neprihlásený Pondelok, 8. júna 2026, dnes má meniny Medard
V displejoch pre smartfóny OLED displeje prvýkrát porazili LCD

Značky: smartfónydisplejOLEDLCD

DSL.sk, 1.7.2024


V dodávkach displejov pre smartfóny v prvom štvrťroku tohto roka displeje technológie OLED prvýkrát v počte kusov prekonali LCD displeje, keď im patrilo 51%.

Avizuje to analytická spoločnosť Omdia.

Podiel OLED displejov v smartfónoch postupne rastie a Omdia na druhý štvrťrok odhaduje ich podiel na 53% a na tretí štvrťrok na 56%. Vo štvrtom štvrťroku má prispieť k podielu OLED displejov aj nová generácia iPhonov a podľa spoločnosti OLED displeje porazia LCD aj za celý rok 2024.

Omdia analyzuje trh displejov, ktoré výrobcovia displejov dodávajú výrobcom smartfónov. Trend v už predávaných smartfónoch je tak potenciálne mierne časovo posunutý, nie je jasné o koľko.

Trh displejov pre smartfóny aktuálne podľa spoločnosti Omdia rastie, v minulom roku narástol počet dodaných kusov o 5% na 1.45 miliardy. V prvom polroku 2024 odhaduje Omdia medziročný nárast počtu dodaných displejov o 9%.



Najnovšie články:

MS vo futbale cez Internet budú na Slovensku prvýkrát spoplatnené
Zlý signál vo vlakoch majú aj vo Veľkej Británii
Nové Intel CPU boli údajne posunuté a prídu v 2027
Na najväčších trhoch je najpredávanejší iPhone, výnimkou je Južná Kórea
Výrobcovia SSD radičov pre PC predstavili PCI Express 6.0 radiče, zatiaľ pre servery
Raspberry Pi zdražilo kvôli pamätiam, teraz avizuje vysoké zisky aj vďaka RAM zo skladu
Na Slovensku fotovoltaika vyrába 3% všetkej elektriny
V 2029 má byť viac ako tretina nových notebookov ARM
Let's Encrypt začne tento rok vydávať postkvantové certifikáty
Trailer postapokalyptického seriálu od Apple, príde o mesiac


Diskusia:
                               
 

Este stale niekto vyraba smartfony s LCD displejmi?

Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Priekazne ich este pchaju aj vyrobcovia aut do pristrojovych dosiek miesto tachometrov...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

A preco nie? Trochu naprd mat po 2-3 rokoch vypalene na displeji vsetky status bary...
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Môj 5 ročný OLED mobil nemá vôbec žiadny burn in. Ani som nevidel u nikoho v okolí.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Daj si test. Maj telefon s OLED 2 roky na plnom jase a bud na nom 8-12 hodin denne. Ak si z tych ludi, tak ho vypalis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi je tvojou záľubou mať trvale zapnutú obrazovku mobilu a pozerať sa na status bary.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

bar bari
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech sa neOmdia
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To kde je v tom jaká frajerina poraziť predošlú generáciu? Šak to by bolo ešte aj Bohu tak trápne, že hrá priekazne singleplayera.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár