neprihlásený Sobota, 27. apríla 2024, dnes má meniny Jaroslav
Xiaomi ohlásilo technológiu lepších batérií s pevným elektrolytom

Značky: Xiaomibatérie

DSL.sk, 2.3.2023


Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi, v poslednej dobe tretí najväčší výrobca smartfónov, aktuálne na výstave mobilných technológií MWC oznámil vyvinutie novej technológie batérií s pevným elektrolytom.

V posledných rokoch boli predstavené rozličné nové technológie batérií s výraznými zlepšeniami, k uvedeniu do praxe a spusteniu masovej výroby ale často nepríde alebo trvá dlho, prípadne potrebné zmeny zhoršia parametre batérií. Batérie s pevným elektrolytom samozrejme tiež nie sú novinkou a aj takéto technológie batérií vyvíja mnoho tímov.

Ani technológia Xiaomi evidentne nie je pripravená na masovú výrobu, Xiaomi hovorí o laboratórnych testoch a potvrdzuje komplikovanosť praktického nasadenia a spustenia masovej výroby.

Nová technológia ale podľa spoločnosti prináša tri podstatné výhody. Detaily technológie Xiaomi nepopisuje, ako negatívnu elektródu ale zrejme podľa oznámenia používa lítium vo forme kovu.

Technológia poskytuje vysokú hustotu viac ako 1000 Wh na liter. Do modifikovaného Xiaomi 13 spoločnosť inštalovala batériu tejto technológie s kapacitou 6000 mAh, štandardná kapacita batérie tohto modelu dosahuje 4500 mAh.

Batérie tejto technológie podľa Xiaomi fungujú oveľa lepšie v zime pri nízkych teplotách, pri ktorých kvapalný elektrolyt v bežných batériách tuhne. Pri teplote -20 stupňov C nová batéria podľa testov funguje podľa Xiaomi o viac ako 20% lepšie ako bežné batérie.

Batérie majú tiež väčšiu odolnosť proti poškodeniu, čo podľa Xiaomi preukázal test prepichovania batérií.

Spoločnosť ale neinformuje, kedy by technológia mohla byť pripravená na nasadenie do praxe.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

České železnice idú testovať WiFi vo vlakoch cez satelitný Starlink
V bezplatnom DVB-T bude počas MS v hokeji aj Joj Šport
NASA komunikovala laserom na stovky miliónov km rýchlosťou 25 Mbps
Let vesmírneho Boeingu by sa už mal uskutočniť, o menej ako dva týždne
Vydané Ubuntu 24.04 s dlhou podporou
Uvedený notebook používajúci nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Nová verzia Windows 11 bude vyžadovať CPU s podporou ďalších inštrukcií, nepobeží na starších CPU
Google opäť odložil vypnutie cookies tretích strán v Chrome
HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke


Diskusia:
                               
 

To je jedine co ma zaujima, ci horia tak genialne ako sucasne baterie, ohen je uplne sebestacny, nepotrebuje kyslik, nevadi mu voda ani praskovy hasiaci pristroj, a kludne sa zavdaci aj vybuchom na zaver. Vybuchnut moze kedykolvek ci pri nabijani , pri cinnosti alebo kludne aj rok po odlozeni na policku. No nadhera.
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

A za par rokov sa budeme pytat samych seba, ako sme mohli ako ludstvo vobec prezit, ked prakticky kazdy nosil minimalne jednu "casovanu bombu" vo vrecku neustale so sebou.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Tak ako dnes ptame samych seba, ako sme mohli ako ludsvo prezit ked sme zamorili celu planetu prakticky za 2 roky splodinami olovnateho benzinu. Vdaka tomuzo zamoreniu humorne planeta prisla o 1/5 IQ (zabija to mozgove bunky :D), najviac to poskodilo Rusko, lebo ako posledne s nim prestalo (Tomu sa dnes uz asi nik divit nebude). Stacilo ze vynalezca dal par tlacoviek ake je to bezpecne :-) , o par rokov sa sam liecil na otravu olovom.

Aby nebolo malo tak neskor vynasiel Freon :D , stacila tlacovka ako ho klokta a vsetko je safe :D

Thomas Midgley, Jr. , oficialne vedeny ako clovek ktory sposobil najviac smrti na svete :-)
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Ako pozeram pocet preklepov, vidno ze som dobu olovnateho benzinu zazil aj sam :) .
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

v podstate všetko pravda, ale neviem, kým je Thomas oficiálne vedený ako človek ktorý spôsobil najviac úmrtí na svete? Samozrejme, je to aj "educated guess" mnoho múdrejších ľudí, že je to asi tak, ale oficiálna štatistka neexistuje a asi sa to ani nikdy nebude dať dokázať
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ten titul bude asi kusok pritiahnuty za vlasy, ale tu mas zdroj ak chces, je to vcelku funny pribeh ked sa na to clovek pozrie z nadhladu, a zacal jednou pakou na startovanie auta (auta mali niekedy take paky :)) na jednom moste https://www.youtube.com/watch?v=IV3dnLzthDA

Okrem ineho ludstvo odrachlo 2,476 atomiek, len tak btw, vacsina si spomenie len na 2 :) . Najhustejsie je ked amici skusali ci lode ustoja vlny ked na mori odrachnu atomku. Samozrejme na lodiach boli namornici, co by to bol za pokus bez ludi. Ked vybuchla, ludia videli svoje kosti a to aj so zavrenimi ocami. Samozrejme vacsina nasledne pokapala.

V New Yorku mali v 2021 okolo 100 poziarov sposobenych vznietenim bateriek, samozrejme New York je dost velke mesto :) (8m ludi lol), v 2022 to bolo 200 poziarov. Exponencialny narast o 100% za rok. No lebo si skuste zratat kolko bateriek vo vsetkom moznom mate doma, a akym tempom to pribuda.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

2,476 priekazne nie sú ani 3.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nezamestnaný kuchár-čašník / automechanik z Humenného zrazu objavil prevratnú metódu úplnej, BEZPLATNEJ liečby rakovíny, hnisu, zápchy, aj lámky - všetci ortopédi a onkologovia ho - nenávidia!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

netrep blbosti, Rusko zakazalo olovnaty benzin v 2003, odvtedy ho este viacero krajin pouzivalo... az v 2021 ho prestala pouzivat posledna krajina na svete - Alzirsko
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

V rusku ho v 2003 zakázali piť, nie používať.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Ty mentalny atlet, potrebuje kyslik, vie si ho vytiahnut zo vzdusnej vlhkosi (pre tupca ako ty, h2o vo vzduchu), dokonca ten vodik, co vznikne potrebuje kyslik. Vies uplne hovno, ako vznika z Litia LiOH a vodik, atd. atd. Hlavne ze si tu nasral ten svoj nezmusel. A ano praskovy hasak je uplne k hovnu, ako vo vacsine pripadov, co2 to zahasis uplne do pohody.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Zrejme preto sa tesla hasi ponorenim do kontajnera s vodou....
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

V konzumnej spoločnosti, čo neleží v regáli s cenovkou, to jednoducho neexistuje. A čo sa týka kvazarov, singularít či neutrónových hviezd, pokiaľ ich nevieme využiť, priekazne ani neboli objavené.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ale higgsov bozón používaš každý deň, teda účinky jeho poľa, bez neho by si nestlačil klávesu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja sa s cudzími bozónmi o časopriestor priekazne z princípu nedelím.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Cize bateria uvolnuje narazovy prud, lenze dnes to funguje tak, ze "prietok" je nejako obmedzeny a cim viac, tym drahsie... az uzernicky z obmedzenosti technologii...


takze co tak nejake pole, ktore bude "regulovat" cistu energiu :-) a moze chemia dochadzat na doucko...

a kedze energiu nevieme skladovat, co je ale pofiderne trvrdenie, musime riesit nejake obezlicky, ale da sa povedat nieco o istej casti priemyslu na severe Europy, ktora by vedela nieco k tomu povedat, hoci o tom netusi bez nasepkavania googlerov... :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

blbost! solid-state baterky su dalsi krok na poli baterii ktory sa snazia vedci vyriesit uz desatrocia, no do masovej produkcie nikto nic nebol schopny uviest. pochybujem ze sa to xiaomi podarilo bez prechadzajucej masovej odozvy vo svete elektroniky. takze najskor ide len o nejaky prototyp z labaku, ale o produkcii sa urcite neda hovorit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

furt dookola vymyslaju koleso, ktore uz davno bolo vymyslene. Nech pekne zacnu pouzivat olovene clanky s kyselinou a bude pokoj. Ma to slusnu vydrz, neporovnatelne vyssiu zivotnost rokmi odladenu, obrovitansku odolnost no a komu vadi vaha, nech zacne posilovat, alebo si kupi rudlu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Uz di pocul o LIFEPO4 bateriach? Dava ich uz aj Tesla
Odpovedať Hodnotiť:
 

A? Teraz prestaneme jesť biele rožky?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja viem zdvojnásobiť kapacitu baterí! dám dve vedľa seba. nevýhoda, dvojnásobná cena a hmotnosť :-)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

A je to tu! Konečne inovatívny prístup, umožňujúci násobenie. A hentý idioti používajú technológiu, pri ktorej sa kapacita priekazne akurát tak sčíta.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

No take Xiaomi 11 Pro ich zrovna ma dve :D Poriesili tak rychlost nabijania pri 120W na 17 minmut do 100% :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

u nás zbytočné, kde by sme nabrali -20 stupňov. A kým to začnú vyrábať, -20 bude bývať asi už len na sibíri
Odpovedať Hodnotiť:
 

Gratulujem. Chcel som napisat, ze toto pocuvam uz 20 rokov, ale uvedomil som si, ze uz musim napisat 25...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Každy to počúva presne toľko rokov, koľko mu trvá, aby to priekazne i pochopil.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

... aj táto batéria má svoje negatíva: tu napríklad líthiovú elektródu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://www.idnes.cz/ ekonomika/zahranicni/ solarni-energie-clanky- material-kremik-perovskit .A230301_174744_ eko-zahranicni_vebe

mno, aspon nekomu sa darí celjkem

(ale k bateriám (ono ich tam je víc typov.. - nuclear cells, hydrogen cells, radioisotopics cells power, /energy battery units..) ako sú v sérii Terminator -/ Skynet vede ešte nejaká tá míle cesty..
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Čo sú to bežné batérie? Vývoj u všetkých spoločností ide podobne. Takže žiadna z nich nie je vývojovo niekde inde.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kupili sme ako darcek mame Xiaomi Redmi Note 7 a explodoval jej v praci pri nabijani originalnou nabijackou. Xiaomi uz nikdy. Je to v rieseni, lebo mohol niekoho zabit, alebo sposobit obrovsku skodu. Telefon bol na pohlad bez poškodenia.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nemala ho vtedy náhodou pri zapnutej starej (zle odtienenej) mikrovlnke ?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

...nie, bolo to v skolskej triede na stoliku, takze zazrakom sa nikomu nic nestalo, len smrad, ohen a explozia.
Ked si date do googla Xiaomi redmi note 7 tak je toho celkom velka, aj po Čechách.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To mas za to, ze kupujes cinske sracky
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:

Pridať komentár