neprihlásený Sobota, 9. decembra 2023, dnes má meniny Izabela
Konečne bookmarky v prehliadači ako sa patrí

Spolu s vydaním nového Firefoxu 2.0 vydala služba del.icio.us spoločnosti Yahoo nové rozšírenie pre Firefox, del.icio.us Bookmarks. Nové rozšírenie plne nahrádza vo Firefoxe implementáciu štandardných lokálnych bookmarkov, zároveň ich transparentne synchronizuje aj s online účtom del.icio.us. Celkovo ide o pravdepodobne najlepšiu implementáciu bookmarkov v dnešných prehliadačoch, dostatočne jednoduchú a pohodlnú, zároveň ale s mnohými nadštandardnými funkciami.

DSL.sk, 5.11.2006


Potom, ako spoločnosť Mozilla stiahla z pripravovaného prehliadača Firefox 2.0 novú funkčnosť Places, v novej verzii neprišlo u bookmarkov k žiadnemu posunu, nachádza sa tu štandardná implementácia známa z predchádzajúcich verzií.

Mozilla ale nepriamo, odkazom v štandardných bookmarkoch, podporuje vo Firefoxe 2.0 nové rozšírenie pre Firefox, del.icio.us Bookmarks, ktoré nahrádza štandardnú implementáciu bookmarkov a prinášajú oveľa viac funkcií a možností.

del.icio.us Bookmarks

Rozšírenie del.icio.us Bookmarks plne nahrádza štandardné bookmarky, okrem ich lokálneho uchovávania ich ale ukladá a synchronizuje aj s účtom služby online bookmarkov del.icio.us, ktorú sme podrobne predstavili v tomto článku.

To okrem iného umožňuje používať súčasne tie isté bookmarky z viacerých počítačov alebo k nim pristupovať z ľubovoľného prehliadača cez webové stránky.

Aj bez využitia online možností ponúka ale del.icio.us Bookmarks oveľa viac funkcií ako základné bookmarky.

Zväčšiť Zväčšiť
Inštalácia rozšíreniaPo nainštalovaní rozšírenia a reštarte prehliadača sa automaticky spustí sprievodca nastaveniami, ktorý umožňuje vytvoriť alebo zvoliť existujúci del.icio.us účet a preniesť naň súčasné bookmarky vo Firefoxe.

Zväčšiť
Vytvorenie del.icio.us účtuPri používaní del.icio.us Bookmarks budú užívateľovi k dispozícii už iba bookmarky poskytované týmto rozšírením, preto je odporúčané samozrejme všetky existujúce bookmarky transformovať. Bookmarky sa prenesú na del.icio.us ako privátne, neprístupné ostatným užívateľom.

Po odinštalovaní rozšírenia je užívateľovi ponúknutá možnosť vrátiť sa k bookmarkom pred inštalovaním rozšírenia, ktoré sú automaticky odzálohované, alebo ponechať aktuálne bookmarky.

Zväčšiť Zväčšiť
Zväčšiť Zväčšiť
Ďalšie kroky inštalácieExistujúce bookmarky sa nahrajú na del.icio.us účet so štandardnými tagmi s predponou firefox:, zároveň je možné pri importe zvoliť možnosť automatického pridania najpopulárnejších tagov pre dané bookmarky, ak sú už v del.icio.us evidované.

Tagy

Dôležitým konceptom del.icio.us sú tzv. tagy, alebo tiež značky, označujúce jednotlivé bookmarky. Bookmark môže mať užívateľom priradených jeden alebo viacero slov, tagov, ktoré ho najlepšie charakterizujú.

Celá práca s bookmarkami je potom založená na tagoch, ktoré umožňujú pri používaní viacerých viacúrovňový prístup a nie sú limitované pevnou adresárovou štruktúrou, ako je tomu u súčasných bookmarkov.

Stránka Realu Madrid pri označení tagmi "futbal", "spanielsko", "kluby" sa tak bude nachádzať v skupine bookmarkov pri prístupe cez tagy futbal aj spanielsko, v prvom prípade napríklad s odkazmi na futbalové kluby v Anglicku, v druhom prípade napríklad spolu s odkazmi na letoviská v Španielsku.

Tagy je pri vyhľadávaní a prístupe ale možné aj kombinovať, je tak možné pristupovať len k bookmarkom označeným súčasne tagmi futbal, spanielsko a kluby, teda k zoznamu španielskych futbalových klubov.

Takýto spôsob používania umožňuje užívateľovi mimoriadne flexibilný prístup k bookmarkom.

Tagy sú samozrejme dôležitým konceptom aj pri zdieľaní bookmarkov, keď v bookmarkoch iných užívateľov je možné jednoduchšie a jednoznačnejšie hľadať pomocou tagov.

Používame del.icio.us Bookmarks

Po inštalovaní a nastavení rozšírenia pribudnú v toolbare Firefoxu dve nové tlačidlá, jedno pre prístup k bookmarkom, jedno pre pridanie nového. Zároveň sa zmení lišta bookmarkov.

Bookmarky sa po nastavení zosynchronizujú s del.icio.us účtom, v prípade použitia existujúceho účtu sa stiahnu do prehliadača bookmarky z tohto účtu, zároveň sa pri zvolení exportu nahrajú na del.icio.us účet existujúce bookmarky.

Zväčšiť
Pridávania bookmarkuNový bookmark je možné pridávať pomocou nového tlačidla, z menu alebo štandardným Ctrl + D. Pri pridávaní je možné zvoliť názov a komentár k bookmarku a samozrejme najmä tagy, navrhované sú populárne tagy a službou doporučované tagy pre pridávanú URL.

Dôležitým je tiež políčko "do not share", ktoré rozhoduje o tom, či bookmark bude voľne prístupný na del.icio.us stránke iným užívateľom alebo bude privátny.

Kedykoľvek neskôr je možné voľbou z kontextového menu bookmarku po stlačení pravého tlačítka upraviť všetky jeho vlastnosti.

Plne podporovanými sú aj Live Bookmarks odkazy, v prípade exportu po inštalácii aj pri pridávaní nového bookmarku.

Zväčšiť Zväčšiť
Lišta bookmarkovLišta bookmarkov môže pracovať v jednom zo štyroch režimov, zobrazovať posledné pridané bookmarky, najnavštevovanejšie bookmarky, bookmarky označené daným vybraným tagom alebo kombináciou tagov alebo zobrazovať menu bookmarkov pre každý tag zo skupiny užívateľom vybraných obľúbených tagov v tzv. Tag view.

Zväčšiť
Lišta bookmarkov v tag view režimePre praktické využívanie s viacerými bookmarkami odporúčame práve režim tag view so zobrazovaním zvolených obľúbených tagov.

Zväčšiť
Definovanie obľúbených tagovUžívateľ si tak ľahko môže meniť na lište zobrazované bookmarky, o ktoré má aktuálne záujem, iba zmenou zobrazovaných tagov. Zobrazovať bookmarky označené viacerými tagmi súčasne je možné zadaním viacerých tagov oddelených medzerami alebo znakom "+".

Vyhľadávať a pristupovať ku všetkým bookmarkom a tagom je možné pomocou druhého pridaného tlačidla na toolbare respektíve z bookmarks panelu v sidebare. Pri nezadaní žiadneho vyhľadávacieho výrazu tento obsahuje zoznam všetkých tagov a bookmarkov.

Zväčšiť Zväčšiť
Prístup ku všetkým bookmarkomPri zadaní vyhľadávacieho výrazu sa zobrazujú tagy a bookmarky vyhovujúce danému výrazu. Pri vyhľadávaní bookmarkov označených viacerými tagmi súčasne je potrebné tieto oddeliť znakom "+", napriklad spanielsko+futbal.

Zväčšiť
Bookmarks menuZmien sa dočkalo aj podmenu Bookmarks, ktoré umožňuje prístup k bookmarkom cez všetky štyri možné režimy dostupné cez lištu, navyše umožňuje pristupovať vo forme menu aj k úplne všetkým tagom a bookmarkom.

Zväčšiť
NastaveniaV prípade práce na viacerých prehliadačoch a používaní toho istého účtu pre jeden synchronizovaný zoznam bookmarkov by sa mali bookmarky automaticky zosynchronizovať. V prípade, že sa tak napríklad pre výpadok pripojenia nestane, je možné synchronizáciu iniciovať z nastavení rozšírenia v nastaveniach prehliadača.

Zväčšiť Zväčšiť
Zväčšiť Zväčšiť
Prístup k bookmarkom cez webovú stránkuK bookmarkom je zároveň možné po prihlásení sa k účtu pristupovať aj priamo cez webovú službu del.icio.us, táto možnosť je užitočná pri používaní webu napríklad z cudzieho počítača. Stav účtu webovej služby del.icio.us je vždy zosynchronizovaný s posledným stavom bookmarkov v prehliadači, z ktorého rozšírenie používate.

Zhodnotenie

Rozšírenie del.icio.us Bookmarks je podľa nášho názoru jednoznačne lepšou voľbou ako štandardné bookmarky vo Firefoxe.

Táto náhrada štandardných bookmarkov poskytuje viacero veľmi užitočných funkcií navyše, pohodlnejšiu a rýchlejšiu prácu s bookmarkami, zároveň ale neprináša žiadnu podstatnú nevýhodu.

Počas približne dvojtýždňového testu sme nezaznamenali s používaním rozšírenia a služby žiadne problémy. Práca s bookmarkami je svižná, rozšírenie sme testovali s viac ako tisíc bookmarkami.

Rozšírenie je možné sťahovať z tejto stránky, aktuálnou verziou je 1.3.49 vydaná vo štvrtok 2. novembra. Táto prináša oproti verzii vydanej spolu s Firefoxom 2.0 dôležitú podporu pridávania kombinácií tagov do obľúbených tagov, preto je odporúčané upgradovať v prípade, že využívate pôvodnú.


      Zdieľaj na Twitteri


Koľko nových bookmarkov si priemerne za týždeň pridáte? (hlasov: 332)

0      30%
1      20%
2 - 3      19%
4 - 7      11%
8 - 15      9%
Viac ako 15      10%


Najnovšie články:

Apple bude mať nový konšpiračný sci-fi seriál
NASA vyriešila problém s gyroskopom, Hubblov teleskop pokračuje s tromi
Česko aj kvôli bezpečnosti presúva weby úradov pod jednotnú doménu, zabudlo na certifikát
Medzinárodná vesmírna stanica má 25 rokov
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.19
Vláda chce zrušiť zníženie vysokého daňovo-odvodového zaťaženia kryptomien, ktoré schválila Hlas-SD
Pokračovanie seriálu The Last of Us podľa počítačovej hry príde až v 2025
Facebook Messenger nasadzuje štandardné end-to-end šifrovanie a pridáva ďalšie novinky
Japonci vytvorili nový rekord rýchlosti prenosu po optike, až 22.9 Pbps
Telekom prekročil 50% pokrytie 5G, má najmenšie z veľkých operátorov


Diskusia:
                               
 

Urcite to ma svoje vyhody, ale nemyslim ze je to prevratne, kedze je to samozrejme mozne vyuzivat aj bez toho rozsirenia.

PS: Preco vsade bookmarky a nie zalozky? Zato ze sa tak vola to rozsirenie? Divne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

del.icio.us ako samotná webová služba je vynikajúca vec, princíp tagovania je k bookmarkom veľmi vhodný, umožňuje skutočne organizovať veľké množstvo bookmarkov tak, že nezostanú len zahrabané niekde medzi starými bookmarkami. To je dôvod, prečo sa bookmarky príliš navyužívajú v súčasnosti, nedajú sa dobre a s minimálnou námahou organizovať.

Nevýhodou webového del.icio.us ale je, že jej používanie je objektívne rádovo menej pohodlnejšie ako používanie klasických bookmarkov v browseri, pre väčšinu užívateľov za hranicou akceptovateľnosti.

Až toto rozšírenie ale maže tento rozdiel a reálne je vhodné na organizovanie veľkého množstva bookmarkov, treba odskúšať. Podobné rozšírenia synchronizujúce s del.icio.us síce existovali aj predtým, nefungovali ale úplne alebo tak dobre ako toto, treba skúsiť, je spracované veľmi dobre, pracujete skrátka s lokálnymi bookmarkami pomocou tagov.

Čo sa týka slovenskej terminológie, špeciálne u prehliadačov, dočasne sa v niektorých termínoch vraciame k anglickej terminológii, pokiaľ sa rozumným spôsobom nestanoví slovenská. Niektoré slovenské termíny, ktoré sa začali používať na Slovensku, sú podľa nás veľmi nešťastné a je treba sa ujednotiť na akceptovateľných, podľa možnosti vrátane IE 7.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nestastny by si mal byt clovece ty co si splodil tento super anglicko-cesko-slovensky clanok. Ako chces prelozit bookmark ak nie zalozka. Tlacitko tiez neni velmo fajne slovenske slovo a uzivatel moze byt tak akurat ten co uziva lieky no nie? Najprv si vylepsi svoju slovencinu az potom mozes hodnotit ine preklady.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu nejde o preklad slova bookmark ale o konzistentné a zmysluplné slovenské termíny pre napríklad bookmark, favorites, tab, feed, session a tag a podľa možnosti tak, aby vo všetkých prehliadačoch sa v slovenčine označovali rovnaké veci rovnako a aby sa rozdielne veci neoznačovali rovnako.

A nemenej dôležité je, aby sa nepoužívali umelé a nevhodné slová ako napríklad karta pre tab alebo prevzatie pre download, to už je potom vhodnejšie zostať u anglickej terminológie.

Namiesto hlúpeho napádania motivovaného neviem čím skúste radšej konštruktívne vyjadriť svoj názor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Namiesto hlúpeho napádania motivovaného neviem čím skúste radšej konštruktívne vyjadriť svoj názor."

Konecne! kiez by to tu od Vas odznelo castejsie!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezdá sa mi, že by vám ten top napísal niečo nezmyselné. Mne sa tiež nepáči, že hodnotíte "veľmi nešťastné" výrazy a sami máte "tlačítkové" úlety.
Ako si predstavujete zjednotenie slovenskej terminológie? Bude nejaká konferencia? Ja sa naozaj čudujem prečo sa vôbec vyjadrujete kriticky k slovenským prekladom. Viete hádam niečo o tej problematike? Mám pre vás návrh ako zistiť tie správne výrazy – napíšte zoznam tých slov, pošlite ich na preklad 10 osvedčeným slovenským prekladateľským agentúram a uvidíte výsledok. Pokojne sa s vami stavím ako to dopadne. Tab bude Karta, Bookmark bude Záložka, Session bude Relácia, Feed bude Kanál, Favorites budú Obľúbené položky a Download bude Prevzatie.
To, čo si vy myslíte o tých preložených slovách, je len váš SUBJEKTÍVNY pocit. Väčšinou ho mávajú tí, čo sú zvyknutí na anglické verzie a potom zrazu vyskúšajú slovenskú. Ľudia, ktorí používajú odjakživa slovenskú verziu programu, s tým žiadny problém nemajú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nešlo by to bez toho útočenia? Pokiaľ sa mi zdá, v tom komentári nie je napísané nič o nezmysloch ale o napádaní.

A vy ste ako prišli k tým prekladom? Hlasovalo o nich aspoň tisíc fundovaných odborníkov?

1, Ľudia, ktorí nevideli nič iné ako slovenskú verziu jedného prehliadača, by si navykli, aj keby sa Tab prekladal ako polička. Keď chcete získať fundovaný názor, spravte si anketu medzi IT odborníkmi alebo minimálne užívateľmi, ktorí vedia aká je skutočná pôvodná anglická terminológia, čo to znamená a ktorým nie je jedno, ako sa to bude volať po slovensky.

2, S veľkou pravdepodobnosťou by Vám z nej vyšlo, že minimálna karta, prevzatie a relácia sú jednoducho zlé nehodiace sa termíny. Nad reláciou sa bežný netechnicky/nematematicky vzdelaný užívateľ zasmeje, v slovenskom preklade navyše ani v požadovanom význame jednoducho neznamená to, čo session v browseri alebo OS, prevzatie je pomerne nezmyselné okrem iného preto, lebo nemá vhodný priebehový tvar a download je aj a najmä proces a označuje proces, karta je vskutku zvláštna.

Okrem toho, že prevzatie jasne dokumentuje, že slovenská terminológia Microsoftu nie je vytvorená zodpovedne a nemožno ju brať za bez výhrad preberateľnú, odôvodňovať kartu použitím tohto termínu u tabov v dialógových oknách nie je namieste. (Máte informácie o tom, ako plánuje MS volať taby v IE 7?)

3, Preklad takýchto pojmov, s ktorými sa užívatelia budú denne stretať pravdepodobne ešte veľmi dlho, nie je navyše možné robiť z angličtiny do slovenčiny doslovným prekladom. Napriek tomu, unbiased prekladateľ by Vám nepreložil download ako prevzatie ale ako nahratie a tab by Vám nepreložil ako karta ale ako záložka.

4, Neviem, či je vôbec minimálna šanca ovplyvniť preklad v IE 7, v každom prípade, pokiaľ vám ide o čo najväčší úspech a presadenie FF, rozdielna terminológia oproti IE presadeniu FF u bežných užívateľov, ktorých bude čím ďalej tým viac, pomerne dosť bráni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako som k nim prišiel? Práve prácou pre agentúry, z ich databáz a samozrejme aj vlastnými skúsenosťami v IT. Slovenská lokalizácia Mozilly tu však existuje už niekoľko rokov a pri tom som nebol. Teda nie sú mojim výmyslom, aby ste si nemysleli.
Hlasovanie odborníkov na IT nestačí, pretože z veľkej časti ide o jazykovú stránku, v ktorej zväčša nie sú žiadni preborníci.
1. Viem, čo znamená pôvodný výraz Tab, a rozhodne to nezapadá do významu slova Záložka (preložený okraj knižného prebalu alebo obálky s anotáciou, predmet určený na založenie). Uvažovať možno o výraze Panel. V Mozille by opäť vznikol rozpor, lebo panelom sa nazýva Bar, áno chápem – tu by zase radi mnohí videli Lišta, čo potom s Tray atď. atď., je to kolotoč.
2. Nie, takú informáciu nemám. Slovenská stránka k IE7 je otrasný kiks – Tabs sú tam preložené mechanicky ako Tabulátory :-), a hoci sa tam hovorí o prehliadaní v záložkách (asi to použijú), je tam kopec obyčajných preklepov a chýb a nie je možné sa tým riadiť. Vychádzať možno len z aktuálnej terminológie. Aj keby však MS začal používať Tabs ako Záložky, slovenská Mozilla tak neurobí – znamenalo by to kompletné prerábanie lokalizácie a okrem toho v Mozille sú Bookmarky a nie Favorites, vznikol by rozpor.
4. Šanca na ovplyvnenie nie je, počítam, že je to v rukách firmy EXE (lokalizátori systému Windows). Ale inak sa v tomto bode mýlite – starám sa práve o to, aby sa terminológia v Mozille (pokiaľ sa dá) vzdialila od často "amatérskych" výrazov v komunitách open-source a priblížila väčšinovému vyjadrovaniu, v tomto prípade to znamená k vládcovi trhu Microsoftu a systému Windows. Až do vydania slovenského IE7 nejaký významný rozpor nevidím. Ak samozrejme berieme do úvahy, že IE a Mozilla používajú niekoľko rozdielnych výrazov v angličtine (Favorites/Bookmarks).
Odpovedať Hodnotiť:
 

ay tak wshetci z xwilu budu sp3@k0W4t l33T :D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ay tak wshetci za xwilu budu sp3@k0W4t l33T :D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je zaujimave ako tu hejslovaci soptite na clanky kvoli vyrazom z anglictiny a napriek tomu sem chodite pravidelne.Ak sa vam clanky na dsl nepacia,chodte niekam inam.Ak sa ti noviny nepacia,nekupis si ich.Co ta niekto nuti citat dsl?Ja ti mozem okaslat slovenske preklady lebo viem po anglicky a preto si soft v preklade vobec neinstalujem.Ale nikomu nehovorim,ze by soft nemal prekladat alebo pouzivat v preklade.To uz je na kazdom aby sa rozhodol za seba.Kazdemu to svoje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hejslováci? Nacionalizmus tu neťahajte. Ani ja nikoho nenútim do slovenskej verzie. Myslel som, že s autorom prediskutujeme, čo sa mu nepáči na slovenských výrazoch.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aby som zhrnul náš postoj, keď sa vinou slovenských lokalizácií rozbije nielen terminológia Favorites/Bookmarks ale aj lokalizácia Tabu, už to nebudú nešťastne zvolené lokalizácie ale priamo zlé lokalizácie a asi je Vám jasné, ktorý z browserov a ako na to doplatí.

Rozhodne by som odporúčal pokúsiť sa so slovenským lokalizátorom IE 7 dohodnúť aspoň konzistentnú lokalizáciu Favorites/Bookmarks, Tab a Feed. S odhadovaným podielom FF na Slovensku máte na to legitímnu pozíciu. Nemusí to priniesť žiadne výsledky, ignorovať to ale FF nepomôže.

Pomôcť vám s tým vieme "mediálnym dohľadom", prípadne hlasovaním s relevantným počtom hlasov ako pomocného rozhodovacieho prostriedku.

Čo sa týka tabu, karta rozhodne nie je šťastný termín, záložka nie je úplne nelogická (URL v tabe je +- bookmark so životnosťou jednej session), hoci tiež nie je ideálna a samozrejme je tu otázka zladenia. Prevzatie a relácia vyžadujú zmenu bez ohľadu na čokoľvek, to sú jednoducho zlé termíny. Bola by škoda, keby historicky zlá voľba niektorých termínov zaviedla nešťastnú terminológiu na ďalších X nasledujúcich rokov.

Ak máte záujem pokračovať v tejto diskusii, respektíve pohnúť s tým, ozvite sa na admin@dsl.sk, priamejšé kontakt bude asi efektívnejší.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ďakujem za zhrnutie, pár riadkami sa iste ozvem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial sa mi zda v clanku je viackrat pouzity spravny tvar: tlacidlo a len raz spomenuty nespravny tvar tlacitko ...
nebudte tak kruti :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

OK to beriem, veď za to sa nestrieľa, každý sa môže pomýliť. Ide mi hlavne o narážky na nešťastne preložené výrazy smerujúce asi len na Firefox, lebo ostatná konkurencia má len malý vplyv. Mimochodom, je nejaká slovenská lokalizácia Opery? Mozilla používa Tabs/Karty, Bookmarks/Záložky atď. prinajmenšom od roku 2002.
Odpovedať Hodnotiť:
 

opera v preklade asi nie je a napriek tomu ma siroky tabor svojich fanusikov.vy ste tu pre tych,ktori nevedia po anglicky ani zatat,ten zvysok vas nepotrebuje.jednoducho je to tak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je to tak obmedzené len na neznalých angličtiny ako si myslíte. Pokiaľ ide o Mozillu, robíme aj podporu a doplnky, a obracajú sa na ňu aj tí s anglickými verziami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Opera uz moze mat aj slovenske prostredie, takze nemusis vediet vobec po anglicky. Staci navstivit www.opera-prehliadac.com a mas tam komplet informacie aj s linkami na stahovanie v slovencine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vďaka za užitočný tip.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lokalizaciu do Opery si moze spravit kazdy aku chce a tiez aj pouzivat, neni problem, neexistuje 1 standardna, aj na oficialnych strankach su myslim teraz 2 rozne, aj ked podobne
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som tiež za to aby sme mali jeden názov nech sa to volá buď tak alebo ona ja som nechápal najprv čo sú to bookmarky až kým som si neprečítal článok
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozno moja paranoia nie je na mieste, ale nemam zaujem niekomu zverovat ktore stranky navstevujem...

viem si predstavit, ake cenne mozu byt taketo informacie pri ziskani dostatocneho poctu ludi. najhorsie na tom je asi to, ze aj ked sa do tohoto nezapojim, tak to na mna moze mat vlyv.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jednotlivé bookmarky môžu byť označené ako privátne, vtedy ich nevidí nikto okrem Vás a prevádzkovateľa služby.

Vzhľadom na to, že prevádzkovateľom je Yahoo, je v tom zhruba rovnaké riziko ako v používaní napríklad vyhľadávača, tu otázku možného zne/použitia/sprístupnenia upravujú navyše prísnejšie podmienky.

Pre užívateľov, ktorí nevyužijú online prístup a zdieľanie, by sa samozrejme hodila verzia využívajúca len lokálne ukladanie, toto rozšírenie to ale z pochopiteľných dôvodov nepodporuje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ked su oznacene ako privatne, pochybujem o tom, ze by sa k nim nevedel administrator toho servra dostat.

Mozno ze to je niekde zakotvene v podmienkach pouzivania, ale peniaze vedia divy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ked zajtra vyjdes z domu/bytu tak ta moze prejst auto. tak co s tym spravis?
Odpovedať Hodnotiť:
 

jeden z nas dvoch nerozumie tomu, co som napisal...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tusim tu niekto fandi Barcelone, ked si ju pridava do bookmarkov, welcome in the club
Odpovedať Hodnotiť:
 

del.icio.us som pouzival aj predtym. Ale az prichodom FF 2.0 som to zacal vyuzivat naplno. Tuto vlastnost FF2 pokladam ( pre mna ) za jednu z naj.. :)

A to, ze mi moze hocikto pozerat moje bookmarky ( zalozky pre slovencinarov :P ), mi nevadi. Nehanbim sa za to ake stranky navstevujem ;-) A ak uz nechcem mat nieco verejne tak je tam predsa moznost Do not share.

Takze nevidim prekazky preco to nepouzivat :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no je to sice pekne, ale nerozumiem preco pri kazdom restarte firefoxu musim opatovne zadavat login. takisto tie dve nove tlacidla po restarte zmiznu nevedno kam, aj ked ich tam opatovne natiahnem. vie niekto poradit ako na to?
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm, divne. nie je to normalne spravanie, mne to funguje bez problemov. to prihlasovanie by teoreticky mohlo mat nieco s cookies, ale neviem ci ich pouzivaju alebo to maju ulozene niekde interne. v kazdom pripade ja som si vytvoril ucet, odvtedy som X krat restartoval a samozrejme sa nebolo treba opakovane prihlasovat.

tie buttony su velmi zvlastne, to vyzera na celkovo nejaky problem s firefoxom a tym rozsirenim a ich kompatibilitou.

aku mas verziu ff? nemas tam nejake rozsirenie, ktore by sa s tym teoreticky mohlo byt?
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to ff 2.0 sk verzia, to rozsirenie je tiez posledna dostupna. skusal som zakazat vsetky rozsirenia okrem delicious, ale bez efektu, cookies su povolene (skusal som ich aj premazavat), tak fakt neviem v com moze byt problem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus len pre test vytvorit si jeden novy profil a na tom si to vyskusaj. tak zistis, ci je to celkovo nejaky problem s tou instalaciou firefoxu (ak to nepojde) alebo je problem nejak v pokafranom profile (ak to pojde)

nastartujes firefox -profilemanager, mozes si vytvorit dalsi novy a nabuduce sa zase vratit k staremu opat pustenim firefox -profilemanager
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak vdaka, zda sa ze to bolo tym vadnym profilom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

oops, myslel som bit :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to ff 2.0 sk verzia, to rozsirenie je tiez posledna dostupna. skusal som zakazat vsetky rozsirenia okrem delicious, ale bez efektu, cookies su povolene (skusal som ich aj premazavat), tak fakt neviem v com moze byt problem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teraz som to dost posr... Nainstaloval som si toto rozsirenie. Nepacilo sa mi to, (spojilo mi tam veci, ktore som mal cez RSS s vecami, ktore som mal vo favorities) tak ze to vyhodim. Neviem to nást. Tak vymazem vsetky bookmarky. Napojenie na del.ic... zostane. Tak odinstalujem cely firefox a natiahnem ho znova a lama sa divi, ze firefox nabehne bez bookmarkov, ktore mam v IE a so zapamatanou zasovkou del.ic... Pomozte mi, pls, ako odstranit tuto somarinu a nanovo natiahnut bookmarky. Prosim
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby odinstalovat to rozsirenie a povodne bookmarky sa obnovia? zeby to rovno pisali v tomto clanku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja viem, ale ako odinstalovat konkrétne rozšírenie Firefoxu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

JA som to našiel sám! JA som dobrý!
Odpovedať Hodnotiť:
 

TO su radny RETARDI tí nadomnou co maju take super dlhe clanky :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ani som tie clanky radsej necital. same hovadiny sa tam hadaju o spravnych vyrazoch.
titulka clanku je ale uplne ina
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked si necital, tak neritizuj. nahodou som konecne nasiel konstruktivnu diskusiu s rozumnymi nazormi bez zbytocnych nadavok. cim ste prispeli vy dvaja?
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som nevedel ze sa este aj sprava zaloziek da nejako vylepsit. Ja pouzivam tie ktore tam su ... apropooo... toto rozsirenie bude niekedy prelozene? lebo anglicke nechcem.... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ďalší článok o besnej líške a ešte s takým dementným názvom.
Ďakujem že si zmazal môj príspevok apoň som sa utvrdil v tom že si vidlácka socka ktorú v kravíne pohrýzla besná líška (červená). Skús konečne písať články ktoré su zaujímavé a nielen stále pretláčať svoj názor a písať o tom istom. Možno aj prestane klesať návštevnosť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak mame aj na u nas take: mojelinky.sk alebo weblinks.sk. len tam sa asi nedockame rozsirenia do FF..
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár