neprihlásený Sobota, 20. júla 2019, dnes má meniny Iľja   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
K dispozícii oprava problému s rozšíreniami pre ďalšie staršie Firefoxy

Značky: Firefox

DSL.sk, 15.5.2019


Organizácia Mozilla aktuálne sprístupnila oficiálne riešenie problému s deaktivovanými rozšíreniami v prehliadači Firefox aj pre ďalšie staršie verzie svojho prehliadača.

Riešenie v podobe inštalovateľného rozšírenia riešiaceho problém, ktoré bolo pôvodne určené pre verzie 52 až 56, je v aktualizovanej verzii vhodné aj pre verzie 47 až 51.

K dispozícii sú zároveň nové rozšírenie pre verzie 57 až 60 a ďalšie pre verzie 61 až 65.

Podľa skoršieho oznámenia má byť k dispozícii pre verzie 52 až 60 aj oprava v podobe automaticky distribuovanej aktualizácie zrejme v podobe nových minoritných verzií. Ich dostupnosť ale zatiaľ neohlásila a na stránke s aktualizovaným stavom incidentu avizuje, že ďalšie aktualizácie stavu už neplánuje.

Ako sme už avizovali, príčinou problémov bol 4. mája exspirovaný tzv. intermediate certifikát používaný Mozillou pri podpisovaní rozšírení zahrnutý v samotných rozšíreniach. V súčasných verziách Firefoxu musia byť všetky nainštalované rozšírenia v bežných verziách prehliadača elektronicky podpísané Mozillou, pričom kvôli exspirovanému certifikátu nebol tento podpis považovaný za platný a rozšírenia boli z toho dôvodu deaktivované.

Medzičasom Mozilla zverejnila aj bližší popis incidentu a riešenia, tieto informácie sme priniesli v tomto článku. Zatiaľ ale nevysvetlila hlavnú príčinu incidentu, prečo sa pri podpisovaní rozšírení používal čoskoro exspirujúci certifikát prípadne ako mala prebiehať jeho plánovaná výmena.

Mozilla najskôr šírila prvotné riešenie problému ako systémové rozšírenie cez mechanizmus tzv. Studies, následne pre posledné verzie Firefox 66 a Firefox ESR 60.6 sprístupnila aj nové minoritné verzie. Problém vyriešila doinštalovaním nového dlhšie platného intermediate certifikátu do zoznamu certifikátov v prehliadači.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Výrobcovia podporujú PCI Express 4.0 na existujúcich doskách, aj keď je AMD proti
Sci-fi seriál Agents of S.H.I.E.L.D. zrušený
Intel zrejme zvýši výkon Atomov, pridá L3 cache
Dnes padne na Zem čínska vesmírna stanica
Spúšťa sa výroba lepších 12 GB DDR5 pamätí pre smartfóny
Optika Orangu pokrýva 500 tisíc domácností, zverejnil dĺžku položených káblov
Predaje smartfónov klesnú, užívatelia ich používajú dlhšie
Galileo obnovený takmer po týždni výpadku, vysvetlenie stále chýba
Hľadanie mimozemského života bude detekovať aj krátke laserové pulzy
Satelitné pripojenie OneWeb zverejnilo latenciu a rýchlosť


Diskusia:
                               
 

a oprava na security problémy na Internet Prehliadač-odkaz budú kedy?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

...a zo security through obscurity opravou problému s certifikáciou rozšírení inštaláciou rozšírenia ostáva priekazne len obscurity...
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Stare prehliadace (vsetky) treba odstrihnut od podpory a nie ich platat. Nie su usposobene na nove trendy, medzitym sa zmenilo jadro Windows, pouziva sa kompresia pamate... Zbytocne opravovat chybu s rozsirenim, ked su zrejme aj tak derave pod kapotou, toto je len kozmeticka oprava pre bezneho pouzivatela, ktoru vidi na povrchu tym, ze mu funguju rozsirenia.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

A potom zistíš, že na webové rozhranie svojho staršieho routera/printservera sa s najnovším prehliadačom nedostaneš. Odstrihnúť, zahodiť, zrušiť!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dnešným dńom čestne vyhlasujem že už nikdy Vás nebudem obťažovať svojou prítomnosťou tu na tejto skvelej diskusii a samozrejme sa všetkým ospravedlńujem za všetky zla ktoré som páchal.Prosím odpustite mi.Všetkým Vám za to vopred ďakujem a prajem veľa zdravia Vám aj Vašim rodinám.
Kedže pri tejto príležitosti chcem zmeniť aj svoj doterajší život budem sa snažiť byť lepším a možno v budúcnosti aj niekomu naozaj pomôcť či niečo zmeniť k lepšiemu,prosím držte mi palce.Ďakujem ešte raz a prajem všetkým tu na DSL ale aj ostatným veľa zdravia a úspechov v živote.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

tak to je priekazne nejaký fejkňúz
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

to bude ten pako, co sa vesal na kazdy syntaxov prispevok a pisal najprv ze trapne, potom vulgarizmy, potom sa podpisoval ako redakcia a teraz sa uz podpisuje ako syntax, lebo si mysli, ze mu na to neprideme. Aj ja sa viem podpisat ako syntax...

takze nielenze fejknuz, ale priekazne stoulen ajdentity
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ani tatarák ale dôvod nenechať tofu rezeň snívať priekazne nemá.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mnam dopice.sk!
Odpovedať Hodnotiť:
 

používate niekto brawe?
Odpovedať Hodnotiť:
 

na mobile áno
Odpovedať Hodnotiť:
 

Používam prehliadač Waterfox s rozšírením SuperStart a niektorými ďalšími nainštalovanými cez Classic Addons Archive, pre mňa už skoro 2 roky najlepšia alternatíva ku SpyFoxu a SpyChromu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár