neprihlásený Utorok, 18. júna 2024, dnes má meniny Vratislav
Starlink je už možné prenášať, za mesačný poplatok

Značky: StarlinkSpaceX

DSL.sk, 5.5.2022


Spoločnosť SpaceX začala umožňovať využívať jej satelitné pripojenie k Internetu Starlink aj inde ako na registrovanej adrese služby.

Funkčnosť nesie označenie Portability, stojí 25 eur mesačne a má niektoré obmedzenia.

Starlink je možné preniesť a využívať iba na rovnakom kontinente, ako je registrovaná adresa zákazníka. Ak ho využíva v inej krajine viac ako dva mesiace, zákazník si musí zmeniť registrovanú adresu.

Podľa informácií SpaceX majú prioritu zákaznícke terminály, ktoré sú využívané na svojej registrovanej adrese. Zákazníci používajúci Starlink na iných miestach môžu zaznamenávať nižšiu kvalitu služby, najmä v čase vyťaženej siete.

Spoločnosť síce pripravuje možnosť využívať Starlink aj v pohybe a napríklad v autách a na lodiach, zatiaľ sa takto oficiálne nedá využívať a zákazník pri takomto používaní stratí záruku.

Starlink je poskytovaný z množstva satelitov na nízkych orbitách, doteraz SpaceX vyniesla už viac ako 2.4 tisíc satelitov a plánuje ďalšie mnohé tisícky.

Služba je od januára dostupná aj na Slovensku, pričom spoločnosť avizuje vo väčšine lokalít rýchlosti medzi 100 Mbps až 200 Mbps a latenciu 20 ms. V Európe je mesačný poplatok za službu zatiaľ 99 eur, nie je ale jasné, či zostane na tejto úrovni. V USA služba totiž v marci zvýšila mesačný poplatok z 99 na 110 dolárov.

SpaceX pripravuje aj rýchlejšiu službu s rýchlosťami 150 až 500 Mbps, pri tejto verzii hardvér s väčšou anténou stojí až 2500 dolárov a mesačný poplatok je 500 dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Japonci vyvinuli oveľa lepšie batérie s pevným elektrolytom, majú nahradiť gombíkové batérie
Starlink čoskoro začne ponúkať výrazne menšiu a lacnejšiu satelitnú anténu
Hubblov teleskop už funguje iba s jedným gyroskopom, je výrazne menej produktívny
Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1


Diskusia:
                               
 

Osobne chovám nehynúcu dôveru, že Smernicou Európskej komisie na stanovenie maximálnej výšku poplatku za prenos zákazníckeho terminálu pre satelitné pripojenie k Internetu Európska komisia už do niekoľkých dekád stanoví maximálnu výšku poplatku za prenos zákazníckeho terminálu pre satelitné pripojenie k Internetu na menej ako 25 eur mesačne, čím občanom priekazne ušetrí milióny eur.
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

a komu tím prospjejete?
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Kým nie je mesiášský komplex ústavnou povinnosťou, je pre všetkých okrem Ježiša prospjevanie priekazne optional.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Co keby ZSSK nakupili starlinky na kazdy vlak, aspom rychliky a ICcka, potom by konecne mohol byt internet aj vo vlakoch, nie?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ved internet vo vlaku mas cez svoj mobil a 4g simku, ci v com je problem? mozno ak cestujes na sibir magistralou niekde v rusku mozno signal nebude.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Napríklad taký, že nemám.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ono to znie neuveritelne, ale aj na Slovensku su miesta, kde nie je mobilny signal (zvycajne udolia). A este viac je miest, kde sice mobilny signal je, ale iba od jedneho operatora a ty dopredu nevies, ktory to bude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sialenci.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Užívatelia v Istanbule vyjadrujú mierne znepokojenie, že si ho nemôžu preniesť na iný kontinent.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Európa je subkontinent, rovnako ako južná Amerika a India.
Kontinentov je 5
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

rozlišovať kontinent alebo svetadiel
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A este pologulu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Planétu ... ak by som chcel starlink na Marse, koľko by to bolo k mesačnému paušálu ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Deveď.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sú rôzne názory: https://bit.ly/3OYPZRt
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie. Podľa zákona je len jeden a všetky ostatné sú priekazne dezinformácie.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

pride slnecna burka a vsetky starlinky odkuri
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

nové starlinky majú hromozvody, búrka im nevadí
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hromozvody sú OK, ale vari by mohli byť bleskozvody lepšie ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Že by mohli byť lepšie bolo akurát v dobe technologického temna presvedčením nevzdelaných nižších vrstiev, ale odborníci štúdiom transakčných logov zistili, že je to vylúčené, nakoľko bleskozvody priekazne nedostávajú bezpečnostné aktualizácie.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to je riadne retardovane. absolutne ziadna logika tam nie je, ide len o zmykanie zakaznikov. dost skoda lebo ani satelitne telefony nemali naviazanie na adresu a tie funguju uz dekady.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

toto je ale úplne oveľa vyspelejšia technológia ako pri prvých satelitných telefónoch, takže, prirodzene, o tri kategórie viac obmedzení a nedostatkov. hurá pokroku!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kolko dat ti prenesie taky satelitny telefon? :>
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Produkt je normalne skalovany.
- pevny satelitny internet
- ciastocne prenosny satelitny internet
...
Najvyssia rada bude plne prenosny, mobilny, satelitny internet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co je technicky zaujimave, ze aktualne to nema fungovat ani na lodi. Pritom relativna rychlost medzi vysielacom a primacom je km/sec a mal by byt problem pohyb jedneho bodu relativne voci zemi km/hod. To by naznacovalo potrebu extremne presneho smerovania s relativnou chybou mensou ako 0,01 percenta. To je na mechaniku dost vysoka presnost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akože by kvôli tomu priekazne znova trebalo vynájsť gyroskop?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Gyroskop je vec jedna, druha ze druzica musi vediet moju polohu na 100m presne. A rovnako aj ja na druzicu. Pri jazde drietoma - mnichova lehota zameranie 1000 km vzdialenej druzice nevychadza ani s abramsu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak logicky, že ak pri jazde drietoma - mnichova lehota otáčaš 300 metrový tanker na kotve pri Mach 2, je druzica priekazne zmätená.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo to znamená, presun Ukrajincov do Ruska?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zem sa posunula, Ukrajinci ostali tam kde su
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mobilní operátori sú určite v strehu, že aká konkurencia sa na nich valí...
Je to celé úplne choré a postavené proti logike. Projekty tohto "mesiáša" nemajú opodstatnenie a nemajú žiadnu logiku. Či Tesla alebo tento starlink idú proti prírodným zákonom, aj proti zdravému rozumu. Sú to také bubliny, že holandské tulipány spred niekoľkých storočí boli 1000x racionálnejšie. V prípade Muska neplatia žiadne ekonomické ani spoločenské zákony a logika.
Samotný starlink je absolútne predražená a totálne NEPOTREBNÁ služba. Nemá vôbec žiadne opodstatnenie. Európa, severná Amerika a výrazná časť Ázie sú pokryté signálom v takej miere, že tu si starlink budú platiť len snobi, ktorí si tým budú kompenzovať iné nedostatky. Potreba tohto pripojenia sa môže rátať max pre nejaké promile obyvateľstva. A ako som už raz písal, tak ľudia, ktorí si zvolili život ďaleko od civilizácie určite nebudú cieľovou skupinou, pretože oni takúto službu nepotrebujú.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ostáva len Afrika a nedostupné časti Južnej Ameriky či púšte v Austrálii pripadne ľadové pláne na severe či juhu. Chce niekto tvrdiť, že tieto lokality zaplatia tie stovky miliárd dolárov, čo stojí vývoj, výroba a prevádzka celej muskovej srandy??? Naozaj sa to snažím pochopiť, ale z akéhokoľvek uhlu je to všetko jeden megaobrovský meganezmysel. Nehovoriac o tom, že koľko bordelu dostaneme nad hlavy a koľko miliárd sa do toho investuje, aké množstvo technológií bude tam hore krúžiť nevyužité.
Veľmi podobne je na tom aj Tesla. Miliardy, ktoré boli vrazené do vývoja nie je možné nikdy vrátiť späť. Vývoj je postavený na hlavu a ude presne opačne ako tomu bolo v začiatkoch automobilizmu. Toto odvetvie sa rozvinulo jedine z toho dôvodu, že Ford prišiel so svojím modelom, ktorý si mohli dovoliť "masy ľudí". Najprv bolo potrebné "naplniť ulice" a až tak sa mohol rozvíjať aj "luxus" a s tým spojená celá cestná infraštruktúra .
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu je ale proces opačný. Bez akéhokoľvek základu sa začal rozvíjať "luxus", neexistuje žiadna infraštruktúra, luxus je predražený a nedostupný masívnej časti obyvateľstva. Ale aby toho nelogického nebolo málo, tak štáty, hlavne tie akože bohatšie ten luxus ešte aj dotujú z peňazí všetkých. No a ak by sa zrátali náklady a ekologické dopady výroby spaľovacích modelov oproti elektrickým, tak ten NEZMYSEL je ešte výraznejší.
Viem si predstaviť skutočné ekologické riešenia, ktoré by mali aj výrazný pozitívny vplyv. Ale tieto chorobné megalomanské nezmysly to určite nie sú...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Priekazne najekologickejsie riesenie v tvojom pripade je chodit vsade peso a neotravovat ostatnych s tym, za co budu minat svoje peniaze.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hujo Orár, až začneš používať tú prázdnu dutinu čo ju máš na krku na to na čo nám ju príroda vytvorila, t. j. na myslenie, tak sa môžeš pustiť do debaty aj o vážnych veciach. Ale pokiaľ to nedokážeš, tak si Hujo ďalej vytláčaj beďary z čela... Nemáš ani poňatia, že o čom sú moje príspevky a tvoj "rozhľad" je asi na úrovni polovice vzdialenosti k špičke tvojho nosa... Presne kvôli nemysliacim DEMENT0M a 0VClAM,ktoré vytvárajú bezbrehú a stupídnu spotrebu je ľudstvo aj samotná planéta v tých sračkách, nad ktorými presne tie isté tupé neoliberálne vemená vyplakávajú...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Všetko čo je nové, je zo začiatku drahé. Toto nie je o tom, že začneš konkurovať štandartnému internetovému pokrytiu zo dňa na deň. Prvé mobilné paušály koľko stáli oproti pevnej linke? A čo používajú ľudia teraz? Momentálne máš práveže limitovaný internet na mobil a domácnosť. Vďaka Muskovi nás čaká rýchly internet dostupný úplne všade, vrátane námornej a leteckej dopravy. Ja patrím k tým čo nemajú prístup k optickému ani dsl internetu, musí mi stačiť lte 120Mbs za 30 € s uplatňovaním FUP. Ak sa toto rozšíri a cena pôjde dole a ver tomu že pôjde, ja som cieľová skupina. A čo sa týka vesmírneho bordelu, toho je tam už beztak dosť. Satelitné tv vysielanie funguje už desaťročia. To nie je nič nového pre vesmír.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dodrbavas nam tu uja horara, ale veta ako:
"Viem si predstaviť skutočné ekologické riešenia, ktoré by mali aj výrazný pozitívny vplyv."
zostane nerozvinuta. Pripada mi to akesi politologicke kritizovanie bez konkretnych rieseni. Nieco ako ze po slube dialnice do kosic v roku x uz NIKDY nesmiem nic meratelne slubit. Existuje este jeden mladicky slub ze po roku y uz nebudem v politike. Ten sa da ale pekne obkecat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Možno mu išlo hlavne o rakety a zameriavacie technológie. Internet a elektrické autá sú len na oklamanie nepriateľa.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár