neprihlásený Štvrtok, 2. apríla 2020, dnes má meniny Zita   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Legendárny O2 Data Neobmedzene končí, ekvivalentnú náhradu O2 neponúka

Značky: O2pripojenie

DSL.sk, 4.5.2017


Mobilný operátor O2 ruší existujúcim zákazníkom legendárný balíček O2 Data Neobmedzene.

Server DSL.sk na to upozornil čitateľ a zákazník O2, ktorého o tom dnes operátor informoval SMS-kou.

K zrušeniu príde minimálne v prípade čitateľa k 6. júnu 2017.

Balík O2 Data Neobmedzene bol zaujímavým dátovým balíčkom, keď pri svojom uvedení v marci 2009 za 6 eur ponúkal vo vlastnej sieti O2 dátovo nelimitované prenosy.

V čase uvedenia O2 disponovala síce len 2G sieťou, parametre balíčka boli ale na svoj čas pomerne zaujímavé najmä nelimitovaným objemom dát. Po spustení 3G siete v roku 2011 bola rýchlosť balíčka v prípade využívania na rýchlejšej sieti ako Edge limitovaná na 256 Kbps v oboch smeroch.

Balíček môže byť zaujímavý pre užívateľov ale ešte aj v súčasnosti, keď umožňuje prenášať viac dát ako iné podobne stojace balíčky aj keď pri výrazne nižšej rýchlosti. Pri maximálnom vyťažení a prenose dát maximálnou rýchlosťou po celý čas umožňuje za mesiac v jednom smere preniesť cca 84 GB.

S balíčkom sa ale spájalo aj kontroverzné limitovanie rýchlostí v závislosti na type prenášaných dát. Hoci spoločnosť o tom transparentne neinformovala a neskôr hovorila o limitovaní rýchlosti u FTP, rôznych P2P protokolov a sťahovania zo stránok RapidShare, podľa testu DSL.sk v auguste 2010 v skutočnosti aplikovala podľa našich zistení zrejme skôr úplne opačný prístup.

Spoločnosť nelimitovala len vybrané protokoly ale naopak podľa našich testoch zrejme púšťala na vyššej rýchlosti len niektoré vybrané protokoly, identifikovali sme HTTP, POP3 a IMAP. Všetky ostatné dáta v smere k užívateľovi limitovala na rýchlosť pod 50 Kbps. V roku 2011 pribudol medzi nelimitované protokoly aj SSL.

Od leta 2011 s uvedením 3G balíčkov si už O2 Data Neobmedzene noví zákazníci nemohli objednať a využívajú ho tak už len užívatelia, ktorí ho mali objednaný pred týmto termínom.

Čitateľovi operátor s ukončením poskytovania O2 Data Neobmedzene síce ponúkol náhradu, nie je ale ekvivalentná. Ponúkol mu ale aspoň kompenzáciu v podobe nižšej ceny, keď mu ponúkol balíček Internet XL s 2 GB za cenu 6 eur mesačne po dobu troch rokov, pričom cenníková cena je 11 eur.

Stanovisko O2 zisťujeme.

Za čitateľský tip ďakujeme.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Folding@home spustil nové výpočty pri hľadaní lieku na koronavírus
Linux Mint 20 už bude len 64-bitový
Aj Microsoft odkladá vypnutie TLS 1.0 a 1.1
Žiaci majú dostať od mobilných operátorov viac dát
Začala aukcia frekvencií pre 5G siete
Skylink sprístupňuje všetkým desiatky platených programov
S epidémiou koronavírusu vzniklo viac ako 500 súvisiacich .sk webov
Chrome zmení podobu formulárov
Steam kvôli koronavírusu mení aktualizovanie hier
Samsung končí s výrobou LCD displejov


Diskusia:
                               
 

Ten neobmedzený internet som mal 3 roky. V tom čase som mal HTC TyTN II, nainštaloval som si na neho QIP a vďaka tomu som bol 24/7 online na ICQ. Rýchlosť 256 kbps vôbec nevadila, pretože ten 400 MHz CPU vykresľoval stránky aj tak super pomaly :D
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Dostal som rovnakú ponuku a nepotešila ma. Asi rok som tento balíček mal ako primárny zdroj internetu, ak si dobre spomínam, mesačne som minul priemerne 6GB, samozrejme žiadne video, podcasty a mapy som nechal sťahovať cez noc. Teraz ho občas tiež použijem cez hotspot v notebooku, prezeranie webstránok sa dá vydržať. V telefóne mi rýchlosť viacmenej stačí, video na malom displeji nemám chuť pozerať. Mesačne míňam do 1GB, takže pri tej rýchlosti to za 6€ nebolo bohviečo, ale vyhovuje mi, že nemusím vôbec strážiť objem.
V novembri som kúpil nový telefón s LTE a asi 3 mesiace mi išlo 4G plnou rýchlosťou. Trochu som dúfal, že to tak ostane na furt :D
Internet XL tie 3 roky asi budem používať, tam kde sa bežne pohybujem má O2 vyhovujúce pokrytie, tak operátora nemám chuť meniť, som zvedavý či pri plnej rýchlosti vydržím s 2GB.
O2 ma ale týmto krokom dosť sklamalo.

Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Tiež mám O2 Dáta neobmedzene, ale ešte som nedostal žiadnu ponuku. Odkedy O2 má 4G sieť, nebol v nej limit rýchlosti pri tomto balíku, začali to limitovať asi 2-3 mesiace dozadu.

Kým nefungoval ten limit to bolo úžasné, Full HD všetko všade nonstop :D niekedy pri handoffe do 3G siete ostal vypnutý limit a dalo sa ísť s rýchlym neobmedzeným netom aj mimo 4G pokrytia. To boli časy.. myslíte, že mali kvôli tomu nejaké vyššie náklady? Ak by dali balík data neobmedzene za 15€, nech nežerem, s rýchlosťou limitovanou len technológiou, tak by k ním od konkurencie prešli asi všetci ktorí chcú mobilný internet a zarobili by neskutočne.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

.... funfon takto fakcil donedavna.... mne cca vyse roka priemer 30 gb mesacne. a bez kreditu a dobijania.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Všimli ste si, že O2 po vyčerpaní dát už neponúka v telefóne možnosť pokračovať v obmedzenej rýchlosti, ale rovno vás odpojí?

Jediná možnosť je prihlásiť sa cez PC do Spotreby v "Moje O2" profile a tam aktivovať "Pokračovať s obmedzenou rýchlosťou".

Dosť zákerné, asi chcú prinútiť ľudí aby si namiesto toho platili ich datahity, atp.

Mimochodom nie je to trvalé, a je to potrebné robiť po každom minutí dát.

Má s tým niekto skúsenosti? Existuje spôsob ako ostať pripojený s obmedzenou rýchlosťou bez použitia PC?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

tak to to je aj v orange, ak mas zaplatene to +1e za neobmedzene s rychlostou 128kbit (3e za 256kbit)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Vsimol som si rovnaku vec, ked som volal na O2 linku tak mi poradili, ze staci poslat SMS s textom DALEJ na 99222. Nasledne pride potvrzdujuca SMS a clovek surfuje s obmedzenou rychlostou ako predtym.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Diky moc, vyskúšam.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Do "moje o2" sa pripojis aj s minutym balickom - cela O2 stranka ide normalne.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

To nie je pravda, v momente ked som precerpal data sa nedalo prihlasit vobec nikam, ani na stranku Moje o2, aby som mohol aktivovat nizsiu rychlost. A to v case ked ine alternativy pripojenia neboli dostupne a mne tych zvysnych par MB dat bolo treba najviac.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mam s tym skusenost. Tvrdili, ze oni nic neobmedzuju...

Ked mi to urobili prvy raz asi pred rokom, celkom som zrusil data od nich a do tabletu som si dal kartu 4ky - 1GB za Euro mesacne mi bohato staci. Este som aj usetril (dovtedy som platil tusim 6 Eur za 500 MB) + na vacsom displeji sa prijemnejsie surfuje.

Treba odist, len vtedy pochopia, ze s ich sluzbami nie je nieco v poriadku.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nie je to pravda. Len nedavaju text, ktory ostal pri Tescomobile: "Ak chcete dalej pokracovat obmedzenou rychlostou, odpovedzte DALEJ." Za minutu pride sms, ze mozem pokracovat znizenou rychlostou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

O2 is bullshiting...
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Ked ma pamäť neklame povedali ze to bude navzdy za 6€ , či ?? Konecne mam dovod od nich odist.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

aj Skylink tvrdil, ze bude navzdy zadarmo...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

navzdy je len lenin a kontrafakt
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Svoje geneticky modifikovane deti budem vodit do Piestanskeho mauzolea, kde bude toto tri zabazlamovane medzi zlatymi platnami.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Keď dávali balík Sova za 5eur, v rámci neho bolo 100mb dát, trebalo preniesť si k nim číslo tým pádom bol zadarmo aj vrátane volaní, a mali akciu najmenší internetový balíček za 1,9€ mesačne keď sa objedná cez eshop, takže to bolo spolu 800mb dát plnou rýchlosťou, a po prečerpaní sa dá aktivovať za 3€ mesačne, že znížia rýchlosť len na 756kbps. V realite to stačí na všetko, telefón využívam namiesto notebooku nonstop, hudbu počúvam len z YT, mesačne cez mobilné dáta prenesiem 20GB, v podstate spolu za 4,9€, a po prečerpaní tých plných dát pri používaní nepozorujem žiadny rozdiel, videá idú plynule stále, stránky idú rovnako, fotky načítava rovnako, jedine pokiaľ niečo sťahujem nejaký väčší súbor tam to cítiť že to trvá chvíľu dlhšie. Super vec, ale už tiež to nemajú v ponuke to zrýchlenie po prečerpaní, len k 2 najvyšším paušálom tuším.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

tiež využívam o2 Data neobmedzene hlavne na spotify v aute, mes. miniem niekdy 2GB, niekedy 400MB a neriešim spotrebu a rýchlosť bola viac než dostačujúca. Skôr ma hnevá pokrytie. Data neobmedzene bola jediná vec, prečo som doteraz zotrval v O2 so súkromnou SIM. Se.riem na ich ponuku. Ruším to len z princípu
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Mám pocit, že za zrušenie balíka je práve uvoľnenie roamingových mravov...a keďže sa boja, že by prerobili tak to radšej zrušia...tak ako okresali nedávno paušálnu ponuku...no čo... budem nútený ukončiť vzájomnú spoluprácu po mnohých rokoch ...2giga je výsmech žiaľ...v posledných rokoch nerobí O2 dobré rozhodnutia....aspoň teda v prospech zákazníka
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

preco by sa toho mali bat, ked to je len vo vlastnej sieti? V sieti obchodneho partnera ta sluzba neplati, podobne ako 4ka zrusila v balikoch TO volania mimo SK.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Lebo nariadenie EU prevzate slovenskou legislativou ma prednost pred vseobecnymi podmienkami operatora.

Do 14.6.2017 plati:
Odchadzajuce hovory = priplatok max 5 centov bez DPH
Prichadzajuce hovory = max 1,14 centu bez DPH
SMSky = priplatok max 2 centy bez DPH
Data = priplatok max 5 centov bez DPH

Od 15.6.2017 sa neuctuju nijake roamingove poplatky za hovory a spravy a za data sa tiez nic naviac neuctuje, ked si tam len DOCASNE.
Pri datach ked presurfujes viac ako 40 Eur, musi ti prist SMSka s upozorenim a ked ucet prekroci 50 Eur tak sa data zastavia, pokial sa s operatorom konkretne inak nedohodnes.

Kedze balik sa plati mesacne, predpokladam, ze do 15.5.2017 stihne O2 informovat vsetkych zakaznikov s danym balickom.

Telekom podla mna robi kvoli roamingu na data v baliku tiez ofajc: V baliku su stale rovnako male data ako doteraz a k tomu dostanete "zdarma" extra data v SR.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tak kde chcete hlavne používať rýchlejší internet vyskúšajte, či máte sieť 4ka LTE. 1GB za euro sa myslím oplatí. Pozor však pri presunoch, lebo sa často prepína do siete Telekomu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tento balik som mal od zaciatku. Zacinal som na 30kB/s. Aj tak som v casoch nudze daval 5GB za mesiac. Potom prislo k tomu, ze v CR boli data ako doma. No a pred par mesiacmi som skusil aktivovat LTE. Ujebalo mi dekel, ked som zistil, ze to v speedtest.net davalo 10Mb/s. Radsej som nikomu nevravel aky nekonecny net si nosim vo vrecku za 6€/m.

Rovnaka ponuka mi dosla dnes rano, do haja. Toto bol najlepsi net pre SR i CR.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

ja som este minule leto fungoval na chate tak, ze ked som vystrcil usb modem na parapetu zvonka a islo 3G. Na jar som uz ani s HTC one ani Lenovo P70 3G na danom mieste nechytil ani nikde v zahrade. Oba telefony sa pripoja len na 2G a internet ukazuje, ze ide ale nejde. Po pripojeni sa na 2G telekomu cez 4ku (kedze tam 4ka nema signal) ide telekomacky edge "na plne gule". Orange 3G tam je, ten ich novy internet na doma by som aj zvazil, ale nie pri 24mes. viazanosti! TM nema nic pouzitelne co sa internetu tyka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Cislo prenesene do Orange, Sova 5, k tomu 768kbps fup za 3€, bonus za prenos -5€, celkovo za 3€ mobilny net ako vinko.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

No mne prisla SMS, ze mi to rusia uz 22.5... Tak to bude asi indidualne u kazdeho...

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Individualne :) A sms som prijal 20. aprila...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak JoJ sa asi zlakla .. uz sa idu dohodnut :D
http://dopice.sk/jxw
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja som od O2 odisiel presne kvoli datam. Teraz som na 4ke, mam program TO.10 (10 GB dat v 4ke + 1 GB dat v telecome, 100 min/sms) za 5 eur mesacne. Od maja je cena tusim 7.5, ale aj to je fajn.

V PP a Ke a na trase medzi nimi je pokrytie uplne v pohode.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To vobec neznie ako z PR odelienia stvorky :)
Ak tam nahodou nerobis, hned im posli zivotopis.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Nerobim tam a cela 4Ka mi je ukradnuta. Jednoducho migrujem od operatora k operatorovi podla toho, co je pre mna aktualne vyhodne. Momentalne je to 4Ka, mozno o rok to bude opat O2, kto vie :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

kurnik a to som si myslel ze len na mna zabudli niekde v systeme ze mam fullspeed neobmedzene internety.
ale ocividne nas bolo viac. btw mna tiez rusia 22.5.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Konspiracne by som mohol uvazovat, ci to "zabudnutie" nebolo schvalne aby sa clovek tesil ako to LTE dobre chodi, lebo vedeli, ze budu balik rusit a dufali, ze zakaznik si nakoniec zoberie tie 2GB, lebo to pekne fici, ked uz nic ine.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

este aj keby to bolo 2GB denne, aj tak to je malo. Jedine ze by to bolo 60GB mesacne, to by slo. Ale aj tak by som to nekupil, kedze nemaju signal tam kde treba ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

podarilo sa niekomu dohodnut s O2 na inom baliku nez na tom debilnom 2GB za megasupernakkt cenu 6€?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár