neprihlásený Utorok, 20. augusta 2019, dnes má meniny Anabela   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
MS podporí výstavbu bývania pri Seattli, chce asi aj zmierniť kritiku gentrifikácie

Značky: Microsoftbiznis

DSL.sk, 18.1.2019


Spoločnosť Microsoft cez niekoľko rozličných finančných aktivít podporí výstavbu nového cenovo dostupného bývania v blízkosti svojho sídla v Redmonde pri meste Seattle v americkom štáte Washington.

Celkovo aktivity dosiahnu 500 miliónov dolárov, oznámila spoločnosť tento týždeň.

Konkrétne 225 miliónov chce spoločnosť požičiavať na zachovanie a budovanie bývania pre strednú vrstvu za lepšie ako trhové podmienky. Tieto aktivity sa budú týkať lokalít Bellevue, Kirkland, Redmond, Issaquah, Renton a Sammamish.

Ďalších 250 miliónov bude požičiavať za trhových podmienok na bývanie pre nízkopríjmové skupiny obyvateľstva a 25 miliónov dá v grantoch na riešenie problému bezdomovectva.

Spoločnosť túto aktivitu odôvodňuje snahou pomôcť v jej domovskom regióne riešiť zlú situáciu s bývaním v podobe vysokých cien, ktoré za posledných osem rokov mali narásť až o 96%. Vinu za túto situáciu pripisuje pomalšiemu rastu stavania nových bytov ako rastu pracovných pozícií v regióne, keď budovanie bývania malo rásť od 2011 o 13% a pracovné pozície o 21%.

V oznámení zrejme priamo nepriznáva podiel veľkých globálnych IT spoločností v tomto regióne na tejto situácii. Kritici v regiónoch, kde sa sústredia veľké globálne IT firmy, ale už dlhodobo protestujú proti efektu tzv. gentrifikácie, zvyšovania životných nákladov kvôli prisťahovaniu bohatšej vrstvy. A podľa viacerých protestov v Silicon Valley, San Franciscu ale tiež Seattli vinia zo situácie aj veľké a bohaté IT firmy s veľkým počtom zamestnancov s nadpriemernými zárobkami.

Špecificky už niekoľkokrát svoje protesty namierili proti autobusom zvážajúcim zamestnancov týchto firiem, pričom takéto zvážanie tiež prispieva ku gentrifikácii. Nehnuteľnosti v ťažšie dostupných lokalitách majú pre zamestnancov IT firiem, ktorí sú pohodlne zvážaní zamestnávateľom do práce, už len kvôli tomu pre nich vyššiu hodnotu ako pre ostatných obyvateľov. Takéto autobusy Microsoftu sa stali terčom protestu v Seattle minimálne v roku 2014.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Indická misia na povrch Mesiaca úspešne vstúpila na obežnú dráhu
4K remake Age of Empires II pozná dátum vydania
Predstavený gigantický čip pre umelú inteligenciu
USA predĺžili čiastočnú výnimku z amerických sankcií pre Huawei
O dotácie na fotovoltaické panely menší záujem ako na kolektory, zajtra ďalšie kolo
Windows 10 pridáva drobné novinky, pomenovanie virtuálnych plôch
Prototyp Starship má do 200 metrov letieť v stredu
Antik spustí zdieľanie elektrických skútrov
Vydaný Knoppix 8.6
NASA vybrala stredisko pre vývoj pristávacieho lunárneho modulu


Diskusia:
                               
 

Niektoré oblasti sú voči gentrifikácii chvalabohu imúnne. Letanovce, Luník IX apod.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Gerontifikacia je v danej lokalite priekazne pomerne relativne vyrazne.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Nie kaydz komentar s neslovom "priekazne" ma aj dobre hodnotenie.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

presne tak :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tu je vidiet doraz na relevanciu kalkulacie pravdivostnej hodnoty faktu, ze uz existuje hodnotenie kazdeho zo vsetkych moznych perspektiv i garanciu nepribudania novych priekazne celkom jasne.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Nepovedal by som. Pozemok 100m od LIX (kraj Myslavy - cize mestskej casti susediacej s LIX, vedla pozemku je len par stromov a hned LIX):

link na bazos:
https://goo.gl/gq4Zaf

Ak by link uz nesiel tak 17arov za 140k eur. (cca 80eur/m2 - treba podotknut ze hlbsie v Myslave su ceny ovela vyssie, ale ta cena vs. poloha je psycho).
Odpovedať Hodnotiť:
 

čiže Microsoft stavia nové byty pre svojich nových zamestnancov, ktorým budú môcť vyplácať menšie mzdy z dôvody znížených nákladov zamestnancov na život.
Majú to dobre vymyslené.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ja mam dojem ze v Bratislave naopak oslavujeme, ked rastu ceny bytov, lebo obyvatelia su doslova bohatsi. Hlavne vtedy ak nejde o bublinu ktora praskne, ale prirodzeny rast.

Co na to DSL odbornici ? Stazovali by ste sa, keby ste svoj dom predali za 2-nasobok ?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ono....ze v ramci precedentneho prava znamena priame priznávanie podielu oficialne obvinenie vsetkych emitentov obeziva a cenných papierov je priekazne odlisna situacia.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

V USA majú iný daňový systém. Dane z nehnuteľností sa odvíjajú z ich trhovej hodnoty. Takže aj keď vlastníš nehnuteľnosť tak zvýšenie cien môže spôsobiť že si nemôžeš dovoliť v nej bývať. Ak nehnuteľnosť predáš tak zarobíš, ale máš problémy so sťahovaním, hľadaním novej práce atd.

Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Sťahovanie sa je však u nich bežnejšie ako u nás.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Dvojnasobna cena je vyhodna ak mozes len predavat tzn. je to tvoja druha nehnutelnost v ktorej nebyvas. Vacsina ľudí potrebuje utrzene peniaze na kúpu novej, takze nic neziskaju okrem pocitu aki sú akože bohati.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mikrosoft si mozme predstavit ako developera, ktory nie je stavebnou firmou a o investicie do nehnutelnosti sa vobec nezaujima.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Microsoft si môžeme predstaviť aj ako vývojára a producenta kvalitného softvéru, ktorého zaujíma názor zákazníkov.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

o 10 rokov prestanú domy podporovať a budú odporúčať sa presťahovať do novších, ktoré budú pravidelne prestavovať bez súhlasu obyvateľov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a kto si kúpi Pro alebo Enterprise dom bude mať možnosť oddialiť prestavbu na 6 mesiacov.Samozrejmosťou bude vstavaná Cortana v dome s dočasnou podporou a vstup cez vchodové dvere pomocou Windows Hello.Každý október prestavba pri ktorej sa môžu stratiť veci ktoré boli uložené v jednej izbe
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...vtip roka, ze kvalitneho...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bill tam nainstaluje tie svoje zachody co z hovna robia pitnu vodu, a vsetky domy na nu napoji...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

dobru chut...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár