neprihlásený Nedeľa, 28. apríla 2024, dnes má meniny Jarmila
Británia navrhuje zdieľať 6 GHz pásmo medzi WiFi a mobilnými sieťami

Značky: Wi-Fimobilní operátoriVeľká Británia

DSL.sk, 7.7.2023


Veľká Británia navrhuje zdieľať hornú polovicu frekvenčného 6 GHz pásma medzi použitím na WiFi a mobilnými sieťami.

Po skoršom návrhu takéhoto zdieľania odštartoval britský telekomunikačný regulačný úrad Ofcom verejnú konzultáciu a aktuálne upozornil na tento návrh.

Doteraz sa WiFi okrem dostupnosti iných malých frekvenčných pásiem v niektorých regiónoch používalo najmä v dvoch frekvenčných pásmach, 2.4 GHz a 5 GHz, napríklad v EÚ bolo k dispozícii pásmo široké spolu 538.5 MHz.

V predchádzajúcich rokoch sa začalo používať pre WiFi aj 6 GHz pásmo a výrazne zvýšilo kapacitu dostupných pásiem pre WiFi. V EÚ sa pre WiFi uvoľnila zatiaľ spodná časť pásma od 5945 MHz po 6425 MHz, teda ďalších 480 MHz. Vo Veľkej Británii už uvoľnili pre WiFi pásmo od 5925 MHz po 6425 MHz, v USA už uvoľnili pre WiFi celé 6 GHz pásmo od 5925 MHz až po 7125 MHz.

6 GHz pásmo podporuje WiFi 6 vo verzii označovanej WiFi 6E a tiež prichádzajúca nová verzia WiFi 7.

Ofcom navrhuje vo Veľkej Británii zdieľať hornú polovicu 6 GHz pásma, od 6425 MHz po 7125 MHz, medzi WiFi a mobilnými sieťami. Zároveň chce takéto zdieľanie presadiť aj v zahraničí aby sa kompatibilné zariadenia vyrábali pre väčší trh.

Ofcom aktuálne neprezentoval jeden konkrétny mechanizmus, ako by sa využívanie na WiFi a zároveň pre mobilné siete zabezpečovalo. Do úvahy podľa oznámenia prichádzajú okrem iného dva princípy. Jedným je rozdelenie na vnútorné a vonkajšie použitie, keď vnútri budov by sa frekvencie využívali pre WiFi a vonku pre mobilné siete.

Druhým je rozdelenie podľa lokality. Takéto vysoké frekvencie sa šíria výrazne horšie ako nižšie frekvencie pod 1 GHz a mobilní operátori by ich zrejme chceli využívať najmä v mestách na zabezpečenie vysokej kapacity na malom území. V lokalitách s potrebou vysokej kapacity mobilných sietí by tak frekvencie pri takomto koncepte boli určené pre mobilné siete a v ostatných lokalitách pre WiFi.

Verejná konzultácia bude trvať do polovice septembra.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Operačný systém Proxmox pre virtualizáciu vydaný v novej verzii 8.2
České železnice idú testovať WiFi vo vlakoch cez satelitný Starlink
V bezplatnom DVB-T bude počas MS v hokeji aj Joj Šport
NASA komunikovala laserom na stovky miliónov km rýchlosťou 25 Mbps
Let vesmírneho Boeingu by sa už mal uskutočniť, o menej ako dva týždne
Vydané Ubuntu 24.04 s dlhou podporou
Uvedený notebook používajúci nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Nová verzia Windows 11 bude vyžadovať CPU s podporou ďalších inštrukcií, nepobeží na starších CPU
Google opäť odložil vypnutie cookies tretích strán v Chrome
HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom


Diskusia:
                               
 

Keď je to zdieľanie pre všetkých také výhodné, prečo vlastne nemáme komunizmus? Predsa tých pár vlastníkov väčšiny firiem sa môže dohodnúť na všeobecnbom zavedení blahobytu priekazne cez noc.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tých pár vlastníkov väčšiny kapitálu sa už na všeobecnom zavedení blahobytu priekazne dohodlo. Žiaľ, ich všeobecná skupina nezahřňa zvyšok ľudstva..
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Ľudia sa vedia dohodnúť na všetkom.
Problém vždy bol s Mongolmi. Nacválajú z východu a pri oslobodzovaní všetko zničia.
Aj Čína mimoriadne prosperovala, bez Mongolov. Kórea detto, až na Severnú tam sa nepodarilo vyhnať všetkých a následky sú dodnes.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Pozor.. Mongoli boli v našich dejinách Tatarská invázia v 12-13 storočí. Tá spôsobila veľké škody na šľachte a iba minimálne ujmy na civilnom obyvateľstve. Asi si to mýliš s križiackymi výpravami, ktoré zabíjali a odvlákali do otroctva miestne obyvateľstvo a ktoré boli prerušené práve Tatármi (tvoji Mongoli), alebo to potom úmyselne pletieš s Tureckými vpádmi, ktoré boli oveľa nedávnejšie (až do začiatku 19. storočia a ich cieľom (resp. sprevádzajúcim javom) bolo masové zabíjanie, odvlečenie a kontaminácia genofondu pôvodného miestneho obyvateľstva. Takže predtým ako vypustíš z pusinky nejakú progresívnu lož prezlečenú za pravdu, treba zopakovaťučivo 7. ročníka ZŠ, učebnice sú stále k dispozícii! K tomuto vyzívam aj tvojich čitateľov.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

pardon, vyzývam (3. ročník..)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj Rímska ríša mala problém asimilovať Mongolov čo prišli zo severo východu, preto ich poslala na juhovýchod.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kamaráde, že učivo 7.ročníka? Dnes to neučia ani v univerzitách so zameraním na svetovú históriu. To máš tak ako ten Stonehenge, tvrdia nám že je tisíce rokov starý a pritom ho po 2 sv. vojne vystaviali s týmy snáď najarchaickejšímy bágrami a žeriavmi aké si len človek vie predstaviť. Mašiny typu, ktoré používali pri kopaní panamskej priehradky. Des a hrôza, ale tá drzosť tlačiť o tom všetkým národom sveta kaleráby do hláv typu milión rokov, dinosauri, ufo, doba ľadová je real, ale zato mamuty, megalodony a nephilim sú už konšpiračné teórie má serie viac ako existencia nasa a smithsonianského inštitútu dokopy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Už z názvu úradu je zrejmé komu je určený Ofcom.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ak sa tam pletú frekvencie v okolí 7 GHz, prečo tomu hovoria stále 6 GHz pásmo?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lebo pri preklade z palcov, noh, galonov, unci a podobnych mernych jednotiek sa presnost zachovava exponencialne, takze to vyslo tak ako to vyslo. :)

Ved preco myslis, ze sa uz presadilo pribrzdene pocitanie v dekadickych jednotach aj pri pocitacoch, takze 9 z 10 mladych si pod pojmom megabajt predstavuje 1000 kilobajtov a nie 1024 kilobajtov, ako to spravne ma byt.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Stačilo, keď susedovi dal operátor nový 5G router. Vôbec nikto netušil, čo sa deje, len náhle po príchode domov bolesti hlavy, srdca, bolesti v krku, začervenanie v tvári a potenie, neznesiteľný tlak v krku. Ľudia sa ešte čudovali, čo je v byte tak teplo... 5GHz frekvencie zrejme ešte dobre prejdú stenami, zohrievalo to tu všetko, aj byt aj telo a situácia tu bola úplne neznesiteľná. Snáď netreba bližšie hovoriť o následkoch fyzických aj psychických. Človek, ktorý by to nevypátral skončí s ťažkým poškodením zdravia. V mnohých prípadoch ťažké depresie, bolesti hlavy, bolesti srdca, žalúdka a problémy s dýchaním súvisia s bezdrôtovými zariadeniami. Či si na to človek zvykne, je otázne, určitú časť ľudí to však zabije alebo poškodí. Ostatní, ťažko môžete očakávať dobré zdravie vedľa radaru (smartphony, bluetooth, Wi-Fi routre) Na toto rádio nebolo určené!
youtu.be/NMZgaBL1BhU
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Uvedomuje si niekto, že dať radary do obytných budov a rádiové žiariče na strechy a na stožiare medzi obytné domy je trestný čin? Niektorých ľudí to skrátka zabije alebo ťažko poškodí! Snáď to musí dopadnúť tak ako s vakcínami? (kde väčšina ľudí následkom svojej zaslepenosti si proste podťali zdravie a prišli o život?) To isté sú smartphony a Wi-Fi, jedného dňa proste zvýšia frekvencie a postupne následne stále vyššiu a vyššiu súhrnnú dávku žiarenia znesie čoraz menej ľudí. Môžete zabudnúť na to, že môžete nosiť so sebou aktívny smartphone alebo bluetooth slúchadlá, či mať doma Wi-Fi router - sú to choré veci porušených ľudí. Zabíjajú tak seba aj susedov a svoje deti v kočíku. Epifýzu majú mŕtvu, city chýbajú tiež, keď ich nevaruje nič a len zomierajú na rakovinu. Niekedy na smartphone stačí vypnúť dáta, ale rozhľadenejší by si mohol zabezpečiť merák a pozrieť sa, ako sa ten smartphone v praxi chová - smartfone s akt. dátami je vo väčšine prípadov vec absolútne nezlučiteľná so zdravím!
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Choď si kúpiť cigarety na dieselovom aute.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Čiže, čisto štatisticky, je už v rámci tejto diskusie jasné, že susedom sa dejú tak strašné veci, že na jednotku z matematickej štatistiky je nevyhnutné všetkých svojich susedov priekazne inhumovať.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V tomto je znevýhodnený každý tradičný pustovník, nakoľko nemá susedov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Možno len má už priekazne po skúškovom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nič netušiacim ľuďom jednoho dňa operátor privarí namiesto pôvodného 2,4 gigahertzovému routeru s malou anténkou nový 2,4+5GHz s dvoma alebo štyrmi MIMO anténami, ktoré sa dosahom nedajú porovnať a na 5GHz ľudia nie sú zvyknutí. Istá vec je, že toto spustí vlnu chorôb, podobne ako zločinecké projekty Starlink, 5G a tzv. digitálne rádio. Je to súčasť depolulačných projektov.
Ak sa rýchlo ľudia nespamätajú (omámení VF EM žiarením bude treba na masový wake-up asi len zásah Vyššej moci, ináč by tento "EM holokaust" neprežil NIKTO) Bez tohto sa ináč budú najskôr postupne objavovať také excesy, ako sme videli po očkovacej kampani - pelotóny športovcov kolabujúcich na trati alebo atléti zomierajúci počas hry! Telo nie je stavané na vpichovanie injekcií s jedmi a choroboplodnými zárodkami, čomu tento ľud hovorí očkovanie.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Takisto treba biť na poplach, lebo radary nemôžu byť v bytoch (routre) ani po vreckách (smrtphone s akt. dátami), bluetooth v kovových autách, povolené wireless v lietadlách a pod. Pri predst. o súhr. intenzite a odrazoch EM vĺn nielen od kovov jedna cesta napr. lietadlom môže skončiť zle! (vlaky a autobusy s kovovými fóliami na oknách atď.)
Ste si ešte nevšimli cestou lietadlom, že akonáhle ľudia zapnú bluetooth slúchadlá a Wi-Fi, všetci náhle očervenejú ako raci?
Veď toto je úplne choré, ako môže byť povolené Wireless v kovovej plechovici? Komu šibe na hlavu? A routre s dosahom desiatok metrov paneláku? Chápe niekto, čo sme tu vytvorili? Miesto špekačky sa griluje človek, ktorý príde s práce domov do bytu pod BTSsku oddýchnuť si vedľa smart TV s bluetooth vedľa Wi-Fi routra, hotová IDIOKRACIA! A potom, že vírus! Ako by mohli byť asi zdraví v takomto prostredí? Nemusíte byť prorok na predpoveď ďalších vĺn popri Starlink a 5G a novým 5GHZ+ Wi-Fi.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

A dobre Ti tak...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A vies ze sa da ochranit za par drobnych? Staci vytapetovat hlinikovymi foliami na pecenie a vybavene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale no ták. Určite vieš že klameš. To nestačí kryť len steny. Treba aj okná a ako to potom dopadne? Navyše aj fólia púšťa hliník a potom ťa to dojebe viac ako olovo. To už asi ale môže byť jedno keďže nano hliníky trepú hlavne do deodorantov, tých tyčinkových čo si ľudze mažu na podpažie ešte ako tak prežijú ale v sprejovej forme axe, fa, nivea a podobne sračky sa už vo veľkom vdychuje a tam všetka sranda končí s nástupom všelijakých pneumo zameraných problémov. Nehovoriac o tom že hliník a bez tukové diéty typu jedzme len omega kyseliny sú číslo 1 pri tvorbe alzhaimera, následne demencie vedúce až k umrtveniu mozgu čili klinickej smrti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neklam. Pisal som ze okna nie? Pivo pijes a jogurty jedavas? Zivansku si uz jedol, a pizzu si si dal zabalit domov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nic nemá! má jen rajčiny, papriky, hnilé všelijaké,
a různé kekse, kokotiny, seksxse, pagáče makové kupúva!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak niekto napíše takú hlúposť ako izoláciu hliníkovou fóliou, ponesie za to následky! Dnešné BTSky spoľahlivo prežiaria i hrubšie plechy a s odrazmi sa neporáta pri kovových fóliách asi nikto, okrem toho, okná nemôžu byť zabetónované a nejaké žiarenie sa dovnútra dostane. Ak niekto vie, ako je možné to nejakým cenovo dostupným spôsobom vyriešiť, možno by zbohatol (údajne výrobcovia faradayových klietok používajú na rozloženie odrazov ihlany) Možno na výrobu faradayovej klietky z bytu ihlanový grafitový panel, bude však závisieť na nasmerovaní ihlanu na svetovú stranu (tzv. pyramídky i nekovové alebo aj penové tlmiče zvuku môžu veľmi meniť situáciu v byte, bezpečné sú možno iba pre veľmi citlivých ľudí, ktorí vedia, ako ich môžu natočiť alebo umiestniť na stenu)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Či je možné vôbec použiť kov ako odtienenie pochybujem, možno na podlahy. V bytoch bývajú veci a podlahy z rôznych materiálov, ak má niekto v byte napríklad podlahové kúrenie napr. s hrubšou nejakou napr. Al fóliou, nemal by používať Wi-Fi určite a ak mu tam sused dotrepe nad podlažie alebo vedľa Wi-Fi, tak majiteľ bytu s materiálmi s vyššou odrazivosťou môže dopadnúť zle
Odpovedať Hodnotiť:
 

"..200 Wi-Fi a bluetooth v kovovom lietadle?????? Nikto si nevšimol, že ľudia sa v lietadle varia?.." - to je dobrý námet, na nekterý z dalších dílu napr. Fringe -seriálu,

(a.podobného mystery, thriller - krimi žánru.. )
Odpovedať Hodnotiť:
 

..takze 9 z 10 mladych si pod pojmom megabajt predstavuje 1000 kilobajtov a nie 1024 kilobajtov, ako to spravne ma byt..

..beztak aj to je ..židovina, neco jako taká malá ..menová reforma, - proste, zmenia hodnotu, nominálne ju znížia, zavedú
1 megabajt ==: ( 1024 (po starom), ==~~ 1000 (po novom) ) kilobajtov, - a hádajte, u koho, v koho vačkoch, skončí ten rozdiel, ? ?
..tá -~~NADHODNOTA ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

.. --==> zas z toho budú bohatnút jen ONI, - a BA liberálni, hipsterskí, linuxovskí, bruselskí čapútovci,
(a Pražskí havlisti, - kavárníci.., sorošovskí, humanitní.. )
Odpovedať Hodnotiť:
 

WiFi je imobilna siet?
Ak ma redakcia na mysli GSM, bolo by fajn napisat to.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak, zdielat pasmo . a potom tam dorobit DFS , nech je sranda.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár