neprihlásený Sobota, 15. júna 2024, dnes má meniny Vít
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni

Značky: Raspberry PiITbiznis

DSL.sk, 23.5.2024


Spoločnosť Raspberry Pi stojaca za rovnomenným populárnym ARM minipočítačom má uviesť svoje akcie na Londýnskej burze cenných papierov podľa aktuálneho plánu v júni.

Po informácii o zámere uviesť akcie na burzu o očakávanom termíne burza informuje v tomto oznámení.

Oznámenie tiež obsahuje viaceré nové informácie. Ako bolo avizované skôr, pri uvedení na burzu bude ponúkaná časť akcií existujúcich akcionárov a zároveň budú vydané nové akcie. Podľa aktuálneho oznámenia má byť vydaných toľko nových akcií, aby z ich z predaja Raspberry Pi získala 40 miliónov dolárov.

Podľa oznámenia tiež spoločnosť uzatvorila dohodu s dvomi svojimi významnými akcionármi, ktorí sa zaviazali pri uvedení akcií na burzu nakúpiť ďalšie akcie v nezanedbateľnom objeme. Spoločnosť Arm kúpi akcie za ďalších 35 miliónov dolárov a spoločnosť Lansdowne Partners akcie za maximálne 20 miliónov dolárov.

Oznámenie zatiaľ neuvádza, aká časť všetkých akcií má byť uvedená na burzu a pri akom ohodnotení celej spoločnosti. Podľa nedávnych informácií agentúry Bloomberg mala spoločnosť po minuloročnom vstupe Arm ako investora ohodnotenie na úrovni približne 560 miliónov dolárov.

Spoločnosť podľa informácií z predchádzajúceho oznámenia o pripravovanom vstupe na burzu doteraz predala viac ako 60 miliónov minipočítačov vrátane modelov formátu Compute Module, pričom v minulom roku to bolo 7.4 milióna. 72% kusov bolo v minulom roku predaných na priemyselné použitie a použitie v rozličných zariadeniach a 28% na iné použitia, nadšencom a na účely vzdelávania.

Spoločnosť v minulom roku výrazne zlepšila svoje finančné výsledky, príjmy jej narástli zo 187.9 milióna dolárov v roku 2022 na 265.8 milióna dolárov a prevádzkový zisk narástol z 20.1 na 37.5 milióna dolárov. Spoločnosť podľa oznámenia odhaduje, že celý trh minipočítačov mal v minulom roku veľkosť 21.2 miliardy dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu
Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook
Podpora predposlednej verzie Windows 10 definitívne skončila
Satelitné dáta ukázali anomálie už 19 dní pred ničivým tureckým zemetrasením
YouTube testuje vkladanie reklám priamo do videí na serveroch
Čoskoro majú prísť lacnejšie SSD pre PCI Express 5.0, demonštrovaný prototyp


Diskusia:
                               
 

Akciové trhy sú pre sráčov. Taký slimák, to je chlap! Presviští životom i s rizikom, že keď si zlomí nohu, tak záložnú priekazne nemá.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Na Bazoš...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár