neprihlásený Streda, 18. septembra 2019, dnes má meniny Eugénia   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Nový Edge k dispozícii v beta verzii, podľa Microsoftu je pripravený

Značky: Microsoft Edge

DSL.sk, 21.8.2019


Spoločnosť Microsoft aktuálne sprístupnila beta verziu pripravovanej novej verzie svojho webového prehliadača Edge, postavenej na základe a jadre z open source prehliadača Chromium.

Beta prichádza po predchádzajúcich vývojových verziách a podľa Microsoftu je s ňou nová verzia Edge už pripravená na každodenné používanie hoci ide stále o testovaciu verziu.

Užívateľom Edge, ktorí nechcú používať skoré verzie softvéru, odporúča ale Microsoft naďalej používať doterajšiu verziu a v budúcnosti ich upozorní kedy prejsť na novú verziu.

Beta je dostupná pre všetky podporované operačné systémy, teda Windows 10, 8.1, 8, 7 a macOS.

V beta verzii je k dispozícii napríklad podpora 14 jazykov, možnosť nastavenia podoby novej otvorenej karty, podpora režimu kompatibility s Internet Explorerom 11 pre browsovanie po stránkach kompatibilných iba s týmto prehliadačom.

Microsoft zámer ukončiť vývoj vlastného jadra webového prehliadača a prechod na jadro z Chromium využívané aj v Chrome a ďalších prehliadačoch oznámil v decembri.

Microsoft Edge prišiel s Windows 10 v roku 2015 a postavený bol na novom jadre EdgeHTML. Prehliadač je ale minimálne z pohľadu záujmu užívateľov v čase, keď prehliadačom na PC dominuje Chrome pred Firefoxom, neúspešný a napríklad podľa globálnych štatistík od NetApplications mal Edge v júli na PC podiel len 5.8%.

Microsoft ako výhody prechodu na Chromium prezentoval zvýšenie kompatibility jeho prehliadača s webovými stránkami, zjednodušenie stavu pre vývojárov webov a zlepšenie projektu Chromium prispievaním aj vývojármi Microsoftu. Organizácia Mozilla stojaca za Firefoxom ale tento krok tvrdo kritizovala a upozorňovala na negatíva a riziká.

Novú verziu Edge je možné sťahovať z microsoftedgeinsider.com.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Televízia, ktorá prišla s teletextom, ho ruší
4ka začala ponúkať veľké objemy dát v celej SR, na 5 mesiacov
Raspberry Pi dostáva 64-bitové jadro
Prichádza WiFi 6, začala certifikácia
NASA sa dnes pokúsi nájsť na Mesiaci indický modul
Telekom zrýchľuje DSL aj optiku, ruší FUP
Pevné LTE od Swanu zrýchlilo na 150 Mbps
Posledná aktualizácia Windows 10 má spôsobovať ďalšie problémy
Emmy zatiaľ opäť súbojom Netflixu s HBO
Vydaný Linux 5.3


Diskusia:
                               
 

Pripravený na čo? Padnúť, znefunkčniť systém, trafenie používateľa, alebo na niečo sofistikovanejšie?
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

Je pripravený v podaní Mrkvosoftu znamená že po týždňoch chybových hlášok kompilátora sa ten balast konečne podarilo skompilovať. Ale naďalej asi Mrkvosoft bude odporúčať Google Chrome :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to bude dalsi krok... najprv musia nejako donutit svojich zakaznikov aby prepisali svoje stranky do chromium kompatible stavu ak to teda este neurobili co vdaka tomu kompatibility modu asi neurobili a neurobia. Akurat MS sa bude moct branit ze to odporucali
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Predsa na úplne všetko, čo de jure priekazne garantuje EULA.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Do EULY môžeš priekazne vložiť celý Mein Kampf a nikto to nezistí lebo to nikto nečíta... :D
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

To by ale pri DPH zo softverovych produktov bolo uz zostavovanie navrhu statneho rozpoctu propagáciou skupín priekazne smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A ty ešte máš nejaké právo či základnú slobodu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja vyznávam dokonalú rovnosť. Nepletiem sa hadom pod nohy a možnosť využívať rovnaké právo voči mne garantujem priekazne všetkým bytostiam.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Lepšiu výdrž a batériu, lepšie UI voči Chrome.

Priznajme si chromium je jedna veľká fekalia. Ale rozumiem preč MS spravil tento prechod, aspoň sa môžu zamerať na extra funkcie a nie riešiť vývoj html enginu.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Škoda toho Edge. Pôvodný mal lepšie vykreslovanie písma, oveľa rýchlejší JavaScript a pre mňa osobne, výrazne krajšie UI.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Ak mal Edge nieco lepsie ako konkurencia tak teraz mozu to lepsie ponuknut do spolocneho vyvoja a orisoiet tak celej komunite .....
Odpovedať Hodnotiť:
 

orisoiet? ndpč...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na Janku H. sa už nejak pozabudlo, aj na ciatic kintaktov, tak teraz tu máme ďalší odborný výraz.
orisoiet
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár