neprihlásený Piatok, 3. mája 2024, dnes má meniny Galina, Timea
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu

Značky: Bitcoinkryptomeny

DSL.sk, 20.4.2024


Odmena za ťažbu digitálnej kryptomeny Bitcoin sa v noci na dnes v súlade s predprogramovanými pravidlami tejto meny znížila na polovicu, 3.125 BTC za jeden blok.

Ťažba Bitcoinov je výpočtovo náročný proces spočívajúci vo vytváraní nových blokov s Bitcoin transakciami tvoriacimi decentralizovanú verejnú databázu transakcií vo forme reťaze, tzv. blockchain, na ktorej je funkčnosť digitálnej kryptomeny postavená.

Výpočtová náročnosť tohto procesu sa podľa celkového výkonu zapojeného hardvéru ťažiaceho menu automaticky upravuje tak, aby bol nový blok vytváraný každých približne 10 minút. Od štartu meny v roku 2009 získal ten, kto blok vytvoril, odmenu 50 BTC.

Každých 210-tisíc blokov sa táto odmena ale znižuje na polovicu. Tento mechanizmus umožňuje limitovať celkové množstvo vytvorenej meny na obmedzené množstvo, 21 miliónov BTC, ale s ťažbou novej meny pokračujúcou ešte viac ako sto rokov.

K prvému zníženiu odmeny po vytvorení 210-tisíc blokov na 25 BTC za jeden vytvorený blok prišlo v novembri 2012. K druhému zníženiu odmeny na 12.5 BTC prišlo v júli 2016 a k tretiemu v máji 2020, kedy odmena klesla na 6.25 BTC.

Blok s číslom 840-tisíc, za vyťaženie ktorého odmena bola prvýkrát 3.125 BTC, bol vyťažený dnes o 2:09.

Cena Bitcoinu v predchádzajúcich týždňoch dosiahla nové maximum na úrovni viac ako 73-tisíc dolárov za BTC, aktuálna cena sa pohybuje pod 64-tisíc dolárov. V minulosti po troch predchádzajúcich zníženiach odmeny za ťažbu zrejme aj pre zníženie prísunu množstva novej meny nasledovalo následne výrazné zvýšenie ceny a typicky do približne roka a pol boli dosiahnuté nové maximá na úrovni mnohonásobku ceny v čase zníženia odmeny. To ale nemusí znamenať, že tento scenár sa bude opakovať aj po tomto znížení odmeny.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Spotify zrejme pripravuje uvedenie bezstratovej kvality audia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry si za 2 týždne pozrelo 65 miliónov ľudí
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci na nedeľu nebude fungovať internetový predaj lístkov
Satelit so solárnou plachtou je úspešne na orbite
K Microsoft účtom sa už dá prihlasovať bez hesla pomocou passkeys
O2 zvýšilo pokrytie 5G, podiel 5G zariadení rastie len pomaly
Telekom začal ponúkať nové programy Swipe pre mladých s veľkým objemom dát
Avizovaná nová verzia distribuovaného súborového systému Ceph, je v ňom viac ako exabajt
iPhony majú aktuálne problém s budíkmi, nebudia
Hubblov teleskop opäť funguje


Diskusia:
                               
 

a těžaři nebudou mít co žrát
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Budú, len klesne hashrate a chvíľu počkajú na 100k cenu.

Odpovedať Hodnotiť:
 

and nothing of value was lost
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Obyčajné trochárčenie. Podľa zákulisných informácií analytikov, pravidelne prinášajúcich pravidelne pomerne presné informácie od zdrojov, oboznámených so situáciou, má už zajtra klesnúť priekazne až na dve polovice!
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Dve polovice sú predsa jedna štvrtina.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

za to si ani boty nekoupis
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale, kdyz muj leek ti nepomuze,

alespon s niim boty zalepiis
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Dve polovice sú jedna ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pocul som, ze styri stvrtiny, ale vraj moze mat kazdy svoju pravdu, tak tazko povedat...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Čiže ak počúvaš len na pol ucha, môže to byť priekazne raz toľko.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

To je tak ako keď Šalamún chcel dať každej ženičke pol decka. No čo to bolo za mamľasa ? Čo by každá robila s pol deckom ?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Strngli by si...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A kde je zelené dildo?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

bitcoin musi byt asi najhorsia ekologicka katastrofa v 21. storoci. tolko prejebanej elektriky na nieco co nema ziandu realnu hodnotu je proste sokujuce. taktiez si myslim ze bitcoin bol len test run pre zavedenie digitalnych mien centralnymi bankami ktore budu mat plnu kontrolu doslova nad kazdym centom. "tesim" sa na dalsiu dekadu-dve, ked to uz bude plne zavedne vsade ze co na to budu ovcania hovorit.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Mne sa paci, ze sice ani zbla netusis ako a preco bitcoin vznikol, ale mas nazor, ze su za tym centralne banky a potom tresnes do eteru nieco o ovciach.
Nie je ti zo seba kokotno?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

No a načo vlastne vznikol? Prečo nevadí nikomu toľko premrhanej energie?
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Nie je to nic tajne a o Satoshi Nakamotovi mas informacie po celom internete. Takze ak ta to zaujima mozes citat. Dostanes odpoved na svoju otazku.
A odpoved na tu druhu - je to obycajny biznis. Premrhana energia sa zaplatila z toho produktu co "nema ziadnu realnu hodnotu".
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

A z akého dôvodu ľudia za to toľko platia? Veď je to ako pyramída.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Pretoze trh. Pyramida je ale ze uuuuuplne nieco ine maniak.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nákup bitcoinov je čistá pyramída, bez reálneho zdôvodnenia.
Všakovakými nezletilými, čo žijú v domnienke nedělat - vydělat.
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Nastuduj si co to znamena pyramida. Bitcoin je mozno spekulativna komodita ale jeho cena je riadena trhom. Pyramida je uplne nieco ine.
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

... ty si neskutocne priblbli a totalne financne nevzdelany. ja sa zivim investovanim, tak mi asi tazko mozes hovorit ze neviem co je bitcoin, ty poleno tupe.
Odpovedať Známka: -8.6 Hodnotiť:
 

Ja ti nemusim hovorit nic, tvoj singular nominativu hovori celkom spolahlivo, ze si idiot. Tvoj nazor o tom co je a co nie je bitcoin hovori, ze si idiot na kvadrat. A poznamka o financnej negramotnosti beriem uz len ako punc imbecility ty investor z detskej izby.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Jednoduche, nekupuj BTC , neni to pre teba.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tak to asi poriadne hladuješ.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na to, aby si pochopil co sa za bitcoinom skryva, ti zivit sa investovanim nebude absolutne stacit.
Bitcoin primarne nevznikol za ucelom obchodovania a vymienania za ine financne meny, to bude len sprievodny jav v niekolkych desiatkach rokov.
Aj ked bude jeho trzna hodnota blizka nule, bude stale existovat a tazba bude pokracovat!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mozno na to nevznikol, ale vymena za financne meny je to jedine, na co sa bitcoin odjakziva pouziva (okrem par chabych pokusov eshopov ho akceptovat ako platidlo). Rovnako ako napriklad zlato. Teba (prakticky) nezaujima, kolko toho mas, ale aku to ma hodnotu. Zo zlatej tehly sa nenajes, ani si ju nedas pod hlavu. Zaujima ta iba to, kolko za nu dostanes eur ci dolarov. Bitcoin je to iste. Nema zmysel sa tvarit, ze je to nieco viac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Satoshi ratal s tym, ze prvych niekolko desiatok rokov sa bude s btc len obchodovat. Je to prirodzena vlastnost ludi obchodovat s niecim, co ma hodnotu.
Z toho dovodu naplanoval tazbu az na 132 rokov. Ak by to bolo len 10, tak by btc uz davno zanikol a bol prerozdeleny len medzi par tisic ludi.
Mna napr. vobec nezaujima aku ma hodnotu btc v peniazoch, je to irelevantne pre zivotnost a chod btc. Vsetky pravidla, ktore Satoshi zaviedol, su tomu prisposobene.
Mam skratka urcite male mnozstvo btc a az ludi dostatocne omrzi obchodovanie(spojene so ziskom, krachom, vladnymi zakazmi, ...), tak primarny ucel btc naberie na krase.
Satoshi ratal so vsetkym moznym aj nemoznym, co by mohlo ohrozit existenciu btc a vymyslel to na viac nez vybornu. Ja za tym vidim ovela viac, nez len ekvivalent digitalneho zlata, alebo nejaku beznu formu platidla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi ako elektrina ktorú na tento viac nezmysel než zmysel pyramídoovci premrhali. Za oných 132 rokov bude každému nejaký bitcoin u prdele a u žien aj kúsok nižšie. "Satoshi" nič nevymyslel, určite nie 1 nejaký človiečik. Ale dúchať do toho spôsobom vtedajších "pyramíd" spred 89 roku... hmmm to je fakt sila. Je to niečo ako mydlová bublina.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ak poznas lepsiu alternativu k financnym menam, zlatu, ... tak sem s nou :).
Ano, predpoklad je, ze Satoshi je skupinka ludi, zvacsa informatikov. Nie je to vsak az tak podstatne.
Bitcoin nesplna ani zakladne znaky pyramidovej hry/Ponziho schemy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ponziho schému koľko dní poznáš? Mne moc nehovorí. V minulosti boli rozšírené aj písacím strojom šírené "ojeby"... nazvime ich teda "alternatívne metódy..." a šírené po 89-om aj imelami.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

no ked mas o satoshi nakamotovi tolko informacii tak urcite bude vediet, ze kto to realne je. a ci je to jedna fyzicka osoba, alebo za tym menom sa skryva skupina osob, alebo dokonca nejaka velka organizacia

lebo pokial nevies kto/co to realne je/bol tak nikdy nemozes tvrdit, ze vies preco to vskutocnosti vzniklo. to co sa skryva pod oznacenim satoshi nakamoto mohol narozpravat co chcel, ze aky bol dovod, ale to neznamena, ze to bol skutocny dovod
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Principialne pravda, takze miesto toho co a kto povedal si niekto vymysli svoju teoriu a doslova vyfabuluje co chce a ako dovod uvedie, ze vlastne tej oficialnej neveri. To samozrejme nemusi, ale to este neznamena, ze to nie je pravda.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

totieto bitcoiny vznikli PRIEKAZNE preto, - aby nekdo nekde zbohatol, ZBOHATOL
(a nekdo, /mnohi ini, zase zchudli)
vesmes pre nic ine
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Primarne vznikol ako uchovavatel hodnoty(pozor, nejde o vyjadrenie v peniazoch).
Pretoze nejde o tolko premrhanej energie, odpoved na druhu otazku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

skôr ty nemáš šajnu a veríš každej rozprávke o bitcoine, takže on sa v podstate len pýta, ale ty si hlupák, ktorý nemá žiadnu relevantnú odpoveď, tobôž argument a len napadáš! nie je ti z teba kokotno?
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

To si myslis preto, lebo ludsky mozog nie je rad ked "nevie" tak podla svojich schopnosti hlada podvedome odpoved s ktorou je ochotny sa uspokojit. No a v niektorych pripadoch mu na uspokojenie postaci uplna primitivnost... Taktiez potesenie z rozlusknutia sprisahania nie je na zahodenie a cloveku sa hned lahsie spi...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Tolko premrhaneho papieru a tolko serverov, ktore musia ist 24/7 aby narodne meny fungovali.

Peniaze, ktore su tiez zalozene len na dovere. Ked budes velmi smadny a ty mi budes nukat 2 evra za vodu, tak ja si poviem, ze s tymi kovom alebo papiermi si utri rit. Dones mi daco cennejsie, papier na kurenie mam.

Cize aky-kolvek vymenny prostriedok ma hodnotu len vtedy, ak su s tym vsetci okej, aj to s premenlivou hodnotou, zalezi od okolnosti. V case katastrofy si s btc a inymi peniazmi mozes akurat tak vies co.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

od drba ako ty nikto nechce vodu, bo by sa bál, že je otrávená!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

v case katastrofy plati vymenny bartrovy obchod so zakladnymi vecami ako potraviny, lieky, alkohol, jedlo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

..zbrane,
a jako platidlo napr."vrchnaky, vrchnaciky"

(..vdak napr.v Cz sa uz beztak uz dlhsiu dobu, vyberaju na rozne humanitne zbierky, a konta, pre rozne chore deti a ludi, prave tie (plast.) vrchnaky :D lol )
Odpovedať Hodnotiť:
 

^^..vsak
Odpovedať Hodnotiť:
 

How to make matrix laggish
O dva roky dříve byl třebenický autor rekordmanem s jiným předmětem. Tím byl demižon, v němž byl umístěn stůl a dvě židle a na stole žárovka. V té žárovce byl opět stůl a židle a na stole další žárovka. Také v této žárovce byl stůl a židle – a na stole opět žárovka. A tato malinká žárovka s baňkou o průměru 3,4 milimetru svítila.

Tři měsíce práce obdivovatel rozbil za 10 minut
Za svůj nejsložitější výtvor pokládá Leopold Heneš složenec ze čtyř navzájem hlavolamem propojených žárovek. Jindy se zase modelář bavil tím, že uvnitř žárovky seskládal sedmadvacet hlavolamů v jediný.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

mno ciudne, to uz asi nefunguje automaticke pridavanie odkazu zdroja, nakopirovanej citacie, jako doted ?
aspon donedavna to z idnes fungkovalo,
ale s novou verziou idnes uz asi ne :/( :/
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Bitcoin je dobrý nápad ale v praxi je na dve veci. Ako P2P platba totálne zlyhal. Ako udržiteľ hodnoty.. dajme tomu, ale aj to nikto negarantuje a každý vie že je to vysoko rizikové. Bezpečnosť otázna. Kvantová rezistencia žiadna. Už dnes existujú prípady náhodného vybielenia peňaženky ktorá bola vygenerovaná na ledgeri, trezore.. Stačí bitcoin zakázať na legislatívnej úrovni a s ním skončí 95% užívateľov, viď monero. Myslím že postupnosť v krypte je: 1. shitcoins bagholder 2. bitcoin maximalist 3. no coiner
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

To co pises je pravda ak bitcoinovu hodnotu vyjadris v peniazoch.
Kvantova rezistencia sa tyka nie len bitcoinu, takze ak by kvoli tomu padol bitcoin, tak padne vela ineho dolezitejsieho ako btc.
Zakaz na legislativnej urovni by zredukoval len uzivatelov, ktori sa tym zivia/zarabaju na tom, ale nezlikviduje to btc samotne. Takze takyto krok by bol pozitivny, pretoze by umoznil rozsirit btc medzi sirsiu populaciu ako je tomu teraz.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Zákaz bitcoinu by ho úplne vyradil. Ako by si ho chcel používať ak by ho žiaden obchodník neakceptoval. Pre btc by to bol klinec do rakvy. Hralo by sa s ním len pár geekov.
Čo sa týka kvantovej odolnosti, krypto je prvé na muške. Všetky transakcie sú verejné. Vidíš presne koho sa ti oplatí pokúsiť hacknúť a aká je odmena. U klasických platieb to je predsa len o niečo zložitejšie a prinajhoršom sa to dá celé zastaviť.
A hej, hodnota bitcoinu je vyjadrovaná v peniazoch ako všetko v dnešnom svete. Tie reči o monetárnej slobode, necenzúrovaných platbách, žiadnej tretej strane atď je len trápna obhajoba niečoho, na čom chce každý iba zarobiť.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na chod btc stacia 2 penazenky a skript, ktory bude medzi nimi presuvat smeti. Aj keby 99% taziarov prestalo tazit, tak v tych 8-9mld. populacie sa najde niekto, kto to bude stale udrziavat, pripadne nejake muzeum :).
Blockchain nezanikne, aspon jedna kopia ostane a to stale staci na uchovanie zaznamu, kto kolko btc ma do buducna.
Ulohou btc(ako uchovavatela hodnoty) je byt rovnomerne rozdeleny v celej populacii. Kazde jedno pravidlo, ktore Satoshi zaviedol, k tomu prispieva...len to bude trvat dlho, preto je tazba nastavena az na 132 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokonca aj ta cifra 21 milionov nie je len tak z brucha vyskladana z odmien. Ak by sme zobrali priemernu hodnotu majetku jedneho cloveka a vydelis 21mil./9-10mld(udrzatelny pocet ludi v populacii v buducnosti), tak dostanes zhruba, ze za 1 satoshi budes moct kupit nieco ako zapalkovu krabicku. Inak povedane, aby sa za btc dal kupit aj ten najlacnejsi tovar(1 satoshi) a pritom nebolo viac btc v obehu ako je potrebne. Zaisti to, aby ludia nemali tužbu vlastnit viac ako priemerne mnozstvo prisluchajuce na 1 osobu. Satoshi vlozil do pravidiel aj nieco vychovne pre populaciu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Haha teória pekná, realita úplne niekde inde. Ak stačí jediná záloha, o čom je potom celý security budget a blockchain trilemma? Uvažuj. Jediná záloha bude vždy zmanipulovaná. Čím menej ťažiarov, tým väčší risk manipulácie blockchainu.
Všetky tieto symbolické veci ohľadom počtu bitcoinov a tých odkazov v blockchaine sú pekné ale skôr či neskôr tá prohibícia príde. Nemysli si že si niekto nechá vziať tlačiareň na peniaze. A ak by aj používal celý svet btc tak nechcem vidieť tie poplatky.. a ani nejaký lightning to nezachráni. "Zaisti to, aby ludia nemali tužbu vlastnit viac ako priemerne mnozstvo prisluchajuce na 1 osobu" k tomu nemám ani čo povedať. Bez urážky ale si idealista bez kritického myslenia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jedina zaloha staci na to, aby blockchain nezmizol do uplneho zabudnutia.
Teoreticky je mozne zmanipulovat par poslednych zaznamov, ale na tie predosle sa ani Chuck Norris nechysta.
Ak by takmer nikto netazil, to znamena, ze o btc nie je zaujem a nebude ani zaujem o manipulaciu blockchainu, vsak kto by tolke usilie vynakladal kvoli nicomu?
Moze prist aka kolvek prohibicia na btc, jeho tazbu nezastavis. Ak odpadnu najvacsi taziari vo svete, tak to len otvori cestu v tazbe beznym ludom. Ja som v 2016 natazil zhruba to priemerne mnozstvo na hlavu za jedno poobediet, viac nepotrebujem, len budem cakat :).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ulohou tazby nie je natazene vymenit za €$. Ludia to casom(a je ho dost) pochopia.
Ak by sa stal btc ako jedina mena vo svete, tak ziadne poplatky uz nebudu, pretoze to dojde k tak obrovskej zmene v chapani ludi, ze ani peniaze nebudu treba.

Bitcoin je postaveny na samoregulacnych principoch, snazi sa o dosiahnutie aritmetickeho priemeru a ma este aj psychologicky ucinok. To vsetko a snad aj viac sa da v tom vidiet, ked clovek opusti tu bublinu kde je len kupit a predat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nevyvrátil si žiadnu z mojich pochýb čo som napísal.
1. Ak by ostala jediná kópia blockchainu na svete tak asi preto že je to kaput. Je teda zbytočne sa zaoberať touto "výhodou".
2. Zopakujem že zákaz niečoho ešte nikdy neviedol z masovému rozšíreniu. Bežní ľudia bitcoin nepoužívajú už teraz, nie ešte ak by za to mohli ísť sedieť.
3. Úlohou ťažby je zarobiť a teda premieňať BTC aj do fiatu. Taká je realita ktorú si opäť idealizuješ.
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. aj v len jednej kopii blockchainu je fest dobre zakodovana informacia kto ma kolko btc. Vytvorit prepisanu verziu blockchainu tak, aby sedela co i len informacia o narocnosti(pocet nul v hasoch) v zaznamoch od roku 2009 az po teraz je prakticky nemozne.
2. vlady mozu zakazat obchodovanie s btc. Na zakaz tazenia su vlady prikratke. Nezaujima ich, kolko btc si natazis, pretoze ti uvalili zakaz pouzivania. Pocas zakazu si teda cela populacia moze natazit a rozdistribuovat btc medzi seba. Akonahle bude idealne btc rozlozeny v populacii, akykolvek zakaz pouzivania bude velmi tazke udrzat. A aj keby, tak predstava, ze by si si so susedom nemohol nieco nevymenil v btc, je nerealna.
3. Ulohou tazby je mat btc v pouzitelnej podobe, t.j. 21mil. zapisat prvy krat do blockchainu. Ekvivalent tohto je tvorba papierovej bankovky, kym nema nanesene ochranne prvky, je nepouzitelna.
Nejde z mojej strany o idealizovanie, skor na poukazanie toho, co sa da jednoducho vycitat z toho, co Satoshi zanechal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co teda zabezpeci, aby som nechcel vlastnit vacsinu bitcoinov? Aby sa distribuovali rovnomerne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zabezpecila by to napr. tuzba pouzivat btc ako jedinu globalnu menu.
Tovary a sluzby su cenovo odstupnovane. Pri konecnom mnozstve 21M bitcoinov, ak by niekto vlastnil viac nez mu prislucha podla priemeru na hlavu, tak by si nemal ako vyjadrit cifrou lacne tovary a sluzby, pretoze aj najmensia ciastka 0.00000001 btc by predstavovala stale ovela vacsiu hodnotu ako najlacnejsi tovar/sluzba.
Jedine, co bitcoin zatial 100% splna, je funkcia uchovavatela hodnoty. To je to najdolezitejsie. Ak budu ludia rozumni, tak moze byt ihned pouzity ako svetova financna mena. Popri tom vsetkom tresta kazdy den podnikavcov na burzach.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ľudia rozumní? A prečo by to niekto robil? Že jediná svetová finančná mena! Chalani na čom dnes večer frčíte?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Že "ťažba"... čo ste baníci? :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Obavu u bitcoinu moze mat ten co ma vela klasickych penazi. Ma dve moznosti - tlacit na jeho zakazanie, alebo ho vela (velmi vela) nakupit (alebo aj natazit). Ked ho uz bude mat vela, automaticky vie vplyvat na jeho cenu. Preco by sa teda snazil ho zakazovat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak ho nakupi ozaj fest vela, tak sa btc stane neatraktivnym pre ostatnych a ten dotycny bude mat problem, ze co s nim :) a riskoval by, ze mu niekto ukradne hesielko alebo ho vytrieska z neho :D.
Ak bude tlacit na zakazanie, tak bojuje s veternymi mlynmi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A aky je rozdiel voci hromadeniu zlata? Lebo to sa hromadi aj ked ho mozno ukradnut...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vo váhe macko, vo váhe.
The Italian Job, 2003.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze teraz podla teba nie je nikto (skupiny) kto by mal btc vela? Tak vela, ze jeho rozhodnutie predat/drzat by mohlo mat vplyv na cenu? Aku motivaciu bude mat zacat pouzivat btc ako platidlo a teda rozdistribuovat svoje btc medzi ludi, miesto toho aby to chcel udrzat stale ako komoditu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

odpisem nizsie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem ake velke mnozstvo btc si mal na mysli tym (velmi vela). Netvrdil som, ze neexistuju skupiny, ktore maju vela btc. Teoreticky ak by niekto skupil 50% vsetkych doteraz vytazenych btc, tak by tu komoditu na trhu zabil uplne co sa tyka kupy/predaja.

Ohladom motivacie: Hocijaky investor shopny nakupit velke mnozstvo btc ani len netusi, ako btc funguje a aky bol zamer v oblasti vyuzitia(globalne platidlo). Teda nulova motivacia.
Kto je a bude motivovany su bezni ludia, ktorych trapi, ze nemozu v dnesnych klasickych menach uchovat dlhodobo hodnotu. Aj tym vsak bude este dlho trvat, kym zistia, ze vyjadrovat hodnotu btc v klasickych menach nema zmysel, pretoze fungovanie btc nie je zavisle od nich.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Komunisticke bluznenie. Slepa cesta.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Každá krypto komunita je svojim spôsobom sekta ktorá má nejakú víziu ktorú sa snaží šíriť medzi čo najviac ľudí. Človek si to neuvedomuje lebo je členom, aka. má zainvestované.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chces azda naznacit, ze poznatky o btc u ludi, ktori s touto komoditou na trhu narabaju tak ako narabaju, je cesta nadeje? 😆
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale je zavisle od nich, pretoze tazenie stoji realne peniaze. hw, sw, elektrika, internet, ludia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na tazbu btc ti staci to co doma uz mas. Mna vytazenie toho co mam stalo doslova par centov :-).
Samoregulacny mechanizmus v bitcoine vytresta kazdeho jednotlivca, ktory by chcel velmi rychlo vytazit a zbohatnut :D, to je asi najkrajsie pravidlo, ktore Satoshi zaviedol do systemu. Kto chce vela, toho to bude aj vela stat ;-)

Zavislost na €$ si teda vyrobil taziar sam pre seba.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár