neprihlásený Piatok, 27. januára 2023, dnes má meniny Bohuš
Zoznam 38 miest, v ktorých Orange zavedie optické pripojenie

Značky: OrangeFTTHpripojenie

DSL.sk, 29.9.2016


Telekomunikačný operátor Orange dnes zverejnil zoznam nových miest, v ktorých plánuje začať poskytovať pripojenie k Internetu po rýchlom pevnom optickom pripojení.

Operátor svoje pripojenie pod označením FiberNet v súčasnosti ponúka v 19 mestách.

Plán ďalšieho pokrývania, ktorý má byť zrealizovaný do konca roku 2018, dnes predstavil Ivan Golian, riaditeľ sietí a informačných systémov spoločnosti. Rozšírenie bude stáť 36 miliónov eur.

Pripojenie by postupne malo pribudnúť v 38 nových mestách. Zoznam miest sa môže mierne ale meniť, keď budovanie siete môže byť ovplyvnené potenciálne dlho trvajúcimi stavebnými konaniami prípadne operátor môže pre komplikácie pri konaní od zámeru pokryť mesto aj ustúpiť.

V tomto roku má byť pripojenie spustené v mestách Galanta, Holíč, Šaľa, Skalica a Sereď. Neskôr majú nasledovať mestá Senec, Šamorín, Sládkovičovo, Dunajská Streda, Veľký Meder, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Zlaté Moravce, Levice, Nová Baňa, Žarnovica, Zvolen, Lučenec, Partizánske, Handlová, Bánovce nad Bebravou, Iľava, Dubnica nad Váhom, Púchov, Považská Bystrica, Martin, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok, Rožňava, Krompachy, Sabinov, Bardejov, Vranov nad Topľou, Trebišov, Humenné a Snina.


Mapa plánovaného rozširovania optickej FTTH siete Orangu, žltou plánované nové lokality, kliknite pre zväčšenie (mapa: Orange)Orange poskytuje pripojenie po vlastnej optickej sieti technológiou GPON FTTH, pasívnou optikou privedenou až do domácnosti zákazníka. Štandardná rýchlosť pripojenia je 250 Mbps / 15 Mbps, pričom za poplatok je dostupné zvýšenie upload rýchlosti buď na 100 alebo 250 Mbps.

Tým sa služba odlišuje od konkurentov s rádovo aspoň tak veľkým pokrytím ako Orange, Slovak Telekomu a UPC, ktorí na svojich sieťach ponúkajú len asymetrické rýchlosti s pomerne limitovanou rýchlosťou uploadu na 30 respektíve 20 Mbps.


Ilustračný obrázok, optický konvertor Huawei EchoLife HG8245H, aký využíva aj Orange, kliknite pre zväčšenie (foto: Huawei)V súčasnosti je FiberNet dostupný v mestách Bratislava, Nitra, Trnava, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Košice, Prešov, Malacky, Michalovce, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Prievidza, Senica, Stupava, Topoľčany, Vráble a Žiar nad Hronom a počet pokrytých domácností dosahuje 350 tisíc.

Cez optickú sieť Orange sa pri poskytovaní pripojenia do Internetu od jej vzniku v roku 2006 prenieslo doteraz 372.7 PB dát. Kým v roku 2008 zákazník mesačne prenášal priemerne 36 GB, teraz je to 113 GB. Sieťou sa prenášajú aj dáta televíznej služby poskytovanej technológiou IPTV, ktorých množstvo v súčasnosti dosahuje cca 1.5-násobok množstva dát prenášaných pri pripojeniach na Internet.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Seagate sa darí s HAMR, 30+ TB disk už v Q2 a v laboratóriách má 50 TB
Microsoft vo Windows 11 opäť začal automaticky upgradovať operačný systém
Mac Pro s ARM nemá mať ani upgradovateľnú grafiku
Perseverance dokončuje ukladanie skúmaviek so vzorkami na povrch Marsu
Vydaný Wine 8.0 umožňujúci Windows softvér na Linuxe
U nového najlacnejšieho MacBooku Pro sa výrazne znížili rýchlosti SSD
V Bratislave zasahovali hasiči po výbuchu nabíjačky pre kolobežky
NASA vzdala pokusy o roztvorenie panelov na sonde Lucy, misiu to nemá ohroziť
Nový MacBook Pro s ARM má reálnu výdrž takmer 27 hodín
Mestá a obce na protest proti neriešeniu cien energií vypnú verejné osvetlenie


Diskusia:
                               
 

ak bude dostupnosť ako v Žiline, tak nech si to niekam strčia, natiahli pár sídlisk a to je všetko
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

20€ mesačné
19 miest
Cca 30 bytoviek v meste
Cca 50 bytov v bytovke

NAVRATNOST INVESTICIE ZA 5,2ROKA

životnosť kábla minimalne 30rokov, alebo kým po ňom neprejdem Slota na tanku a nezačne vojnu.

Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

38miest takže návratnosť za 2,6 roka.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

na papieri vyzerá táto logika OK, ale treba počítať s tým že v bytovkách má užívateľ na výber viacero operátorov, takže reálne číslo je tak možno 1/5? z uvedeného, na druhej strane v domovej zástavbe je dostupný zväčša tak jeden operátor, takže je tu väčšia pravdepodobnosť pripojenia a celkové čísla sa zase až tak nemusia líšiť
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Väčšinou sa návratnosť operátorov počíta tak akoby tam žiadny iný operátor nebol (presvedčíme všetkých). Predstavme si niektoré miesta v petržalke, kde je bonet, antik, telekom, orange, upc, swan, digi, isper, slovanet,... Podľa mňa tam nemá nikto návratnosť investície. Ale v domových stavbách kde nikto nechce ťahať by si možno ľudia dali triple play (alebo aspoň telku a net) od toho kto má monopol. Myslenie slovenského manažmentu je obmedzené. Samozrejme na kopanie optiky treba hustotu obyvateľstva, ale aj analýzu konkurencie.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Majiteľ optiky je jeden a tomu platia ostatný či už koncový zákazník, alebo poskytovateľ.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak nejak nepocitas s tym, ze nie kazdy si da orange optiku. ta navratnost je len pri 100% obsadeni trhu, ak vsetci prejdu k orange.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepredávajú rožky, hovoríme o telekomunikačných službách.
Je to skvelá dlhodobá zisková investícia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nehovorim ze to je zla investicia. jasne ze je to dobra investicia. ale typek hore pocita navratnost pri stopercentnom obsadeni trhu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cca 30 bytoviek zo 60
Nieje 100%

Keď urobia dobrú akciu dnes, tak ku nim prejde 99% klientov a budú ich cicat až do smrti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

99%? nevim si predstavit reklamnu kampan, snad s vynimkou zbrane pri hlave, ktora by presvedcila 99% ludi na prechod.
stale budes mat takych ktorym to je jedno, takych ku ktorym reklama neprenikne, takych ktori maju momentalne viazanost a kym im skonci, aj zabudnu alebo budu ine ponuky, takych ktori nenavidia orange dost nato aby k nim nesli ani zadara... ziskat 50% ludi bude obrovsky problem a som na pochybach, ci sa im to vobec moze podarit. 99% je nonsense.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vlastná skúsenosť pred par rokmi pri pôvodnom poskytovateľovi ostal jeden (bol to švagor majitela).
Odpovedať Hodnotiť:
 

z 30 bytoviek s 50 bytmi na bytovku... z 1500 domacnosti sa 1499 rozhodlo pre jedneho poskytovatela... toto mi chces povedat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vlastná skúsenosť je jedna bytovka, kde bývam.

cca
Odpovedať Hodnotiť:
 

To iste v Trencine . Plus ich podivne praktiky na starych ludoch .Orange nikdy !!
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ake praktiky noze sa pochvalte
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keby radsej zrychlily! Maju najpomalsiu optiku na SK!
Odpovedať Známka: -4.9 Hodnotiť:
 

"Zrychlily"? Gramatiku si si do kabelky dal?
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

Dostaneš FUP a budeš mať čas doučovať nezmyselnú gramatiku.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

co je na nej nezmyselne? ze mas tak slabu mentalnu kapacitu, ze nie si schopny naucit sa spisovne materinsku rec, co dokaze s prstom v nose nejeden ziak druheho stupna zakladnej skoly?
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Je nezmiiiselná, lebo na nej nezáleží či pochopíš, alebo nepochopiš text.

Len tupo dodržiavaš nezmiiisly dákeho šturovho kumpana z krčmy.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Ide o to, že to strašne reže oči. Nebuď lenivec, nieje to tak ťažké.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Čo si takiii konzervatívny?!

Mii iniii si urobiiime kockovaniii sprievod, abiii sme ešte viac naštvali gramanacistov.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Oprava:
Gramanazistou

U - lebo sú to sliepky a tie sú ženského rodu a k tomu ešte zdegenerované dinosaury.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Radsej mat FUP ako vysumeny mozog
Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

Keby si ty radsej zrychlil svoju vyucbu gramatiky na zakladnej skole...

Nesudim, kazdy mame ine potreby, ale... Vazne vies realne vyuzit viac nez 250 mbps down? Potrebujes 500? Gbit connect? Potrebujes naraz tahat z torrentu a dvoch roznych filesharing serverov? Alebo napojit celu bytovku? Alebo si len drbo co potrebuje VELKE CISLO? LEBO PROSTE CHCES? Netvrdim ze nie je specificky use case kedy nevyuzijes aj downlink rychlejsi nez 250 mbps, ale ten s vacsinou nezhoduje so SO-HO prostredim.

Mna skor tesi ze ako u kednych z mala s da za rozumnu cenu dostat s 100 mbit uplinku. Osobne si to cenim a vyuzijem to viac nez 250+ mbps downlink
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Čiastočne súhlasím. V tejto dobe je 250mbit viac než dostatočná hodnota, ale zároveň som za pokrok. S príchodom nových technológií bude o pár rokov nie 113GB priemerný prenos, ale 1130GB. Aj dáta vyprodukované používateľmi budú rásť. Vždy je dobré mať rýchlejší internet. Napríklad potrebuješ stiahnuť inštalačku sprostého visual studia (3,5gb tuším) a potrebuješ to do 10 minút rozbehať, je fajn vedieť túto dobu skrátiť. Väčšina používateľov sťahuje okolo 50-100GB mesačne (na základe údajov, ktoré uverejnil telekom a orange na dsl.sk), a prečo im neumožnniť mať tieto dáta skôr a umožňiť rýchle opustenie linky? Podľa všetkých tých štatistík čo uvolňuje telekom a orange mi to pripadá, že síce sa hovorí akí sú slováci sťahovači, ale reálne to vyzerá, že rakúšania prenesú cez mobilné pripojenia viac, než celé slovensko cez pevné pripojenia.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

No len bavime sa o beznej domacnosti, to znamena ze aj ked koncove zariadenie od Orange ma 1Gbit porty ta wifina je furt 2.4GHz a je docela problem cez nu pretlacit aj 100MBit dnes ked je vsade zarbane pasmo. Nehovoriac ze bezna domacnost bude mat nejaky priemerny notebook/desktop kde bude gigabit sietovka skor vynimkou ako pravidlom a 5ghz wifina detto (aj ked za posledne 2 roky uz je to standard). Takze vecsina domacnosti nedokaze ani fyzicky vyuzit tych 250Mbit na konci a nie este 500Mbit. Skor by bolo fajn keby dali ten upload 100Mbit standardne nie za priplatok aj ked zasa pre domacnost to nieje az take podstatne (ehm.)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ak sa budeš dívať len na bežné domácnosti tak zastavíš pokrok. Doteraz by sme žili ako v afrike kde bežný ľud by boli farmári. To, že väčšina ľudí používa zarušenú wifinu neznamená, že ja alebo ty nemám doma aj 5ghz prístupový bod, ktorým pretlačím. Niektorým to v bytovkách nepretlačí ani 20 mbit. Tak isto väčšina ľudí nemá ani gigabitovú sieť. Tak preto v zmysle tvojej analógie znížime rýchlosť na 20mbit lebo to väčšine nepretlačí wifi sieť (alebo preto, že väčšina ľudí nemá čo povedať, tak zakážeme slobodu slova :) ). Ďalšia vec je ak pustíš maximum, tak už nemusíš softvérovo znižovať rýchlosť pre dané pripojenie, čo žerie systémové prostriedky. Keď dáš vyššiu rýchlosť limitáciu ti spraví hardvér ONT/iného sieťového zariadenia, cez ktoré si pripojený. To, že nemusíš robiť shaping na úrovni softvéru, ale hardvér sa ti postará o shaping (limit ont zariadení čo používa orange a telekom je okolo 700mbit v jednom smere).
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Lenze tu sa bavime o domacom inete, teda optike. Firmy ktore chceli, mali na to a potrebovali optiku tak uz ju davno maju. Tak isto pre fimu je asymetricke spojenie vecsinou dost na prd, teda ak potrebuje internet na nieco seriozne a nie len na stiahnutie mailov a pozretie nejakych webov. Cize aj z tohto pohladu je Orange optika jasne cielena na domacnosti. Ono je uz dost pokrok ze mozeme mat doma optiku, to nieje ani na zapade bezny standard. Nebavme sa teraz o cene, dostupnosti a kvalite.
Co sa tyka shapovania alebo FUPu, tu ani tak nejde o siet orange ako skor ich konektivitu smerom von. Ak by pustili plnu kapacitu pre kazdu domacnost tak by skoncili.Orange ma 20Gbit do sixu a v peaku to vytazia tak na tretinu, a to je primarne taffic vramci slovenska.Netusim kolko maju smerom von ale bude to aspon tak isto ako do sixu ak nie viac.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Aj pri domácich pripojeniach narastajú nároky na reálne rýchlosti spotreba dát exponenciálne narastá. SIX je len jeden z mnohých bodov kadiaľ tečú dáta, taktiež majú konektivitu v nixe a cez niekoľko zahraničných liniek. Ale aj keď sú peaky malé hovorí to o tom, že koľko sa stiahne za nejaké časové obdobie nie o tom ako konkrétny používateľ vyťažil linku keď potreboval stiahnuť 3GB súbor. Ako bežný domáci používateľ nebudeš ťahať TB dát. Ale zároveň budeš chcieť aby súbor, ktorý v danom momente potrebuješ bol čo najskôr dostupný. Opäť sa budem opakovať, 250mbit je dostatočná hodnota v dnešnej dobe a o pár rokov nemusí byť. Máme GPON 2,5Gbit/1,25GBit, máme zariadenia, ktoré sú schopné dosahovať rýchlosti 700mbit, ale my si radšej spravíme robotu navyše a budeme obmedzovať to na čo nám v sieťach zákazníkov vznikajú prirodzené limity. Znie to ako logika, teda jedine žeby nebola. Podľa teba radšej budujme a nastavujme siete pre najslabšie články siete :) good one :)

Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

spotreba pičovín exp. narastá.
si dilino alebo ano?? pekne tu píšeš o rôznych rýchlych spojeniach a inak si dilino, čo tým sleduješ??
zato že vieš že také rýchle spojenia/pripojenia existujú tak sem nemusíš drbať gigabity a terabity čo inde existuje v biznis sfére tu truľo
alias neni každý debil a závislý na hyperantikontramultiextraunikátnom rýchlom pripojení jak vraví starý Mráz
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

A este jedna vec, pri 250Mbitoch je down oklo 20-25MB/s, v peaku to da aj 30MB/s (napriklad stahovanie na Steame). Pri kontinualnom zapise s takou rychlostou ma uz docela problem klasicky mechanicky disk. To zvlada v pohode akurat tak SSDcko. Pri 500Mbit a viac by tu rychlost uzivatel s klasickym diskom pri vecsom kontinuanom stahovani (kde sa zaplni cache na disku) nemal sancu ani plne vytazit.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

mne to kontinualne taha cca 31MB/s zo servera čo taham. Castejsie sa mi stava, ze na vseliakych speedmetroch (orange server) nameria aj polovicu, ale zo servera ide ako vino :D
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

nasa stredna skola, pocet studentov priblizne 600 kusov ma pripojku na 12 mbps, cez najvacsi traffic okolo 11 hodiny sa neda dostat takmer ani na dsl.sk
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

a si abnormally happy s tými 31MB/s. Tvoj život spočíva v zaplňaní HDD dátami stiahnutými zo serveru ???
je mi ťa very ľúto...chudáčik
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

tak bude tahat na dva HDD ;)
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Maju zle nastaveny qos..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Klasicky mechanicky pevny disk by nemal mat problem. Ked na svoj Seagate 7200.14 kopirujem z externeho disku cez USB3, v pohode okolo 80-100 MB/s dava, neraz vyhupne aj na 120.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Kontinuálny zápis dnešný 5400ot diskov nepadá pod 40 MB - napríklad lenovo B50 s 5400ot diskom to v pohode zvláda.

A ja som nepovedal, že 250 mbit je nedostatočný. Ja tvrdím, že netreba umlčovať tých, ktorý chcú pokrok ;)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Citácia:
"Napríklad potrebuješ stiahnuť inštalačku sprostého visual studia (3,5gb tuším) a potrebuješ to do 10 minút rozbehať, je fajn vedieť túto dobu skrátiť."
Neviem, ktorej domácnosti niekde v paneláku závisí existencia od stiahnutia a rozbehania Visual Studia do 10 minút, lolo :-D
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

To bol príklad zo života u mňa, povedzme študák na strednej/vysokej čo potrebuje pracovať v autocade. Budeš radšej sťahovať celú noc? Odporúčam na tom mobilných net s GPRS a FUP ;)
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Nové Mesto nad Váhom? To Orange koľko zaplatil tomu debilovi čo je primátorom, aby zrušil nadvládu onetu?
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Ujco, este nie je vyhrane lebo sa v clanku pise "budovanie siete môže byť ovplyvnené potenciálne dlho trvajúcimi stavebnými konaniami prípadne operátor môže pre komplikácie pri konaní od zámeru pokryť mesto aj ustúpiť". Je to len zamer pokryt mesto optikou ale nie ciel. Jeden pokus tu uz bol ale skoncil neprijatelnymi podmienkami pre telekom.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Teraz keď spriatelená firma "zrekonštruoavala" veľmi "kvalitne" chodníky a cesty tak ich budú zase rozkopávat. A zase raz to zaplatí mesto, samozrejme spriatelenej firme...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Rekonstrokcia chodnikov vacsinou spocivala "len" v polozeni zamkovej dlazby na stary chodnik. V tom by som problem nevidel. Problem je v tom, co spomenul ujo.

Optika sa moze zakopat aj mimo chodnik cez travu, tam kde kde je to mozne, podkopat chodnik a doviest do budovy. Alebo to tahat po stlpoch a medzi budovami ako to ma natiahnute lokalny provider.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neverim, ze NMnV bude pokryte. Ale ten nas najvyssi nam to zase pekne zdovodni v jeho TV, ze preco to neslo. Dovod sa uz najde. A vobec, mame kvalitne chodniky, tak treba byt spokojny, co viac treba ...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

zase len mesta a dediny mozu pustit do gati,aj ked im ide kabel cez stred dediny....este ze ho netahali po lese ebili o)))))
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Oni nepripajaju optikou mesta ale sidliska. Az bude mat Vasa dedina sidlisko, urcite ho raz pridu zapojit.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

A naviac kladením kábla v lese toľko občanov ako pred dverami nenasereš.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

o))))

stredne velka dedina sa v pohode vyrovna stredne velkemu sidlisku,v tom asi nebude problem
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Na pocet obyvatelov mozno, ale na dlzku kabla, ktory zakopes, aby si ich popripajal, tazko.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cudujem sa,ze v strede dediny nedaju jeden vysielacik napojeny z optiky a mozu tak lahko zarabat na stale popularnejsom LTE
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kde je dedina Jakubov? Neviem ktory operator do tejto dediny dotiahol optiku, ale vraj Orange (mozno SWAN). Dokonca som vcera zistil, ze SWAN pripaja na optiku aj rodinne domy za manipulacny poplatok 300€ (natiahnutie, zafuknutie, ozivenie atd..)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

orange zavadza tak obcanov co si ho kupia... ale zase ked byvas v prievidzy tak si nevyberas
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

Ako hovori jedna pololudova pesnicka: "Najvacsia diera je Prievidzaaa..."

Kazdopadne podla tvojich gramatickych schopnosti byvas asi v peknej picy
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a to pokrytie bud na 3 uliciach alebo az na 4? Nejaky urad by im mal nakazat oznacovat pokrytie mesta v %, nieze na jednej ulici budu mat optiku a povedia ze mesto XY je pokryte
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No ten počet pripojených domácností k počtu miest je naozaj smiešny :(
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

A vrbove nic?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

nevedno
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Z Vrboveho nic dobreho. Aj to co sa tam podari, je napicu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vrbove ako stred sveta a vesmiru akurat odraza stav veci naokolo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem, ale stale je topka Antik ktory ma 1GB/1GB za 18€ a v cene aj telku a telefon 😊 tcom mozno ma vacsie pokrytie, ale vsade kde pride antik, ludia prestupuju k nemu :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Tá ponuka Antiku je dobrá, ale netrúfajú si konkurovať veľkým operátorom. V Bratislave napr. neidú do lokalít v ktorých už je silnejšie zastúpenie konkurencie. Samozrejme z ich pohľadu to chápem, lebo tam už je ťažšie zístkať nového zákazníka, alebo zlákať existujúceho od konkurencie. Tiež by som zvažoval, či by sa mi oplatilo znovu vŕtať do stien kvôli novej prípojke.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V konkrétnom prípade neponúkanie produktu potenciálnym zákazníkom, považujúcim svoj zmluvný vzťah so stávajúcim operátorom za výhodný, nemusí byť, vzhľadom ku zrejmej neschopnosti alternatívnu ponuku doceniť, ani tak znakom nedostatku odvahy, ako prejavom jeho nepovažovania za skutočnú konkurenciu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Do pici: Krompachy, Sabinov.. s Spisska Nova Ves nic.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Kompa... co? si zabil :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

> pričom za poplatok je dostupné zvýšenie upload rýchlosti buď na 100 alebo 250 Mbps.

ANO, ale max je 300/300 za 30?E. Ja mam za 17, lebo Ratafak plachta :)

Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Vernym zakaznikom vraj davaju upload 100 automaticky (zadarmo; verny znamena dlhsie ako 6 mesiacov). Aj ja som bola zvedava, co najdem na fakture, lebo rychlosti boli kusok (upload teda viac kusok) vyssie ako avizovane a nikde v zmluve ani na portali som nenasla parametre ani cenu svojho programu. Ale faktura bola ok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vzdy radsej Optiku od Orange ako od mafianov z UPC..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Síce nemám skúsenosti s Orange, ale UPC je určite lepšia voľba ako Telekom.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Na to si ako prisiel?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A vy nic ? Hm.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V jednom z týchto miest Telekom zahlásil, že budú budovať optiku medzi prvými. Dodnes nič. Optiku začal budovať nejaký neznámy operátor a pokrýva všetky ulice. Do 2 rokov bude optika zrejme v celom meste. Takže Orange si môže vy.rať oči.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Pojem konkurencia ti nieco hovori?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vo Vrábľoch má optiku Orange a ešte jeden lacnejší operátor. Ten má ceny bezkonkurenčné a Orange naňho nestačí cenami. Pojem dobrá ceny ti niečo hovorí? Hádam si nemyslíš, že práve kvôli lokálnemu operátorovi s nižšou cenou dá Orange nižšiu cenu, hoci po celom Slovensku bude vyššia.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Malý lokálny operátor sa Orangu nevyrovná, takže, ak sa chce presadiť, musí mať nižšie ceny.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Sam si si aj odpovedal a potvrdil si co som sa ta spytal vyssie...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

radsej dam 20€ pomarancu, ako neznamemu ferkovi mrkvickovi 10€ aj ked mi da 3x taku rychlost ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby každý rozmýšľal jaG ty tak sme v peknej pitchi doteraz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Radsej keby telekom ponukol vyssi upload. Naco mi je 300mbit download s 30 upload? Radsej keby ponukli 100/100 trebars aj za priplatok
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde je Brodské?:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

by ma zaujimalo, preco z upc ide iba cz/sk net
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlavne stava sa to takto pravidelne kazdy mesiac
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez som pozeral, ze mi googlovske dns nefunguje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Snazim sa ist cez teredo, aj to vyzera, ze sa pripoji, ale potom nic.
Odpovedať Hodnotiť:
 

takmer dve hodiny UPC mrtve zas
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Suska sa, ze Orange zdvojnasobi rychlost downloadu (mozno i uploadu) este tento rok. Snad aj pre existujucich zakaznikov...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

double upload by veru bodol, nech si zvysim ratio na trackeroch z 20 na 40 :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu v nemecku na optike od upc najlacnejsi program 25/1 za 30€mesačne.. Sice sa v de trochu lepšie zaraba ale aj tak je to tu drahe...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár