neprihlásený Utorok, 30. mája 2023, dnes má meniny Ferdinand
V USA spustené masové poskytovanie symetrického 5 Gbps pripojenia

Značky: pripojenieUSA

DSL.sk, 25.1.2022


V USA je v súčasnosti k dispozícii s nezanedbateľným pokrytím pripojenie k Internetu so symetrickou rýchlosťou 5 Gbps, keď takéto optické pripojenie začal poskytovať operátor AT&T.

Okrem symetrického pripojenia s rýchlosťou 5 Gbps začal operátor poskytovať aj symetrické 2 Gbps pripojenie.

Takéto rýchlosti sú dostupné pre takmer 5.2 milióna domácností a firiem vo viac ako 70 metropolitných oblastiach. Operátor zároveň avizuje zvyšovanie pokrytia ešte v tomto roku a do konca roka 2025 plánuje dosiahnuť pokrytie 30 miliónov domácností a firiem.

Pripojenie je bez dátových limitov, pre domácnosti stojí 2 Gbps pripojenie 110 dolárov na mesiac a 5 Gbps pripojenie 180 dolárov na mesiac. Operátor naznačuje do budúcnosti aj poskytovanie 10 Gbps pripojenia, keď avizuje dosiahnutie takejto rýchlosti v laboratóriách.

Podľa operátora sa nároky domácností a malých firiem na pripojenie s poslednými trendami zvyšujú a vyššie rýchlosti umožnia pripojenie viacerých zariadení naraz. Podľa prieskumu operátora má v USA priemerná domácnosť 13 pripojených zariadení a polovica pracovníkov môže dlhodobo pracovať z domu.

Na Slovensku má už veľké pokrytie optické pripojenie s rýchlosťou 1 Gbps, najväčší operátori ale neposkytujú symetrické rýchlosti a upload má výrazne nižšiu rýchlosť. Symetrické gigabitové pripojenie ponúka okrem iného Antik Telecom, ktorý začal v minulom roku poskytovať aj symetrické pripojenie až o rýchlosti 10 Gbps / 10 Gbps s pokrytím 5 tisíc domácností. Podľa informácií operátora pre DSL.sk je v ďalšej etape rozširovania pripravené pokrytie približne ďalších 20 tisíc domácností.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Európska sonda k Jupiteru bola úspešne kompletne rozložená
Budúcoročné iPhony Pro majú mať ešte väčšie displeje
Japonsko plánuje otestovať posielanie elektriny z vesmíru už okolo 2025
Arm predstavila nové efektívnejšie jadrá pre smartfóny, v CPU ich bude môcť byť až 14
Helikoptéra na Marse už mesiac neletela, NASA v zvláštnej informácii o stave neinformuje o aktuálnom stave


inzerciaDiskusia:
                               
 

Sa z toho pracovania z domu idú dosrať, ale legislatívne to vôbec nie je podchytené. Od cvičných požiarnych poplachov či pracovných úrazov cez kontrolu dodržiavania ISO štandardov priekazne samá voda.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Ty si taka stockholmska kurva, neuveritelne!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V Emerike majú 5G ale my na Slovensku už 10G
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

10G hovien v hlave tak maximalne
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vyzerá to, že americké čipy vo vakcínach sú výkonnejšie než európske a vedia využívať mesh topológiu, tak si môžu dovoliť aj 5 Gbps... :)
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

konečne zavádzaju 5g, a nie iba zavádzajú a zavadzajú
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ceny sú pomerne vysoké ale s príchodom ďalších hráčov na trh sa situácia postupne stabilizuje. Zaujímavé bude sledovať technológiu v ostrej prevádzke, či rôzne tornáda a pľušte nebudú rušiť signál.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

V US nieje priemerna mzda ako v Hrinovej
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mozu si teraz pustat minimalne sedem Netflixov v 4k naraz a k tomu tri HBO Maxy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No šak veď práve to! Tu big data, tam big data, tu dotazník, tam zber telemetrie a vo výsledku konfekčná ponuka pre masy, akú môže streliť odboku priekazne i dedinský idiot.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Tukabel, tukabel, tamkabel.....:-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

..negri potrebuju siroko -pasmove, vysoko -rychlostne pripojenie, aby mohli kukat Netflix, nahe bloncky, a young sexy teens blondes porno, na tych nalootovanych telkach,
narabovanej elektronike..
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Aj my chceme mäsové pripojenie. Nie stále krumpľe a kapustu žrac.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Mäsové hroby iba ak, fičko s bláhom chcú zo slovenska spraviť druhý EU Donbas. Toto sa naučili od zeleneho fašistu, čím horšie tým lepšie.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

NATO sa rozpada, nikto nechce ist do vojny s Ruskom, okrem Slovenska a USA, samozrejme. Prikladom pre nas by malo byt Chorvatsko.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Rusko sa nepýta či chceš alebo nechceš s ním ísť do vojny, Rusko klope na hranice ťuky tuk. Nič tak neposilnilo jednotu NATO od druhej svetovej ako prave šialený dedo Putler
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zalezi iba na tom ci pocuvas ludi, ktori povedia pravdu iba vtedy , ked sa pomylia, alebo nie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pri tychto cenach nieje problem zavadzat taketo hratky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...máme obsratý Oránž s ich trápnou optykou s pár MB asymetriky, kde si nemôžete zapichnúť kábel ani do vlastného optického konvertora.

Welkam to Balkans, wi liv fájn hír.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

skus slane spagaty od Telekomu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takto ti povím... mám Orange Fibernet odkedy prišli v podstate na Slovensko (Bratislava) a som nadmieru spokojný. Stabilné, rýchlosť ako má byť, výpadky za tie roky hádam 3-5 (zvyčajne nejaký bager presekol káble v zemi). Taktiež je super, že ich optický konvertor vedia prepnúť do L2 módu a v podstate je to len konvertor a nerobí sa dvojitý NAT s routrom za ním. Neviem, či toto dokáže Telekom - ak niekto má skúsenosť, sem s ňou.
No a teraz - budem pripájať novú lokalitu na optiku a zrovna včera som pozeral ponuku Telekomu aj Orange. Nestačil som sa diviť pri Telekome. Majú síce vyššiu rýchlosť (1000/300 Mbit), ale TV je chudobnejšia a hlavne mi to všetko dajú za skoro 50,-€/mesiac. V podstate to isté v Orange (1000/154 Mbit), TV s viac programami mám za 31-35,-€/mesiac.
Orange s TV mi dá automaticky IPv4 verejnú adresu (bez TV ten ich dementný DS-Lite IPv6 nedorobok). Neviem, ako je toto v Telekome...
Odpovedať Hodnotiť:
 

teším sa s nimi a dúfam, že jedného dňa budem môcť telefonovať bez úvodného "Počuješ ma? Ja ťa nepočujem. Počkaj... Už počujem, ale slabo a seká to. Ty ma počuješ?"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zobrať za 180 doláčov 5Gb, jeden rúter a šérnuť lamám v činžiaku. Šak ako inak,ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zobrať za 180 doláčov 5Gb, jeden rúter a šérnuť lamám v činžiaku. Šak ako inak,ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas chut byt bombardovany den a noc celou familjou panelaku ze nejdze internet zrob daco?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A support bude robit indicke Wipro :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár