neprihlásený Pondelok, 18. februára 2019, dnes má meniny Jaromír   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Towercom sa chváli zvýšením sledovanosti DVB-T, nesedia mu čísla

Značky: DVB-TTowercom

DSL.sk, 19.1.2018


Spoločnosť Towercom prevádzkujúca všetky štyri celoštátne multiplexy digitálneho pozemného televízneho vysielania štandardom DVB-T dnes informovala o výraznom zvýšení počtu domácností sledujúcich TV cez anténu až na 30%.

Towercom vychádza z prieskumu objednaného u spoločnosti GfK, ktorý bol zrealizovaný na vzorke tisíc respondentov v novembri.

"Počet domácnosti, ktoré prijímajú televízny signál cez anténu, vzrástol na 30%," tvrdí. "Oproti marcu 2017 vzrástol počet domácností s televíznym signálom cez anténu o 6%," uvádza tiež.

Problém ale je, že tieto čísla nesedia pri rovnakej terminológii s údajmi z marcového prieskumu. V marci prieskum rovnakej agentúry zistil, že DVB-T prijíma 21% domácností a nie 24%.

3% respondentov prijímali DVB-T v rekreačnom objekte, na chate alebo chalupe. Nie je jasné, či sa skupiny 21% a 3% neprekrývajú, v každom prípade za sledovanosť DVB-T v domácnostiach v prvej polovici 2017 ešte Towercom jasne považoval údaj 21%. "Viac ako 21% slovenskej populácie vo veku 15-79 rokov prijíma vo svojej domácnosti televízny signál prostredníctvom DVB-T," uvádzal na základe vtedajšieho prieskumu.

Vysvetlenie čísiel respektíve aktuálnych použitých formulácií a prípadne čísla o percente naozaj domácností a rekreačných objektov zisťujeme, do času publikovania článku ich spoločnosť neposkytla. Aspoň na základe uvádzaných čísiel sa dá odhadovať, že za percento domácností sledujúcich DVB-T mohla začať spoločnosť označovať súčet percenta populácie sledujúcej TV cez DVB-T v domácnosti aj v rekreačnom objekte. Sedelo by to číselne s číslami z marca 2017.

Percento domácností s DVB-T v domácnostiach sa aj tak podľa tohto prieskumu naozaj mohlo výrazne zvýšiť, pri platnosti všetkých zverejnených čísiel a rovnakej terminológii ale nemôže ísť o 30%, keď 21% + 6% = 27% a nie 30%.

Aktualizácia 1: Táto hypotéza sa potvrdila a prieskum naozaj podľa informácií spoločnosti pre DSL.sk zistil, že DVB-T prijíma 27% domácností a 3% sledujú DVB-T v rekreačných objektoch.

Navyše prieskum nezisťuje sledovanie DVB-T na hlavnom TV v domácnosti, ale celkovo napríklad len na jednom sekundárnom.

Čísla v marci 2017 boli výrazným prepadom oproti marcu 2016, kedy prieskum GfK zistil príjem DVB-T v 28% domácností a 4% populácie ho prijímali v rekreačných objektoch. Vývoj bol predpokladane ovplyvnený odchovom Markízy z bezplatného DVB-T.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA si zrejme objedná od Ruska vynesenie ďalších astronautov
Chrome mal znemožniť niektoré blokovače reklamy, Google po kritike čiastočne ustupuje
Samsung končí s Blu-ray prehrávačmi
Aktualizácie Windows 10 pre firmy sa menia, MS už nebude signalizovať overenú verziu
NASA skúsi odkloniť asteroid nárazom sondy


inzerciaDiskusia:
                               
 

radakcia co je s tym falcon heavy? vyskusali ho ci nie?
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

mna by zaujimalo ci ten panko co chcel dokazat ze zem je plocha uz letel alebo ho nechali zmiznut aby to nemohol dokazat!
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Soroš a ilumináti ho odpojili od elektriny aby nevyzrádzal ich supertajné plány
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

... bojíš sa starého pÁprdu :)?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akým odchovom? :-)

"ovplyvnený odchovom Mar..."
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved plocha zem uz bola dokazana , vid odborne clanky napr. tento http://dopice.sk/kSM

P.S: ak sa ti to nechce citat, skoc len na cast o vodovahe v lietadle, stoji to zato !!

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Však takých nám tu chce starý (ch)ujØ Soros importovať ako jadrových fyzikov, špičkových chirurgov, inžinierov, učiteľov... Už vidím to kultúrne a hlavne vzdelanostné "obohatenie". Mentálnu a vzdelanostnú úroveň USA dobehneme skôr ako si to dokážeme predstaviť!
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/kSK
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aktuálne info je, že sa čaká na oficiálne vyjadrenie predstavenstva DSL.sk k štartu Heavy Falcon. Ak štart odsúhlasia, dá sa predpokladať štart do 7 dni.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

skoring DSL.sk komentarov - mozeme
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Oficiálne vyjadrenie je priekazne mozne poskytnut.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

The Falcon Heavy test fire has been postponed until Saturday after the ULA Atlas V launch was scrubbed Thursday evening due to technical issues. The Atlas V will attempt a relaunch Friday night. A six-hour window for the SpaceX static fire will open at 2:45 ET on Saturday afternoon.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ujo Ondrej Medveď nebude mať radosť dévébété je jeho váhonosná téma...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Už si lepí anténu na nohu a chystá sa na test! Doteraz však nedokáže odtestovať príjem satelitnej televízie s anténou v kuchyni. Stále nevie nič naladiť a nechápe prečo, veď satelit je bezkonkurenčne lepší ako DVB-T.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aký je rozdiel medzi chatou a chalupou?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Chalupa je to kde byval dedusko vecernicek ... chata je to co ma paska v kosickom parku ...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Chalupa je pre ľudí. Chata pre metrosexuálov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chata
goo.gl/wPgFeA
Chalupa
goo.gl/KXbvnW
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Takze rozdiel spociva v piskenach za lomitkom?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zasadny rozdiel je, ze chalupa je nezanedbatelne vacsia ako bezna chalupka, kdezto chata je priekazne vacsia ako priemerna chatka.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ooo, vďaka za objasnenie, už mi je to priekazne jasné
Odpovedať Hodnotiť:
 

..pridavam percenta. Na hlavnom TV skylink, na sekundarnom plustelka - v tej akcii bola lacnejsia ako next karta a zvlada ju TV aj bez STB..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ja pridavam percenta. Hlavna telka je niekde opreta o stenu, sekundarna telka to vzdala a odisla do sveta.
Odpovedať Hodnotiť:
 

za odchovom Markizy bol predsa p.Rusko nie ;)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár