neprihlásený Streda, 29. mája 2024, dnes má meniny Vilma
Skylink začína mať najslabšiu ponuku športu z väčších TV služieb, zablokoval Ligu majstrov na M4 Sport

Značky: SkylinkTV

DSL.sk, 30.9.2021


Televízna služba Skylink, ktorá je podľa posledných štatistík stále najpoužívanejšou TV službou na Slovensku, začína mať najslabšiu ponuku športu z väčších TV služieb.

Aktuálne služba zablokovala vysielanie Ligy majstrov na stanici M4 Sport maďarskej verejnoprávnej televízie MTVA, ktorú má Skylink zaradenú v maďarskom balíčku.

Skylink mal v dávnejšej minulosti atraktívnu ponuku športu. S presunom vysielania najatraktívnejších klubových futbalových súťaží a niektorých ďalších športových súťaží zo športových kanálov dostupných u všetkých operátorov na kanály telekomunikačných operátorov Skylink už v tomto ohľade dlhšie zaostáva najmä za Slovak Telekomom, situácia sa ale výrazne zhoršila v posledných rokoch s presunom aj nemeckej ligy, talianskej ligy a Ligy majstrov.

Skylink mal v nedávnej minulosti horšiu ponuku športu ako služby operátorov Slovak Telekom a Orange, ale podobnú ponuku ako ostatné väčšie TV služby. Minulý rok ale vyradil z ponuky stanice Eurosport a Eurosport 2, ktoré sa síce nezameriavajú na futbal ale na viaceré športy populárne aj na Slovensku, napríklad atletiku, lyžovanie, cyklistiku, tenis. Eurosport je tiež hlavným vysielateľom olympijských hier.

Na začiatku tohto roka Skylink zaradil aspoň maďarský balíček so stanicou M4 Sport maďarskej verejnoprávnej televízie MTVA, ktorá na rozdiel od ostatných verejnoprávnych televízií v regióne vysiela niektoré atraktívne súťaže, najmä futbalovú Ligu majstrov.

Zmenu situácie sľubovalo aj získanie televíznych práv na Ligu majstrov a viaceré atraktívne futbalové ligy televíziou Nova pre jej nové kanály Nova Sport 3 a 4, ktorá na začiatku augusta avizovala rokovania s ďalšími operátormi a sľubovala záujem umožniť sledovať kanály čo najväčšiemu počtu divákov. To sa ale stále nestalo a kanály ponúkajú len Slovak Telekom a Orange.

Naopak Skylink aktuálne zablokoval vysielanie Ligy majstrov aj na M4 Sport. "Stanice M4 nemá práva na LM pro Slovensko. Zápasy LM vysílané na M4 proto nelze v rámci slovenské programové nabídky zpřístupňovat. Na tuto skutečnost jsme byli upozorněni advokátní kanceláří TV Nova," uviedol k dôvodu zablokovania Ligy majstrov Jaromír Glisník, člen predstavenstva prevádzkovateľa Skylinku, spoločnosti M7 Group.

Spoločnosť nechce komentovať stav rokovaní s programovými dodávateľmi a nekomentovala tak, ako to vyzerá so zaradením kanálov Nova Sport 3, Nova Sport 4, Premier Sport, Premier Sport 2, Eurosport a Eurosport 2.

"Skylink se vždy profiloval jako televizní platforma pro typickou domácnost. Sport je důležitým komponentem naší programové nabídky, nikoli tím rozhodujícím. Vzhledem k rostoucím cenám sportovních práv velmi pečlivě vážíme hodnotu každého sportovního kanálů ve vztahu k jeho ceně. Na rozdíl od jiných platforem, které se v minulosti zaměřily na segment sportovních fanoušků, nejsme nuceni akceptovat neúměrně vysoké ceny sportovních práv," uviedol Glisník k pozícii športu v Skylinku.

"Naopak můžeme investovat do oblastí, které z pohledu atraktivity pro většinového diváka - typického zákazníka Skylinku - dávají větší smysl. Jedním z příkladů je stále bohatší videotéka Skylink Live TV s řadou exkluzivních seriálů a filmů, ke které mají přístup všichni naši zákazníci. Kdykoli a kdekoli. Soudě podle ohlasu zákazníků a sledovanosti, jedná se o krok správným směrem," tvrdí.

Skylink šport ale podľa svojho stanoviska nepodceňuje a dôkazom sú exkluzívne práva na anglickú futbalovú ligu na tri sezóny, od budúcej sezóny.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

SNS chce efektívne zrušiť doterajšie internetové diskusie, weby by museli získavať rodné číslo a overovať ho
Nová generácia AMD Ryzenov s jadrom Zen 5 má prísť v júli
Nvidia má údajne uviesť ARM CPU pre PC
Apple má v 2026 spustiť predaj MacBooku s displejom aj namiesto klávesnice
Tretí let Starship zlyhal kvôli upchávaniu, štvrtý má stanovený dátum
Aj v Česku vytvoril hokej rekord internetovej prevádzky, cez 3 Tbps
Na Slovensku tento rok vznikne ďalšia väčšia sieť balíkoboxov
O2 výrazne zdražuje denné dáta, označuje to za vylepšenie ponuky
Kapacita dodaných magnetických pások dosiahla nový rekord
Konkurent Starlinku od Amazonu dokončuje testy, prototypy satelitov ide zničiť v atmosfére


Diskusia:
                               
 

Skylink ma sice najslabsiu ponuku, no aspon to kompenzuje najhorsou cenou. To je vyhodne, beriem.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ťažko ľahko žiť kedže sa všetko zlepšuje k horšiemu
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

keď nechceš musieť môžes
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ALE ZAS SA NAJVIAC "ŠÁRUJE"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len škaredý tučný hlúpy a rapavý ľudia čumia v telke na športy. Najradšej v nejakej hnusnej krčme pri borovičke. My krásny inteligentný a úspešný sa venujeme skutočným športom. Napríklad NHL alebo FIFE na Playstation.
Odpovedať Známka: -4.2 Hodnotiť:
 

Tak logicky, že kto je socka lakomá a nezaplatí si, môže sledovať len kanály, kde škaredý tučný hlúpy a rapavý ľudia čumia v telke na športy.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Dal som ti mínus za "y". Nedá sa to po tebe čítať.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

MY je tam v zmysle PLURALIS MAJESTATICUS.
Čiže kráľovské MY.
My(JA kráľovské blahorodie) krásny inteligentný a úspešný....
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Prosim redakciu o rozsirenie zoznamu viacerych popularnych sportov na Slovensku (atletika, lyzovanie, cyklistika, tenis) aj o snooker :-)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ja mám záujem o rozšírenie tohoto zoznamu o pomerne nový populárny šport - tanec pri tyči, konkrétne ženy v plavkách.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nasiel som len linky na tancec sumo zapasnikov pri tyci.
- nemaju plavky len tie svoje sumo trenky.
+ nemaju bikiny, len tie svoje sumo trenky.
Linky: tu, tu a tu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

treba sa pozriet na fotelka.tv. tam je balik uplne vsetko za 4.8€mes. Su tam aj eurosporty a aj discovery kanaly.
Alebo antik, zakladna ponuka za 0.99€ a 179 kanalov za 7.9€

Stary zhnity Glisni vyradi najatraktivnejsie kanaly a povie, ze tie kanaly nie su pre nich rentabilne ??
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

https://www.kukitv.sk/ je tiež hodne slušná a má aj tie sport kanály
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja pozerám čo pozerám tiež to nie je ktoviečo, ale keď niekto radšej 100 minút vreštiacich spotených potetovaných milionárov hádzajúcich sa o zem filmujúc boľačku, tak mu to rád prenechám.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Skykink uz ani cez ukrajincov.!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:

Pridať komentár