neprihlásený Utorok, 5. decembra 2023, dnes má meniny Oto
Uvedená flash pre smartfóny s rýchlosťou 4.3 GB/s

Značky: flash pamäťsmartfónyMicron

DSL.sk, 21.6.2023


Spoločnosť Micron, jeden z najväčších výrobcov flash pamäte a flashových produktov, aktuálne predstavila nový rýchlejší flashový modul pre použitie v smartfónoch a ďalších mobilných zariadeniach.

Modul je štandardu UFS 4.0 a je prvým modulom tohto štandardu od Micronu.

Používa 232-vrstvovú flash pamäť Micronu, ktorú spoločnosť vyrába už od minulého roka, a vlastný radič.

K dispozícii bude v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB.

Dve najvyššie kapacity umožňujú vďaka NAND architektúre so šiestimi rovinami maximálnu sekvenčnú rýchlosť čítania 4.3 GB/s a zápisu 4 GB/s.

Modul je oproti predchádzajúcej generácii UFS 3.1 modulov od Micronu so 176-vrstvovou flash pri čítaní rýchlejší o 75% a pri zápise o 100% a zároveň má o 25% vyššiu energetickú efektívnosť. Oproti konkurenčným produktom má podľa spoločnosti o 10% lepšiu latenciu pri zápise.

Micron vzorky nového modulu už dodáva výrobcom, masovú výrobu odštartuje v bližšie nešpecifikovanom termíne v druhom polroku.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Mozilla znovu zarobila takmer 600 miliónov
O niekoľko rokov má veľká väčšina smartfónov podporovať 5G
NASA obnovila komunikáciu s Marsom, uskutočnila ďalší let s helikoptérou
Ceny smartfónov dosiahli maximum, majú začať klesať
Lacnejšia rozširujúca doska pre M.2 SSD pre Raspberry Pi 5


inzerciaDiskusia:
                               
 

A to bude ten radič takouto tou žuvaciou rýchlosťou komunikovať len tak, mirnix dirnix sam so sebou? Bez patričného apu, obzvlášť v smartfón och, ktoré by som mimochodom spolu s internetom zakázal, je nám taká flash na tri veci: R, I a Ť keďže bez spolupatričných komponentov tvoriacich systém, toto nedokáže samo o sebe ani len kopírovať dáta, a keby aj, tak už hovoríme o zlomení výkonu o polovicu. No ale musí sa uznať, micron je pán.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Počúvaj ma semkaj, synku. Ty si z voľajakej deZolé komunity a pokúšaš sa infiltrovať na dsl ...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Podľa mňa by sme to nemali len tak odsudzovať. Voľakedy mávali také magiče na trhoch, že 600Watt, 1000Watt,...či šlo tepelné, zvukové,trsavé alebo iné Watty...ktožeho vie. Teda okrem Pjetra samozrejme. Takže i táto rýchlosť môže znamenať kde-čo a i celkom nepatričné apu ju priekazne s prehľadom uhandluje.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Toto sa mi páči.

Celé to smeruje k tomu, že klasické notebooky budú nahradené smartphonmi.

Ak by som mal dnes phone s rýchlym 1TB diskom, tak mi k šťastiu chýba len poriadny dock, kam pripojím klávesnicu, myš a monitor (+ prípadne ethernet, tlačiareň a podobné klasické zábavky) a môžem fungovať takmer plnohodnotne.
Medzitým sa už všetko clouduje, tak bude úplne jedno z akého device pristupujem.

S mojim (high end) phonom som sa napríklad na chvíľu tešil, keď som ho pripojil na Lenovo dock (USB-C) a na veľkom monitore sa mi zobrazil krásny obraz telefónu.
Škoda len, že klávesnica ani myš nefungovali, takže je to aj tak nepoužiteľné. :( Popravde však, neskúmal som, či sa to dá nejako vyriešiť alebo nie.
Každopádne, toto bude len otázkou času a keď sa zladia mobilisti s dockinármi, začnú sa po svete objavovať univerzálne dock cornery... Na letiskách, v officoch, vo verejných budovách.

Celkom sa na to teším.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Synku hovoríš? Pri tvojom konšpiračnom zmýšľaní? A veď to už tebe večerníček dávno odzvonil paholku, čas do postieľky tak šup šup lebo zo mňa nakoniec možno ešte nočné mory budeš mať.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Naco take rychlosti?
Len to zerie baterky.
Uz od dob Android 5.0 ci co to bolo sa smobily nedaju pouzit ako mass storage (ako klasicky usb disk/klic)
A navyse vyrobca casto dava zastarale USB radice co idu slimacou rychlostou.
Cely sk*rveny MTP protokol.
Najvacsia ko*otina ktoru kto mohol vymysliet.
Skuste cez to zalohovat telefon cez kabel do pc, napr 64GB a viac.

Mrzne mrzne, pomale spomalene neskutocna sra*cka toto
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pekné, že smartfóny už parametrami predbiehajú notebooky.

laudo laudare, co s tím ve šroubárne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

O tom hovorím, absolútne zbytočné. Celé apu dnešnej doby dokáže spracovať tak max. desatinu tej flashky. A to beriem flagship čipy.
Oni to najskôr chystajú na tie laptop dongle čo ti z mobilu robia kvázi trapas PC. Keby to aspoň vymysleli pred vydaním steam deck konzoly, pripadne jej konkurencii od asus ale na mobili? Apple ma svoj ekosystém takže načo to celé nakoniec bude? Veď i tak všetky oem android zahoguje ten ich bloatware, hlavne T-Mobile a samsumng edície, toľko nechcene narvaneho svinstva som jakziv nevidel. Ale na obale tie GB/s bude svietiť jak na blšáku 4000 Watt PMPO! Samé hviezdičky, dúhy, pásiky a neónové farby. No nekúpi to!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ako je myslená "sekvenčná" rýchlosť zápisu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to fajn, pri obnovení, pri zálohovaní, pri reinštalácii a pri inštalácii app. Ďalej pri hladaní fotky, pri prehrávaní či upravovaní videa je to fajn. Nechápem majiteľov jablka prečo sem píšu hlúposti. 😎
Odpovedať Hodnotiť:
 

iPhone používa NVMe a toto je skôr rýchlosť z iPhone 12.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár