neprihlásený Sobota, 13. apríla 2024, dnes má meniny Aleš
WiFi 7 štandard má byť dokončený najneskôr v prvom štvrťroku

Značky: Wi-Fi

DSL.sk, 13.12.2023


Štandard novej generácie WiFi 7 s technickým označením IEEE 802.11be má byť definitívne dokončený najneskôr do konca prvého štvrťroku 2024.

Vyplýva to z informácií na stránkach organizácie WiFi Alliance certifikujúcej WiFi zariadenia.

Organizácia totiž avizuje dostupnosť certifikácie WiFi Certified 7 pred koncom prvého štvrťroku 2024. Samotný štandard môže byť zrejme dokončený a zverejnený skôr ako odštartuje certifikačný program.

Podobne ako u predchádzajúcich generácií WiFi sa už dlhšiu dobu predávajú zariadenia avizujúce podporu WiFi 7, keď oproti posledným návrhom štandardu sa už neočakávajú veľké zmeny a v prípade potreby plnú kompatibilitu bude typicky možné zabezpečiť maximálne aktualizáciou firmvéru.

Už od začiatkov prípravy novej generácie WiFi sú samozrejme známe podstatné novinky novej verzie. Oproti WiFi 6 prináša WiFi 7 viaceré významné novinky, okrem iného využívanie kanálov o maximálnej šírke 320 MHz oproti 160 MHz, novú moduláciu 4K-QAM respektíve 4096-QAM, technológiu MLO, Multi-Link Operation, umožňujúcu spájať kanály v rozličných frekvenčných pásmach a MIMO so 16 streamami.

WiFi 7 podporuje všetky tri frekvenčné WiFi pásma 2.4 GHz, 5 GHz a 6 GHz a vďaka vylepšeniam podporuje výrazne vyššie maximálne rýchlosti ako WiFi 6, na jednom 320 MHz kanáli má podľa dostupných informácií podporovať maximálnu teoretickú rýchlosť 46.1 Gbps.

Prvé čipsety pre WiFi 7 boli predstavené už minulý rok, prvé routery na konci minulého roka a v poslednej dobe viacero výrobcov začalo ponúkať sady mesh routerov podporujúcich WiFi 7.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Apple čoskoro uvedie ďalší sci-fi seriál
Populárna databáza Redis má po zmene licencie ďalší klon, už bol vydaný
Apple údajne už tento rok uvedie nový procesor M4, s podporou AI
Western Digital predstavil 4 TB pamäťovú SD kartu
Česi vydali nový OS pre ich routery Turris
Predaje PC konečne prestali klesať
Nový ARM CPU pre notebooky od Qualcommu má byť výrazne výkonnejší ako Intel CPU
Sprístupnený očakávaný seriál Fallout podľa počítačovej hry
Android umožní lokalizovať vypnuté smartfóny aj iných značiek ako Google Pixel
Ďalší let Starship má byť v máji


Diskusia:
                               
 

Konečne budú mimozemšťania môcť používať bezdrôtové a. sondy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Popri tej afére s Vráťte nám Windows 7 im kvôli nemožnosti dosiahnutia celospoločenskej zhody na nesporných výhodách nového systému marketingové oddelenie priekazne taký prechod nepovolí.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ui fi je skvela vec, vdaka nej ovladam ludi ako medvede polofnik.opovaz sa neist do roboty,dostanes cierny punktiik a pokazis si skore,
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

richla wyfy je tolesita pre nailebsie vikoni a pomaha vichrat suboje pri hernom zapoleni. som rat ze vilepsuju taketo stantardi
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

A zse pridu genialne nastavenia, ked si sused aby mal rychlejsie wifi nastavi celych 320 MHz , ale je mu upln ejedno ze od providera dostava rychlost len 500mbit . . . .
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No veď toto toto :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Pre mňa zas, že je to rýchlosť bez kompresie, nepredstavuje nejakú extra výhodu a s kompresiou dá tých pár Gbps priekazne i bežné g-čkové wifi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Potom priekazne načo by sebe sused kupoval taký rúter? Aspoň ňemá prihl. meno admin a heslo password jakko kedysi. Nu a pseudo hekeri sebe navzájom vlasy idú dotŕhať z toľkej radijácie. Len si predstavme, toľko neviditeľných pásikov. Abimbas si môže akurát tak handry fajčiťť.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Lenze router nemusis pouzivat len smerom von. Kludne moze prepajat vnutornu siet na urovni nejake NAS a cez wifi routrom do ntb. Vtedy ti je u zadku nejaky up/down smerom von, to moze byt kludne offline. Ale vnutorna rychlost ta trapit moze.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ELITNÝ BRITSKÝ VEDEC A JEHO VAROVANIE: AK DÁ NIEKTO Wi-Fi DO ŠKOLY, MAL BY BYŤ ZAVRETÝ NA DOŽIVOTIE (krátke video) / ROYAL NAVY EXPERT WARNING: ANYONE WHO PUTS Wi-Fi INTO A SCHOOL SHOULD BE LOCKED UP FOR THE REST OF HIS LIFE (short video) (SK, ENG)
youtu.be/z99_SzoXZdY
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

A nejaka novsia konina by nebola, prosim?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Aj matelkovič je už starý somár. Koňa s ním neslobodno urážať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo tam po wifi, to v ussa sa stáva módou že tie úžasné 5géj vysielače vztýčujú priekazne principiálne čo najbližšie k základným školám, dokonca až tak blízko ako nad hlavy. Na akékoľvek námietky či žiadanie preverovania škodlivosti na maloletých absolútne serú. Rodičia nemajú slovo, a je len otázkou času kedy aj oni budú označovaný za konšpiračných teoretikov. Zaujímavé ale že akékoľvek vedecké výskumy škodlivosti radiácie z tých monstier jednoducho neprezrú, inu každý mobilný vysielač je dnes 100 bezpečný ako pichačky génovej terapie, veď ako inak.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár