neprihlásený Štvrtok, 29. februára 2024, dnes má meniny Radomír
Stadia ovládač sa už dá využívať ako Bluetooth ovládač, k dispozícii nový firmvér

Značky: GooglehryBluetooth

DSL.sk, 18.1.2023


V súlade so skorším oznámením s koncom služby streamovania hier Stadia od Google spoločnosť sprístupnila možnosť upgradovať firmvér herného ovládača pre túto službu, ktorý ho umožní ďalej využívať ako bezdrôtový Bluetooth herný ovládač so zariadeniami podporujúcimi tento ovládač.

Firmvér sa dá aktualizovať na stránke stadia.google.com/controller, kde je možné nájsť aj bližšie inštrukcie.

Po prepnutí do Bluetooth režimu sa ovládač už nebude dať využívať na hranie na službe Stadia cez WiFi, ktorá má dnes skončiť. V prípade využívania cez Bluetooth sa nebudú dať tiež využívať slúchadlá pripojené káblom k ovládaču.

Upgrade sa bude dať uskutočniť do konca tohto roka.

Pre upgrade je potrebné pripojiť ovládač cez USB k počítaču, využiť prehliadač Chrome 108 alebo novší a ísť na stadia.google.com/controller, kde užívateľ dostane ďalšie inštrukcie. Na Linuxe môže byť potrebné pridať nové udev pravidlá, bližšie informácie je možné nájsť na stránke podpory.

Ovládač po upgrade podporuje využívanie cez Bluetooth Low Energy. Podľa Google je ovládač pri využívaní cez Bluetooth kompatibilný okrem iného so službou Steam na Windows 10 a 11 a macOS 13, ChromeOS a Androidom.

Služba Stadia končí pomerne krátko po jej spustení, keď ju Google spustil na konci roka 2019. Plánovaný koniec oznámil Google v septembri.

Podľa oznámenia o skončení služba prepláca užívateľom dovtedajšie nákupy hardvéru pre Stadiu v Google Store a objednávky hier a doplnkového obsahu v Stadia obchode. Užívateľom tak zostáva bezdrôtový ovládač a zároveň im ho Google prepláca, ovládač sa ale doteraz nedal bezdrôtovo využívať s inými zariadeniami a službami.

Ovládač síce podporuje bezdrôtové technológie, doteraz sa ale nepripájal ako ovládač k lokálnym zariadeniam a cez WiFi posielal vstupy užívateľa na servery služby Stadia. Evidentne je prítomná aj podpora Bluetooth, doteraz ale nebola zapnutá. Ovládač sa dá tiež využívať po pripojení káblom cez USB.

Služba Stadia beží na počítačoch v dátových centrách Google, konkrétne podľa informácií pri spustení vtedy bežala na počítačoch s 2.7 GHz x86 CPU s podporou AVX2 inštrukcií navrhnutým pre potreby služby, pričom Google nepomenoval jeho výrobcu. GPU dodala AMD, majú výkon 10.7 teraflopov / s a HBM2 pamäť. Hry môžu využívať aj viac ako jednu grafiku. Počítač má 16 GB RAM.

Operačným systémom je Linux a platforma podporuje hry využívajúce 3D grafické API Vulkan.

Rozhraním užívateľa na počítačoch je webový prehliadač Chrome a v prípade smartfónov Android aplikácia, hrať sa dá na PC, tabletoch, pomocou Chromecastu na TV a na smartfónoch. Vstupy užívateľa sa odosielajú do dátového centra Google a zobrazovaný je vizuálny stream hry.

Podľa septembrového oznámenia Google o skončení je služba postavená na dobrých technologických základoch, nezískala si ale popularitu medzi užívateľmi akú Google očakával. Technológia sa ale osvedčila a Google vidí príležitosť použiť ju v iných produktoch alebo ju poskytnúť partnerom.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Chrome má plošne zapnúť šifrovanie odolné kvantovým počítačom v apríli, časť užívateľov ho už využíva
Raspberry Pi sa doteraz predalo 61 miliónov kusov
Samsung predstavil microSD kartu s reálnou rýchlosťou 800 MB/s
Spustená výroba rýchlejšej rýchlej HBM pamäte
Orange má výpadok 4G siete, zákazníci bez 5G sú tak odkázaní na 2G
Telekom má zrejme problém s 1000 GB balíčkom, užívateľom účtuje aj denný balíček - aktualizácia 1
Windows 11 sa bude aktualizovať bez potreby reštartu
Apple zrušila vývoj samojazdiaceho elektromobilu
Vydaný nový Tails 6.0
Vo vlakoch do Prahy sa výrazne zlepší WiFi


Diskusia:
                               
 

Dovoľujem si poznamenať, že ak Gréta nevydá zodpovedajúce prehlásenie, je hlavnou úlohou tejto diskusie dospieť ku širokému spoločenskému konsenzu, ku koho (Google/používateľ) uhlíkovej stope sa má diaľkový ovládač priekazne započitať v prípade, že ho zákazník služby nevráti.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Drž hubu
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

pridaj si do adblocku tento rule a podakuj mi neskor:
www.dsl.sk##table[cellspacing="10"] tr:has(div> font.entry_info:has-text(syntaxterrorX))

Odpovedať Hodnotiť:
 

Bolo by aj daky navod na toto ako to tam pridat,diky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skusal si to vypnut a zapnut?
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://letsblock.it/filters/custom-rules
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vcelku ma uz slusne google sere. Okrem vyhladavania a mailu uz asi zrusil vsetko co zalozil. A co este nie je to len preto, ze je to este nove.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:

Pridať komentár