neprihlásený Piatok, 24. septembra 2021, dnes má meniny Ľubor
Najčítanejšie články na DSL.sk v 2009

V roku 2009 sme publikovali na DSL.sk zatiaľ spolu celkom 1707 článkov, dnes prinášame zoznam dvadsiatich najčítanejších z nich. V roku 2009 sa dvadsať najpopulárnejších článkov týkalo menej tém ako v minulých rokoch, keď do prvej dvadsiatky sa dostalo pre niektoré populárne témy roka viacero článkov. Populárnymi témami roka 2009 boli najmä Windows 7, Conficker, potrebná aktualizácia firmvéru DSL modemov ale tiež len pred necelými dvomi týždňami spustené riadne digitálne televízne vysielanie v DVB-T.

DSL.sk, 31.12.2009


V roku 2009 sme publikovali na DSL.sk zatiaľ spolu celkom 1707 článkov, dnes prinášame zoznam dvadsiatich najčítanejších z nich.

V uplynulom roku sa v IT vyskytlo viacero populárnych tém, pre ktoré sa do prvej dvadsiatky dokázalo dostať viacero článkov. Aj spomedzi týchto populárnych tém výrazne vyniká vydanie Windows 7. Nového desktopového operačného systému Microsoftu sa týkalo až päť z dvadsiatich najčítanejších článkov na DSL.sk.

Medzi témy s viacerými článkami v TOP 20 sa stihlo dostať aj spustenie digitálneho pozemného vysielania v štandarde DVB-T, ku ktorému prišlo len pred menej ako dvomi týždňami 22. decembra.

Zoznam najčítanejších článkov je usporiadaný podľa čítanosti od dvadsiateho najčítanejšieho článku po prvý najčítanejší.

20. Ako funguje blokovanie stránok u Orange, je jednoducho obíditeľné Miesto v prvej dvadsiatke si zabezpečila aj jedna z najkontroverznejších tém v oblasti poskytovania pripojenia k Internetu na Slovensku aj vo svete, spustenie filtrovania a blokovania prístupu na webové stránky s nelegálnym obsahom slovenskými mobilnými poskytovateľmi pripojenia. Do prvej dvadsiatky sa dostal detailný popis fungovania blokovania operátorom Orange.

19. Novinky RC verzie Windows 7 Prvým z populárnych článkov o Windows 7 je článok popisujúci novinky RC verzie, ktorú je možné legálne naplno využívať až do marca 2010 a v súčasnosti ju tak stále ešte používa časť užívateľov Windows 7.

18. Chrome OS bude superrýchly a superbezpečný jednoduchý OS Zaujal aj detailný popis nového predstaveného operačného systému Chrome OS od Google, ktorého cieľom zatiaľ nie je konkurovať desktopovému Windows a zatiaľ bude určený najmä pre netbooky s výhradne prístup k webovým službám.

17. Conficker napísali profesionáli s MD6, zatiaľ mlčí Populárnou témou bol samozrejme červ Conficker, ktorý sa dokázal rýchlo rozšíriť na veľký počet počítačov s Windows a pre zastavenie ktorého vznikla široká koalícia antivírusových spoločností so správcami takmer všetkých domén najvyššej úrovne, s cieľom zablokovať aktualizačné domény červa.

16. T-Com zdražil Turbo 2 a zlacnil Turbo 3 a Turbo 4 Zaujalo aj netypické zdraženie prístupu na Internet bez zvýšenia rýchlosti v podaní Slovak Telekomu u DSL programu Turbo 2 v polovici roka, ktoré bolo navyše od októbra nasledované dramatickým zdražením programu Turbo 3.

15. Nokia predstavila prvý linuxový smartphone, svojho prvého konkurenta pre iPhone Očakávane si pozornosť získal článok o Nokii N900, prvom linuxovom smartphone od Nokie, ktorej sa pred N900 nedarilo úspešne konkurovať iPhonu.

14. Windows 7 Beta k dispozícii, servery Microsoftu nezvládajú nápor Pochopiteľne populárnym bol článok informujúci o dostupnosti prvej verejnej testovacej verzie Windows 7 vydanej v januári.

13. BatteryBar, užitočné informácie o batérii v notebooku Najvyššie spomedzi článkov o softvéri sa s výnimkou Windows 7 a Confickera umiestnila recenzia užitočného nástroja BatteryBar pre sledovanie stavu nabitia a výdrže batérie notebooku, výrazne lepšieho ako nástroje viacerých výrobcov notebookov.

12. DVB-T spustené s piatimi kanálmi len od STV a JOJ, v MPEG-2 Napriek uverejneniu len pred deviatimi dňami sa na dvanáste miesto prepracoval článok informujúci o spustení prevádzky prvého multiplexu digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku.

11. Detailné informácie o povinnej aktualizácii firmvéru DSL modemov Slovak Telekom sa dostal do rebríčka najpopulárnejších článkov aj s ďalšou nepopulárnou témou, zmenami v sieti spôsobujúcimi nefunkčnosť veľkého počtu starších akciových DSL modemov, ak u nich nie je aktualizovaný firmvér.

10. T-Com od utorka začína meniť DSL sieť, neaktualizované modemy sa nepripoja Hneď na ďalšej pozícii skončil článok informujúci o aplikovaní týchto zmien v prvých lokalitách. Podľa spoločnosti nasadenie potrebných zmien pre zvýšenie kapacitných parametrov siete prebiehalo v prvých lokalitách bez problémov, nakoniec k plošnému nasadeniu plánovanému pôvodne na február 2009 ale zatiaľ ešte nepristúpila.

9. Neobmedzené mobilné pripojenie 296 / 118 Kbps od O2 za 6 eur, od 11.8 MB mesačne najvýhodnejšie O2 sa do prvej desiatky prebojovala marcovým spustením inovatívneho mobilného pripojenia za paušál 6 eur vo vlastnej sieti, hoci iba s EDGE rýchlosťami.

8. Nový benchmark zistí, ktorý prehliadač je na Vašom PC najrýchlejší Vďaka aktuálne prebiehajúcemu tvrdému konkurenčnému boju medzi prehliadačmi sa vysoko umiestnil článok o webovom benchmarku prehliadačov Peacekeeper or renomovamenj spoločnosti Futuremark.

7. Slovensko spustilo digitálne TV vysielanie. V pokrokovom MPEG-2 Až na siedmu najčítanejšiu pozíciu sa dokázal dostať článok poukazujúci na viaceré problematické a kontroverzné okolnosti spustenia DVB-T vysielania na Slovensku vydaný len 8 dní pred koncom roka.

6. GTS má výpadok, viacero veľkých slovenských webov nedostupných K trendu poskytovateľov pripojenia k Internetu a telekomunikačných operátorov sa pripojila aj GTS a podobne ako Orange a Slovak Telekom sa medzi najpopulárnejšie články dostala vďaka negatívnej informácii, v tomto prípade pre výpadok konektivity viacerých veľkých slovenských webov.

5. Microsoft zverejnil ceny Windows 7 Prvú päťku s výnimkou najvyššej pozície ovládli Windows, v prípade 3. až 5. pozície Windows 7. Na piate miesto sa dostala informácia o cenách Windows 7.

4. Odskúšanie Windows 7 s natívnym výkonom bez prerozdeľovania disku Viac zaujal návod na inštalovanie Windows 7 s natívnym výkonom na PC s existujúcou inštaláciou Windows bez preinštalovania a prerozdelenia disku, s inštaláciou Windows 7 do diskového obrazu.

3. Oficiálna Windows 7 Beta v piatok Najviac z článkov o Windows 7 zaujal článok informujúci o konkrétnom dátume vydania prvej oficiálnej verejnej testovacej verzie Windows 7.

2. Červ infikoval za deň milión nových PC, MS sa ho pokúša zastaviť pomocou MSRT Aj celkovo druhú najvyššiu priečku v rebríčku čítanosti zabezpečili Windows respektíve chyba vo Windows XP, ale pre článok o extrémne rýchlom šírení červa Conficker.

1. Slovákom začali chodiť 60-eurové faktúry za prístup na rozličné webové servery Najčítanejším článkom roka bol článok, ktorým sme upozornili na kauzu 60-eurových faktúr za ročný prístup na rozličné slovenské webové servery. Činnosť prevádzkovateľa stránok prešetrovala Slovenská obchodná inšpekcia, o výsledkoch prešetrovania zatiaľ verejne neinformovala.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Orange svoju satelitnú TV nahradil Skylinkom, z inej satelitnej pozície
Seagate prestala ponúkať BarraCuda Pro, výkonné HDD pre PC
Swan zvýšil pokrytie pevného LTE pripojenia
SSD pre PCI Express 5.0 už vo štvrtom štvrťroku, prototyp dosahuje 14 GB/s
Všetky smartfóny budú mať USB Type-C port a rovnakú technológiu rýchleho nabíjania
V poslednom štvrťroku majú pamäte skoro všetkých typov zlacniť
Seagate vyvíja 30 TB pevný disk
Prima zvažuje v DVB-T prechod na SD rozlíšenie
FBI týždne obetiam ransomvéru neposkytla dešifrovací kľúč
Operátor avizuje pokrytie celej Trnavy gigabitovou optikou


Diskusia:
                               
 

ste najlepsi! Vsetko dobre do 2010.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

V nulovej konkurencii nie je tazke byt najlepsi. Skutocne, DLS.sk je na slovenskom internete najlepsi IT novinkovy server. V porovnani s ceskymi uz, to uz je ine.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Nech sa paci, zaloz vlastny slovensky IT novinkovy server ;)
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Ceske su v porovnani s USA take malinke prditka ako tie vonku vybuchujuce piko piraty.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vsimni si, ze 9 z 20 najcitanejsich clankov sa tyka Slovenska. Taketo spravy nenajdes na ziadnom ceskom serveri a uz vobec nie na inom zahranicnom.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Vsetky clanky v tomtp roku boli super. Vdaka za snahu. DSL som uz dhodobo verny. Vzdy tu najdem najaktualnejsie temy... Este raz DIK!!!
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Stastny novy rok 11111011010, vela dobrych clankov, malo flamov pod nimi a zdravie redaktorom nech ich aj ma kto pisat. :) Pre ostatnych tiez vela zdravia, stastia a dobreho HW. :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

mohli by vymysliet nieco ako najlepsie komentare na dsl
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

velky kancel vedie s obrovskym naskokom
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

"Nemáš predstavu" bolo tiež nejakú dobu populárne :P
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tento koment nemal chyby :D ten si budem pamatat furt

" - ...apple 24" cinema display stoji 980€. Najlacnejsie 24" eizo stoji 585€....
- hadaj co si kupi 80% americanov?
- hamburger?
dsl.sk/article.php?article=7951
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

samobicyklujuca mys nic?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takisto prajem tomuto portalu vela uspechov. Na SVk webe jednoducho najlepsi novinkovy server, jednoznacne. Len tak dalej.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

OPERA je aj tam najlepsia! Kto nejde so mnou ide proti mne!
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

Tak ja idem proti.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Happy New Year 2010


Som snad prvy ?
Nechce sa mi verit :)
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

"Piatok, 1. januára 2010, dnes má meniny Silvester"

Tak toto im veľmi nevyšlo. :D Ale inak tiež prajem šťastný nový rok. :)
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

preboha, teraz tam uz nieje nic! odkial sa teraz dozviem kto ma meniny?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

no ja asi dnes nezaspim
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár