neprihlásený Sobota, 2. decembra 2023, dnes má meniny Bibiána
Suse bude opäť stiahnutá z burzy

Značky: Linuxbiznis

DSL.sk, 18.8.2023


Spoločnosť Suse stojaca za relatívne populárnymi linuxovými distribúciami bude po rozhodnutí majoritného vlastníka po niekoľkých rokoch opäť stiahnutá z burzy.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

Majoritným vlastníkom je švédsky investičný fond EQT cez spoločnosť Marcel LUX III SARL, vlastní približne 79% akcií. Spoločnosť sa obchoduje na Frankfurtskej burze, na ktorú bola uvedená len v roku 2021.

Stiahnutie z burzy podľa oznámenia umožní spoločnosti sústrediť sa na dlhodobú stratégiu. Spoločnosti obchodované na burze pravidelne zverejňujú svoje finančné výsledky a sú pod tlakom vplyvu týchto výsledkov na kroky investorov a cenu akcií.

Suse stojí za linuxovými distribúciami SUSE Linux Enterprise a openSUSE, jej distribúcia je jednou z najstarších komerčných distribúcií a je pomerne úspešná vo firmách.

Vznikla v Nemecku a jej prvá verzia bola vydaná v 1994. V 2003 ju kúpil Novell, ten bol v 2010 kúpený spoločnosťou The Attachmate Group a tá sa v 2014 spojila s Micro Focus. V roku 2019 dokončil akvizíciu spoločnosti švédsky investičný fond EQT za 2.5 miliardy dolárov.

Väčšinový vlastník ponúkol aktuálne ostatným akcionárom odkúpenie ich akcií za cenu o približne 67% vyššiu ako včerajšia uzatváracia cena akcií na burze, k predaju ich podľa oznámenia neplánuje nútiť a môžu zostať akcionármi aj po stiahnutí spoločnosti z burzy. Spoločnosť bude stiahnutá z burzy fúziou s neuvedenou luxemburskou spoločnosťou, malo by k tomu prísť vo štvrtom štvrťroku.

Ku stiahnutiu z burzy prichádza okrem iného po tom, ako Suse oznámila a uskutočnila kroky súvisiace s nedávnym krokom Red Hatu, ktorý zneprístupnil voľne dostupné zdrojové kódy svojej distribúcie Red Hat Enterprise Linux a výrazne tým sťažil vytváranie klonov.

Suse v júli oznámila, že plánuje v nasledujúcich rokoch investovať viac ako 10 miliónov dolárov do vytvorenia nového klonu RHEL. Spoločnosť sa následne stala jedným zo zakladajúcich členov asociácie OpenELA, Open Enterprise Linux Association, ktorá má vytvárať zdrojové kódy a ďalšie nástroje umožňujúce vytvárať klony RHEL a sprístupňovať ich komunite.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov
Predaje PC začínajú rásť, už budúci rok má pomôcť AI a ARM
Aj Orange rozdáva zákazníkom predplatených kariet veľa dát, 25 GB
Hubblov vesmírny teleskop má opäť problémy s gyroskopmi
Vo Windows 11 pribudla nová podpora šetrenia spotreby a predĺženia výdrže na batériu
Štátne aplikácie pre koronavírus na konci roka skončia
Dátové centrá Google sú napájané elektrinou z nového typu geotermálnej elektrárne


Diskusia:
                               
 

Miesto zjednotenia vytvorit dalsich X klonov. To je take typicke linuxovske.Kezdy vie vsetk najlepsie... Takto to Linux nikdy nedotiahne na realneho konkurenta Win/Mac na desktopoch.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Jozko z Hornej Dolnej na dsl.sk vie viac ako investicny fond co dava to jedneho projektu 2.5 miliardy. Preco sa radsej nepridu opytat sem, nez aby mrhali peniazmi. Tu im poradia zadarmo, co sa oplati...
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Málokto z tých, čo nepotrebujú prepierať peniaze, pozerá ale i na finančné injekcie do startupov priekazne z perspektívy investičných fondov.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Čo mňa serie, ako dojebabrali Novell Netware operačný systém...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

1nápad -

- by mohli spravit, nejaký film, al. nejaký díel seriálu, (napr.nejakého Star Treku, z tých x, desiatky nových, a chzstaných, plánovaných ST. seriálôv), aj s, a o,

Ada,

hey, s Adou, lovcelace, a spol.

(a kus aj o tých úplne prvotných začátkoch ..výpočtových mašín,
a vôbec ..priemzslovej r´evolúcie, v 17 - 18 - 19.století..
(a "počítačovej", v 20.tom. stol.)
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Pre zelené cifry zotročujú ľudí čo pre nich robia. Najlepšie by bolo dať akciám globálny ban, je to priekazne rakovina zdravého fungovania spoločnosti a spoločností.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár