neprihlásený Utorok, 18. júna 2024, dnes má meniny Vratislav
Western Digital sa rozdelí na dve firmy, na výrobu HDD a flashových produktov

Značky: Western DigitalHDDflash pamäť

DSL.sk, 30.10.2023


Spoločnosť Western Digital sa rozdelí na dve spoločnosti, jedna bude vyrábať klasické pevné disky HDD a druhá flashové produkty.

Spoločnosť to oznámila dnes.

Western Digital je popri Seagate jedným z dvojice dominujúcich výrobcov klasických pevných diskov, ako menší výrobca ich dopĺňa Toshiba.

Výrobcom flash pamäte a flashových SSD sa Western Digital stal odkúpením spoločnosti SanDisk, akvizícia za 19 miliárd dolárov bola dokončená v roku 2016.

Western Digital vyvíja svoju flashovú pamäť spolu so spoločnosťou Kioxia, bývalou pamäťovou divíziou Toshiby. Spoločnosti v apríli predstavili novú ôsmu generáciu ich flash pamäte s označením BiCS, ktorá má 218 vrstiev. Hoci počet vrstiev je o niečo nižší ako u najnovšej generácie ostatných výrobcov, spoločnosti zvýšili aj plošnú hustotu buniek, oproti predchádzajúcej generácii celkovo zvýšili hustotu o viac ako 50% a v čase oznámenia mala mať ich nová flash pamäť najvyššiu hustotu uložených informácií.

V posledných rokoch sa opakovane objavovali informácie o rokovaní Western Digital a Kioxie o akvizícii, k dohode ale nakoniec evidentne neprišlo. Aj v aktuálnom oznámení Western Digital avizuje preverenie všetkých alternatív a následne rozhodnutie odčleniť flashovú divíziu do samostatnej novej spoločnosti.

Oznámenie nespomína konkrétne SSD, pod termínom HDD sa ale samozrejme myslia iba klasické mechanické disky a výroba SSD bude evidentne odčlenená do druhej spoločnosti spolu s výrobou samotnej flash pamäte.

K rozdeleniu má prísť v druhej polovici kalendárneho roka 2024.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Hubblov teleskop už funguje iba s jedným gyroskopom, je výrazne menej produktívny
Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu


Diskusia:
                               
 

divny postup. preco neostali po akvizicii pouzivat meno a trademarky povodnej spolocnosti? tolko zbytocnych starosti teraz...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No mozno jednu alebo cast jednej fy casom odpredaju

Odpovedať Hodnotiť:
 

boha toto lóvensko ti je uz aka krajina, to sa uz snad nikde vo svete nespehuju tolko bankove ucty chudakom žebrákom ako u nas.
... asi lováci objavili ameriku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ci je obraz na minci? Cisarov. Co je teda cisarove patri cisarovi ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si zabudol na jeden dosť dôležitý detajl a ten sa volá že ECB. Tvojho rozprávkového princa yebal pes priekazne do prdelnice, aj čierneho princa čoby buttplugg nenásytnej nymfomanky.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Toto je jasná chyba predchádzajúcej vlády, spôsobená absentovaním ministerstva pre cestovný ruch. Len dostatočná propagácia Slovenska v zahraničí totižto zabezpečí, že sa i v rozvojových krajinách dozvedia o Svätoplukových prútoch, čo im pri strategickom plánovaní umožní zvoliť priekazne správny postup.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Určite narážate na trinásťdielny seriál Rozpaky kuchára Svätopluka, kde diváci hlasovali o pokračovaní deja. To je podobné ako keď akcionári hlasujú na valnej hromade.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oprava, priekazne podvodnej spoločnosti. Oni robili chobotiny aj pred kiksom sandisk. Teraz je to vinník u oboch strán, to už len nakupovať s krucifixom tie ich odpady. V mojom prípade ani zadarmo, 100% garantujem, nikdy!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som si už WD asi nekúpil...iba ak WD40! :-)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

No a ja si kľudne kupujem 2,5" HDD 1-platňové. Sú tiché, nehrejú sa a stačí mi to.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Cena ssd porovnatelnej kapacity?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nato sa vyprdieť. Ak má SSD od KINGSTON za nejakých 28 EUR a hreje sa jak ďas, lebo nikde len tak hneď nenájdete koľko to bude papať. A to je len 256 GB SSD a má spotrebu až 1A.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

A prečo to vadí keď to na chvíľu stupne na 1A? SSD majú celkovú nižšiu spotrebu. Keď to máš v notase, baterka s SSD vydrží dlhšie než HDD. S prehrievanim som nikdy nemal problem v ani jednom z mojich počítačov.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Platňové HDD mi vydržia cca 10 rokov. A tú spotrebu som sa nikde pred tým, než ich kúpim nejak neviem dozvedieť. Či je to tajný údaj alebo čo... Kašlať na noteboooky, ja to dávam do veľkých strojov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo riešiš spotrebu pár wattov vo "veľkých strojoch"? Recenzie merajú aj spotrebu, tam to nájdeš väčšinou.
Ináč ja mám opačnú skúsenosť. HDD mi nikdy nevydrzal 10 rokov, no SSD sa mi nepokazilo ani jedno. Od 2013 kupujem výlučne SSD, okrem do NAS.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

PC na doma... Čo tam po recenzií, keď tento údaj je ťažko dostupný v bežnom katalógovom liste. Trochu ma prekvapila tá absurdná spotreba aj u malých SSD.
HDD kupujem z danej rady tú najvyššiu radu, kde je aspoň 5 rokov záruka. A kedže to nie je server, ale iba úložisko dát, dožije sa.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ssd budu prekonane
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten alias Cena='Som opovrhnutiahodný úbožiak, čo nezvláda vyhľadávanie ani na úrovni' máte zadefinovaný správne, ale to funguje priekazne iba v shell-y a nie v políčkach formulárov internetových stránok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja uz ucim deti chytat ryby, krmenie z ruky uz konci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a tie fľašové produkty budú zálohované?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Iba ak budú celé z plastu!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A sklo sa nezálohuje? To tu už nikto nič negarantuje?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

WD bol veľmo naivný keď sebe myslel že mu to prejde priekazne len tak bez marginálnej sabotáže. A teraz ide staré husle hrát a tváriť sa že on nič, on muzykand? Co cí dzigá? To už len jak ká logyká toto?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár