neprihlásený Utorok, 18. júna 2024, dnes má meniny Vratislav
Pri vypínaní 3G siete Orangu môžu mať výpadok aj ostatné siete

Značky: Orange3G

DSL.sk, 23.1.2024


Pri vypínaní 3G siete operátorom Orange v ďalších lokalitách môžu počas tohto vypínania dočasne na krátky čas prestať fungovať aj ostatné jeho siete iných technológií.

Orange ako sme skôr informovali začal s vypínaním minulý týždeň, 3G sieť 18. a 23. januára zatiaľ vypol vo viacerých častiach Bratislavy. Podľa informácií na stránke orange.sk/pomoc/poruchy-vypadky počas vypínania v týchto termínoch mali byť ostatné siete dostupné.

Pri vypínaní 3G siete v ďalších oblastiach počnúc viacerými lokalitami na strednom Slovensku 25. januára už podľa informácií na tejto stránke môžu byť dočasne nedostupné aj všetky jeho ostatné siete v daných lokalitách.

Operátor pre DSL.sk potvrdil, že informácia je správna. "V súvislosti s prácami na vypínaní 3G siete a prechodom na modernejšiu technológiu môže v daných lokalitách vzniknúť krátka, max. 20 min. dočasná nedostupnosť iných sietí, a to medzi polnocou a 6:00. Zákazníkov, ktorých sa táto nedostupnosť môže dotknúť, budeme vopred informovať cez SMS," avizuje operátor.

"Ak by zákazník zaznamenával problémy so sieťou dlhšie ako 30 minút, odporúčame mu vypnúť a zapnúť zariadenie. Ak to nepomôže, odporúčame kontaktovať našu bezplatnú technickú podporu dostupnú každý deň v týždni od 7:00 do 22:00 na čísle 0800 500 555," doplnil Orange.

Operátor rozdelil Slovensko na pätnásť oblastí, v ktorých bude 3G sieť vypínať v rozličných dňoch. S vypínaním začal 18. januára a skončí s ním 22. februára. Až na niekoľko výnimiek bude vypínanie prebiehať smerom od západu územia na východ, vypínanie začalo v Bratislave a skončí vypnutím siete v najvýchodnejšej časti krajiny.

Na stránke orange.sk/pomoc/poruchy-vypadky je mapa s vyznačenými oblasťami a termínmi vypnutia 3G siete v týchto oblastiach, zároveň operátor na stránku pridal aj textový zoznam lokalít v jednotlivých oblastiach.

Operátori svoje 3G siete vypínajú okrem iného preto, aby frekvencie používané doteraz pre tieto siete mohli využiť pre efektívnejšie a používanejšie 4G a 5G siete.

Vypínanie 3G siete Orangu sa dotýka aj zákazníkov operátora 4ka využívajúcich 3G sieť Orangu v rámci národného roamingu, ktorí budú môcť po vypnutí začať využívať 4G sieť Orangu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Hubblov teleskop už funguje iba s jedným gyroskopom, je výrazne menej produktívny
Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu


Diskusia:
                               
 

Ak Vám nefunguje sieť, zavolajte nám od 7:00 do 22:00 na čísle 0800 500 555.
Ako zavolám keď mi nefunguje sieť? :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Z Messengeru alebo Viberu cez freewifi na McDonalde !
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Prosím???
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Hej
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Hlava XXII ;-)

Šak od 7 do 22 funguje, volať netreba, sa tan na podpore keby dačo. Nefunguje od 0 do 6 a to sa zase nemáš cez čo volať, sa tan nie :-) .
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Máme kvalitné služby, na podporu nám nikto nevolá !!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To akože zákazník, platiaci za sledovanie svojej polohy a odpočúvanie hovorov má ešte aj merať, či zaznamenáva problémy so sieťou dlhšie ako 30 minút? To kto je v Orange zodpovedný za Big Data!? A ako to, že oddelenie služieb zákazníkom neiniciuje petíciu za jeho odvolanie!? To kto je v Orange zodpovedný za Zákaznícke služby!? Čo to tam má CEO priekazne za bordel!?
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Nestresuj :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto je presna ukazka toho, ako to dopadne, ked manazment setri na technikoch. Namiesto toho, aby vzali sikovnych, vezmu hocjake vemeno s ucilistom. Typek este vcera vozil pizzu a dneska robi Orange techa. Esteze som uz neni ich klient.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ktora skola vychovava sikovnych?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Moskovskij gosudarstvennyj institut meždunarodnych otnošenij (MGIMO) - a keď mi neveríš potvrdí ti to Haščák, Lajčák, Kukan, synovia Gustáva Husáka, Vasila Biľaka či vnuk Antonína Zápotockého...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Riadny sarkazmus. Ako môžu byť šikovný, keď pri každom rozhodnutí nedostávajú hysterický záchvat, že im zaň pani EU neschváli dotácie, lebo nevrtia chvostíkom priekazne so správnymi otáčkami?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

šíkovní keď už ujo umelohmotne priekazne prudko krutoprísne inteligentný ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Z nominatívom plurálu na večné časy a nikdy inak, nakoľko bez neho je vrtenie priekazne nevycentrované!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár