrbtica.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak čo, skušal už niekto či to fachá tých 6Mbps na turbo3?
Mate aj upload vyžší?

A aký vam dali profil linky kto mate dvojnasobny upload, 8000Mbps/768Kbps?

Ja mam zatial turbo2/zvýšeny upload, a rozmyšlam prejst na turbo3. Download dosahujem 2,2Mbps, ale zvýšeny upload len okolo 400Kbps.

Mam profil linky 4160/704 a žiadal som viackrat zvýšit profil na uploade na 768, ale ževraj sa nedá. Žeby zvýšeny uploadovy profil 768 bol možný len pri programe turbo3?
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je pekne vsetko, co tu citam, ale ja som dokonca nedoslal ani list, ani mail, ani blbu sms. Mam turbo 4 a 23.6. ma obmedzli BEZ VAROVANIA. Ak by mi nejaky idiot z t-comu aspon oznamil, ze idu aj na man aplikovat ich debilne podmienky, dak budem sledovat objem prenesenych dat. Ale takto? A neviem aky idiot vymysla u nich tie FUP objemy, ze su rovnake aj pre turbo 3 a turbo 4, ale asi na nete v zivote nebol. Za 39€ mat FUP je pekne svinstvo. Ked mam to FUPko, aspon by mi mali umoznit znizit tarif na tubor 3, zbytocne platim za nieco, co nemozem plne vyuzivat. A este mam par mesiacov viazanost. Nebyt na Slovenku, ale napr.v USA, uz by mali zalobu na krku. Ale u nas kym by som dosiahol aspon rozviazanie zmluvy, uz by mi aj tak vyprsala viazanost. Za tretinovu cenu mozem mat optiku...sakra!
Odpovedať Hodnotiť:
 

vsetci ste lamy...oni maju miliony eur zisky ak nezvladaju ukocirovat datovo neobmedzeny inetrnet nech za tie zisky posilnia svoj hardwer ci co k tomu potrebuju-nemyslite?ked sa pripoji do roka dalsich 100 000 novych zakaznikov tak akoze znizia este tu hranicu napr na 100GB na mesiac?
tu na Slovensku su to fakt chudaci inde je internet v zahranici aj zdarma na wifi a stale poplatky ani nehovoriac
takto si odlakaju len zakaznikov ktory prejdu radsej na optiku od oreangu napriklad...howk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Caute, zmluvu som uzavrel v 01/2010 u t-comu len preto, lebo nemali ziadne fup. Internet pozuivam vo firme, ziadne warezy, p2p a pod, len napr. VPN prepojenie pobociek, firemny web, maily, remote desktop, kamery z firmy pristupne z internetu a pod.

Je pekne svinstvo, ze t-com si zrazu z nicoho nic vymysli fup pre zakaznikov, ktori o tom pri podpisovani zmluvy s viazanostou na 2 roky nemali ani len potuchy.

Nie je mozne, aby sa niekto s tymto obratil na protimonopolny urad? Alebo nejaku inu instituciu? Predsa nemozu retrospektivne uplatnovat taketo svinstva?

Je neuveritelne, co si tu monopoly ako t-com dovoluju... Su to totalni ignoranti a svine.

A nebudem len "stekat", ale aj idem zrusit pevne linky a ine sluzby od t-comu a prechadzam k alternativnym firmam. Maju super ponuky oproti t-comu, skoda, ze som na to neprisiel skor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako dlho este budete zistovat stanovisko spolocnosti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak mám zvýšené, po týždni od zavolania na 0800 123456.
Profil DSL: 7008Kb / 704Kb (DOWN / UP)
Reál rýchlosť: 6,34 Mbit / 0,57 Mbit
Inak signál teraz podľa routra:
- Noise Margin: 21 / 25 (DOWN / UP)
- Output power(dBm): 125 / 130
- Attenuation(dB): 7 / 6
Pri profile na 3,5Mbit Turbo 3 som mal Noise Margin 28.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hop, to patrilo do toho o zvyšovaní rýchlosti ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

dost na hovno...t com se zrucuje posledne 4 roky fajne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prosim Vás je mozne najst profil linky na D-Link od T-Comu?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Cital som vseobecne podmienky t-com a tam je stanovene:TARIFA PLATNA OD 1.10.2010
MAGIO INTERNET TURBO 3
- negarantovana rychlost do 3584 kbit/256 kbit
- neobmedzeny objem prenesených dát
- agregacia 1:55
- zvysenie downstreamu
- zvysenie upstreamu
- hranica FUP: mesacny objem dat 240 GB
- negarantovana rychlost po prekroceni hranice FUP: 256kbit/128kbit
- FUP SA UPLATNUJE PRE PROGRAMY OBEJEDNANE od 1.4.2010

Ako to vlastne je??? Znizia rychlo zakaznikom, kt. maju viazanost pred aprilom, alebo si vyberaju zakaznikov? Alebo si T-COM robi co chce?
Kde je vlastne pravda??

Ake mate ostatni skusenosti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak mne znizili rychlost na 256kbps
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár