neprihlásený Pondelok, 22. apríla 2024, dnes má meniny Slavomír
SanDisk uviedol microSD s dlhou životnosťou, pre kamery do áut

Značky: SanDiskpamäťové karty

DSL.sk, 23.3.2020


Spoločnosť SanDisk, tradičný výrobca flash pamäte a flashových produktov patriaci už dlhšie pod Western Digital, uviedla nový modelový rad pamäťových microSD kariet Max Endurance zameraných na dlhú životnosť z pohľadu množstva zapísateľných dát.

SanDisk o uvedení zrejme neinformoval tlačovou správou, upozornil na ne Anandtech.

Podľa stránok SanDisku sú karty s rozhraním UHS-I špecificky určené pre kamery do áut a bezpečnostné kamery. Životnosť neudáva napríklad v množstve zapísateľných dát ako je bežné u SSD diskov ale v počte hodín nahrávania Full HD videa, ktoré má karta zvládnuť.

Dlhá životnosť je užitočná aj pri pamäťových kartách v minipočítačoch ako sú Raspberry Pi. SanDisk Max Endurance karty ale nemajú nové certifikácie A1 prípadne A2 znamenajúce aj vysoký výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách a zároveň nie je jasné aká bude ich životnosť pri náročnejšom type prístupu ako sekvenčnom ukladaní videa.

K dispozícii sú štyri kapacity, 32 GB, 64 GB, 128 GB a 256 GB, udávaná životnosť pre ne je postupne do 15, 30, 60 a 120 tisíc hodín ukladania videa, v prepočte cca 1.7, 3.4, 6.8 a 13.7 rokov. Záruka je poskytovaná pre jednotlivé kapacity postupne na 3, 5, 10 a 15 rokov.

Udávaná rýchlosť sekvenčného čítania je do 100 MB/s, zápisu do 40 MB/s. Karty majú rýchlostné certifikácie Class 10, U3 a V30.

Cena v USA dosahuje postupne pre jednotlivé kapacity 13, 22, 43 a 85 dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia
Skylink zvažuje sprístupnenie Live TV pre Linux s nižším rozlíšením
Qualcomm uvedie nový CPU pre notebooky v stredu, bude mať aj nižšiu verziu
Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu
NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty
V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie


Diskusia:
                               
 

SanDisk máme radi, konečne majú niečo takéto, ale nikde v datasheete som sa nedočítal, či používaju MLC pamäť. Teraz dlhodobo fičím na Transcend High Endurance kartičke v kamerke v aute, ktorá sa chváli MLC pamäťou a ECC. Detto Samsung PRO Endurance má MLC.
Tak aby tento SanDisk nebol nejaký marketingový release.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Marketingovy asi nebude. Kedze to bude iba sekvencny zapis, da sa to dobre otestovat, kolko pouzite bunky vydrzia. Okrem toho:

... udávaná životnosť pre ne je postupne ... v prepočte cca
1.7, 3.4, 6.8 a 13.7 rokov.

Záruka je poskytovaná pre jednotlivé kapacity postupne na
3, 5, 10 a 15 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja pouzivam v aute Kingston Industrial Temp+ a som spokojny... tiez MLC.. na 1080p staci... mam 32GB
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som mal vždy problém s Kingstonom. Aj cca 10 ks Raspberry čo beží nonstop na monitoring skapali po asi 2-4 týždňoch na Kingstom karty. Adata a SanDisk mali uptime skoro rok
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kingstonu čipy niekto vyrába. Mohlo sa stať, že buď máš neoriginálne Kingston, lebo sa mi nechce veriť, že by to tak odflinkali. Napadá ma ešte možnosť, že to čo s tou kartou komunikuje nemusí byť celkom v poriaduk...
Zato RAMky mávali dlho veľmi kvalitné.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Karty ako také fungovali ďalej, ale dáta boli poškodené a nedali sa prečítať. RPi už nenabootovalo alebo sa zaseklo. Po naformátovaní zasa nejaký čas RPi išli. Myslím si že teplo z RPi tie dáta dodrbe. Iné karty v pohode.
Odpovedať Hodnotiť:
 

U mna SanDisk Extreme Pro v Odroide s Ubuntu zivnotnost cca 1 rok... A este stale som sa s touto stratou nevyrovnal :/ (nemam cas znovu rozbehat NextCloud).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla mna marketingovy tha iba, ja pouzivam kartu v dash kamere ktora ide nonstop aj ked aj auto parkuje a uz vyse 3 roky a karta fici
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

3 roky nie su este nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

A aký je vlastne elektrický rozdiel medzi pamäťovou bunkou SD karty a SSD? Pýtam sa na pamäťové bunky, nie ako to komunikuje navonok.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár