neprihlásený Štvrtok, 18. apríla 2024, dnes má meniny Valér
Orange už o týždeň začína vypínať 3G, sprístupnil mapu s termínmi vypnutia

Značky: Orange3G

DSL.sk, 9.1.2024


Telekomunikačný operátor Orange, ktorý budúci štvrtok 18. januára začína s vypínaním svojej 3G siete, stále verejnosť neinformoval o harmonograme vypínania štandardným oznámením médiám a stále o ňom neinformuje zákazníkov ani na svojej stránke s informáciami o vypínaní 3G siete orange.sk/vypinanie-3g-siete.

Namiesto toho ale sprístupnil informácie o harmonograme vypínania na stránke s informáciami o poruchách a výpadkoch, kde zverejnil aj mapu s termínmi vypínania pre jednotlivé oblasti. Mapa sa dá priblížiť a užívatelia si tak môžu zistiť termíny vypínania aj v lokalitách nachádzajúcich sa blízko hraníc jednotlivých oblastí.

Na mapu upozornil DSL.sk čitateľ, za tip ďakujeme.

Mapu je možné nájsť na stránke orange.sk/pomoc/poruchy-vypadky, ako typ mapy je potrebné zvoliť "Vypínanie 3G".

Súčasné verejné informácie operátora sú tak smerované namiesto toho, aby zákazníkov čo najširšie vopred verejne informoval o harmonograme vypínania 3G siete, k tomu, že si príčinu výpadku budú môcť zistiť po vypadnutí služieb kvôli vypnutiu 3G.

Orange podľa informácií čitateľov aspoň vopred individuálne informoval zákazníkov, ktorí majú starú SIM nepodporujúce novšie 4G a 5G siete, a požiadal ich, aby si ju prišli na pobočku vymeniť. Nie je jasné, či takto individuálne informoval všetkých takýchto zákazníkov a či prípadne individuálne informoval o vypínaní 3G aj iných zákazníkov.

Operátor rozdelil Slovensko na pätnásť oblastí, v ktorých bude 3G sieť vypínať v rozličných dňoch. S vypínaním začne 18. januára a skončí s ním 22. februára. Až na niekoľko výnimiek bude vypínanie prebiehať smerom od západu územia na východ, vypínanie začne v Bratislave a skončí vypnutím siete v najvýchodnejšej časti krajiny.

Vypínanie sa dotkne aj zákazníkov operátora 4ka využívajúcich 3G sieť Orangu v rámci národného roamingu, ktorí budú môcť po vypnutí začať využívať 4G sieť Orangu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou


inzerciaDiskusia:
                               
 

So sim kartami je to trochu inak, Orange vypína samotnú funkčnosť 2 a 3 G sim kariet. Jedná sa o sim karty ktoré normálne šli aj na 5G sieti, proste ich postupne vypína a telefón sa neprihlási ani do 2G siete. A informačné sms na niektoré čísla pošle na niektoré nie...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Škoda SMS.
Veď DSL.SK číta takmer celé Slovensko a kto nie ten má smolu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je dobrá hajzlovina!
Odpovedať Hodnotiť:
 

2G sieť je hlas, takže vypínajú hovory? Lebo 4G a 5G je iba internet a mobily by museli podporovať VoLTE.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trochu to pripomína Battle Royale...hráč si zaplatí dátový balíček, vyfasuje mapu, ktorú si môže vytlačiť cez wifi vo veľkom kancli a následne priekazne strčiť do, dajme tomu, laminátového púzdra...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár