neprihlásený Streda, 17. júla 2024, dnes má meniny Bohuslav
SpaceX vyniesla ďalšie Starlink satelity druhej generácie

Značky: Starlink

DSL.sk, 21.4.2023


Spoločnosť SpaceX v stredu 19. apríla vyniesla na obežnú dráhu ďalšie satelity Starlink druhej generácie.

Raketa Falcon 9 štartovala v stredu o 16:31 nášho času z Mysu Canaveral na Floride a vyniesla 21 satelitov Starlink druhej generácie.

Prvé Starlink satelity druhej generácie vyniesla spoločnosť 27. februára, aktuálne išlo iba o druhé vynesenie satelitov druhej generácie. Medzi týmito štartami spoločnosť uskutočnila v marci štyri štarty vynášajúce ešte satelity Starlink prvej generácie.

Prvý prototyp satelitov druhej generácie Starlink bol výrazne väčší ako prvá generácia, mal hmotnosť 1.25 tony a dĺžku 7 metrov. Pôvodné satelity Starlink prvej generácie majú podľa dostupných informácií 260 kg a satelity verzie 1.5 s podporou laserovej komunikácie medzi satelitmi približne 295 kg.

Pre vynášanie plnohodnotných satelitov druhej generácie bude potrebná nová raketa a loď Starship. Kým nie je k dispozícii, SpaceX používa menšiu verziu satelitov druhej generácie, ktorú označuje V2 Mini.

Aké rozmery majú tieto satelity spoločnosť neinformovala, raketa Falcon 9 ich ale pri oboch prvých štartoch vyniesla výrazne menej ako satelitov prvej generácie, 21. Satelitov prvej generácie naraz vynášala pôvodne najviac 60, v poslednej dobe typicky vynášala medzi 50 až 60 satelitmi.

SpaceX o nových satelitoch zverejnila pri prvom vynesení len pár informácií, vďaka silnejším anténam a použitiu pásma E pre komunikáciu so základňovými stanicami je kapacita jedného nového satelitu podľa spoločnosti približne 4-násobná oproti predchádzajúcim satelitom.

Na satelitoch druhej generácie má byť aj veľká anténa pre vytváranie štandardnej LTE mobilnej siete z vesmíru. Nie je jasné, či je anténa aj na tejto menšej verzii V2 Mini.

Satelity majú nový typ Hallovho iónového motora. Kým prvá generácia má motor používajúci kryptón, druhá má motor používajúci argón.

SpaceX má povolenia na takmer 12-tisíc Starlink satelitov prvej generácie a zároveň na 7.5-tisíc satelitov druhej generácie. Spoločnosť ale žiadala o povolenie na využívanie až 29 988 satelitov druhej generácie na orbitálnych výškach 340 až 614 km.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Ďalšie búrky spôsobili výpadky elektriny pre desiatky tisíc ľudí
Ponuka vysokokapacitných SSD pre PC sa rozširuje, pribudol ďalší 8 TB model
FFmpeg už podporuje hardvérové dekódovanie H.266
Packeta ide na Slovensku stavať až 1000 ďalších balíkoboxov
Apple sprístupnila verejné beta verzie iOS 18 a macOS 15
FBI sa dostala do mobilu útočníka na exprezidenta
Predaje smartfónov narástli, stredná trieda ustupuje a Xiaomi sa doťahuje na Apple
Mestá a obce chcú rozšíriť optiku pri elektrických vedeniach, podpísali memorandum s distribučkami
Vydaný Linux 6.10
Markíza dnes spúšťa piatu stanicu Klasik so starými programami, štartuje napríklad s Knight Riderom


Diskusia:
                               
 

Hurá, ďaľší bordel okolo Zeme
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Do vesmíru určite neletí, je to podvod, 9:45 začína robiť oblúk, 10:40 ide k zemi. Tu je na túto tému článok:
https://dopice.sk/rLX
Verí ešte niekto v roku 2023 na zakrivenú vodu? Ak by ste na ocenáne postavili 30km bazén, mal by tam byť 70 metrov vysoký oblúk vody... To učia dnes v škole! Prakticky všetko, čo nás učili v škole o Zemi a o Vesmíre je podvod! Zem je plochá, tzv. satelity sú najskôr pozemné stožiare s anténami, balóny alebo iná technológia, ktorá umožňuje let vo vzduchu (nechcem používať termín gravítacia, pretože aj to vychádza z falošnej faradigmy o nejakej "špeciálnej" sile, v tom článku je keď kliknete na slovo paradigma, pochopíte, ak budete študovať tie videá YT kanálu Dr.Joh D
Výskum toho, kde žijeme, je jedna z najdôležitejších vecí, celý ich systém to môže položiť, pretože v školách o Zemi učia hoaxy.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

užitočné YT kanály / useful YT channels:

Veľmi cenný materiál na výskum, čo je to vlastne Zem:
https://www.youtube.com/@drjohnd.9508
https://www.youtube.com/@ThePottersClay
https://www.youtube.com/@tabooconspiracy
https://www.youtube.com/@PaulOnThePlane
https://www.youtube.com/@PaulOnThePlaneFE
https://www.youtube.com/@p-brane8358
https://www.youtube.com/@jtolanmedia1773
https://www.youtube.com/@DITRH
ZDROJ:
https://dopice.sk/rKg
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No a čo.
Tak tých 12 000 satelitov vypustia každý deň a ľudia si budú myslieť, že zemeplocha je gulatá.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešte podozrivejšie ale pôsobí, že prakticky všetko, čo nás učili v škole, je možné si s nejakopu odchýlkou jednoducho overiť s bežnými predmetmi denného použitia, ale poprieť len cez nejaké megaprojekty presne toho typu že 30km bazén, nakoľko popretie už musí vychádzať priekazne úplne presne.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Keď ľudia vychádzajú s falošnej paradigmy, ľahko ich udržiavať v blude a tým pádom aj závislosti a v otroctve! Neviem, či každý tuší, aké je dôležité skúmať teóriu Plochá Zem, ale je to VEĽMI dôležité.
Sú lode i objekty na mori kompletne viditeľné aj na 30 a viac kilometrov, dokonca stovky až tisíce km (!) Neexistujú dôkazy o zakrivení povrchu Zeme. Ukazuje sa, že v školách prebieha tvorba Matrixu od detstva, väčšina školských náuk je založená na ilúzii, preto málokto objaví niečo skutočné! (musí napr. premennú z učebníc rátať ako konštantu a naopak, potom sa príde na veci a na nové úžasné objavy...)

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

napr. objav asymetrického pľúcneho ventilátora, v rozhovore slovenský lekár a vedec MUdr. Pavol Torok vlastne v rozhovore pre Zemavek uviedol, že v školských učebniciach zrejme MAT/FYZ je chyba, podľa súčasných náuk by to ani nikdy nebol nepostavil)
Keď Neo keď zistil, že existuje Matrix, dogrcal sa. Ľudia čím viac skúmajú pravdu o sebe a o tom, kde žijú, hovoria, že sa cítia oveľa viac v bezpečí a viac hľadajú Stvoriteľa.
YT tvorí na túto tému cehmtrails, Plochá Zem a ďalšie vlastný obsah, ťažko sa dopátrať k niečomu, čo popisuje pravdivo skúmané javy. Poznanie týchto javov je veľmi dôležité pre pochopenie, že lode a objekty nezachádzajú za horizont:
REFRAKCIA, PERSPEKTÍVA, ATMOSFÉRA:
https://dopice.sk/rKf
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

deti, nechodte poza skolu lebo inac z vas vyrastie taketo daco s podivnymi nazormi a tendenciami priekazne vsetkych o svojej pravde presviedcat.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. Inak vám neostane možnosť svoju zradiť a za judášsky groš priekazne o cudzej presviedčať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To skor plackova doniesla cerstvu zasielku a ma najaku jarnu akciu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kurva dobry matros....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri Bratislave máš veľmi dobrý 20 km bazén, konkrétne od Šamorína po VN Gabčíkovo. Zakrivenie povrchu tam vidno aj s malým ďalekohľadom úplne dokonale. Na tie zvyšné chobotiny škoda reagovať, choď sa strápňovať niekam inam.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

pri 30km mi to vyšlo 17m... ako si vypočítal tých 70metrov?
tých 30km predpokladám máš z toho videa s Eddystonským majákom, ten je vysoký ~54m a na videu je vidieť z polovice, takže mne to vychádza... kde robím chybu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj v tomto clanku je link na kalkulator:
https://dopice.sk/rM4
Co bolo najzaujimavejsie, ze je flagovane video, kde chlapik testuje volajaky superzoom... Lod na 30 km by nemala byt urcite vidiet. Vacsina videi na youtube na temu Flat Earth ucelovo vyuzivaju to, co je v tom clanku popisane ako refraction, perspective, atmosphere. Staci si dat pero na stol a oko tesne na hranu stola. Ak vzdalujete pero, z urciteho uhla pohladu mate pocit, ze "zašlo za horizont". Ale treba studovat tie javy Refrakcia, Perspektiva, Atmosfera. Ak lietadlo napr. sype dlhy chemtrail, vyzera to ako dokonaly lahky obluk aj ked leti rovno. Aj duha je obluk, chce to vsak vodu a svetlo. Svetlo sa ohyba (!) Co ludske oko vidi ako ohyb, moze byt rovina alebo pri pohlade cez vodu (atmosfera obs. vodu) su veci este inac
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba sa opytat pilotov, ci na kazdych 300km letu koriguju 7km vysky (lebo podla skolskych teorii o Zemi by presne takto mali lietat)
Co ak Zem nie je planeta? Co ak vsetky staroveke civilizacie neboli uplne mimo, ked Zem zobrazovali ako plochy Zemekruh? (niektore napr. old Hebrews este aj s Firmamentom - Biblia waters above firmament, vody nad oblohou) Vysvetluje to, preco ziadnu raketu ani raketoplan nevidite letiet do "vesmiru". Robia obluk, ako to postrehol niekto v komente hore, deti pritom hovoria: "It's going down!" lebo deti este vidia prirodzenym zrakom bez indoktrinacie. Raketa by zrejme narazila do niecoho pevneho (firmament) Mozno, ze "mimo Zem" resp. mimo znamu Zem, sa da ist len na niekt. miestach, napr. na Antarktide (vseobecny zakaz vstupu)
Su zname mapy pilotov z 2.sv. vojny, kde je Zem plocha a kontinenty akoby do kruhu (aj azimuthal map, aj OSN mapa, resp. UN MAP)
Zaujimave nudzove pristanie:
https://youtu.be/msww5bLVo04
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Je velmi pravdepodobne, ze Zem je nieco obrovske, ohromne, jedinecne a velkolepe dielo Otca-Stvoriteľa. Ma megadolezity vyznam pre temne sily vyclenit ludstvu "znamy svet" a strasit erupciami, meteoritmi, ci mimozemstanmi. Moze sa to hodit. Dalej, ak je toto vraj planeta, ktorych sa vo vesmire predpokladaju miliardy, Otca-Stvoriteľa budete mozno hladat inde, ak vobec, lebo sucasna paradigma, resp. Matrix o Zemi a Vesmire je hroziva, az na grcanie. Niekto ma ludi za dobytok a ucia v skole teorie uplne falosne, mozno, ak im este niekto ich teorie o Zemi a o Vesmire veri, utvrdzuju sa v tom, ze je to naozaj dobytok a nie clovek, potom s ludstvom zachadzaju tak ako zachadzaju... Ale aj oni samozvani "pani svet" teraz uz konecne zachadzaju za horizont!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ach, este ucia o vakuu vo vesmire, co by ostalo z atmosfery vo vakuu... Ich teorie nemaju logiku. Od zurivosti, ze ich vlada sa konci idu bojovat proti dezinformaciam! Akoby zlodej podaval trestne oznamenie na domacich, ktorych prepadol, ze veria konspiraciam, cim chce dokazat, ze on tam nebol a cely prepad je teda hoax! Ubohe snahy, ale ktovie, co este vymyslua, lebo to su zretelne signaly, ze zdochynaju a zuria ako psi!
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem aké školské teórie si sa učil ty, ale mňa učili, že gravitácia je to, čo lietadlo ťahá dolu... a to neustále, takže ak máš lietadlo vo vyrovnanom stave (gravitácia = vztlak) letíš stále v rovnakej výške (výška = vzdialenosť od stredu zeme/hladiny mora/...) a nie že sa vzdiaľuješ od zeme
Odpovedať Hodnotiť:
 

teda podla tych skolskych teorii existuje superinteligentna sila, ktora vie robit taketo korekcie? Co ak aj gravitacia vychadza z falosnej paradigmy? (YT kanal Dr. John D - System equilibrium and disequilibrium)
Mozno s inym pohladom na veci by sme zili v inom svete a pouzivali uplne ine technologie... Ten YT kanal Dr. John D je ifo nevycislitelnej hodnoty
Odpovedať Hodnotiť:
 

to že vektor tej sily stále smeruje na jeden bod (stred zeme) si myslím, že z nej nerobí superinteligentnú silu... alebo nerozumiem, prečo podľa tvojej školskej teórie by sa malo lietadlo vzdiaľovať od zeme...
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj tá kalkulačka vypočítala 17m, takže potvrdila to, čo som počítal na papieri... tak znovu, ako sa dá prísť k výpočtu 70m? a neodbiehať od témy, ďakujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

urob screenshot z tej Tvojej kalkulacky, upni na ulozisko, a pastni link
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://ctrlv.sk/shots/2023/04/21/aEAr.png
výpočet ručne aj výpočet cez web kalkulačku, dopredu ale upozorňujem že si treba pozorne pozrieť obrázky aké parametre sa tam zadávajú...
Odpovedať Hodnotiť:
 

je tam 15km a nie 30km! Ide o zasratie diskusie? Ta lod co hore niekto spomina je na 30km cela viditelna, co ale pri sucasnej paradigme o Zemi nesedi, a nesedelo by to ani na 15km!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a preto som písal, že si treba poriadne pozrieť na ich obrázku aký parameter sa zadáva do tej web kalkulačky... nevadí, skús sa znovu nad tým zamyslieť a dám ti nápovedu, všimni si, kde sú na obrázkoch písmenká "h" a kde "d" alebo "s"
Odpovedať Hodnotiť:
 

...nášho času z Mysu Canaveral na Floride...
Mys je geografický útvar a preto sa píše s malým písmenom (výnimkou je, ak s ním začína veta).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skoda ze nevybuchla
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nezavid uspech
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako sa robi iluzia guľatej Zeme pri zemi, tak sa robi aj nad Zemou:
https://youtu.be/thA8jlgcJ-8⁦

Odpovedať Hodnotiť:
 

novy link:
Ako sa robi iluzia guľatej Zeme pri zemi, tak sa robi aj nad Zemou:
https://dopice.sk/rM8
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár